Pilates Nedir? Faydaları Nelerdir? Video Paylaşım Alanı

bende plates topu aldım ve yarından itibaren başlıyorum kısmetse

arkadaslar bende bugun sıparıs vercem netten boyum 174 sanırım 75 cm lık topu alcam başka onerısı olan varmı pompa sanırım sorun cıkarıyo topu alalımda bısekılde şişiririz artık

arkadaşlar selamlar, yeni katıldım ben siteye! Normalde kilolu değilim ama kilolar alt kısımda toplanmış vaziyette bendede ve bir senelik bir memurum ve masa başında oturmaktan göbekte oluştu dikkat etmek lazım diye düşünüyorum.. benimde sormak istediklerim var fakat öncelikle şunu söylemek istiyorum gerçekten plates yapmak ve kendini zorlamak isteyenler kesinlikle MTV plates mix cd almalarını tavsiye ederim süper!yerimsenibenyerimseniben

arkadaşlar selamlar, yeni katıldım ben siteye! Normalde kilolu değilim ama kilolar alt kısımda toplanmış vaziyette bendede ve bir senelik bir memurum ve masa başında oturmaktan göbekte oluştu dikkat etmek lazım diye düşünüyorum.. benimde sormak istediklerim var fakat öncelikle şunu söylemek istiyorum gerçekten plates yapmak ve kendini zorlamak isteyenler kesinlikle MTV plates mix cd almalarını tavsiye ederim süper!yerimsenibenyerimseniben

nerden temin edilebilir o cd?

merhaba arkadaşlar, ebru şallının pilates videolarını takip etmek istiyorsanız tv8.com sitesine girin orda ebru şallı yada plates diye aratın hepsini paylaşmışlar link vermek yasak değilse burdan da atabilirim. bir de ben de yaklaşık 6 aydır pilates yapıyorum ve başta illaki top lazım diye düşünmüştüm ama eğer yeni başlıyor ve ne almam gerekli diye düşünüyorsanız bence ilk bir minder alınması gerekli yoksa yerde yaparken tüm kemikleriniz batabiliyor:d topsuz yapılan hareketler toplu yapılanın bir benzeri zaten top daha sonrada alınabilir.

Benım 3 haftayı gectı plates yapıyorum (sabah tv8 ebru sallı ıle) aynı zamanda kılo fazlalrım ıcın dıyette yapıyorum...
etkısını gercekten goruyorum.. sıkılastırıyor.. bacaklarmın arkasına elledıgım de bıle sertlık anlasılıyor cok yumusaktı onceden...
dahada sertlesmesı lazım tabı ve bırsey dıkkatımı cektı selılutlere faydasını duymamıstım ama ben gercekten azaldıgını farkettım...

Benim anlamadigim: Ebru Salli icin "isi bilmiyor" diyenler cok oluyor...tamam da e bu kadin bunun egitimini almadi mi?! Uyduruk egitmenlerin uyduruk egitimi degildi herhalde! Ögretenler kimlerdi?! Kafasindan uydurmadi ya bu kadin bu haraketleri...
Ben acikcasi bu isi bilmedigine inanmiyorum; daha dogrusu inanmamak cok mantiksiz geliyor...
Yaptigi seyden emin olmadan tv karsisina gecip yüzlerce insana sunacak kadar aptal oldugunu sanmiyorum...

Ayrica birsey eklemek istiyorum: bazi arkadaslarimiz hergün pilates yaptiklarini yazmislar...
Bir uyarida bulunmak istedim: eger hergün ayni programi uyguluyorlarsa (yani hergün ayni kaslari calistiriyorlarsa) hic dogru degil bu...
Calistirilan kaslar en az bir gün dinlendirilmeli; cünkü kaslar calistirilirken degil dinlenme süresinde olusurlar... hergün ayni programi uygulayanlar yarardan cok zarar elde edebilirler...
Ya tüm vücut programini uygulayip bir gün ara verin; ya da hergün yapin ama degisik kaslari calistirin...

Son düzenleme:
kizlar benalmanyada yasiyorum ve ebru sallininn dvd sini almak istiyorum nasil yapacagimm vee ustelik tv 8 tel actimm bir turlu ebru salliyla veya menejeriyle konustrmadilar ustelik yardimci bile olmadilar..cokk asik suratlilarr gibii geldii n insanlarr avrr .med yapimi aradim neler neler yaptim sadece dvd bulabilmek icinn burda satliyomuu veya siz yollaya bilirmisinizz diye soracaktimm .internetteki satis yerlerine guvenemiyorumm cunku belki kazik atarlar saniyorumm..bir yere tel actim yoollarmsiniz diye yurt disina yollama yapamiyolarmis nn yapcamm ben yardimci olabilirmisinizzopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

kizlarr yokmu soruma cevapp:umursamaz:y<aa benmi eksigim yoksa kimse bakmiyomuu burayaamafoldumben

Ravzanur bence bunun asik suratlilikla alakasi yoktur; düsünsene kimbilir günde kaaacccc kisi ariyordur, hangi birisiyle basedecekler ki...
Eger google`e "Ebru Salli pilates" diye yazarsan bir cok link bulabilirsin...

Benim anlamadigim: Ebru Salli icin "isi bilmiyor" diyenler cok oluyor...tamam da e bu kadin bunun egitimini almadi mi?! Uyduruk egitmenlerin uyduruk egitimi degildi herhalde! Ögretenler kimlerdi?! Kafasindan uydurmadi ya bu kadin bu haraketleri...
Ben acikcasi bu isi bilmedigine inanmiyorum; daha dogrusu inanmamak cok mantiksiz geliyor...
Yaptigi seyden emin olmadan tv karsisina gecip yüzlerce insana sunacak kadar aptal oldugunu sanmiyorum...

Ayrica birsey eklemek istiyorum: bazi arkadaslarimiz hergün pilates yaptiklarini yazmislar...
Bir uyarida bulunmak istedim: eger hergün ayni programi uyguluyorlarsa (yani hergün ayni kaslari calistiriyorlarsa) hic dogru degil bu...
Calistirilan kaslar en az bir gün dinlendirilmeli; cünkü kaslar calistirilirken degil dinlenme süresinde olusurlar... hergün ayni programi uygulayanlar yarardan cok zarar elde edebilirler...
Ya tüm vücut programini uygulayip bir gün ara verin; ya da hergün yapin ama degisik kaslari calistirin...

Maalesef pilates eğtimi falan almış değil,sosyetenin pilatese sardığı bir dönemde başlayıp 6 ayda hesapta öğrenip kendini pilates eğitmeni diya satmaya çalışıyor siz bu insanların kendilerini pazarlamak için her türlü yolu denediğini hala anlayamadınız mı? Ebru hayatı boyunca kilo takıntısı yüzünden yediklerini kusan bir kız oldu ve bu yüzden bir çok çevredende kötü tepkiler topladı ki moda sektörü bunu çok iyi bilir, buna rağmen utanmadan insanları aptal yerine koyarak diyet kitabı çıkarttı ki o kitapda baştan aşağı rezillik...Bu kadının diyetisyenlik eğitimi mi var?hatta işi dahada ileri götürüp bütün hamileliği boyunca kilo almamak için kivi yiyen bir insandır , bunu yapmaya hangimizin gönlü razı olabilir, zayıf kalacağız diye hangimiz bebeğimizin tek taraflı beslenmesine göz yumabiliriz?Herkes tepki gösterdi,bütün gazeteciler dalga geçti, bu haberleri ne çabuk unuttunuz? Bunlar benim iddiam değil zaten araştırırsanız tutarsızlıkları sizde göreceksiniz...Maalesef canım, siz belki pilatesin temelini bilmediğiniz için size başarılı gibi geliyor ama bütün yoga ve pilates eğitmenleri gülerek izliyorlar ki kadının nefes alıp verme tekniği bile yanlış çünkü hayatı boyunca sporla yakından uzaktan alakası olmamış...Programını izleyip yapıyorsunuz ok buna bir şey demiyorum ama yalan yanlış hareketlerle televizyona çıkıp kendini eğitmen diye tanıtması gerçekten eğitmenlere büyük ayıp...Tülin Şahin bir, Ebru Şallı iki hayatım boyunca sevemediğim bol keseden atan iki tip!!!

Buyrun size Ebru Şallı gerçeği ...Sabah gazetesi alıntı...

SALATALIK VE LıMON!
Hatırlarsanız Ebru Şallı'nın "Sekiz ayda tam 240 kilo kivi yedim. Hatta, bebeğime o kadar iyi baktım ki, bebek gelişimini çabuk tamamladığı için sekiz aylıkken doğuverdi" sözleri, tıp dünyasını ayağa kaldırmıştı. ışin uzmanı doktorlar, Ebru'nun tamamen yanlış sözler söylediğini ve bunları zihinlerden silmenin zor olduğunu belirtmişlerdi. Artık Baler, kendine Ebru Şallı'yı mı örnek aldı bilinmez ama onun yolundan gittiği kesin. Ethel Hanım'ın tek farkı; kivi yerine sekiz ay boyunca salatalık ve limon ile beslenmesi. Doktorlar, normal bir hamilelikte en az 12 kilo alınması gerektiğini, aksi taktirde bebeklerde gelişme bozukluğunun olabileceğini, hatta zek&#226; geriliğine yol açabileceğini ısrarla belirtiyorlar. Ben de en azından diğerlerinin kulağına küpe olur diye yazıyorum. Artık anlayana!!!

Aynı zamanda kocam, oğlumdan önce gelir diyerek çocuğuna gösterdiği değeri bütün basının ağzına sakız yapan afet çıkarttığı beslenme kitabı ve halka yaptığı yanlış yönlendirmeler sebebi ile sık sık uzmanların eleştiri oklarına hedef oldu...

Prof. Dr. Erkan Topuz, sağlık hakkında bilgiler veren ve bu konuda kitaplar yazan Ebru Şallı Tan'ı topa tuttu.

ıstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Erkan Topuz, sağlıklı yaşam hakkında bilgiler veren Ebru Şallı Tan'ı eleştirdi.

Yersizlik!

Güzel manken, "Hamilelikte Sağlıklı ve Güzel Kalmak" ve "Çocuklar ıçin Besleyici Eğlenceli Lezzetler" isimli kitaplarında birçok besinin faydalarından bahsetmişti. Ebru Şallı Tan'ın bu tarz bilgiler vermesinin son derece yersiz olduğunu dile getiren Prof. Dr. Topuz, "Herkes kendi işini yapmalı. Sağlık son derece hassas ve önemli bir konu. Bu konuda bilen bilmeyen herkes konuşmaya ve tavsiye vermeye başlarsa; olan halkın sağlığına olur" diye konuştu.

'Dikkatli olun'

Prof. Dr. Erkan Topuz, "Ebru Şallı Tan, örneğin nar suyunun çok yararlı olduğunu söylüyor" sözü karşısında ise şu yanıtı verdi: "Ebru Şallı kim oluyor? Eğitimi ne? Profesör mü, doktor mu? Araştırma yapmadan bunları nasıl söyleyebiliyor? Bu konuda herkesi dikkatli olmaya davet ediyorum."

Son düzenleme:
Buyrun bu da pilates konusundaki bir roportajından alıntı...

Siz kaç yıldır pilates yapıyorsunuz? Pilates hayatınıza nasıl girdi?-
Pilates benim hayatıma hamileliğim sırasında girdi. Hamilelik sonrasında da devam ettirdim. Sonra baktım ki çok güzel sonuçlar veriyor evde kendi pilates stüdyomu kurdum. Bu da yetmeyince Amerika&#8217;lı bir hocadan bir buçuk ay boyunca günde sekiz saatten başlangıç ve orta seviye eğitimi aldım. Son olarak da bu yıl yurtdışından benim getirttiğim bir hocadan ileri seviyede eğitim aldım. Artık sertifikalı bir eğitmenim. Şimdi de yine pilates&#8217;le ilgili olarak bir DVD çıkartmaya hazırlanıyorum.

Yani gördüğünüz gibi eğitmen adı vs yok özellikle yurtdışından gelen hocalar sözkonusu ki kalkıp da Türkiye'den bir eğitmen çıkıp hayır efendim biz böyle bir eğitim vermedik demesin...Bu başlıkta pilates eğitmenliği yapan bir arkadaş var, o size pilates eğitmenliği sertifikasının 2-3 ayda alınmayacağını daha net açıklayacaktır...Gördüğünüz gibi kızlar, kadın pilates eğitmeni falan değil, hiç merak etmeyin ki pilatese başladıktan 3 ay sonra sizlerde Ebru Şallı kadar bilgiye sahip olursunuz...

Dip not: Kimseyi hedef alarak yazmadım amacım tamamen bilgilendirme

Uzun zamandır Ebru Şallı yönetmenliğinde plates yapıyorum ben.. Hiç bir problem yaşamadım, aksine çok memnunum.. Elimden geldiğince yapmaya devam edeceğim..

Uzun zamandır Ebru Şallı yönetmenliğinde plates yapıyorum ben.. Hiç bir problem yaşamadım, aksine çok memnunum.. Elimden geldiğince yapmaya devam edeceğim..

Devam et tabii ki ama karşındaki insanın bir eğitmen olmadığını bil, bütün olay bu...Ben sadece insanların kandırılmasına karşıyım...

Bu arada gözümden kaçmış;

Çok profesyonel bir bilgi olduğunun altını çizerim, gerçektende kaslar çalıştırılırken değil dinlenme anında oluşur...İşin çekirdeğinden yetiştiğin nasılda belli ...

burası yerimi bilmiyorum ama bişey sorucam ben pilates dvdsi aldım ama daha ilk baştan falso verdim.şöyle ki nefes alma teknıgını uygulayamıyorum kaburgalara dogru nefes alma nasıl bırsey anlayamadım.gögsumu sısırmeden nefes alamıyorum.aynı sorunu yasayan varmı

burası yerimi bilmiyorum ama bişey sorucam ben pilates dvdsi aldım ama daha ilk baştan falso verdim.şöyle ki nefes alma teknıgını uygulayamıyorum kaburgalara dogru nefes alma nasıl bırsey anlayamadım.gögsumu sısırmeden nefes alamıyorum.aynı sorunu yasayan varmı

Canım nefes tekniği kolay kolay disipline edilen bir şey değildir, kaburgalara doğru nefes almaktan kasıt diyafram kasının kullanılması...Genelde yoga içinde çeşitli nefes teknikleri uygulanır bu konuyuda bir araştır internette nefes teknikleri ile ilgili bir çok makale ve görsel var...Seninki bir sorun değil zamanla öğreneceksin...

Ben bir gün markette gezerken Ebru Şallı'nın plates cdsini indirimde gördüm ve meraktan aldım.
Bu yüzden kendisi hakkında yapılan tüm olumsuz yorumlara katılıyorum. O kadar yapmacık ki çoğu zaman kahkahalar atmama sebep oluyor. Nefes verirken slikonları dudaklarını seksi olmak amacıyla Aysun Kayacı gibi uzattıkça uzatıyor.
İşi profosyonel olarak bilmediği her halinden belli, ki zaten cdsinde de başlangıç hareketleri var.
Ama hakkını yemeyelim hazırladığı programı keyifli hazırlamış yani yeni başlayanlar sevdirici ve motive edici bir etkisi var, ben bir aya yakındır kendi kendime evde yaptım. Daha sonra tehlikeli olduğunu duydum ama ben pek ağrı problemi yaşamadım tam tersi bel boyun ağrılarıma iyi geldi ve vücudumu sıkılaştırdı.

Bir de bir soru sormak istiyorum. İki gün üstüste aynı hareketleri yapmamamız mı gerekiyor şimdi? Ben dün yapmıştım, bugün yapmamalı mıyım?

neyseki ebru şallı ve tülin şahini benim adar itii yapmacık bulan birileri varmış ikisinide tvde görmek bile istemiyorum hele ebru şallıyı plates yaparken 10 sn izleyemiyorum ne kadar saçmalık o nefes alma dudak hareketleri sabrım yetmiyor bilgili olmayan kişilerin bildiğini sandığı şeyerl hakkında konuşması malesef halkı yanlış yönlendiriyor madem 1,5 ayda herşey öğrenilce biz neden okuyoruz,kursa gidiyoruz aylarca ben netten video bulur izlerimde onların yaptığını yapmam kendimi örnek alıcak birini bulacaksam bu iki çok bilmişden biri olmaz
plates yapmayı çok istiyorum callanetics yapıyorum evde ara ara hangisi daha iyise onu yapmayı düşünüyorum

X