Prolaktin tedavisi bittikten sonra prolaktini tekrar yükselen var mı?

slm arkadaşlar ben daha 15 yaşlarında ıken ailem regl olmuyorum diye benidoktora gösterdiler mr lar tahliller derken hipofiz bezi tümörü oldgunu ogrendık husrev hatemı özer acbay ahmet colak necmettın pamır kayhan kuzeylı acıbadem yıne baska bı doktor adını hatırlayamadıgım pek cok doktora gozuktum amelıyat istemedı babam dostınexe basladım haftada ıkı kez le basladım ılk olarak 1877 ıdı prolaktın ve o zamanlar ben nıye kullanıyorum bu ılacı bılmıyorm lıse 1 e gıdıyodum ılacı bıraktıgım gıbı hızla hormon yukselıyodu zaten vucut artık ılaca tepkı vermemeye basladı kısa sure ıcınde hergun kullanmya basladım ılacı rapor da cıkardım. 17 yasında 1 sene duzenlı regl oldum sonra daha olmadım uzun suredır ılacı kullanmıyorum artık dayanamıyorum ılac gordugum anda mıdem bulanıyo dostınex yuttugum gıbı cıkarıyorum beynım allak bullak oluyo 21 yasındayım istanbul da anadolu yakasında oturuyorum öğrencıyım artık buyudum ve cocuk sahıbı olmak ısteyecem evlenmek ısteyecem tedavısı neyse olmak ıstıyom prolaktın sevıyem bınbır zorlukla 150 ye dusmustu 6 sene uzerıne su anda ne kadar bılmıyorum uzun zaman once bakmıstım bu yazımı baska konularada yapıstırcam bana akıl verın doktor hastane onerın sırınevlerde oturuyom istanbulda öğrencıyım bana en uygun en yakın yerde tedavıme baslamak ıstıyom ayrıca kılo vermek zorundaym 60 kılo fazlam var ıns. yenı bı hayata duzene gırıp saglıgıma kavusucam yardımcı olun lutfen...

benım prolaktınım 67 çıkmıştı 2 yıl önce dostınex kullandım 1.5 sene
normal degerlere dönmüştü bırakınca tekrar 50li rakamlara ulaştı 5-6 ara verdıkten sonra tekrar basladım kullanmaya ama nereye kadar bılemıyorum..

çok saolun kızlar...
Allah sizlere de nasip etsin tez zamanda sağlıkla inşaallah :)
yarın 7,30 da hastanede ol dedi doktorum.. 9 a doğur kendi gelecekmiş..
nasıl bir heyecan var anlatamam size..
dualarınızı bizden esirgemeyin. hepinizi öptüm:)

allah kutarsın
sağlıkla kucagınıza alırsınız inşallah :Saruboceq:

slm arkadaşlar ben daha 15 yaşlarında ıken ailem regl olmuyorum diye benidoktora gösterdiler mr lar tahliller derken hipofiz bezi tümörü oldgunu ogrendık husrev hatemı özer acbay ahmet colak necmettın pamır kayhan kuzeylı acıbadem yıne baska bı doktor adını hatırlayamadıgım pek cok doktora gozuktum amelıyat istemedı babam dostınexe basladım haftada ıkı kez le basladım ılk olarak 1877 ıdı prolaktın ve o zamanlar ben nıye kullanıyorum bu ılacı bılmıyorm lıse 1 e gıdıyodum ılacı bıraktıgım gıbı hızla hormon yukselıyodu zaten vucut artık ılaca tepkı vermemeye basladı kısa sure ıcınde hergun kullanmya basladım ılacı rapor da cıkardım. 17 yasında 1 sene duzenlı regl oldum sonra daha olmadım uzun suredır ılacı kullanmıyorum artık dayanamıyorum ılac gordugum anda mıdem bulanıyo dostınex yuttugum gıbı cıkarıyorum beynım allak bullak oluyo 21 yasındayım istanbul da avrupa yakasında oturuyorum öğrencıyım artık buyudum ve cocuk sahıbı olmak ısteyecem evlenmek ısteyecem tedavısı neyse olmak ıstıyom prolaktın sevıyem bınbır zorlukla 150 ye dusmustu 6 sene uzerıne su anda ne kadar bılmıyorum uzun zaman once bakmıstım bu yazımı baska konularada yapıstırcam bana akıl verın doktor hastane onerın sırınevlerde oturuyom istanbulda öğrencıyım bana en uygun en yakın yerde tedavıme baslamak ıstıyom ayrıca kılo vermek zorundaym 60 kılo fazlam var ıns. yenı bı hayata duzene gırıp saglıgıma kavusucam yardımcı olun lutfen...

slm arkadaşlar ben daha 15 yaşlarında ıken ailem regl olmuyorum diye benidoktora gösterdiler mr lar tahliller derken hipofiz bezi tümörü oldgunu ogrendık husrev hatemı özer acbay ahmet colak necmettın pamır kayhan kuzeylı acıbadem yıne baska bı doktor adını hatırlayamadıgım pek cok doktora gozuktum amelıyat istemedı babam dostınexe basladım haftada ıkı kez le basladım ılk olarak 1877 ıdı prolaktın ve o zamanlar ben nıye kullanıyorum bu ılacı bılmıyorm lıse 1 e gıdıyodum ılacı bıraktıgım gıbı hızla hormon yukselıyodu zaten vucut artık ılaca tepkı vermemeye basladı kısa sure ıcınde hergun kullanmya basladım ılacı rapor da cıkardım. 17 yasında 1 sene duzenlı regl oldum sonra daha olmadım uzun suredır ılacı kullanmıyorum artık dayanamıyorum ılac gordugum anda mıdem bulanıyo dostınex yuttugum gıbı cıkarıyorum beynım allak bullak oluyo 21 yasındayım istanbul da avrupa yakasında oturuyorum öğrencıyım artık buyudum ve cocuk sahıbı olmak ısteyecem evlenmek ısteyecem tedavısı neyse olmak ıstıyom prolaktın sevıyem bınbır zorlukla 150 ye dusmustu 6 sene uzerıne su anda ne kadar bılmıyorum uzun zaman once bakmıstım bu yazımı baska konularada yapıstırcam bana akıl verın doktor hastane onerın sırınevlerde oturuyom istanbulda öğrencıyım bana en uygun en yakın yerde tedavıme baslamak ıstıyom ayrıca kılo vermek zorundaym 60 kılo fazlam var ıns. yenı bı hayata duzene gırıp saglıgıma kavusucam yardımcı olun lutfen...

ah be canım Allah yardımcın olsun ne diyeyim. sen bence ilk başta iyi bir diyetisyene git. kilo adet düzensizliğinde hormon dengesizliklerinde en baş suçlu. moralini yüksek tutmaya çalış..

ben de yarın prolaktinimi ölçtüreceğim. 4 tablet dostinex kullandım. ilaç bittikten 1 hafta sonra ölçtür demişti doktorum. 44 tü ilaca başladığımda.. inş hayırlı haberler alırım buradan paylaşırım sizinle..

test sonucumu aldım 1.75 e düşmüş. doktorum sorun yok artık çok güzel dedi. kızlar sizce de 44 ten 1.75e düşmesi normal mi. sadece 4 tablet kullandım ilaç

tahlilde alt değer olarak 3.25 yazıyor çünkü. ben alt değerinde altındayım o yüzden

tahlilde alt değer olarak 3.25 yazıyor çünkü. ben alt değerinde altındayım o yüzden

hayır canım sıkma canını benimkide 1,77 de düşmüşdü.doktor bişey demedi.zaten zamanla yukselme ihtimalini düşünürsek bırak boylesi daha iyi...bu arada geçmiş olsun umarım yukselmez.

hayır canım sıkma canını benimkide 1,77 de düşmüşdü.doktor bişey demedi.zaten zamanla yukselme ihtimalini düşünürsek bırak boylesi daha iyi...bu arada geçmiş olsun umarım yukselmez.

inş yükselmez canım. sen en son ne zaman ölçtürmüştün sonrasında yükselme yaşadın mı peki?

inş yükselmez canım. sen en son ne zaman ölçtürmüştün sonrasında yükselme yaşadın mı peki?

canım ben 3 ay kullandım cok yuksekdi benim mr falan cekitirdim ben.114 du benim 3 ay kullandım dostinexi1,77 ye düştü.1,5-2 ay önceydi.daha ölçüm yaptırmadım.ama sanıyorum yuksedi.kullanmaya başlayınca adetlerim günü gününe oluyodu.(gerçi cok geçmezdi adetlerim.)ama bıraktıkdan sonraki ay yani gecen ay 3 gun geçikmeli oldum.inşallah yukselmemişdir.

kızlar...
çok şükür bebeğimi kucağıma aldım..
Allah en yakın zamanda sizlere de göstersin inşallah :)))

canım ben 3 ay kullandım cok yuksekdi benim mr falan cekitirdim ben.114 du benim 3 ay kullandım dostinexi1,77 ye düştü.1,5-2 ay önceydi.daha ölçüm yaptırmadım.ama sanıyorum yuksedi.kullanmaya başlayınca adetlerim günü gününe oluyodu.(gerçi cok geçmezdi adetlerim.)ama bıraktıkdan sonraki ay yani gecen ay 3 gun geçikmeli oldum.inşallah yukselmemişdir.

yok canım ya yükselmemiştir. 3 gün çok kısa bir gecikme. ben ilacı kullanmadan önce 2 ay adet olamamıştım. o çok ciddi bir gecikme yapar. bozma moralini

kızlar...

ahhh canım benim.. hayırlı uğurlu olsun.. Allah meleğinle sana kocaman upuzun sağlıklı huzurlu bir hayat nasip etsin inş.. maşallah maşallah

kızlar...

ALLAH analı babalı büyütsün canım sağlıklı sıhhatli bir şekilde mutlu uzun ömürlü yaşasın
gözün aydın darısı bizlere

X