Pik olmadan yumurtlama belirtileri akinti ve kan??

pimpiriklibedevii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2023
39
7
28
Kizlar adetten 2 gun sonra akintida sıvılaşma ve kan gördüm kasik ağrılarıyla birlikte. Yaklaşık 5 gun bu akinti ve kan devam etti. Yumurtlama belirtisi olarak biliyorum çünkü geçen 3 aydır böyle oluyor adetten sonra. Doktor olabilir demişti kan. Ama sorun şu ki bu belirtiler varken bu ay ovulasyon testim hiç pik yapmadı. Bugün ve dün de bu belirtiler bitti. Kasik ağrım çok vardı o da bitti. Kan ve sıvı akıntı gelmiyor. Sarimsiya döndü. Yumurtlama dönemim bitti olarak düşünüyorum. Ama neden pik yapmadı. Kan görmek yumurtanın catladigi anlamina geliyor diye biliyorum. Lh Pik olmadan nasıl Yumurtlama çatlama vs oluyor. Lütfen akıl verin doktora da gidemedim . Çocuk 4 aydır deniyoruz olmuyor.

Ben pik görmedim işte bu ay. 2 ay önce tam muayene olmaya gittiğimde sıra beklerken adet oldum öyle alttan muayene etti doktor bir sorun yok dedi.gecen aylarda da Pik olana kadar benim yumurtlama kanamaları 5 gün falan surer. Pik olunca ve çatlama gunu devam eder ve biter bu kanama. Ama bu ay pik goremeden yine 5 güne yakin yumurta akı ve kanama gördüm. Kafam çok karışık. Ve hep bende pik gördükten 2 gun sonra adet sancilarim başlıyor yani bildigin adete 14 kala.. yumurtlama dönemim biter bitmez başlıyor önümüzdeki ayın adet sancisi.
Yumurtlama 5 gün sürmez genelde ki 5 gün kanama sürsün. Kist vs olmadığına emin misiniz
Ben pik görmedim işte bu ay. 2 ay önce tam muayene olmaya gittiğimde sıra beklerken adet oldum öyle alttan muayene etti doktor bir sorun yok dedi.gecen aylarda da Pik olana kadar benim yumurtlama kanamaları 5 gün falan surer. Pik olunca ve çatlama gunu devam eder ve biter bu kanama. Ama bu ay pik goremeden yine 5 güne yakin yumurta akı ve kanama gördüm. Kafam çok karışık. Ve hep bende pik gördükten 2 gun sonra adet sancilarim başlıyor yani bildigin adete 14 kala.. yumurtlama dönemim biter bitmez başlıyor önümüzdeki ayın adet sancisi.

Adetten 2 gün sonra ve 5 gün süren yumurtlama olmaz.
Adetten 2 gun sonra hemen o gün yumurtlama oluyor ve 5 gun sürüyor demiyorum. Yumurtlama 5. Gun oluyorsa o 5 gun boyunca yumurtlamaya hazırlanıyor vucud ve ağrılı kanamalar akintilar oluyor bende en sonunda da Pik çıkıyor bitiyor şikayetler ama bu sefer pik çıkmadı.

Adetten 2 gun sonra hemen o gün yumurtlama oluyor ve 5 gun sürüyor demiyorum. Yumurtlama 5. Gun oluyorsa o 5 gun boyunca yumurtlamaya hazırlanıyor vucud ve ağrılı kanamalar akintilar oluyor bende en sonunda da Pik çıkıyor bitiyor şikayetler ama bu sefer pik çıkmadı.
Merhaba ben de sizin gibiyim yumurtlama kanaması normal bende 2. Yaşıyorum bunu dün akıntım coktu kasık batmam bugun yumurta akı jle kan başladı Benm de 15.00den berı arada leke gelıyor yumjrtlamışsınjzdır endişelenmeyin bazen kan uzun sürebiliyor ve o testler guvenlr degl

yumurtanız sağlıklı boyuta gelmeden çatlamış olabilir ama bunlar ihtimal testin hatalı çıkması da muhtemel. hormon testi yaptınız mı? hormonal bir sorun da olabilir. benim lh normalden yüksek olduğu için akıntım döngü boyunca fazla oluyor. o yüzden akıntı benim için çok güvenilir olmuyor maalesef. ben çatlamada sorun yaşıyorum mesela büyüyen yumurtam çatlamıyor. sizin de hormonlara bağlı olarak test yanılıyor olabilir. normalde vajinal akıntı sonrası (yumurta akı) 2-3 gün içerisinde yumurtlama olur ve 2 gün içerisinde yumurta çatlar. siz akıntıyı görmüşsünüz o yüzden testi baz almayın bence. normal sür beyazı-sarı kremsi akıntı döngünüzün son fazında olduğunuzu gösterir. yumurtlama gecmis yani. kanama bende hiç olmadığı için o konuda bilgim yok. umarım olumlu sonuç alırsınız.

yumurtanız sağlıklı boyuta gelmeden çatlamış olabilir ama bunlar ihtimal testin hatalı çıkması da muhtemel. hormon testi yaptınız mı? hormonal bir sorun da olabilir. benim lh normalden yüksek olduğu için akıntım döngü boyunca fazla oluyor. o yüzden akıntı benim için çok güvenilir olmuyor maalesef. ben çatlamada sorun yaşıyorum mesela büyüyen yumurtam çatlamıyor. sizin de hormonlara bağlı olarak test yanılıyor olabilir. normalde vajinal akıntı sonrası (yumurta akı) 2-3 gün içerisinde yumurtlama olur ve 2 gün içerisinde yumurta çatlar. siz akıntıyı görmüşsünüz o yüzden testi baz almayın bence. normal sür beyazı-sarı kremsi akıntı döngünüzün son fazında olduğunuzu gösterir. yumurtlama gecmis yani. kanama bende hiç olmadığı için o konuda bilgim yok. umarım 3 aydır bu belirtiler varken pik görüyordum. Ovulasyon testinde bu 4. Ayımdı yine aynı şeyleri yaşadım ama pik görmemem normal mi ? Yumurtam buyumeden çatlamış olsa hile pik olur muydu test?
yumurtanız sağlıklı boyuta gelmeden çatlamış olabilir ama bunlar ihtimal testin hatalı çıkması da muhtemel. hormon testi yaptınız mı? hormonal bir sorun da olabilir. benim lh normalden yüksek olduğu için akıntım döngü boyunca fazla oluyor. o yüzden akıntı benim için çok güvenilir olmuyor maalesef. ben çatlamada sorun yaşıyorum mesela büyüyen yumurtam çatlamıyor. sizin de hormonlara bağlı olarak test yanılıyor olabilir. normalde vajinal akıntı sonrası (yumurta akı) 2-3 gün içerisinde yumurtlama olur ve 2 gün içerisinde yumurta çatlar. siz akıntıyı görmüşsünüz o yüzden testi baz almayın bence. normal sür beyazı-sarı kremsi akıntı döngünüzün son fazında olduğunuzu gösterir. yumurtlama gecmis yani. kanama bende hiç olmadığı için o konuda bilgim yok. umarım olumlu sonuç alırsınız.
3 aydır bu belirtiler varken pik görüyordum. Ovulasyon testinde bu 4. Ayımdı yine aynı şeyleri yaşadım ama pik görmemem normal mi ? Yumurtam buyumeden çatlamış olsa bile pik olur muydu test?

Hormon testimi 4 ay önce yapmıştım adetin 3. Gunu... Tekrar yaptırmadım o zaman bir sorun yoktu.

Hormon testimi 4 ay önce yapmıştım adetin 3. Gunu... Tekrar yaptırmadım o zaman bir sorun yoktu.
hormonlar o ay yaşadığınız stres, sıkıntı, beslenme tarzınız, hareketliliğinize bağlı olarak da bu ay dengesizleşmiş olabilir. yoksa her ay olan bu ay neden olmasın? sıkmayın canınızı test yapmaya devam edin geç de yumurtlayabilirsiniz.

O zaman 4 ayda hormonlarimda bi sıkıntı çıktı galiba. Bu kadar sanci akintida kan... yumurtlamada gününden sonra bitmeyen sarimsi akintilarim da var. Kadin olmak ne zor anlam veremiyorum bunlara :KK43:
he sarımsı akıntı enfeksiyon olabilir bu arada yani bildiğiniz sarıysa. ama krem rengi böyle hafif tonda bir akıntıysa sorun yok. sık idrara çıkma isteği veya yanma oluyor mu ilişki sırasında veya idrarınızı yaparken?

hormonlar o ay yaşadığınız stres, sıkıntı, beslenme tarzınız, hareketliliğinize bağlı olarak da bu ay dengesizleşmiş olabilir. yoksa her ay olan bu ay neden olmasın? sıkmayın canınızı test yapmaya devam edin geç de yumurtlayabilirsiniz.
Yumurtlama akintim akışkandir normalde ama dediğim gibi hep sari akintim var o gunlerden sonra ..yani bence bu ay yumurtlama olmadi piki daha göremem gibi. Bi de yumurtlama gunume göre adet günümü tahmin ederdim yumurtlamadan sonra tam 14 gun sonra olmazdım ama en gec 16. Günde adet olurdum. Simdi piki de görmedim. Ne zaman adet olacağımı bilmiyorum ki test yapayım bir umut.

he sarımsı akıntı enfeksiyon olabilir bu arada yani bildiğiniz sarıysa. ama krem rengi böyle hafif tonda bir akıntıysa sorun yok. sık idrara çıkma isteği veya yanma oluyor mu ilişki sırasında veya idrarınızı yaparken
Bana da öyle geliyor ki enfeksiyon var.bildigimiz sarıdan kasıt yani normal akıntı sarıyla karışık geliyor yoğunluk sarimsi. İdrar yaparken yanma değil de eşim uzaktaydi 10 gun birliktelik olmadi 10 günden sonra birliktelikte yanma oldu baya.

Kızlar merhaba benim de bu ay çok tuhaf oldu 7 martta aşılama yapıldı , aşılamanın tam 14.gününde adet oldum sandım pespembe kahverengi soluk kırmızı mı pembe mi ayırt edemediğim şeyler geldi 2 gün sürdü 3.gün baya azaldı ama soluk kırmızıları da gördüm yani ara ara, 3.gün bitti tamamen 4.-5.günler akıntı yoğunlaştı, sarımsı beyazımsı akıntıya döndü , yerleşme kanamasından şüphelendim ama olma ihtimali varmı bilmiyorum 🤷‍♀️ benim de adetim düzenlidir normalde ? Femera yapar mı böyle bişey anlamadım , adetin ilk günü muayene oldum kadın doğuma rahim kalınlığın 7 mm dedi bi ihtimal hamilelik olabilir dedi , küçük bi ihtimal de olsa böyle olabiliyormuş kan ver dedi ama benim veresim yok yoktur diye , aşılamanın 2.günü kan verdim 0.20 çıktı ama emin de olamadım ne düşünüyorsunuz ? 🥹

yine de bence yumurtlama testine devam edin. düzenli regl olmasına rağmen 26-27.günde yumurtlayanlar oluyor. benim doktorum demişti hiçbir sağlık sorunu yokken bile bir kadının yılda 1-2 kez düzensiz yumurtlama ve regl görmesi normal. hava değişimlerinden, mevsim gecişlerinden bile etkileniyoruz ne yazık ki 😂

Bana da öyle geliyor ki enfeksiyon var.bildigimiz sarıdan kasıt yani normal akıntı sarıyla karışık geliyor yoğunluk sarimsi. İdrar yaparken yanma değil de eşim uzaktaydi 10 gun birliktelik olmadi 10 günden sonra birliktelikte yanma oldu baya.
valla ben de ilişki sırasında yanma vardı rutin kontrolümde doktor direkt enfeksiyon var dedi 🫣 5 gün bir ilaç kullandim gecti ama hafif bi enfeksiyon dedi doktor. siz de bir idrar tahlili verin isterseniz. enfeksiyon da regl döngüsünü etkiliyor.

Kızlar merhaba benim de bu ay çok tuhaf oldu 7 martta aşılama yapıldı , aşılamanın tam 14.gününde adet oldum sandım pespembe kahverengi soluk kırmızı mı pembe mi ayırt edemediğim şeyler geldi 2 gün sürdü 3.gün baya azaldı ama soluk kırmızıları da gördüm yani ara ara, 3.gün bitti tamamen 4.-5.günler akıntı yoğunlaştı, sarımsı beyazımsı akıntıya döndü , yerleşme kanamasından şüphelendim ama olma ihtimali varmı bilmiyorum 🤷‍♀️ benim de adetim düzenlidir normalde ? Femera yapar mı böyle bişey anlamadım , adetin ilk günü muayene oldum kadın doğuma rahim kalınlığın 7 mm dedi bi ihtimal hamilelik olabilir dedi , küçük bi ihtimal de olsa böyle olabiliyormuş kan ver dedi ama benim veresim yok yoktur diye , aşılamanın 2.günü kan verdim 0.20 çıktı ama emin de olamadım ne düşünüyorsunuz ? 🥹
aşılamanın ikinci günü çıkmaz tabi 😂 gidin bi kan verin veya evde test yapın. olma ihtimali var zaten gebelikte akıntı artar yükselen progesteron ve estrogen hormonu yüzünden.

yine de bence yumurtlama testine devam edin. düzenli regl olmasına rağmen 26-27.günde yumurtlayanlar oluyor. benim doktorum demişti hiçbir sağlık sorunu yokken bile bir kadının yılda 1-2 kez düzensiz yumurtlama ve regl görmesi normal. hava değişimlerinden, mevsim gecişlerinden bile etkileniyoruz ne

Adet kasilmalari ağrıları ara ara giriyor yumurtlama olacağını sanmıyorum çünkü genelde adetime yakin hep bu ağrılar olur. Bildiğin adet öncesi ağrılar bunlar yumurtlama ağrım çok daha farklı oluyor 😃

X