Prolaktini Yüksek Olup Hamile Kalan Arkadaşlar. Lütfen Bakarmısınız?

gebeligimiz için tek engel bizleriz :KK70: ne zaman fikri kafandan atarsın ohhhhh dersin :KK70: o zaman gebe kalırsın :KK70: muahuha

ya kızlar kafam çok karıştı benim gittiğim hastane nenehatun doktorum da esra günay sizden etkilendim dün sağlık ocağındaki doktora gittim sordum sınır değer kullanman lazım dedi bakalım korka korka kullanıyorum inş kötü bi sonuç almam

ya kızlar kafam çok karıştı benim gittiğim hastane nenehatun doktorum da esra günay sizden etkilendim dün sağlık ocağındaki doktora gittim sordum sınır değer kullanman lazım dedi bakalım korka korka kullanıyorum inş kötü bi sonuç almam

valla canım benim geçen ay prl 33 çıkmıştı ve dr tsh da sorun yoksa ilaca gerek yok dedi.onlarda tsh ,(T3,T4)normal çıkınca ilaca gerek görmedi.yani senin dr un belki tsh yüksektir diye gerek görmüştür.

cesu saglık ocagı ne anlar :KK70: bu işten.. elinde ki kagıdını bilmeyen birine göster o da sana aa senin ki sınırda iç ilacını dicek..
sana daha nasıl anlatmamız lazım acaba kabul edesin..
doktordan daha mı iyi bilicen diyorsun dur ki haklısın ama 18 deger sınır degillll....
hastanene istiyorsa acıbadem olsum o kagıdı al eline ve devlet hastanesine git.. prl yüksekmiş de.. anlat doktorunun dedigini... sonrada emin olmak istiyorum yeniden test yaptırabilir miyiz de ???
herhangi bir endokrin doktoruna sor ne biliyim...danışmak istiyorum cok dertliyim diye ara birinin mauyenesini sor..
ALLAHIM 18 PRL DEVEDE PİRE YÜKSEK DEĞİL AKSİNE NORMAL....

sen doxtinexin sonrasında ve içtigin dönemde ne yapacagından haberin var mı??
depresyona kadar sürüklüyor... sonra ilacı bıraktıktan sonra 1 ay gebe kalman yasak :KK70:
çünkü ilacın kötü etkileri bebege geciyor bazen bu sebeble bebeklerini aldıran kadınlar var.
ilacı bırakacaksın 1 ay ara vereceksin. sonra bebegin de hemen olursa iyi :KK70: aa zaten sen bu arada ilacı bırakmış olacaksın ve deerin gene 18e yükselecek :d
sen gebe kalamıyorum diye gidicen oda sana prl gene bakalım dicek sen gene dostinexe başlıcan :KK70:
bu böylece devam edecek.........................

sen doxtinexin sonrasında ve içtigin dönemde ne yapacagından haberin var mı??
depresyona kadar sürüklüyor... sonra ilacı bıraktıktan sonra 1 ay gebe kalman yasak :KK70:
çünkü ilacın kötü etkileri bebege geciyor bazen bu sebeble bebeklerini aldıran kadınlar var.
ilacı bırakacaksın 1 ay ara vereceksin. sonra bebegin de hemen olursa iyi :KK70: aa zaten sen bu arada ilacı bırakmış olacaksın ve deerin gene 18e yükselecek :d
sen gebe kalamıyorum diye gidicen oda sana prl gene bakalım dicek sen gene dostinexe başlıcan :KK70:
bu böylece devam edecek.........................

canım bende bu dediklerine aynen katılıyorum.evet cesu şampi doğru söylüyo ama tabi karar senindir.

dur söylecem cnm kızma.hocamıza tlf la durumu mu anlattım.oda bana aslanpençesinin bir türünü gönderdi.en sonki adetimle beraber içmeye başladım çay 28tane süzen poşetti.içtim çayım dün bitti bugün adet oldum.adetim bitince kendi dr uma kontrole gitcem bakalım ne diyecek.ha bu arada hocamız kür bitince tekrar görüşelim demişti.tekrardan görüşünce yine isteyecem aynısından.bnim çok hoşuma gitti.

kızlar galiba yumurtam çatladı ama tamda emin olamıyorum, yumurta çatladığında ağrım olması gerekmez miydi? nasıl anlarım çatlayıp çatlamadığını bir fikriniz varmı? salıgünü doktora gitcem.

evet bilgim var yumurta catlagı ile ilgili :)
önce parmak yıkanır sonra girişten bir miktar kazımadan nazikce akıntı alınır ve iki parmak arasında uzayıp uzamadıgına bakılır. uzuyorsa veya az uzuyorsa catlamış sayılabilir.
yada doktora gidebilirsin.
yada aynayı al karşına gec ayaklarını geri ( sanki doktor koltuguna oturur gibi ac ) bacaklarını geri ver ve bak. eger yumuşak vajen agızı acık ve ıslak ise yumurtalama dönemine girmiş sayılırsın.

başka soru :KK70:
ayrıca illa catlama sırasında agrı sancı hissetme yaşamak zorunlulugu yokmuş. kimi kadın hassas oldugu için ve kendini cok dinledigi için hissedebilirmiş.

merhaba arkadaşlar yaklaşık 4 ay kadar önce prolaktin değerim 68 di dr dostinex verdi kullandım sonra bir daha dr gitmedin düştümü düşmedimi bi bilgim yok ve 15 gündür göğüslerimde inanılmaz acı ve hassasiyet var hamile olabileceğimi düşünerek test yaptım sonuç negatif çıktı sonra ben prolaktin seviyemin tekrar yükseldiğinden olabileceğini düşündüm ama bu konuda bi bilgim yok daha önce yükseldiğinde göğüste hassasiyet falan dikkatimi çekmemişti yada unuttum bilemiyorum yani prolaktin yükseldğinde göğüste hassasiyet yada acı olurmu bunu yaşayan varmı ayrıca regl dönemimde değil neden olabilir acaba?

Merhaba arkadaşlar benim 2 seneden beri adet düzensizliğim vardı doktora gidiyordum ilaç verip gönderiyordu sonra göğsümden süt gelmeye başladı çocuk oluşumunuda engelliyordu profesöre gittim prolaktinim 101 hipofizde de macroadonem çıktı dostinex verdi haftada 3 tane 4ay kullandım şuan prolaktinim 2 ye düştü ve 2 aylık hamileyim gayette iyiyim prolaktin yüksekliğinden hamile kalamayacağım korkusu olmasın...

burfe kimi insanda gögüste acı hassasiyet yapar. prl degerin muhakkak düşmüştür dostinexi kullandıktan sonra ama tekrar yükselmeyecek diye bir garantisi yok :KK70: bi gidip kan ver istersen...

bernam kendi adıma yazayım. prl degerin yüksek diye gebe kalmayacagım korkum yok. ama dedigin gibi engelleyici oldugu düşünülen bir durum. senin adına cok sevindim umarım güzel gebelik gecirir, saglıkla cocugunu kucagına alırsın :KK70:

champagneshimmer teşekkürler yardımcı olduğun için bende yükselmiş olduğundan şüpheleniyorum. bu yazım çok stresli geçti onun etkisi olabilir evt gidip bi baktırsam iyi olacak:)

burfe rica ederim..bana bak gebelik testide yaptır. ama kanda baksınlar.. belki idrar testinde cıkmamıştır gebeligin :KK70:

çünkü öle yazılar okudum ki prl ile ilgili kadın gebeymiş prl yüksek diyorlar ilac veriyorlar.. kimi düşük yapmış kimi sapa saglam dogurmuş bebesini felan.. aman diyorum...

benim prolaktinimde cok yüksekti 149 olmustu,dr.bana cabergolin 1mg yazdi 1 aykullandim 0.5 düsütüsimdi 1.5 aydir kullanmiyorum ve 2 defa test yaptirdim biri yine 0.5 cikti birinide gecen hafta yaptirdim bugün telefon edip sordum 1.3 yükselmis,bana doktorum normali 1.9-25 arasi cok iyi dedi.benim gögsümden süt gelmedi ama bazen sanki bi islaklik hissediyorum ama bise yok,yada ben kafama cok takdigim icin bana öyle geliyor.

X