pürüzsüz bacaklara sahip olan var mı?

benım bacaklarımda pürüzsüz...epilator kullanıyorumsadec...ve her banyoda asagıdan yukarıya kese yapıyorum...asla oynamıyorum arada batık oluyor ıse o bolgeyı jıletle temızlıyorum...onerılır

Arkadaşlar pek çok yerde okuduğuma göre, jilet yapmanın kıl köklerini kalınlaştırdığı ve kılları çoğalttığı efsaneden ibaretmiş...akannehir

Var olan tüyler, uzadıkça incelir. Tıpkı saçımız gibi. uçları ince, kökleri kalındır. tüm tüyler için de bu geçerlidir.
Eğer jiletle traş ederseniz, en kalın yerinden tüyü sıfırlamış olursunuz. Ve bi kaç gün sonra o kalın yerden görünmeye başlarlar ve zamanla ucu gene incelecektir. Ama o kök hep aynı kalacaktır.
Bir göz yanılması yani.

Kökten alındığında, kıl yeni oluşmaya başladığı için bize yumuşakmış gibi gelir ama uzayınca kıl kökü aynı kalınlığa ulaşacak ve uçlar gene incelecektir.:hulya:

Konuya gelirsek, ben buna tezat şekilde hiç jilet kullanmadım. (lazer sebebiyle teknik olarak koltuk altım hariç)

Bacaklarım genetik olarak pürüzsüz ve az tüylüdür. Bu güne kadar hep makinayla aldım ve hiç batık sorunu yaşamadım. Ama kese yapmayı çok severim ve her duştan sonra mutlaka nemlendiricimi sürerim. Belki onun etkisi vardır.

Eğer jiletle pürüzsüz olacağı kanıtlanmışsa jiletten korkmayın derim...Sadece bir bilgi.
opuyorumnanaktan

benmde cok dogal ve pürüzsz bacaklarım vr bunun icin özel bisey yapmıorum ben ilk almaya basladıgımda annem bana cok yardmcı olmustu bi sorun yaasamamıstm o zamandan beride yaasamadm ilkte cok dkkatli olmak gerekr die düsünüorum

benim bacaklarımda batık yok allah sukur agda yaptırmasamda jilet vs kullansamda genede puruzsuz oluyor bu konuda sanslıyım bari :)

Arkadaşlar pek çok yerde okuduğuma göre, jilet yapmanın kıl köklerini kalınlaştırdığı ve kılları çoğalttığı efsaneden ibaretmiş...akannehir

Var olan tüyler, uzadıkça incelir. Tıpkı saçımız gibi. uçları ince, kökleri kalındır. tüm tüyler için de bu geçerlidir.
Eğer jiletle traş ederseniz, en kalın yerinden tüyü sıfırlamış olursunuz. Ve bi kaç gün sonra o kalın yerden görünmeye başlarlar ve zamanla ucu gene incelecektir. Ama o kök hep aynı kalacaktır.
Bir göz yanılması yani.

Kökten alındığında, kıl yeni oluşmaya başladığı için bize yumuşakmış gibi gelir ama uzayınca kıl kökü aynı kalınlığa ulaşacak ve uçlar gene incelecektir.:hulya:

Konuya gelirsek, ben buna tezat şekilde hiç jilet kullanmadım. (lazer sebebiyle teknik olarak koltuk altım hariç)

Bacaklarım genetik olarak pürüzsüz ve az tüylüdür. Bu güne kadar hep makinayla aldım ve hiç batık sorunu yaşamadım. Ama kese yapmayı çok severim ve her duştan sonra mutlaka nemlendiricimi sürerim. Belki onun etkisi vardır.

Eğer jiletle pürüzsüz olacağı kanıtlanmışsa jiletten korkmayın derim...Sadece bir bilgi.
opuyorumnanaktan

güzel açıklama :lepi:

ya ben bi kac kere jilet kullandim ama sonra cok kasiniyoofisfisfis

ben keselemem bile ama hiç pürüz yok allaha çok şükür :)

arkadaslar sanırım genetık bişey benım ne kese ne masaj nemlendırıcılerım dolapta duruyo kullanmıyorum bıle cok purussuz ve yumusacık batıksız bacaklarım var ..bazen jilet bazen ada yapıyorum aklıma nasıl eserse jilettende hıc korkmuyorum:))

ben lazer yaptırıorum o yüzden jilet yapmk zorunda kalıorm hep ve jilet yaptım yapalı kırmızı kırmızı noktalar çıktı bende ters etki yapıor yani.. ağdadan şaşmayın derim ben batık ve kızarıklık olmaması için bepanthene krem faydalı

biz lazer yaptırdık zaten üst bacağımda yoktu alttada tek tük vardı lazerle artık çıkmıyor
ve kese yapıyorum bebek yağı sürüyorum...

Kese yapıp bebe yağı sürüyorum ben her banyodan sonra çok yumuşaklar leke falan da yok ayrıca bir de çatlaklar olmasa :/

X