Plasenta erken yaşlanması

Puffykus

Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2023
424
218
25
Arkadaşlar 32 +2 günlük hamileyim. İki hafta önce aşırı kanamam oldu hastaneye yattım. Açılmam vardı doğum engellendi. Her hafta iğne vuruluyorum ciğer geliştirici yapıldı 2 kez. Nidilat duphaston kullanıyorum. Hastaneden çıktım geri geçen hafta kanımda enfeksiyon çıktı tekrar yattım. Erken doğum riskim var Antibiyotik serum geri çıktım. Bugün kontrolde doktor dedi ki plasenta erken yaşlanmış erken doğum olacak ama ne zaman Allah bilir. Bebeğim 2200 kilosu boyu 42 cm. 33 hafta 5 günlük görünüyor. Artık dayanacak gücüm kalmadı 8 aydır da kusuyorum midem asla düzelmedi. Başına gelen var mı Plasenta neden erken yaşlanır ne yapmam gerek. Psikolojim çok bozuk LÜTFEN YARDIMCI OLUN

Arkadaşlar 32 +2 günlük hamileyim. İki hafta önce aşırı kanamam oldu hastaneye yattım. Açılmam vardı doğum engellendi. Her hafta iğne vuruluyorum ciğer geliştirici yapıldı 2 kez. Nidilat duphaston kullanıyorum. Hastaneden çıktım geri geçen hafta kanımda enfeksiyon çıktı tekrar yattım. Erken doğum riskim var Antibiyotik serum geri çıktım. Bugün kontrolde doktor dedi ki plasenta erken yaşlanmış erken doğum olacak ama ne zaman Allah bilir. Bebeğim 2200 kilosu boyu 42 cm. 33 hafta 5 günlük görünüyor. Artık dayanacak gücüm kalmadı 8 aydır da kusuyorum midem asla düzelmedi. Başına gelen var mı Plasenta neden erken yaşlanır ne yapmam gerek. Psikolojim çok bozuk LÜTFEN YARDIMCI OLUN
Bi de vücudumda aşırı kaşıntı var minik sivilce gibi şeyler çıktı safrayla alakalı olabilirmiş kan verdim 1 haftaya çıkıyormuş bu konuda da bilgisi olan varsa bu da erken doğumu tetikliyormuş

.. Kimse yok mu

Sanırım gebelik kolestazı yaşıyorsunuz, durumunuz nedir haftanız çok erken değil

Çok şükür, erken doğum riskiniz çok azalmış, sağlıkla gelsin minik, korkular azalmıştır

34 4 olduk hala bekliyoruz yarın kontrolüm var. Kaşıntılarım devam ediyor gebelik alerjisiymiş.. Çok şükür daha iyiyiz
35haftayıda gecerseniz artık korkmanıza gerek kalmayacak.En önemlisi 35haftayi atlatmak sonrası artık bebek için sorun olmaz inşallah.

X