Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

bende aynen senin durumundayken doktordan pko lu olduğumu öğrendim. hatta benim bir ay düzenli bir ay 40lı günlerden sonra oluyordu .. doktorum bana ginere verdi diane35 türünde bi ilaç hayatımın hatalarından biri oldu doğum kontrol hapını kullanmakla.. neden mi: öncelkli kilo alıyorsun zaten pko kilo ile daha beter hale geliyor.. ben böyle 49 kilodan 60 kiloya çııktım 8 ayda..:2: ayrı bir zararı da doğum kontroller yumurtalıkları baskılıyor yumurtlama gerçkeleşmiyor yani.. bu hapı kullanıp bıraktıktan sonra 28lik adet olabildiğim günleri daha göremez oldum.. yani diyeceğim hiç başlama canım ... adam akıllı bir doktor bulmak çok zor.. fatura gibi aynen sana verilenleri şu an birçoğumuza hala yazıyorlar.. çünkü kolay yol bu risk yok onlara göre.. üstüne basa basa diyorum canım hastalığımızın asıl nedeni insülin direnci.... ve buna yönelik tedavi uygulamdıktan sonra gerisi hep geçici..

canım hormon tahlilerin var mı elinde değerleri .. tsh lh fsh prolaktin değerlerini merak ettim..

adetimin 3.günü yaptırcam hormon testini dediğin ilacı mutlaka sorcam dr a çok yardımcı oldunuz bana allah hepiniden razı olsun

Tabi canım bencede sadece ilaçla kilo verilmez.Neleri hayatından çıkardın mesela?Canım şimdiden randevu alsamda bana sorarlarsa adet gününüz nezaman diye benimki belli olmuyorki ya farklı bir zamanda gelirse adetim?Ben duphastonu içtiğimde gelecek ay için sylüyorum adetim gelince hemen alsam randevuyu olurmu acaba?Canım gelir inşallah stres etme kendine bak sen bana diyordun şimdide ben sana diyorum:KK9:
canım bence şimdiden git doktrla konuş öyle 2-3 gün içinde vermiyorlar.. 1 ay sonrasına veriyorlar rahim filmi için gün.. yani çoğu yerde böyle.. nasılsa bir dahaki adet günün belli olacak duphaston sayesinde onun için doktrola konuş.. muyane olmaya gitmeden bu durumu sorabilriisin doktra o daha aydınlatır seni merak etme..
kızlarrrrr....bugün itibariyleeeeeeeeeeeeeee tammm tamınaaaa 10kilo vermişşş durumdayımmm....12 aralıkda 100.6 yla başlamıştımm....ve bugün 90.6 yımmmmm.....ayyy ayy şükürler olsunnnnn....ben çok sefindim sizinle paylaşmak istedimmm....:KK24::KK24::21::21::21::21:

waaaawwwwwwww demek istiyorum waw aferin kız sana maşallah:nazar:

canım ciddi miisn bu durumda yumurta takibi yaptırmalıydın.. Allah korusun gelişen yumurtalar çatlamazsa kist oluşuyor bunu en iyi tuncssdan biliyoruz.. bak şimdi kızdım ecrimcim sana...

öyle nette dolaşırken hareketli giflere bakınıyordum bizim toipk geldi aklıma..

kızma bana yaaaa belki yarın eşimi kandırırsam giderim sanmıyorum yaa bende ne yumurtlama oluyor ne kist soğan içerim olursa eger bu ay rajhat takılmak istiyorum

bana sorarsan oluruna bırak herşeyi doktoruna da çocuk istiyorum yerine metformini sor çünkü çok acele etmiyorsan çocuk için metformine başla adetin geçikincede söktürücü içersin ama metformini hiç bırakma zaten bu ilaç yumurtlamaya yardımcı kendiliğinden de hamile kalabilirsin baktın 1 seneye kadar olmuyor o zaman klomen tarzı ilaçlarla başlarsın madem acelen yok kendini de sıkıntıya sokma her pkolu aynı değil her okuduğun sanada olacak diye birşey yok pko kısırlık değil cnm bunu unutma hiç sorunu olmadan hamile kalamayan çok var sen en azından sorununu biliyorsun ona göre tedavini olursun bebeğin nazlanırsa gelmek için ama sakın olmayacak diye şartlama kendini Allah büyüktür...

keşke benimki çağırıp durmasa inan patlıycak gibi oluyorum şimdi geldik günden bir sürü yaşlı kadın saçma sapan şeylerden konuşup duruyor o yaşlarda olsam tamam tabiki katılabilirim ama şimdi hiç çekilmiyor ya :=)))

inşallah cnm olacak diye düşünüp yumurtalarına sinyal gönder olur Allahın izniyle :)

canım ben sipariş ettim çakşır yaprağı suyunu erkeğe ve kadına çok iyi geliyormuş bir araştır istersen aktarada sorabilirsin salı günü gelecekmiş başlıycam hem eşime hem kendime

http://www.kadinlarkulubu.com/tup-bebek-ozel-bolum/82977-azosperm-icin-caksir-otu.html

sagol canım öyle düşüneyim bende bi bakayımmm o zaman sagol çakşırı duymustum kız

kızlar merhabalar bayadır yazmıyorum:)
umarım hamilelerimiz artmıştır artık darısı başımıza diyelim:)
ben bu ay kontrole de takibe de gitmedim elimde olan klomeni kullandım ateş ölçümüne devam ediyorum çatlatma iğnesi yaptırmicam.
mera ediyorum kendiliğinden çatlicak mı.
bi de okulumda adın doğumcu vardı metformin yazsın diye gittim
ama yazmadı bana.
sana gerek yok zayıfsın sorunun görünmüyor dedi.
kendim de gidip almadım.
sanırım bu ayda bişey olmazsa gidip şnslin direncine baktırcam.
aslında evlendiğimden beri 5 6 kilo aldım 6 ayda sonrada veremedim ama zaten zayıftım normal kiloya geldim diye önemsemiyorlar:KK43:
bi de geçen ay yumurtlama olmuşitu ama akıntım yoktu.
onu da sordum. kloemen akıntıyı kesebiliyormuş
e olmayıncada spermlerin geçişi zorlanıyor.
yani yukuraı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal:)
keşke evlendiğimde dkh kullanmasaydım bir sene ne olduğunu bilmeden yaşadım:KK43:

kızlar ben hayıt tohumunu içmek istiyorum ama ne zaman başlasam ki?
20 şubatta duphaston zoruyla adet olmuştum.
kendiliğimden olur muyum denemek istiyorum.

ben bu ay kontrole de takibe de gitmedim elimde olan klomeni kullandım ateş ölçümüne devam ediyorum çatlatma iğnesi yaptırmicam.
ama yazmadı bana.
kendim de gidip almadım.
aslında evlendiğimden beri 5 6 kilo aldım 6 ayda sonrada veremedim ama zaten zayıftım normal kiloya geldim diye önemsemiyorlar:KK43:
keşke evlendiğimde dkh kullanmasaydım bir sene ne olduğunu bilmeden yaşadım:KK43:
evet lepi hoşgeldin bayadır yoktun...

dkh aynı etkileri bende de yaptı kilo almıştım bende.. senin kilon kaç ki ben 52.7 düştüm doktor metformine devam diyor..

kızma bana yaaaa belki yarın eşimi kandırırsam giderim sanmıyorum yaa bende ne yumurtlama oluyor ne kist soğan içerim olursa eger bu ay rajhat takılmak istiyorum
hadi hayırlısı bakalım..
kızlar ben hayıt tohumunu içmek istiyorum ama ne zaman başlasam ki?
20 şubatta duphaston zoruyla adet olmuştum.
kendiliğimden olur muyum denemek istiyorum.
bir önceki ay adetin gelmesi için adet söktürücü kullanmışssan bu ayda gecikir diye düşünüyorum.. yine denemekte fayda var canım.. olmazsa adet söktürücü kullnırsın yine..

hayırlısı olsun canım benim yazını okudum ama yazamadım bende heyecanlanmıştım.Allah nasip ederse olacak tabiki.

sen pzitif olmaya devam et canım adet olunca çok fazla yıkılmamaya başlıyorsan bilki atmışsın kafadan demektir.

Kale rabbi heb li min ledünke zürriyyeten tayyibeten inneke semiuddua'. bu duayı okumuştum canım.

evet canım bu dua Allah kabul etsin.

iyiyim şekerim yaa sen neler yapıyorsun yarın doktora gidicem bakalım .dua et.:KK16:

evet canım bu ay adet olunca gene üzüldüm ama geçen seferki gibi dünya başıma yıkılmadı ve hüngür hüngür ağlamadım.sanırım yavaş yavaş alışıyor insan bu durumaaa.bu arada seninde böyle olmamda katkın çok tatlım diyon ya rahim yapım farklıydı ama takmadım rahim filmi bile çektirmedim dedin ya ve çok şükür Allah sana güzel bir bebek verd,inşallahta yarın kalp atışlarını duyacan.yani takmayınca oldu işteee.yeter ki Allah ol desinn.

günaydınnnn canımm arkadaşlarımmmmmmmmmmm......nasılsınızzzzzzz..hepinizi çookk özledimmmm:KK54::KK54::KK54: eee ne var ne yokkk ...güsel haberler varmııı ben gelmeyeli...dilerimm herkezlerr iyidirrr....ben bu ayda kırmızıları güselce ağırladım veee gönderdimmm...artık ağlamıyorumm adet oluncaa...bi hüzün oluyor ama eskisi gibi değilll...oyyy oyyyyy insanlar nelere alışmıyorukiiii...bunadaalıştıkk...amaaa gelecekkkk...emin olun bigün gelecek beklediklerimizdeee...bu ara bakış açım daha beterini düşünüp buna şükrediyorummm...şükürler olsunn rabbimeee...rabbim vermişşş bizi sınıyorr...bin şükürr...

inanmıyorum ya waw biz senle herzaman aynı duygular içine giriyoruz sanırım.senin en kötü olduğun zamanlar bende kötü idim.şu anda tam senin dediğin gibiyim ben Allah a havale ettim elimden geleni yaptım gerisi nasip diyorum heppp.bu ay adet oldum ağlamadımnormalde hüngür hüngür ağlardımmm.üzüldüm sadece oda biraz demekki insan herşeye alışıyor.

kızlarrrrr....bugün itibariyleeeeeeeeeeeeeee tammm tamınaaaa 10kilo vermişşş durumdayımmm....12 aralıkda 100.6 yla başlamıştımm....ve bugün 90.6 yımmmmm.....ayyy ayy şükürler olsunnnnn....ben çok sefindim sizinle paylaşmak istedimmm....:KK24::KK24::21::21::21::21:
helal olsunnnnnnnnnnn:KK9::KK9::KK9:

nasılsınız şekerşeerrr :)) ben bişey sormak istiyorummm! 12 şubatta kanamam başladı 14 şubattada düşük yaptım sonra 3-4 gün daha sürdü kanamam ve bitti... sonra soğan suyu kürünü yaptım 15 gün adetimin çoktan gelmesi gerekiyodu ama yok maalesef hiç bi belirtide yok :KK43:( farlutal hariç en kısa yoldan hangi ilaçla gelir adetim bir an önce gelsin ve bitsin istiyorum çünkü önümüzdeki ay bi aksilik olmassa yine tedaviye başlıyoruuummm :))) çok umutluyumm o yüzden hemen gelsin adetim bana bi akıl verin noluurrrr :KK28::KK28::KK28::KK28::KK28::KK28::KK28::KK28:

bence duphaston al progesteron türü bir ilaç ooo

canım farlutal kullanmayalı uzun zaman oldu hatırlamıyorum bile nasıl ve ne kadar içtiğimi, evde var farlutalım olmazsa onu kullanırım ama nedense hiç sevmiyorum o ilacı :S evde progestanımda var hamileyken vermişti doktor onuda kullanabilirim ama 200 mg lık var bende..hemen gelsin istiyorum en çabuk hangisiyle olursa onu kullanırım farketmez.. soğan suyuda yaptım niye gecikti anlamadım :26::26::26: soğan suyu yapıp adeti geciken varmı hiiiççç aramızdaaa :26::26::26:
ben canım 3 ay yaptım hep geciktirid 1 hafta 10 gün filan.hatta burda yapan bütün arkadaşlarada dedim geciktirebiliyor diye.biçimi filan da geciktirmişti.ama en fazla 10 gün filan 10 günden fazla gecikirseeeee.inşallaaaaaahhhhhh o zaman hamile olma olasılığın doğuyorr.düşük yaptım diye düşünme Allah ol desin yeterkii...

amin canım inş. klomen biteli bugun 5,gün canım adetiminde 12,günü ben bişey daha sorcam su yumurta akı varya uzayan ben onu göremiyorum çok su içtiğim içinmi göremiyorum acaba

tatlımmmmmm sen klomeni kafana göre aldın ve çatlatma iğneside vurdurmayacan üstüne incir kürüde yapıyonnnnnnnnnnn.ecrinnnnnnnnnnnn bak koca bir kiste dönüşür soğan kürüde fayda etmezzzz ha böyle riskli şeyler yapmaaa ya bence hazır ağrıların varken git doktoraaaaaaa.

o akıntıyı son bikaç aydır bende çok ama çok az görmeye başladımmm.klomen azaltıyormuş lepi yazmış o doktora sormuşş.

ama yazmadı bana.
kendim de gidip almadım.

canımm doktor dedi değilmi akıntıyı azaltır diyeeee.Allah Allah daha neler öğrenecez.bu arada yukarda ecrinede yazdım bu senin içinde geçerlii klomennnnnn dikkatli kullanılması gereken bir ilaçtır riske atmayın doktora görünün mutlakaaaaa.

topikte gördüm kızlar nasılsınız?

selam tatlım ne haber nasılsın.bugün son iş günüydü ya iyisindir mutlakaaaaa:KK1::KK1:
ya yeşil ben bikaç gündür mide ağrılarım yüzünden gene metformini bırakmak zorunda kaldım 2 günlük bir ara yaniiii.ama bırakınca midemdeki yanma hissi geçiyor gerçekten.halbuki 2 ye çıkarmayıda o kadar istiyorumkiiii.ama bi yandan midemde var.ayyyyy bide ya böbreklerime zarar verirse diye korkuyorummmm.Yarrabbim ne yapacağımı şaşırdım vallahiiiiiiiiiiiiii........biliyorsun brokolide yapıyorum 1 hafta bitti 3 gün dinlenmeyi yaptım bugün tekrar başlamam lazımdı unuttum yarın başşlayacam artık benimki 4 gün dinlenme oldu artık ne yapalım kısmet işte...

oo daha varmış canım hatta nisan 15e kadar bir adet periyoduna bile denk gelebilir.. inşallah hamile olursun da o olasılıığı düşünmezsin... birşeylerin beni yorması güzel o zman ancak pko durumumu unutuyorum.. eskiden daha çok takıyordum hatta evlenmek bile istemiyordum neyseki erkek arkadaşım çok anlayışlı onun da sağlıkçı olması çok iyi oldu... dua et saadetcim benimde evlenmem için bir kaç pürüz var..umarım fazla yıpratmaz bizi...

bakalım canım inşallah açıkcası ben senin kadar pko nun bilincinde değildim hatta ne güzel az adet oluyorum şanslıyım diyordum bilgisizlik işte ama yinede çok takma aklına canım Allah yardımcımız olur idua ederim ederimde ne oldu hayrola canım inşallah pürüzleri atlatırsınız sorunlar her ilişkide olur yeterki birbirinize destek olun

şimdi düşündümde gerçekten doğruuuu ben klomen kullandığım aylar akıntı o kadar az olduki hiç yok denecek kadardı.ama ilaçtan sonraki ayyyy çokkk akıntı olmuştu.bu kloemen akıntıyı azaltıyor sanırım gerçekten.

selam tatlım ne haber nasılsın.bugün son iş günüydü ya iyisindir mutlakaaaaa:KK1::KK1:
ya yeşil ben bikaç gündür mide ağrılarım yüzünden gene metformini bırakmak zorunda kaldım 2 günlük bir ara yaniiii.ama bırakınca midemdeki yanma hissi geçiyor gerçekten.halbuki 2 ye çıkarmayıda o kadar istiyorumkiiii.ama bi yandan midemde var.ayyyyy bide ya böbreklerime zarar verirse diye korkuyorummmm.Yarrabbim ne yapacağımı şaşırdım vallahiiiiiiiiiiiiii........biliyorsun brokolide yapıyorum 1 hafta bitti 3 gün dinlenmeyi yaptım bugün tekrar başlamam lazımdı unuttum yarın başşlayacam artık benimki 4 gün dinlenme oldu artık ne yapalım kısmet işte...
canım sen zaten kendi kendine tellal olmuşsun o zarar verir mi bu sonuç verir mi... bu kadar düşünme canım şöyle düüşn eğer bu ilaçları almazsak asıl soruunlar ozaman başgösterecek.. bize düşen en az zararla atlatabilmek..onun içinde bol su canım.. merak etme bünyemiz onun dengesini kuruyordur.sana söylediğim yöntemi denedin mi canım metforminle beraber haşlanmış patates ye midenin yanmasını alır.. bugün benim dersim yok onun için perşembe benim cuma günüm oluyor :KK70: :KK3:
bakalım canım inşallah açıkcası ben senin kadar pko nun bilincinde değildim hatta ne güzel az adet oluyorum şanslıyım diyordum bilgisizlik işte ama yinede çok takma aklına canım Allah yardımcımız olur idua ederim ederimde ne oldu hayrola canım inşallah pürüzleri atlatırsınız sorunlar her ilişkide olur yeterki birbirinize destek olun
bende son 2 yıldır bu kadar haberdarım aynı senin gibi düşünüyordum .. arkadaşlarıma hava bile atıyordum 3 ayda bir adet oluyorum ne güzel diye.. halbuki ne güzelliğii normal olmayan bir şey güzel olur mu hiç.. neyse umarım geç kalmamışızdır canım bu konuda...

Kızlaar nihayet ben hormon testimi yaptırdım
TSH=1,94
PROLAKTİN=23,47...doktor normal dedi ama hiç açıklama yapmadı,bir de size sorayım dedim,nasıl sonuçlar?

X