Pilates yapanlar, paylaşalım mı?

Nefesi ve taktigi yanlismi yapiyosun? Ilk dvd siylemi basladin bide?

nefese dikkat ediyorum aslında..ama sanırım karın egzersizlerinde yanlışım var çünkü o alt karın çalıştırmak için yaptığım egzersizlerde karnımda yanma olmadı pek..onun yerine kaburgamı gerdim sanırım..ama ertesi gün karnımda spor sonrası olan ağrıyı hissetti demekki doğru yapmışım dedim..
ilk dvd ile başlamadım şundan dolayı süekli spor yapan biri olduğum için o hafif gelir diye düşündüm..3 k dvd sindeki hareketler de sürekli yaptığım hareketler aslında.

Himm.. buyuk ihtimal dediginz gibi olmustur bende plates severim:) hayatimda araliklarla bazen sklikla yapiyorum. Suan da da sklkla devam ediorum:) ama plateste dikkatli olmak cok onemli yanlis ve agir gareketlerde bicok zedenlemeye sebeb olablir..

kızlarr bana platesde düz karın dik sırt hareketleri önerirmisiniz bıldıgın rcete gıbı yazın :) bacak ınceltmek ıstemıyorum veya kılo vermek ıstemıyrm kesınlkkle ama sımdıden kılumu korumam lazım zayıfım zatern ama sekıllenmek hos .:) yardımınızı beklıyrm yenı baslayacagım set aldım eksıksız hepsii var gogusler ıcın dık dsıkı durucak önerılerde rıca ederım kucultmeden tabı :)

kızlarr bana platesde düz karın dik sırt hareketleri önerirmisiniz bıldıgın rcete gıbı yazın :) bacak ınceltmek ıstemıyorum veya kılo vermek ıstemıyrm kesınlkkle ama sımdıden kılumu korumam lazım zayıfım zatern ama sekıllenmek hos .:) yardımınızı beklıyrm yenı baslayacagım set aldım eksıksız hepsii var gogusler ıcın dık dsıkı durucak önerılerde rıca ederım kucultmeden tabı :)
evet bu gögüsleri toparlamak ne kadar zor..tamam su an sarkmış bi durumda değil ama kilo alıp verince veya çok gögüs egzersizi yapınca sıkılaşıyo ama cok da küçülüyo bende artık bıraktım gögüs kol çalışmayı..genellikle kol egzersizleri göğüs sıkılaştırıyo zaten şınav mesela.

evet bu gögüsleri toparlamak ne kadar zor..tamam su an sarkmış bi durumda değil ama kilo alıp verince veya çok gögüs egzersizi yapınca sıkılaşıyo ama cok da küçülüyo bende artık bıraktım gögüs kol çalışmayı..genellikle kol egzersizleri göğüs sıkılaştırıyo zaten şınav mesela.
ne guzel kendınıze ıyı gelıcek hareketlerı bulduysanız ben hala arayıslardayım :) plates hareketlerınde

bende alt karın problemi var özellikle göbek çevresinde bi şişlik var ne kadar egzersiz yapsam da erimiyo orası..nefesi yanlış zamanda alınca kaslar daha ters hale geliyomuş öyle bi hatamı yaptım mekiklerde anlamadımki.

ne guzel kendınıze ıyı gelıcek hareketlerı bulduysanız ben hala arayıslardayım :) plates hareketlerınde
canım cok faydasını gördüğüm bi hareket var ben ağırlıksız yaptım baya sıkılaştı gögüslerim ablam bile yanlışlıkla eli değdi şok oldu ne kadar sıkı diye:KK76: iki kolunu dirsekten asla kırmadan dümdüz uzat iki elini birbirine çevirip alkış yapar gibi yaklaştır uzaklaştr hızlı hızlı..yanıcak zaten..bunu hergün yap bu bile tek basına etkili..

canım cok faydasını gördüğüm bi hareket var ben ağırlıksız yaptım baya sıkılaştı gögüslerim ablam bile yanlışlıkla eli değdi şok oldu ne kadar sıkı diye:KK76: iki kolunu dirsekten asla kırmadan dümdüz uzat iki elini birbirine çevirip alkış yapar gibi yaklaştır uzaklaştr hızlı hızlı..yanıcak zaten..bunu hergün yap bu bile tek basına etkili..

PEKİ GUNDE KAC TANE YAPAYIM VE UZAKLASTIRMA HİZAM NE KADAR OLSUN KOLLARI TAMMI AÇAYIM YANA ÖLÇÜSÜ NEDİR BU SIKILASTIRMA HARETINI INCELME YOK SIKILASMA VAR DEGILMI KUCULMEDE YOK :d OLMASIN BUYUTURKEN COK UGRSTIM :)

Son düzenleme:
canım küçülme derken çok çok farkedilir olmuo çok küçük bi hissettim ben takıntılıyımdır biraz da ondan:) çok sıkılaştığı kesin dikleştirio dolayısıyla..kollarını nasıl anlatsam direkt omzlarının hizasında aç uzat karsıya doğru.. yaklastırma ya da uzaklastırma..alkış yapar gibi yap ama ellerini birleştirme..kesin bi sayı veremiyorum ama o biraz sana bağlı ne zaman yanmaya başlıo mesela..o sayıdan 20 şer arttır hergün..ben 100lere çıkıyodum..önemli olan kollarını elinden geldiği kadar dümdüz tut dirsekten kırdığın an bi anlamı kalmaz..resim bulabilirsem atayım tam anlatamıyorum:))

aslına bakarsan yapmak istedikten sonra tek başına da yapılır ama ben tek başına yapamam, birinin beni zorlaması gerekli....ben çok yakın bir arkadaşımla birlikte gidiyorum, bir arkadaşta şart aslında yanına...7kişi var bizim grupta, 5 kişi bizden önce başlamış....
evet haklısın ama gurup derlerının yeterınce etkılı olmadıgını soyluyorlar çünkü herkese vucut farklılıklarını dusunmeksızın aynı seyler yaptırılıyor. ama bazen özel bölgeler için özel çalışmalar gerekıyor bence

evet bende bunu duydum tekbasına pilates yapılarak kılo vermek yada yag yakmak mümkün olmuyormus. bunu baska hareketli sporlarla desteklemek gerekıyor biraz kardıo çalışması yapmak gerekıyor.

evde kendi yapanlar ya da spor salonlarında pilates yapanlar, yaşadıklarımızı paylaşalım..ben spor salonuna yazıldım ve sadece bir kere yaptım...çok zorlandım ama öğretmen 2 aya kadar herşeyin yoluna gireceğini ve 2 haftaya kadar da değişiklikleri farketmeye başlayacağımı hatta 2 hafta sonra bu kadar sıkıntı çekmeyeceğimi söyledi...iki gün önce yaptım ama hala karın kaslarım ağrıyor..bugün de gideceğim, haftada üç gün yapacağım..sizlerin görüşlerini de almak istiyorum...ayrıca bu sporun vücudu şekillendirdiğini ve sıkılaştırdığını ancak tek başına kilo verdirmediğini de öğrendim...

Merhaba arkadaşlar,

Yeni bir web portalı açtık, konuları moda güzellik,sağlık,kültür-sanat,ev trendleri gibi konular mevcut. Sitemizde belirtiğimiz konulara ilgisi ve merakı olanlar hobi amaç yada cv lerinde referans amaçlı yazı yazmak isterenler benimle irtibata geçebilirler...

7 gündür ebru şallının 21 günde yağlarınızdan kurtulun dvd sini yapıyorum ondan önce 1 2 gün '2haftada 2 beden incelmeyi yaptım' diyet yapmıyorum ama yediklerime dikkkat ediyorum yaklaşık bi kilo verdim ama vücut ölçülerim genellikle 2 3 cm incelmiş dışarıdan da faarkediliyor özelikle bacakların incelmiş dioyr arkadaşlarım

7 gündür ebru şallının 21 günde yağlarınızdan kurtulun dvd sini yapıyorum ondan önce 1 2 gün '2haftada 2 beden incelmeyi yaptım' diyet yapmıyorum ama yediklerime dikkkat ediyorum yaklaşık bi kilo verdim ama vücut ölçülerim genellikle 2 3 cm incelmiş dışarıdan da faarkediliyor özelikle bacakların incelmiş dioyr arkadaşlarım

Bende süper popo workout dvd sini aldim bi gün arayla yapiyorum insaallah fayda gorurum

pilates gerçekten sıkılaştırıyor yaklaşık 3 aydır bir salona gidiyorum grup mat pilates ...comdan almıştım ama şuan reformer çok popüler bir de onu denemek lazım

Son düzenleyen: Moderatör:
merhaba arkadaşlar , öncelikle 1 aydır pilates yapıyorum tabi her gün yapmıyorum ama haftanın 5günü yapıyorum yinede ebru şallının videoalarını yapıyorum 2 hafta da 2 beden incelmeyi yaptım 1 hafta sıkılınca 21 günde incelmeyi yaptım zaten çoğunlukla aynı hareketler..yediklerime çok dikat ettim kesinlikle AÇ KALMADIM ama abur cubur kestim çikolata isteyince bitter çikolata yedim bir de fit365 programını indirdim 4 hafta da yaklaşık 4 kilo verdim (65.5 dan 61.3 e indim) çevremdiekiler çok güzel zayıfladığımı söylüyorlar kendinize güvenince her şeyi yaparsınız tek şey isteyin !!!

X