Pilates Nedir? Faydaları Nelerdir? Video Paylaşım Alanı

bende ebruyu önceleri sevmiyordum daha önce callanetics cd den pilates yürüyüş ve yediklerime dikkat ederek zayıflamıştım ama son 6 aydır internetten sadece ebrunun pilatesini yapıyorum kendisi bu konuda eğitmen olmayabilir ama ben onun sayesinde pilatesin müptelası oldum üstelik çok inceldim bence çok eğlenceli ve zevkli bir program yapıyor en azından abuk sabuk bir kadın programı ile karşımıza çıkmıyor bel ağrılarım vardı geçti daha ince oldum herkes ne yaptığımı soruyor ben şu anda sağlıklı beslenme ve ebru ile pilatesten başka bir şey yapmıyorum ve çok memnunum

Peki pilates denince akla gelen sağlam bir isim var mı?
ben pilates yapmak istiyorum ancak maddi durumum şu aşamada bunu karşılamaz. Birkaç ay en azından evde yapmak istiyorum. Madem aramızda pilates hocaları var, bizleri bu konuda bilgilendirseler? Kimlerin eğitimini internetten takip edebiliriz?

valla ben de ebru şallının hareketlerini beğeniyorum en azından yapılabilecek şeyler var ve topa da gerek olmayan hareketler bulunuyor en azından...

arkadaşlar selam herkese.uzun zamandır bende pilatesi araştırıyorum.bir süre matworking e gittim bir salona.

Amerikadaki bir arkadaşım bir makine tavsiye etti.adı pilates reformer.Matın verdiği etkinin çok uzun vadeli ve eksik olduğunu bu sporun aslında bir aleti olduğunu söyledi.Bende araştırdım ve ciddi pahalı bir şey.

Bir çok yerden fiyat aldım 3000-5000 dolar arasında değişiyor Türkiye'de fiyatlar.Aranızda reformer kullanan varmı? bir salona yazılmak yerine aslında evime almak istiyorum.Ama fiyatlar çok yüksek.Geçen gün uygun fiyatlı bir reformer gördüm adı aeropilates pilates reformer cardio muş.2750 tl ye satıyorlarmış . Diğerlerine göre avantajlı geldi.sahibinden com da.

Sizce almalımıyım evime bunu yoksa para boşamı gider.Aranızda deneyimli olanlar varsa yardımcı olur musunuz? kolay gelsin

bilinçsiz olarak evde kendimiz yaparsak
iskelet sisitemizi bozacağımızı söylüyorlar
korktum ne yapmalıtımm
aslında yapmak istiyoruumm :KK43: :KK43:

ben o firmayla konuştum.onlar diyoki avrupa ve amerikada herkes evinde yapıyormuş.ebay amazon gibi sitelerde cihazlar satılıyormuş.ülkemizde bir firma sanırım balanced body adı tekelleşme yoluna girmiş ve bunun evde yapılmayacağını ortaya atarak tekelleşmiş.salonlara üye oluyorsun aylığı 500 tl istiyorlar.düpedüz insanları kazıklıyorlar.cihaz 2750 tl hemde eşimle birlikte kullanmayı düşünüyoruz.iki kişi salona yazılsak 800 tl aylığı oluyor.bu nasıl iş anlamadım.ayrıca bu cihazları alınca eğitim desteği veriyorlarmış ilk bir kaç gün gelip öğretiliyormuş yanında da eğitim dvd leri veriyorlarmış.zaten toplamda 20-30 hareket varmış.salona gidip ayda 400-500 tl vermekten se eve almak daha mantıklı geliyor bana.

zaten john pilatesin sistemi bir cihaz üzerinde.minder ve top hareketleri sonradan basitleştirilmiş ve sonradan esneme hareketleri olarak uygulanmış.asıl olay reformer diyorlar.gittim bağdat caddesinde birkaç salonla onuştum fiyatlar hep aynı 400-500 tl aylığı ve haftada 3 gün sadece günde 1 saat.bu kadar fahiş fiyatlar olduğu sürece firmanın tekelleşmesi kırılmadığı sürece rekabet oluşmadan fiyatlar düşmeyecek sanırım.

ayrıca hocalarla konuştum günlüğü 30-40 tl ye evde gelip çalıştırıyorlar.1-2 saat.ayda 400-500 niye vereyim ki.

Ben plates de yapıyorum, callanetics de, ikisini de evde kendim yapıyorum. Plates keyifli evet ama callan çok hızlı şekillendiriyor.

merhaba arkadaşlar,beden eğitimi öğretmenliği mezunuyum ve 5 yıldır step,aerobik ve pilates eğitmenliği yapıyorum son 2 .5 yıldırda bir obezite merkezinde spor danışmanlığı yapmakdayım ,yardımcı olabileceğim bir konu olursa burdayım sitenin süreklitakipçisiyim.sevgiler....

livali, ben evde pilates yapak isyitiyorum. ebru şallının cdsini aldım ama pek beğenmedim. bana önerebilceğin bir pilates cdsi var mı canım

kizlar iyi bir pilates videosu istiyorsaniz google'dan ellen barrett'in videolarini aratin. Farkli amaclar icin bir cok pilates videosu hazirlamis. Ben "pick your spot pilates" isimli videosunu indirdim. Burda karin kalca ve bacaklar icin uc bolum var.10 ar dakikalik. isterseniz tek bolgeyi isterseniz hepsini yapiyorsunuz.Bir de "fat burning fusion" var o da yag yakimina yonelik daha yorucu bir video. O daha zor tabi :)

mrb arkadaşlar annem bel fıtığı hastası plates topu ve bandı aldık boyuna uygun. dr da yağlarını eritip kaslarını güçlendirmesi gerektiğini söyledi zaten hareket te verdi. ben plates videosu aradım ama çok fazla şey çıkıo ortaya biri başı biri sonu birşey anlamadık. yeni başlayan biri için baştan sona adım adım görüntülerini tek bir yerde nasıl bulabiliriz bilen arkadaşlar yardımcı olur musunuz

Arkadşlar sırf bu başlığa yazmak için yeni üye oldum:)
öncelikle selamlar
3-4 aydır pilates yapıyorum ve faydalarını çok görmekteyim. Ebru Şallının pilates programını da merakımdan izledim ve gördüm ki hem nefes hem de hareketleri doğru yapamıyor. özellikle en sonda yaptığı bir dizin üzerinde oturup, öbür bacağın üstüne esneme hareketi çok sakıncalı. doktor olan ablam bu hareketin 'üstüne oturduğunuz diz' için çok zararlı olduğunu söyledi.
Düzenli izlediğim için fark ettim ki hergün yaptığı belirli 15 hareketi ezberden çok iyi uyguluyor ama bazen yeni hareketler eklediği zaman, o hareketin nasıl yapılacağını arkasında duran öğretmenlere soruyor.
Bir de bu hanım kızımızın estetikli suratı ve kamera yakından çekerkenki o sahte ifadesi beni uyuz ediyor:)
bu gibi insanlara prim vermemek gerek bence; 1.65 boyu ile manken olduğu yetmiyor bir de hanfendi tavırları takınıyor. yaşı müsait olan tüm kullanıcılar bilir ki ebru hanım rayting hamdiyi de eşinden ayırmış ama sonra bianda dünyalar yakışıklısı kocası ile evlenmişti.
ben tasvip etmiyorum.. bir şekilde edindiği şöhretini kullanıp televizyon programı yapması ve ben pilatesin kitabını yazdım demesine kanmamalıyız. bu şekilde bir tutum ancak bizim ülkemizde kabul görür zaten.
ayrıca dvdsini de izleme fırsatı buldum internet üzerinden ve de yine aynı hareketleri yaptığını gördüm.
koca parası ile eve hoca getirtip pilates öğrenilmez çnkü her spor dalı gibi pilates de bir disiplindir ve ufak yaşlardan beri spor disiplinini özümseyip öğrenmek gerek.
ama elbette ki aramızdan kimse pilates öğretmeni olmayacak, o sebeple bence ebru şallının sabah programları evde pilates yapmak isteyenler için gayet mantıklı.
ama 5-6 ay yaptıktan sonra kesinlikle profesyonel bir pilates eğitmenine gitmek gerek.
fiyatlar bana da pahalı geliyor ama 150 milyona haftada 4 kere gidilebilecek temiz ve güzel spor salonları var hem top ve lastik almaya da gerek kalmaz. ya da haftada 2 gidip, haftada 2 gün de evimizde aynı hareketleri tekrarlayabilirz (ben öyle yapıyorum)

hepinize saygılar ve sevgiler

bende başlamayı düşünüyorum inş.zayıflarım :) paylaşımlarınız için teşekkürler

Arkadşlar sırf bu başlığa yazmak için yeni üye oldum:)
öncelikle selamlar
3-4 aydır pilates yapıyorum ve faydalarını çok görmekteyim. Ebru Şallının pilates programını da merakımdan izledim ve gördüm ki hem nefes hem de hareketleri doğru yapamıyor. özellikle en sonda yaptığı bir dizin üzerinde oturup, öbür bacağın üstüne esneme hareketi çok sakıncalı. doktor olan ablam bu hareketin 'üstüne oturduğunuz diz' için çok zararlı olduğunu söyledi.
Düzenli izlediğim için fark ettim ki hergün yaptığı belirli 15 hareketi ezberden çok iyi uyguluyor ama bazen yeni hareketler eklediği zaman, o hareketin nasıl yapılacağını arkasında duran öğretmenlere soruyor.
Bir de bu hanım kızımızın estetikli suratı ve kamera yakından çekerkenki o sahte ifadesi beni uyuz ediyor:)
bu gibi insanlara prim vermemek gerek bence; 1.65 boyu ile manken olduğu yetmiyor bir de hanfendi tavırları takınıyor. yaşı müsait olan tüm kullanıcılar bilir ki ebru hanım rayting hamdiyi de eşinden ayırmış ama sonra bianda dünyalar yakışıklısı kocası ile evlenmişti.
ben tasvip etmiyorum.. bir şekilde edindiği şöhretini kullanıp televizyon programı yapması ve ben pilatesin kitabını yazdım demesine kanmamalıyız. bu şekilde bir tutum ancak bizim ülkemizde kabul görür zaten.
ayrıca dvdsini de izleme fırsatı buldum internet üzerinden ve de yine aynı hareketleri yaptığını gördüm.
koca parası ile eve hoca getirtip pilates öğrenilmez çnkü her spor dalı gibi pilates de bir disiplindir ve ufak yaşlardan beri spor disiplinini özümseyip öğrenmek gerek.
ama elbette ki aramızdan kimse pilates öğretmeni olmayacak, o sebeple bence ebru şallının sabah programları evde pilates yapmak isteyenler için gayet mantıklı.
ama 5-6 ay yaptıktan sonra kesinlikle profesyonel bir pilates eğitmenine gitmek gerek.
fiyatlar bana da pahalı geliyor ama 150 milyona haftada 4 kere gidilebilecek temiz ve güzel spor salonları var hem top ve lastik almaya da gerek kalmaz. ya da haftada 2 gidip, haftada 2 gün de evimizde aynı hareketleri tekrarlayabilirz (ben öyle yapıyorum)

hepinize saygılar ve sevgiler

vay beee baya mantıklı. topa verdim 19:95 tl ama bunun yerine aylık 150 tl vermek evet eve baya mantıklı. tamam ebru şallı ya pirim vermeyelim. ama sizede :) he he he

bnde istiyorm pilates ypmayı yrn topu alıcm ama benim kalçam zatn küçük göbeğim var biraz..:44: bnm amacm sıkılaşmak kalçam daha fazla küçülür mü :44:

Son düzenleme:
Merhabalar herkese bende yeni üyeyim ve ilk incelediğim konu pilates.pilatesle tanışalı 1 ay oldu..ne bir spor salonuna gittim ne de bir eğitmen eşliğinde çalıştım.Ebru şallı'nın pilates dvdlerini aldım.ardından çetinkaya mağazasından (en ucuzu orda o yüzden isim veriyorum ) pilates topu 1,65 cm ve pilates lastiği aldım...bu iki 30 tl yi bulmadı.sonra her akşam dvd mi taktım ve öncelikle sadece izledim.2. izleyişimde bel , boyun ve sırt egzersizlerindeki ince detaylara baktım ( çünkü pilatesi yanlış uygularsanız ilk ağrı ve şikayetler bu bölümlerde başlıyormuş. ) Ebru hanımın pilatesi doğru uyguladığını düşünüyorum..gerçekten hareketleri yaparken canımın yandığını hissediyorum( yani kasları çalıştırdığımın ) ertesi gün gülerken bie yanıyor.yeni başlayanlar için 1. dvd çok iyi ama 1 hafta sonra sizi tatmin etmiyor.orada ince detaylara dikkat edin.eğer gerçekten spor yapmak ve zayıflamak hatta fitttt bir vücuda sahip olman kan ter içinde kalmka istiyorsanız pilates 2. yani ebrunun2. dvdsini kedinlikle öneriyorum.ben 1 ayda inanılmaz etki gördüm...unutmayın siz istemedikten sonra kimse sizin vücudunuza zarar vermez.ebru bende iyi bir seçim AMA DİKKATLE İZLEYİN BOYUNUNUZDA ACI HİSSETİĞİNİZ AN NEDEN ACIYOR DİYİP VÜCUDUNUZU KONTROL ALTINA ALIN...bende ebru gibi sizlere pilatesli günler diliyorum.:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

Merhabalar arkadaşlar;
Yaklaşık 2 haftadır evimde 1 saat süre ile her gün koşu ve karın egzersizleri yaptıktan sonra eşimin ısrarı ile pilates ile ilgilenmeye başladım. Geçen hafta sonuda mat - top - elastik bant ve E.Şallı' nın 2. DVD sini aldım. Dün DVD yi taktım ve taklide başladım. Şunu söylemeliyim ki Pilates kesinlikle basit bir spor değil ne stepe ne aerobiğe benziyor. Tam manası ile yapabildiğimde vücudum adına çok umutluyum ve ayakparmaklarımın kaslarını bile geliştireceğine inanıyorum. Lakin bugun belim ağrıyor :KK43: yanlış yaptığım aşikar. Bugun pilates dışında 5 dakika yürüyüş 3 dakika ısınma ile egzersizebaşlıcam ama genede düzgün yapamazsam hareketlerin bel ağrımı arttırmasından korkuyorum.
Doğru nefes ve kaburga kapatma vs bakalım ne kadar başarılı olucam. Fikirlerini yardımlarını ve tecrübelerini paylaşacak arkadaşlar bekliyorum.

X