Prolaktin tedavisi bittikten sonra prolaktini tekrar yükselen var mı?

kızlar benimde gögüslerimdede kıllanma var ama 17 yaşlarında kist vardı hormon ilacı kullanmıştım ondan sonra kıllanma oldu belkide o zamanlar prolaktinim yaksekti tahlil yapmadılar benim prolaktinim 37.90 çıktı dostinex verdi bu 2. ayım bakalım artık bir daha ölçülmedi bide kafam takıldı prolaktini yüksek olanlar veya düşenlerde genelde düşük oluşmuş bu ne biçim hormon insan o zaman hamile kaldığına bile sevinemiyecek ya düşerse diye

merhaba bende bugün kan verdim prolaktin 52.00 çıktı 3 ay tedavi ile bebek denemesi yapacağız eger olmazsa kanal filmi istedi dr ve ben korkuyorum inşallah filme gerek kalmadan bebiş gelir ama benim nedense hiç umudum yok :KK43:

Merhaba,ilk reglimden beri sürekli düzensizlikler yaşıyordum.Annemde de 40 yaşına kadar sürekli olmuş bu düzensizlikler(her türlü tedavi olmuş ancak düzene girmemiş).Genetik olduğunu düşünerek doktara gitmemiştim.Ama zamanla tedirgin olmaya başladım.23 yaşındayım ve hala düzensiz regl oluyorum.Pazartesi doktara gittim.Prolaktinim 52.3 çıktı.Doktor dostinex verdi.Haftada 2gün kullanacağım.Sizce bu ilacı kullanınca reglim düzene girermi? kullanan arkadaşlardan benim gibi düzensizlik yaşayıp sonra düzene girenler oldumu???::Saruboceq:

düzene girer canım. benim prolaktinim 98 den 11 e düştü dostinex kullanarak..
ve değerimin düştüğü ay 28 günde bir adet gördüm. hemen farkedecek göreceksin..
haplarını düzenli iç, aksatma canım.. sağlıklı günler..a.s.

merhaba bende bugün kan verdim prolaktin 52.00 çıktı 3 ay tedavi ile bebek denemesi yapacağız eger olmazsa kanal filmi istedi dr ve ben korkuyorum inşallah filme gerek kalmadan bebiş gelir ama benim nedense hiç umudum yok :KK43:

niye umudun yok canım, öle düşünme, dur bakalım bi,,
allah büyük neden hemen olmasın ki :) :CüvCüv:
prolaktin için sana hap vermedi mi doktorun? sadece bebek için denememi yapıcaksınız.. üstelik değerin düşmeyecek bir değer de değil..

niye umudun yok canım, öle düşünme, dur bakalım bi,,
allah büyük neden hemen olmasın ki :) :CüvCüv:
prolaktin için sana hap vermedi mi doktorun? sadece bebek için denememi yapıcaksınız.. üstelik değerin düşmeyecek bir değer de değil..

merhaba şimdilik hap vermedi bir dahaki ay regl 3. günü tekrar tahlil yapılacak ona göre hap verecek ben aceleci davranıp regl olmadan yaptırdım hap içmekten sıkıldım artık içtiğimde prolaktin düşüyor bıraktığımda yükseliyor hap kolik oldum ilgin için tşk ederim

bende de prolaktin yüksekti kıslar 151 çıkmıştı.daha önce dostinex kullanmıştım 9 lara kadar düşmüştü.ama hamişşş kalamamıştım.nasip tabi ki. şimdi parlodel kullanmaya başladım. bu arada ben antidepresan ilaçlar kullanıyordum.doktorum onun sebep olduğunu söyledi. onları bırakmam gerekiyormuş.bırakıp düşmesini bekliycem artık. hayırlısı olsun...dediğin gibi doremi tek sıkıntımız bu olsun.

bende de prolaktin yüksekti kıslar 151 çıkmıştı.daha önce dostinex kullanmıştım 9 lara kadar düşmüştü.ama hamişşş kalamamıştım.nasip tabi ki. şimdi parlodel kullanmaya başladım. bu arada ben antidepresan ilaçlar kullanıyordum.doktorum onun sebep olduğunu söyledi. onları bırakmam gerekiyormuş.bırakıp düşmesini bekliycem artık. hayırlısı olsun...dediğin gibi doremi tek sıkıntımız bu olsun.

bende dostinex kullanmıştım 11 e düşmüştü prolaktinim ve o ay hamile kaldım. ama ne yazık ki bebeğimin kalbi durdu ve onu kaybettim:KK43:((
şimdi tekrar prolaktinimi ölçtürücem bende. inşaallah çok çıkmamıştır da beni çok uğraştırmaz..
antidepresan ilaçları bırakman zor olucak mı peki canım??
hayırlısı artık ne diyelim..
inşallah hemen düşer değerin de sende hamiş kalırsın bir an evvellll........

bende dostinex kullanmıştım 11 e düşmüştü prolaktinim ve o ay hamile kaldım. ama ne yazık ki bebeğimin kalbi durdu ve onu kaybettim:KK43:((
şimdi tekrar prolaktinimi ölçtürücem bende. inşaallah çok çıkmamıştır da beni çok uğraştırmaz..
antidepresan ilaçları bırakman zor olucak mı peki canım??
hayırlısı artık ne diyelim..
inşallah hemen düşer değerin de sende hamiş kalırsın bir an evvellll........

bebeğinin durumuna çok üzüldüm canım.aslında ben hamile kalmak için ruhen kendimi hazır hissetmiyorum.ilaçları bırakmak zor olucak ama buna mecburum.isteyen bütün ailelere rabbim hayırlı bebekler nasip etsin...canım sana da...

zeytin26 merhaba canım
özel mesajların kapalıydı bende buraya yazayım dedim umarım denk gelir ve okursun
ben 14 yaşında regl oldum çok düzensizdi hiç düzene girmedi 16 yaşında öğrendim prolaktinimin çok yüksek olduğunu.şimdi 30 yaşındayım ve hala düşmedi
parlodel aksine daha çok çıkardı.dostinex iyi geldi düşürdü ama kalıcı olmadı yine yükseldi
ilk ilacını salı içtiysen kalan diğer yarımı cuma içmelisin canım
bende emar çektirdim prolaktinim düşmediği için doktorum hipofiz bezinde bir sorun olabilir dedi.çok şükür onda bi sorun yok.sende çektir bence tedbir almak açısından varsa öyle bi sorun tedavini olursun
allahım inşallah en kısa zamanda bebiş nasip eder sana bana ve bütün isteyenlere
kendine iyi bak canım umarım yardımcı olabilmişimdir.sormak istediğin bişey varsa bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım
bu arada özel mesajlaşman kapalı a.s.

slm kızlar
benim de prolaktin sorunum var ara ara yükseliyor 1 kez hamile kaldım ama karnımda öldü. prolaktin problemi olupta 2. 3. hamileliğini yaşayan ya da çevresinde böyle kişiler olan yardımcı olursa sevinirim. 1,5 yıldır çocuğumuz olmuyor.

slm kızlar
benim de prolaktin sorunum var ara ara yükseliyor 1 kez hamile kaldım ama karnımda öldü. prolaktin problemi olupta 2. 3. hamileliğini yaşayan ya da çevresinde böyle kişiler olan yardımcı olursa sevinirim. 1,5 yıldır çocuğumuz olmuyor.

şuan prolaktinin kaç canım?

en son geçen ay ölçtürdüm 19,86 gibi hatırlıyorum.

mrb canım bende senle onu sorunu taşıyorum allah yardımcımız olsun ben 1 sene parlodel kullandım düşmedi en son dostinex kullandım bakalım ne olcak inşalllllllahhhhh
hamiş olurum valla sıktı bu prolaktin sorunu artık neyse sana tavsiye canını sıkma çünkü bu rahatsızlığımızın 1. ve en önemli sebebi psikolojik biliyosun demi rahat olmamız gerekiyor:))))):CüvCüv::kahve:

mrb canım bende senle onu sorunu taşıyorum allah yardımcımız olsun ben 1 sene parlodel kullandım düşmedi en son dostinex kullandım bakalım ne olcak inşalllllllahhhhh
hamiş olurum valla sıktı bu prolaktin sorunu artık neyse sana tavsiye canını sıkma çünkü bu rahatsızlığımızın 1. ve en önemli sebebi psikolojik biliyosun demi rahat olmamız gerekiyor:))))):CüvCüv::kahve:

ben ilk parlodel kullanmıştım.
değerim 74 ten 98 e çıkmıştı hap kullandığım halde..
ve başka doktara gittim, dostinex verdi, 1 ay kullandım, değerim 11 e düştü ve o ay hamile kalmıştım.
sen şuan ki değerini öğrendin mi? hap bitti mi?
bu arada merak etme dostinex hemen düşürür değrlerini..
inş. hemen kalırsın sende hamiş...

Son düzenleme:
ben ilk parlodel kullanmıştım.
değerim 74 ten 98 e çıkmıştı hap kullandığım halde..
ve başka doktara gittim, dostinex verdi, 1 ay kullandım, değerim 11 e düştü ve o ay hamile kalmıştım.
sen şuan ki değerini öğrendin mi? hap bitti mi?
bu arada merak etme dostinex hemen düşürür değrlerini..
inş. hemen kalırsın sende hamiş...

solasın canım
bende 1 sene parlodel kullandım hiçbir faydasını görmedim benim değerim geçen salı gittim 63.38 çıktı dostinex verdi salı akşam içtim yarım diğer yarısını da çarşamba akşam üzeri içtim 2. hap duruyor içmedim hamilelik varsa zararı olur diye düşürdüğünü farkettim canım gögüslerimin gerginliği geçti rahatladım
inşallah hamiş olurum ilk defa dostinex kullanıyorum hayırlısı olsun

Son düzenleme:
solasın canım
bende 1 sene parlodel kullandım hiçbir faydasını görmedim benim değerim geçen salı gittim 63.38 çıktı dostinex verdi salı akşam içtim yarım diğer yarısını da çarşamba akşam üzeri içtim 2. hap duruyor içmedim hamilelik varsa zararı olur diye düşürdüğünü farkettim canım gögüslerimin gerginliği geçti rahatladım
inşallah hamiş olurum ilk defa dostinex kullanıyorum hayırlısı olsun senin şimdi nasıl bebeğin var galiba allah bağışlasın

canım vardı ama 8 haftalıkken kalbi durdu ve kaybettimmm.. :çok üzgünüm:
hayırlısı artık bakalım...

X