Pigmentbio + Expigment ile Genital Bölge Kararmalarından Kurtulmak

cilliii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2024
3
0
arkadaşlar geçen kararsızken bir konu açmıştım bununla ilgili ama daha emin değildim. kararma sebebinin önemli olduğunu da es geçmeden çözüm bulmam lazımdı. ben benimkinin uyluk bölgem iç çamaşırıyla sürekli temas ettiği ve ağda/jilet/tüy dökücü krem gibi şeyleri ergenliğimde bilinçsiz kullandığım için olduğunu düşünüyorum. bikini bölgemde ve dış dudak kısmımda leke leke bölgesel kararmalar var ve beyaz tenli olduğum için gerçekten çok rahatsız oluyordum.

canıma tak edince en son gözümü kararttım ve iki gündür sabah akşam olmak üzere expigment ve bioderma pigmentbioyu karıştırarak kullanıyorum. gece iç çamaşırımı çıkarıp bol bir pijamayla uyuyorum böylece ilaç hiçbir yere bulaşmamış oluyor. internetin resmen altını üstüne getirdim ve bu ikiliden fazla önerilen hiçbir şey göremedim. sonuç aldıkça burayı güncelleyeceğim, sonuç alan olursa veya tavsiyesi olan varsa diye bu konuyu açmak istedim.

Merhaba Bioderma kreminden memnun kaldınız mı acaba süreç nasıl ilerliyor?

sonuç aldıysanız bize de bilgi verir misiniz
arkadaşlar geçen kararsızken bir konu açmıştım bununla ilgili ama daha emin değildim. kararma sebebinin önemli olduğunu da es geçmeden çözüm bulmam lazımdı. ben benimkinin uyluk bölgem iç çamaşırıyla sürekli temas ettiği ve ağda/jilet/tüy dökücü krem gibi şeyleri ergenliğimde bilinçsiz kullandığım için olduğunu düşünüyorum. bikini bölgemde ve dış dudak kısmımda leke leke bölgesel kararmalar var ve beyaz tenli olduğum için gerçekten çok rahatsız oluyordum.

canıma tak edince en son gözümü kararttım ve iki gündür sabah akşam olmak üzere expigment ve bioderma pigmentbioyu karıştırarak kullanıyorum. gece iç çamaşırımı çıkarıp bol bir pijamayla uyuyorum böylece ilaç hiçbir yere bulaşmamış oluyor. internetin resmen altını üstüne getirdim ve bu ikiliden fazla önerilen hiçbir şey göremedim. sonuç aldıkça burayı güncelleyeceğim, sonuç alan olursa veya tavsiyesi olan varsa diye bu konuyu açmak istedim.
sonuç aldıysanız bize de bilgi verir misiniz

merhaba, expigmenti ben de kullanmaya başladım. %4 lük olandan. Hiç de ince tabaka halinde değil yoğun şekilde sürdüm, yaklaşık 2 haftadır kullanıyordum sırasıyla olanları yazayım sizlere. ilk hafta oldukça kızardı, muhtemelen deriyi kimyasal yöntemle yakarak soymasını sağlıyor, cildimde gözlemlediğim bu. Yanında başka ürün kullanmadığım için de çamaşır lastiğinin denk geldiği yerler kırıştı, 70 yaşına gelmiş gibi oldu önce. Çünkü krem kurutuyor ve yakıyor deriyi soyabilmek için. Ardından vajina etrafım soyulmaya başladı, dedim bu soyulacak devam. 1 hafta bittikten sonra soyulan bölgeler var ama bu seferde bikini bölgemden bacağıma yayılan koyu kahverengi bir bölge oluştu. Kısaca şöyle tarif edebilirim, bir yeriniz yandığında su toplayıp patlar ve ortası açık renk kenarları kahve kalır ya iyileşince, neredeyse öyle. Tabi böyle olunca panikledim, o sırada bir doktor arkadaş momecon pomad kullanmamı önerdi, pomad ile kızarık bölgeler yatıştı, kırışmış bölge kendine geldi, cilt bi sakinleşti. 4 gün falan sürdüm. Bayram haftasına denk gelmişti tam, eve dönünce bir baktım soyuluyorum. (BURAYA BİR DETAY GİRİCEM, BELKİ HERKESE UYMAZ ANCAK BEN ÇOK MEMNUNUM, NİOLİ YAĞINI VAJİNAL MANTAR İÇİN ÇAMAŞIRA DAMLATIYORDUM. DAHA SONRA BU DAMLATMALAR SIRASINDA VAJİNA DUDAKLARININ DERİSİNİN SOYULDUĞUNU FARKETMİŞTİM, DERİ DEĞİŞTİRMEMİ VE O BÖLGEYİ TEMİZLEMEYİ SAĞLADI.) soyulduğunu farkedince nioli yağını bir kaç damla pamuğa döküp bikini bölgemi silmeye başladım ve oldukça büyük bir bölge çamaşır suyu dökmüşüm gibi temizlendi. Şuanda bikini bölgemden bacaklarıma yayılan kahvrengi kısma tekrar expigment uyguluyorum, deniz sezonuna hala 1 ay var, 2 haftada bu kadar sonuç aldıysam 1 ayda toparlanır diye ümit ediyorum. Umarım sizlerin de işine yarar.

Expıgmenti bende çok araştırdım ve en iyi ilaç olduğunu duydum emzirirken kullanılmıyormuş ama yinede popoma günde 1 kere uyguluyorum emzirme dönemim bitene kadar ohoo 😂

Sürecinin nasıl ilerliyor iyi sonuç aldınız mı acaba?

X