Prolaktin tedavisi bittikten sonra prolaktini tekrar yükselen var mı?

test sonucumu aldım 1.75 e düşmüş. doktorum sorun yok artık çok güzel dedi. kızlar sizce de 44 ten 1.75e düşmesi normal mi. sadece 4 tablet kullandım ilaç

evet çok normal.ben 1 ay dositnex kullandım.112 olan prolaktinim 0.5 e düşmüştü.hiç korkma öylede olması gerekiyor zaten...

kızlar normalde prl hormonun değeri bu kadar düşükmü olmalı benim test sonucumda referans aralığı 4.79 ile 25.3 benimkisi gecen yıl 20.8 bu yıl ise 24.91 ama dr um bunun için bana hiç ilaç vermedi bana sizinkiler çok düşükmüş gibi geldi.

kızlar normalde prl hormonun değeri bu kadar düşükmü olmalı benim test sonucumda referans aralığı 4.79 ile 25.3 benimkisi gecen yıl 20.8 bu yıl ise 24.91 ama dr um bunun için bana hiç ilaç vermedi bana sizinkiler çok düşükmüş gibi geldi.

30 un üzerine çıkınca ilaç veriyor dr lar. sonra ilacın etkisiyle bu değerlere geliyor. senin değerlerinde sorun yok canım rahat ol .

25 e kadar olanlar normal zaten.üstünde olunca ilaç veriliyor ve ilaç çok düşürüyor.sizin değerleriniz normal..

kızlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim inanın çok rahatladım şuan bu mutluluktan 10 lara düşmüş olabilir prolaktinim :roflol::roflol:

kızlar...
çok şükür bebeğimi kucağıma aldım..
Allah en yakın zamanda sizlere de göstersin inşallah :)))

Maşallah gözün aydın, tebrik edrim canım.:1hug: Allah analı babalı büyütsün.:Saruboceq::nazar:
Ben ve benim gibi hasretle bekleyen herkez dilerim bu günleri görür.:Saruboceq:

kızlar...
çok şükür bebeğimi kucağıma aldım..
Allah en yakın zamanda sizlere de göstersin inşallah :)))

hayirlisi olsun canim, allah önce saglikli sonra anali babali byütmeyi nasip etsin insallah..
bizlerede tez zamanda bu güzel duyguyu yasatsin yarabbim insallah...:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

ilac kullanmak, yumurtlama günlerini degerlendirmek falan neysede, bu hamile miyim degil miyim diye beklenen günler kadar zoru yok bu günlerde benim icin...

ilac kullanmak, yumurtlama günlerini degerlendirmek falan neysede, bu hamile miyim degil miyim diye beklenen günler kadar zoru yok bu günlerde benim icin...

sana katılıyorum arkadaşım....bunu ben gecen ay yaşadım.bu ay yaşamamak için çabalıyorum.ama bu seferde yumurtalama günlerini değerlendirmekle uğraşdım..ve sanırım yumurtalama olmadı bu ay:KK43:Allah yardımcımız olsun)sorunumuz sadece bu olsun

dogru haklisin, allah baska sorun yasatmasin ama anne baba olmakta herkesin hakki. bizlerde bu duyguyu yamak istiyoruz. evimde bebek sesleri, pudra kokulari, bebegimin gülücükleriyle baslanan günlerim olsun istiyorum... cok mu sey istiyorum??
istemeyen hemen hamile kalir, isteyen de ugrasir ugrasir olmaz... nediyim saglik olsunn

dogru haklisin, allah baska sorun yasatmasin ama anne baba olmakta herkesin hakki. bizlerde bu duyguyu yamak istiyoruz. evimde bebek sesleri, pudra kokulari, bebegimin gülücükleriyle baslanan günlerim olsun istiyorum... cok mu sey istiyorum??
istemeyen hemen hamile kalir, isteyen de ugrasir ugrasir olmaz... nediyim saglik olsunn

sana sonuna kadar katılıyorum isteyenin olmaz istemeyenin olur tuhaf.

kızlar yumurtlama dönemlerini takip etmeyin nedenine gelince girilen ilişkiden ne siz ne de eşiniz zevk almaz ve beyninizde bebek düşüncesi olduğu için stresli olursunuz ve streste döllenmeyi engeller
size bir tavsiye ben 1 sene yaşadım o nedenle anlatıyorum sizde yaşamayın diye 1 sene boyunca yumurtlama takibine göre ilişkiye girdik ve sonuç negattif oldu her ay bu ay oldu diye düşünüpte kırmızıları görünce çıldırma noktasına geldim ve kendi kendime kızdım temmuz 2009 da yeni bir karar aldım olursa olur olmazsa tüp bebek vb denerim ( bu arada haziran da birde aşılama yaptırdım oda olmadı) bir şekilde anne olacam ben dedim ve yumurta takibine göre ilişkiye girmeyi bıraktım temmuzda reglim bitiminden sonra gün aşırı ( 5. gününden sonra) ilişkiye girmeye başladık anlıyacağınız bebek için değil eşimi sevdiğim için birlikte oldum 9 ağustosta doğum günü hediyesi olarak regl oldum regl bitiminden sonra 1 ya da 2 kez ilişkiye girdik ve bebeğim şuan 6.5 aylık:nazar: ve ALLAH izin verirse:Saruboceq: 16 mayısta kucağıma alıcam anlayacağınız doğum günümde gerçekten ben bilmeden çok güzel bir hediye verdi yüce RABBıM bana ALLAH tüm isteyenlere bu duyguyu yaşatsın
uzun lafın kısası bence yumurtlama dönemlerinizi takip ederek ilişkiye girmeyin regliniz bitiminden itibaren gün aşırı birlikte olun bebeğinizin ne zaman geleceği belli olmaz :) benimki ufak bir tavsiye ukalalık olarak algılamayın lütfen yaşadığınız duyguyu biliyorum o nedenle yazmak istedim umarım kısa zamanda kavuşursunuz bebeğinize:Saruboceq:

prolaktin sorununu 8 yıl çözemedim. gebe kalamadım.şimdi üçüz hamileliği yaşıyorum.
tabii farklı yöntemlerle.prolaktin konusunda dk.güvenmeyin.düştü normal git deselerde siz her ay test yaptırın.ben 298 le başladım.1 hap günde dedi.6 ay sonra ingilterede doktor günde 3 dedi.ne zor ilaçtır bilirsiniz.her doz değişiminde regl tarihi değişir hamilyim diye bekler insan.
sonra burda dr dedi normal.bıraktım.sevindim.yine yükselmiş.böyle git gellerle uğraştım.son 2 senedir hergün 1 adet içtim.parçam olddu bromoktin vs.ilacı
siz siz olun düzenli takip edin.şu an gebeyim hala bırakmadım çeyrek içiyorum 3.ayım bitene kadar içecem
dualarım sizlerle ben 42 de gebe kaldım

prolaktin sorununu 8 yıl çözemedim. gebe kalamadım.şimdi üçüz hamileliği yaşıyorum.
tabii farklı yöntemlerle.prolaktin konusunda dk.güvenmeyin.düştü normal git deselerde siz her ay test yaptırın.ben 298 le başladım.1 hap günde dedi.6 ay sonra ingilterede doktor günde 3 dedi.ne zor ilaçtır bilirsiniz.her doz değişiminde regl tarihi değişir hamilyim diye bekler insan.
sonra burda dr dedi normal.bıraktım.sevindim.yine yükselmiş.böyle git gellerle uğraştım.son 2 senedir hergün 1 adet içtim.parçam olddu bromoktin vs.ilacı
siz siz olun düzenli takip edin.şu an gebeyim hala bırakmadım çeyrek içiyorum 3.ayım bitene kadar içecem
dualarım sizlerle ben 42 de gebe kaldım

canım prolaktin mi 42 idi, yaşın mı 42???

benim prolaktinm 86 cikti, yuksek mi acaba? kac oldugu zaman cocuk olmasina engel ??? bilen varsa cevaplarsa sevinirm

Son düzenleme:
benim prolaktinm 86 cikti, yuksek mi acaba? kac oldugu zaman cocuk olmasina engel ??? bilen varsa cevaplarsa sevinirm

canım 86 yüksek, üst sınır genelde 30 ama bu testi yaptırdığın labratuvarın referans aralığına göre değişir. yani sana verilen sonuç kaıdına bak normal aralık ne denmiş.

prolaktinde de yediğin gıdadan tutt ta kan verirken, o anki ruh haline kadar her şeyden yükselir.

değeri sabit kalmaz yani

X