Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

Çok saol canım.Deneyim şimdi ben bunu.İşallah önümüzdeki ay sizlere güzel haberler yazarım?? Sende varmı bişeyler.??

sende saol cnm inşallah güzel haberler verirsin her sabah ateşini ölç ve yaz bir kağıda günü gününe zaten kağıda yazarsan düşüş gösterdiğinde anlarsın cnm yumurtlama olduğunu anlamadığın varsa yazarsın cvplarız
ben birbuçuk yıldır deniyorum canım daha bebeğim yok malesef yaz sonunu bekliyorum olmazsa aşılama düşünüyorum

sende saol cnm inşallah güzel haberler verirsin her sabah ateşini ölç ve yaz bir kağıda günü gününe zaten kağıda yazarsan düşüş gösterdiğinde anlarsın cnm yumurtlama olduğunu anlamadığın varsa yazarsın cvplarız
ben birbuçuk yıldır deniyorum canım daha bebeğim yok malesef yaz sonunu bekliyorum olmazsa aşılama düşünüyorum

İşallah canım.Bizde 2 yıldır deniyoruz. Olmazsa bizde yaz sonu gibi aşılama düşünüyoruz.

İşallah canım.Bizde 2 yıldır deniyoruz. Olmazsa bizde yaz sonu gibi aşılama düşünüyoruz.

inşallah gerek kalmazda gelir bebeklerimiz aynı zamanlarda aşılama düşünüyormuşuz
dün çok sevdiğim bir arkadaşımın hamile olduğunu öğrendim üstelik kız yılda üç kez regli gören bir kız ilaçla hamile kaldı çok sevindim onun adına banada umut oldu açıkçası

inşallah gerek kalmazda gelir bebeklerimiz aynı zamanlarda aşılama düşünüyormuşuz
dün çok sevdiğim bir arkadaşımın hamile olduğunu öğrendim üstelik kız yılda üç kez regli gören bir kız ilaçla hamile kaldı çok sevindim onun adına banada umut oldu açıkçası

İşallah canım. Bizde o aşılama sürecini yaşamadan hamile kalmış oluruz? Senin kullandığın ilaç varmı canım şuan?

yakın bir arkadaşım hamile kız yılda 3 kez regli gören bir kız kaç yıllık evli üstelik en sonunda doktora gitmiş ve ikinci klomen tedavisinde hamile kaldı ilk klomen tedavisinde ovitrelle çatlatma iğnesi kullanmış ama doktoru özellikle bulabilirsen pregnyl bul demiş ilkinde tutmadı dedi ikincide annemin bir arkadaşı eczacı buldum pregnyl yi ve onu kullandıktan sonra hamile kaldım aşılama yaptırmadan mutlaka bir kez en azından yap bunu dedi aklıma takıldı ilkinde üç tane yumurtası olmuş tutmamış ikincide tek yumurtayla hamile ne kadar sevindim bilemezsiniz doğruluk payı varmıdır acaba ya :44::44:

İşallah canım. Bizde o aşılama sürecini yaşamadan hamile kalmış oluruz? Senin kullandığın ilaç varmı canım şuan?

evet var canım ve çok memnunum yaklaşık yedi sekiz aydır metformin içeren şeker hapından içiyorum peki sen

kan değerlerin var mı canım bu topikte papatya_ozmen de aynı sorunla karşı karşıyaydı.. o da erken adet görüyordu yani onda da yumurta tam gelişemiyormuş.. glukoz değerin kaç ? aldığın kilolar vücut dengeni daha da bozmuş onları hemen vermeye bak canım durdkça gitmesii zor oluyor. glucophage kilo vermene yardımcı bir ilaç.. ilacını düzenli almaya gayret et..

evet bende ergenliğimde hatırlıyorum sonra pko olalı unutmuştum canım..:2: hatta korkardım ne diye..

düşüncen çok güzel bahar .. iyi iyi bak her yönden araştırıyorsun değerlerini..gayet emin adımlarla gidiyorsun.. ilkin sağlığına kavuş sonrasında jinekolğa bile gerek kalmayabilir.. bak ne güzel kilo veriyorsun devam et canım.. :KK9::KK9::KK9::KK9: bakalıım inşallah ben de düzenli adet görmeye başlarım.. beni sorarsan biraz sevgilimle aramı bozdum.. artist he meb ile yurt dışına gideyim mi dediğimde destek oldu git et şimdi iş ciddiye bindi giecek gibiyim hatta yok gitme falan ciddi tartıştık bugün 3. gün hala ses yok bende ses vermeyeceğim.. :KK33::KK33::KK33::KK33:

diloş ne demek canım tabiki yap .. hatta gebeliliğin dönemleriyle ilgili hiç fikrim yok desem yeridir.. sizlerden öğreniyorum.. ben pko adına çok araştırma yaptım uzmanlarla görüştüm.. şimdilik bekarım ama evlenince emin ol bebişlerinde gün gün ne yaptığını öğrenirim ...::KK34:
Elimden geleni yapıyorum canım.Kadın doğuma gitsem şimdi fazla birşey farketmiyecek çünkü çocuk tedavisine nasip olursa temmuzda başlıyacağız.şuan için hormonlarım düzene girsin istiyorum.Bu arada bir kaç gün giremedim hepinizi özledim:KK16:Duphaston kullandım canım 28.günde adet oldum ilaçlada olsa bunada sevindim sonuçta söktürücü alıp günlerce beklediğim gün oluyordu.Bundan sonra sürekli kullanıcammı duphastonu canım?:44:Sen nasılsın iyisindir umarım arkadaşınla tartışmayın boşuna kırmayın birbirinizi seni sevdiği için gitmenden dolay üzülüyordur.Hakkınızda hayırlısı olur canım inşallah.Darısıda sizin düğününüze olsun:KK16::KK19::KK54:
baya yoğunmuş gerçekten hayatın.. misafir ağırlamak çok yoruyor insanı fazla da yorma kendini..

bende bilgisayarı görmekten bıktım ama şimdi daha bilinçliyim okull zamanı boş işlerle uğraşırdım interneti keşfederken.. şimdi de bu topiğe takılıp kaldım.. eskiden faceye takılırdım onu da kapadım ... öyle öğrencilerin sınavlarını oku derken benim de gözlerimde derman kalmıyor... konu pko olunca oooo okumadığım makale kalmadı.. yabancı sitelerede takıldım bir ara.. :KK1:
İyi etmişsin canım araştırmakla negüzel bilgileri burda paylaşıyoruz birbirimize destek oluyoruz bilgi paylaşımların ve desteğin için teşekkürler canım.Allah hepimizin yardımcısı olsun:KK16::KK34:
kızlar bugün doktorA gittim ve pko olduğumu öğrendim bende. 4 aylık kullanmam için bir ilaç verdi yarın alıcam ilaçları

fhs 3,16
lh 17,17
prolaktin 17,19
ths 2,91

bunların ne anlama geldiğini bana açıklayabilrmisiniz? Doktorum pek ilgili değildi öğrenemedim hiç bir şeyi sadece pko olduumu söledi ilaç yazdı gönderdi beni hızlı hızlı konuştu zaten:KK31:
Geçmiş olsun canım.Tiroit biraz yüksek gibi.LH FSH dan yüksek çıkınca genelde pko teşhisi koyuyor doktorlar canım.:KK31:
sizlerde ben yokken ne kaynatmışsınız yahuuuu maşşallah size oku oku bitmedi.GELELİM BANA YARIN keseyi görmeye gidecez ayyy YARABBİM İNŞALLAH GÜZEL SONUÇLARLA DÖNERİM.hep şöyle dua ediyorum en umutsuz dönemimde bebİşimi gönderdin YARABBİM ne olur bana sağlıkla kucağımada almayı nasip eyle diyorum.öyle korkuyorummmmmmmm ki sormayın.testi pozitif gördükten sonra beklemek çok zormuş kızlarrrrrr.inşşallah hepiniz bunları tez zamanda yaşayacaksınız.
benim son 2 gündür başladı gibi belirtiler midem çalkalanıyor filannnnn.ayy hala hamileyim diyemiyorummm inşallah yarından sonra hamileyim diyecem
Bende yoktum birkaç gün evet bayağı kaynatılmış:KK1:Canım sende stres etme inşallah sağlıkla kavuşursun bebeğine.Korkma bugünlerinin kıymetini bil:KK1:
Kızlar pko lu olupta bursada önerebilceğiniz doktor var mı??
Bende Bursadayım fakülteye gidiyorum ben canım.Ordada iyi ilgileniyorlar gittinmi hiç fakülteye?
istanbula gidiyorum biraz sonra iyi bakın kendinize ordanda yazmaya çalışırım
burda çok iyi bir hoca var burdaki caminin hocası eşim onunla çok samimi ona meryem suresini söylemiş çocuk için okumaya başladık ne diyorsunuz demiş
sana bir tılsım söyliyim demiş asıl çocuk için fatiha suresi demiş sabah yedi akşam yedi tane okıycaksın ve niyet edeceksin fakat dikkat et sakın erkek yada kız için değil hayırlı evlat için edin demiş bizde başladık sizde okumaya başlayın kızlar
neyse inşallah döndüğüm zaman güzel haberler alıcam inanıyorum özellikle tuncss RABBİM yanında olsun meleğini tez zamanda göndersin :KK16::KK16:
Sanırım İstanbuldasındır şimdi.Gez eğlen canım:KK1::KK55:Yer gök duayla Allah dualarımızı kabul eder inşallah.Bende mayısın ortasında gideceğim İstanbula akrabamın nikahına gezilecek güzel yerleri çok istanbulun:KK55:
oyyy oyy yok canım öğrenci yolu gözlüyorum... erkek arkadaşımın okulu uzadı ben bu yıl atandım o son sınıfta bu yıl bitiyor inşallah .. eczacılık fakültesi okuyor.. mezun olacak da benim yanımda dükkan açmayı düşünoruz ya da kamuya geçebilirse bir yere atansın tayin alırız falan.. bir şekilde olacak inşallah.. daha askerliğie gitmedi.. benim derdim çok canım.. tek kalmışım trabzonda ..:KK50:
Allah kavuştursun canım.İnşallah askerlğini bitirirde mutlu sona erersiniz:KK1:Zaman hızla akıp geçiyor stres yapma kendine hepsi düzene girer zamanı geldimi birde bakmışsınki evlenmişsin çocukların olmuş:KK1::KK16::KK19:
ne yapıyosunuz kızlar...
ne zamandır giremiyorum müsait olamadım hiç ev kalabalık... hamile var mı ?
Nasılsın canım hamile en son 123 m arkadaşımız hamileydi:KK1:Drısıda bizlere olsun inşallah:KK16::KK34:
kızlar Fatiha ile ilgili yazdıklarınızı okudum daha önce sizlere yazmıştım, bir hocadan duydum , namazdan sonra 40 tane fatiha okuyup dileğini söyleyeceksin .kabul oluyormuş diye.
ben yaptım ve o ay hamile kaldım ,sizede mutlaka yapın diye yazmıştım ama sanırım o zaman kimse dikkat etmemişti.
yani Fatihanın gücü yüksek mutlaka okuyun
ben sadece namazdan sonra 40 kere okuyup dileğimi söylemiştim.
Canım nasılsın denk gelemedik birtürlü:KK1:Bebeğin nasıl inşallah iyisinizdir:KK16::nazar:
aynen canım ben de uyuma ve wc sıkıntısı oluyordu ama bu sefer biraz daha rahattım nasıl olduysa. eşimin ve onların hoşuna gitsin diye kaldım öyle. iyi oldu memnun kaldılar.
asıl bana doğumdan sonra 1 ay orda kalmayı teklif etti kayınvalidem tabi ki kabul etmedim:KK52:

çok sevindim canım:KK16: duan için de Allah razı olsun
ben de çok endişeliydim ama hiç iyi değil. stresli annenin bebeği de huysuz oluyormuş. mutlu anne=mutlu bebek

sonuna kadar izledin mi programı canım ,cüneyt diye bi adam vardı hani eskilerden..herkesi reddederdi. o talip olmuş birine ,tam konuşuyorlardı ben uyumuşum:KK1: ne oldu ,kız kabul etti mi
tetanoz aşısı 2.dozu vuruldum bugun berbat bişey ya kolum ağrıyor inşallah geçen seferki gibi ateşim çıkıp yataklara düşürmez beni
Cüneytmiymiş o bende alt yazıyı görmüştümde gerisine bakamadım.Onun ve ordaki birkaç kişinin evleneceği yok ünlü olmaya gelmişler oraya.Esrada kol kanat geriyor onlara sessizlerin tepesine biniyor eli maşalılara bişey diyemiyor:KK1::KK20:
herkeslere mutlu hafta sonları diliyorum..
şimdi Sapanca Gölünün kenarında çimenlere uzanıp sessizliği dinlemek ve bol bol oksijen almak için neler vermezdim..
ama yok işte :KK43:(( çok özledim çoookkkk..
yeşilim sen de bu hissi özlemiş olmalısın :KK16:
Sanada canım.EVet doğayla başbaşa olmak negüzel tam uzanmışken birde sağnak yağmur yağarmış üzerine:KK9:Bu hafta sonu kapalı ve yağmurluydu bahar gelse özledik yani ama nisan yağmuruda bir başka güzel oluyor:KK1::KK55:
kızlar çok ağrım oldu bugün sol kasığım sancıyıp durdu sanki kasıklarımda gaz var geziyor gibi ara ara belime ağrı vuruyor ve karnım çok şiş anlamadım gitti yumurtam mı büyüdü acaba onun ağrısımı ya :44:
Geçmiş olsun canım iyisindir inşallah şimdi:44:Umarım kötü birşey değildir:KK16:
geçenlerde erkek arkadaşım yanıma gelmişti ya onu abim öğrenmiş kıyamet koptu .. demediğini bırakmadı bana ailem henüz bilmiyordu . okulu bitince söyleyecektim .. o kadar üzdü i abim beni anlatamam.. gece uyuyamadım.. dua edin kızlar bana ..

aynen tuncss... tuncss moralim çok bozuk canım arkadaşım... benim gibi abileri olan var mı acaba ?:KK50::KK50::KK50::KK50::KK50:

filiz canım her şey nasip kısmet dün yaşadıklarımdan sonra bir hoş kafa var bende.. pko bu kadar stresde bırakır mı yakamı :KK43::KK43::KK43:

uymunuzu merak ettim. kovalar oldukça zekidir..oğlak da inatçı:KK1:

erken kanamanın başlaması luteal faz yetmezliğinden de oluyor canım.. pko sadece sonuç çok nedeni var.. luteal faz yetmezliğini anlamanın en kolay yolu yumurta çatladıktan sonra adet olasıya kadar kaç gün geçiyor.. 14den küçük ise bu durum söz konusu oluyor..

hormon değerlerinden anladım canım lh hormonun fsh hormonundan yüksekse yumurtlama gerçekleşmiyor ya da çatlaması uzun sürüyor..bundan dolayı pko görünümleri yumurtlaıklarda oluşuyor..
sonuna kadar izledin mi programı canım ,cüneyt diye bi adam vardı hani eskilerden..herkesi reddederdi. o talip olmuş birine ,tam konuşuyorlardı ben uyumuşum:KK1: ne oldu ,kız kabul etti mi
tetanoz aşısı 2.dozu vuruldum bugun berbat bişey ya kolum ağrıyor inşallah geçen seferki gibi ateşim çıkıp yataklara düşürmez beni
geçmiş olsun busmai.. cüneytle görüşmeyi kabul etti hanım :KK34:

tuncsss özellikle bugün orada olmak istiyorum... aynen uzanıp dünü unutmak:KK43::KK43::KK43::KK43:

,
tuncs yazmış canım sana.. bende yazayım dedim normal olanı adet periyodundan 14 gün öncesidir.. yani en az adetinden 13-14 gün geçmesi gerekiyor..

olabilir tatlım .. belirtiler uyuyor adetinin kaçıncı günündesin?[/QUOTE]

Canım benimde abim var ve evin tek kızıyım.Babam vefat edince abimin bunalttığı günler çok oldu.Abin nasıl duydu ayrıca arkadaşının geldğini:KK53:Üzme kendini sonuçta ciddi bir ilişkin var .Abilerin çoğu böyledir emin ol.Benim abimde ters:KK1:Çoğu kez kavga ederdik anlaşamazdık:KK1:Şimdi evlendimde o karışma günleri bitti:KK1:İnşallah işleriniz yoluna girerde zamanı gelince sizde yuva kurarsınız canım.Stres yapma kıskançlık oluyor işte.Durumu idare et orta yolunu bul.Zamanı gelince hep birlikte olacağınız günlerde gelecek inşallah.Bunlar gelip geçici her evde ailede olan şeyler.İnşallah iyi olur bir tartışma olmaz canım.:KK16::KK34::KK54:Bu arada bende kovayım eşimde oğlak:KK34:

arkadaşlar iyi akşamlar... ya bir şey soracağım her ay en az 5 gün erken adet olan ben, hala adet olmadım. 17sinde olmuştum geçen ay. 2 gün önce idrar testi yaptım, negatif çıktı ama saatler sonra belirgin bir çizgi gördüm, çok zaman geçtiği için geçersizdir diye düşündüm. yarın sabah kalkınca yapsam doğru sonuç verir mi acaba, yani adete 1 gün kala, gecikme olmadan doğru sonuç veriyor mu bu testler?

adetın gectıkten sonra kan tahlılıyle yaparsan en dogru sonucu alırsın bence.

yakın bir arkadaşım hamile kız yılda 3 kez regli gören bir kız kaç yıllık evli üstelik en sonunda doktora gitmiş ve ikinci klomen tedavisinde hamile kaldı ilk klomen tedavisinde ovitrelle çatlatma iğnesi kullanmış ama doktoru özellikle bulabilirsen pregnyl bul demiş ilkinde tutmadı dedi ikincide annemin bir arkadaşı eczacı buldum pregnyl yi ve onu kullandıktan sonra hamile kaldım aşılama yaptırmadan mutlaka bir kez en azından yap bunu dedi aklıma takıldı ilkinde üç tane yumurtası olmuş tutmamış ikincide tek yumurtayla hamile ne kadar sevindim bilemezsiniz doğruluk payı varmıdır acaba ya :44::44:

hadi yaa ben 2 sefer kullandım klomen otıvtreydı sanrım ıgnede ama dıerını hıc demedı doktorum bıdakı aya gıdıcem acaba desemmikii denemkte yarar var tabi ama doktorum bana 2 klomen tedavısı uyguladı 2 den sonra en az 3 ay ara vermek gerekıyormus klomeneEki Görüntüle 391316

mrb bahar fakülteye hiç gitmedim canım. sen kime gidiyorsun orda.

Merhaba canım ben çocuk tedavisine henüz geçmedim.Temmuz gibi başlıyacağız tedaviye nasip olursa.Bende prolaktin tiroit yüksekliği çıktı onun için şuan endokrine gidiyorum.Aynı doktor olmayabiliyor ama bilgilerini hastalığını kaydettikleri için karışıklık olmuyor.Ayrıca önemli bir sorun olduğunda prof doktora soruyorlar öğrenciler.Benim şansıma iki defadır bana doçent denk geldi yani ben memnunum.Sonuçta araştırma hastanesi olduğu için iyi ilgilniyorlar.Bence bir git dene derim.Kayıt yaptırıyorsun orda sana sarı kart veriyorlar sonra sürekli o sarı kartla numarasıyla görünüyorsun kontrol için.:KK31:

Merhaba canım ben çocuk tedavisine henüz geçmedim.Temmuz gibi başlıyacağız tedaviye nasip olursa.Bende prolaktin tiroit yüksekliği çıktı onun için şuan endokrine gidiyorum.Aynı doktor olmayabiliyor ama bilgilerini hastalığını kaydettikleri için karışıklık olmuyor.Ayrıca önemli bir sorun olduğunda prof doktora soruyorlar öğrenciler.Benim şansıma iki defadır bana doçent denk geldi yani ben memnunum.Sonuçta araştırma hastanesi olduğu için iyi ilgilniyorlar.Bence bir git dene derim.Kayıt yaptırıyorsun orda sana sarı kart veriyorlar sonra sürekli o sarı kartla numarasıyla görünüyorsun kontrol için.:KK31:

hımmm peki canım. Sen merkezdemi oturuyorsun?? bende Aynur Şendemir e gidyorum. Bu teşhisi o koydu. 2 yılldır başka bi dr a gidiyorum kist olduğunu söylemdi hep zamana yaydı. ama şuan aynur hanımdan çok memnun kaldım.

Sende ne gibi sorunlar vardı?pko hariç?Bende pkonun yanısıra tiroit ve prolaktin sorunuda çıktı.Eğer fakülteye gitmeye karar verirsen.Kadın doğumcunun yanında endokrine gidersen daha iyi olur hormonlarında sorun varsa kontrol altına alıyorlar canım.Aklında olsun yazayim dedim:KK34:

sende ne gibi sorunlar vardı?pko hariç?bende pkonun yanısıra tiroit ve prolaktin sorunuda çıktı.eğer fakülteye gitmeye karar verirsen.kadın doğumcunun yanında endokrine gidersen daha iyi olur hormonlarında sorun varsa kontrol altına alıyorlar canım.aklında olsun yazayim dedim:KK34:

peki canım bende şuan sadece pko var dedi. Hormonlarımda da sorun varmış ama.

hımmm peki canım. Sen merkezdemi oturuyorsun?? bende Aynur Şendemir e gidyorum. Bu teşhisi o koydu. 2 yılldır başka bi dr a gidiyorum kist olduğunu söylemdi hep zamana yaydı. ama şuan aynur hanımdan çok memnun kaldım.

Ben Mudanyada oturuyorum canım.Allah şifa versin hepimize inşallah zamanı gelince bebeklerimize kavuşuruz bizde:KK49:.Yani doğrudur memnun olabilirsin tabiki ama fakültede özel gibi bence yani doktorun yanına girdiğin zman 15 dk kaldığım bile oldu soruyorlar ben soruyorum bilgilendiriyorlar.Memnun kalmassam bende giderim ilerisi için özele:KK31:

X