prolaktin hormonu yüksek çıkan var mı ?

Prolaktinim yüksek, hem de ne yüksek benneyaptımki
Test yaptırdım 200 çıktı, 1,5 aydır dostinex kullanıyorum,
3 senedir parlodel kullanıyordum, ilacı 2 ay kestim, hemen 200'e çıktı,
Hiperprolaktinemi (prolaktin seviyesinin çok yüksek olması) galaktöre'ye (göğüslerden süt gelmesi) bağlı olarak hipofiz adenomu oluştu, 3 sene önce doktor ameliyat dedi, ameliyat olmadım.:mymeka:
Adenom ebatlarında küçülme var, ama ilacı ömür boyu kullanmak zorundayım :sm_confused:
Şimdi 1,5 yıllık evliyim, doktorum bebek için önce hormonu düzenliycez dedi.
Hormonun ilaç tedavisi ile düşebileceğini biliyorum, çünkü daha önce yaşadım. Gel gör ki insanın aklına bebek gelince ayrı bir sabırsızlanıyor,
Korkulacak bir şey yok, benim 200 olduğu halde çok kafaya takmıyorum, ha hemen düşmez belki ama düşecek,
Bir de hayıt tohumu özellikle prolaktin hormonunun düzenlenmesinde çok faydalıymış,

sana da cok gecmıs olsun arkadasım bu arada bende hayıt tohumunu kullanmak ıstıyorum ama bandırmada bulamıyoruuuuum napıcam bılmıyorumsenağlamasenağlama

hayıt tohumu nasıl kullanıyo.bende pcos luyum.kaynatıp mı içiyoruz:çok üzgünüm:

canım hayıt tohumunu cogu kısı sıcak suya koyup ustunu kapatıp demleyerek ıcıyor.ahh bıde ben bulabılsem sunu ıcecemde bulamıyorum bır turlü

Benim de 1ay önce prolaktin hormonum 44,99 du bugünkü tahlil sonucumda 2.66 çok mutluyummmmm.dostinex (doktor tavsiyesiyle tabi )kullandim amacima ulaştimm oleyyy :::))))))

Benim de 1ay önce prolaktin hormonum 44,99 du bugünkü tahlil sonucumda 2.66 çok mutluyummmmm.dostinex (doktor tavsiyesiyle tabi )kullandim amacima ulaştimm oleyyy :::))))))
Bendede hiperprolaktinemi vardı doktorum dostinex verdi 2 ay kullandım tam seviyesine düştü şükür...

hadı gözunaydın canım benımde son tahlılde maksımum sevıyede cıktı ılac vermedı doktorum.sonrasında ne olacak bakalım....

[/B]canım benimde prolaktin yüksek çıktı bende dpstinex kullanıyorum bakalım 2 hafta sonra tekrar test yaptırcam allah hepimize hayırlısını versın bacım :) üzülme pozitif düşün [/B]

canım bende de vardı 3 ay önce baktırdım kaçtı hatırlamıyorum sonra 1 ay dostinex kullandım ben göğüslerimden süt gelme şikayetiyle gitmiştim ama ilacı kullanınca düştü 3 ay sonra gel yeniden bakalım demişti şimdi tekrar gidicem ama sanırım yine yükseldi çünkü o dönemler göğüslerim müthiş şişiyodu ve damarları çok belli oluyodu dokunamıyodum bile acayip sızlıyodu şimdi yine aynı sanırım yükseldi diyorum ama korkudan süt geliyomu diye bakmıyorum bana ilaç hiç bir yan etki yapmamıştı sadece uykum çok oluyodu

evet ya inan çok kötüydüm emar çekildi beyinde küçük bi adenom varmış ilaç sayesin de 1 düştü ammaaaaaa bende bittiiiiiiiimmmmmmm

canım benimde çok yüksek hatda bunun için bi konu açtım bugün adet düzensizliğinden gitdim süt hormonlarım çok yüksekmiş adeti bastırıyomuş işte tahlil yapdı çok yüksek dedi 148.77 beyin emarı istedi işte çok korkuyorum yarın çekilicem inşallah bişey çıkmaz doktor sana ne dedi anlatırmısın ya nolursun litfen cvbınızı bekliyorumsenağlamasenağlama

bu ay adetim yıne gecikti.doktorumu değiştirdim farklı bir doktora gittim tavsiyeyle.adetimin gecikmesinin prolaktinle alakası olmadığını söyledi.polikistik over varmış buda yumurtaların çatlamasını engelliyormuş. dolayısıyla adet görmüyorum.ultrasondan baktığında çatlamak üzere olduğunu söyledi ve bu yuzden ilaç vermedi.şimdi adet olunca bir sürü tahlil yapıcaz.çok kilo aldığım için ki bu yuzden kilo almışım vermem gerekiyormuş.şeker tahlili kolesterol hormonlar hepsi kontrol edilicek.ve doğum kontrol hapına başlıycam.inşallah iyi olucam.

canım benimde prolaktin yüksek çıktığında geçici kısırsın demişlerdi ve o zaman bekardım böle bişey yok ilaç tedavisine başladığın ilk aydan itibaren adet görüyosun sakın kısır falan bunlara kafayı takma benim mr sonuçlarımda beyinde hipofiz bezinde tümör çıktı ve ilaç tedavisine başladım
ancak ilaç etkili olmadıbende ve ameliyat oldum
bu konuda hacettepe mustafa berker derim tek geçerim
süper biir hekim

benimde 33 çıktı yüksek mi sizce
doktor ilaca
gerek yok dedi
göğüsten süt gelmiyorsa :KK43:

Son düzenleme:
benimde 33 çıktı yüksek mi sizce
doktor ilaca
gerek yok dedi
göğüsten süt gelmiyorsa :KK43:

Arkadaslar merhaba bende ayni dertten yaniyorum. ama ben sizin degerlerinizi anlamadim. Cünkü benim degerim reglimin 3. günü bakildiginda prolaktin normol cikti ama 22. gün bakildiginda 1259 mIU/1 cikti. Normal degeri en fazla 660 olmaliymis. Siz 33 falan diyosunuz ama anlamadim ki ben.
Benden de doktor beyin tomografisi istedi. Tümör olabilir dedi.Baya gerildim bende. ama benim hic bir sikayetim yok. Ne gögsümden süt geliyo ne regl düzensiz. Sadece cocugumuz olmadigi icin gittik ve bunlar cikti iste.

bende benim degerimin karsiligini buldum 60 gibi bisey. Anlamadigim sey ise benim reglimin 3. günü yapilan tahlilde bu degerim normal cikmisti 21. günde yapilanda ise 60 cikti baya yüksek. Neden böyle dengesizki birbirinden anlamadim. Doktor benden de emar istedi pazartesi cekilecek birde bu degerin yüksekken cocugun olmaz dedi. Bizde 3. ayimizdayiz korunmayi birakali insallah biran önce hayirlisiylan kavusurum bebegime...
Bu arada bende hic belirti yok adetlerim düzenli sonra gögsümden de süt gelmiyor ama insallah hemen tedavi olurum.

benimde bir ara prolaktin hormonum yüksekti ve geçiyor merak etme şu an hielmayim

Peki canim sen beyin tomografisi cektirdinmi ben cektiricem bugün ama radyasyon yayiyomus ondan simdi gebelige ara vermek mi lazim ki yoksa calismalara devam etmek mi ??
bu arada benim degerimde 60 a denk geliyo aslinda yüksek baya

Son düzenleme:
X