Pilates yapanlar, paylaşalım mı?

Nerhaba arkadaşlar benimde 10kılo fazlam var yaklaşık. Hem kilo verip hemde sıkılamşmak istiyorum.

Siz ebru sallı pilatesle ne kadar sürede sonuçlar görmeye başladınız?

Kızlar merhaba, benim üç yaşında ikizlerim var. 58 le hamıle kaldım 17 kg alıp, doğum sonrası 61 lerde takıldım kaldım.
çalışıyorum ve 15 gündür fırsat buldukça sabah altıda kalkıp (zaten cd ler ortalama 60 dk) yediye kadar Ebru Şallının Cd ile pilates yapıyorum. Her şeyi geçin, çocuklar olduğundan beri kendim için birşey yapmak harika bir duygu yıllar sonra :)
kendine saygın artıyor ve gerçekten birazda yediklerinizi düzene sokunca (geceleri 3-4 kaçık nutelladan, gereksiz atıştırmalıklardan vazgeçip yerlerine çiğ badem, gün kurusu kayısı, beyaz leblebı, kuru üzüm ve ara öğünler -ki en çok bunun fayda sağladığını düşünüyorum. sabah 7 de müsli yada tahıllı ekmeğe tost (tostu eşimde seviyor bir taşla iki kuş vuruyorum) / 10 gibi kayısı ve badem/ 12 işte öğle yemeğim pilav makarna haricindeki yemekler salata / 3 gibi yeşil elma / akşam evde çok acıkıp çok yememek için 5 gibi kalorisi düşübk bi alternatif yoğurt süt /7 -8 gibi evde yine sadece ana yemek salata yoğurt ve olmazsa olmazım iki fincan yeşil çay sevmem diyorsanız markaların çeşitli aromalıları var ben yaseminli içiyorum yeşil çay oranı %94 koca gün o kadar çok yemiş olsamda ertesi gün tartıya çıktığımda kg vermiş oluyorum. Gerçekten yemeyerek değil, sağlıklı beslenerek kg veriliyor bu süreçte de sabahları pilatesle destekleyince şu anda bile görünümümden çok memnunum. 15 gündür kg farkımı sorarsanız 61,8 dim, bu sabah 58'im. (regl olmama rağmen) iki gündür 3 K pilates cd si ile çalışıyorum aman allahımmmm nasıl bir kadındır bu anlamadım, bazı hareketlerde zorlanıp sayıyı az yapıyorum zamanlar arttırıyorum. Spor salonuna gitsem bu kadar düzen oturtamayabilirdim, herkesin uyuduğu saatte bana mani olacak birşey yok. kalkıp yapıyorum zinde oluyorum gece çok iyi uyumayan iki kızıma rağmen :) bu hevesle altıda kalkabiliiyorum

ben mi yanlış yapıyorum bu pilatesi yoksa bende işe yaramıyor mu anlamış değilim. şöyle ki iki haftadir falan evde kendi imkanlarımla spor yapıyodum sonra arkadaşlarımdan pilatesin işe yaradığını duydum,internetten ebru şallıyı izlemeye başladım.önce normal pilates denedim 3 gün,kaslarımda sadece yaptığım süre zarfında yanma oldu sonraki günlerde agrı hissetmedim. sonraki 2 gün selülitleri gideren pilates programı yapmaya başladım onda da ağrı hissetmedim çok moralim bozuldu, konuştuğum arkadaşlarım günlerce agrıdan öldüklerini söylüyolardı. sanırım 30 days shred e geri dönücem :KK43:

ben mi yanlış yapıyorum bu pilatesi yoksa bende işe yaramıyor mu anlamış değilim. şöyle ki iki haftadir falan evde kendi imkanlarımla spor yapıyodum sonra arkadaşlarımdan pilatesin işe yaradığını duydum,internetten ebru şallıyı izlemeye başladım.önce normal pilates denedim 3 gün,kaslarımda sadece yaptığım süre zarfında yanma oldu sonraki günlerde agrı hissetmedim. sonraki 2 gün selülitleri gideren pilates programı yapmaya başladım onda da ağrı hissetmedim çok moralim bozuldu, konuştuğum arkadaşlarım günlerce agrıdan öldüklerini söylüyolardı. sanırım 30 days shred e geri dönücem :KK43:
Ben kilolu olmama rağmen cok agri hissetmedim.sen spora alışıksan ve zayıfsan acı çekmemen normal diye düşünüyorum.

Daha önce hiç pilates yapmamamış olanlar karın için bu 1 aylık egzersizi uygulayabilirler.

Eklentiler

• 30-day-ab-challenge-2.png
    30-day-ab-challenge-2.png
    679,3 KB · Görüntüleme: 285
İngilizce ile arası iyi olanlar da muhakkak Cassey Ho nun blogilates sayfasına ve youtube kanalına baksın.Çeşit çeşit video var ve süreleri çok uzun değil.Ebru Şallı gibi yavaş yavaş yaparak sıkmıyor insanı Cassey.

Türkçe çevirisini de biliyor musun?
Bu tabloda Türkçe çeviriye çok ihtiyaç yok o yüzden paylaştım.Tablonun üst kısmında hareketlerin ne şekilde yapılması gerektiği görülebiliyor.Hergün için hareketin sayısı da belli zaten.Ancak tablonun olduğu sayfanın linkini incelersen orada hareketlerin daha büyük ve gif halini görebilirsin.Çoğu pilates hareketinin ingilizce ismini biliyorum ve hocalar bile bu şekilde kullanıyor genelde.

http://www.blogilates.com/blog/2014/12/29/30-day-flat-abs-challenge/

Link bu açıklamalar ingilizce ama hareketli resimler yardımcı olabilir :) Bu hareketlerin olduğu videoyu da bulunca paylaşırım.

Bu tabloda Türkçe çeviriye çok ihtiyaç yok o yüzden paylaştım.Tablonun üst kısmında hareketlerin ne şekilde yapılması gerektiği görülebiliyor.Hergün için hareketin sayısı da belli zaten.Ancak tablonun olduğu sayfanın linkini incelersen orada hareketlerin daha büyük ve gif halini görebilirsin.Çoğu pilates hareketinin ingilizce ismini biliyorum ve hocalar bile bu şekilde kullanıyor genelde.

http://www.blogilates.com/blog/2014/12/29/30-day-flat-abs-challenge/

Link bu açıklamalar ingilizce ama hareketli resimler yardımcı olabilir :) Bu hareketlerin olduğu videoyu da bulunca paylaşırım.
Hareketleri anladım tabiki de.yalnız tablolardaki (yanlış gormediysem her tabloda aynı ifadeler var) ingilizce sözcükleri anlamadım.

Ben kilo almaya çalışıyorum ve kilo alırkende düzgün almak istiyorum evde günde 15 dk pilates yapıyorum sworkit uygulamasıyla siz günde kaç dk çalışıyorsunuz yani ne kadar zamanda etkisini görmeye başlarım kaç dk çalışayım günde :) sırf sıkılaşmak için birazda görsel olarak güzel kas olsun istemiştim :)

ben evde yapıyorum 20 dk. lık windsor pilates.zor hareketler var ve çok hızlı ilerliyor ama hiç bir kas ağrım olmuyor hatta başka bir nedenle ağrım varsa geçiriyor. gerçi ben pek ham değilim ondan da olablr ama ilk zamanlarda da az oluyordu çünkü her hareketin kendine göre gevşetme ve germe bölümü var.

ben ve yapan diğer arkadaşlarım çok memnunuz gerçekten sıkı ve şekilli bir vücudunuz oluyor ve zindelik kazanıyorsunuz.
valla tebrkler. evde disiplin zor olıuyor.

Mrb ben evde ebru şallının 3 k dvd siyle pilatese başladım..ama söylenenlerin aksine kaburgalarımda ağrı var cok.tecrübeli olan varsa yardımcı olabilir mi sürekli yapan ya da?aslında pilates tam benlik çok sevdim ama bu mesele yüzünden ara verdim hiç böyle bi sorun yaşayan oldu mu?

X