Lekeler, Çiller Q-Switch Nd: YAG Lazerle Çil ve Leke Tedavisi

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

pretty_angel

Guru
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2009
224
3
Başka bir konuda başlamıştık buradan devam edyoruz. İlgilenenler önceki konuya göz atabilir.

Özet geçelim çiler için doktor tavsiyesiyle lazer yaptırdım ve 5-6 hafta sonra şu an yüzüm perişan.

merhaba cildiniz ne durumda acaba.. benim kabuklar dokuldu yuzumun eskiye göre %30 u cillerden arındı ama geriye kalan %70 lik kısım daha buyuk ve daha koyu ve bolgesel olarak lekelendı doktorum daha cok yenısın gecer dio ama inanmıyorum hani 10 gun sonra pırıl pırıl olacaktım ben dediğimde cvp vermedi:KK43:((o kadar caresiz ve mutsuzum ki tarifi yok bazı çillerim yok olmusken hiç leke kalmamışken neden diğer yerleirim lekelendi anlam veremiyorum.. cok pişmanım eskiden çillerim varken kapatıcı bile surmezken şimdi evde bile suruyorum ki ailem görmesin laf etmesinler dieee:KK43:(

Benim de yüzümün bir kısmında dediğin gibi çiller gitti. Bir kısmında da o lekeler var. Bana doktor bir kız resmi göstermişti. Kızın yüzündeki çillerin neredeyse hepsi 1 seansta gitmişti. Ama onun teni beyazdı ve yüzünde pembe pembe yerler vardı (lazer öncesi). Tabi lazer olduktan sonra o lazer pembelikleri çok belli olmamış yüzü sanki tamamen açılmış gibiydi. Bana bu resmi gösterdi ben de hiç düşünmeden sanki öyle olacakmış gibi parayı ve imzayı bastım. Benim doktor bir de kendi de kendine güvenmiyor ki imza aldı. Yok çillerde koyulaşma olabilir, güneş kremi kullanın vs. diye.

Valla kızın yüzü 1 aylıktı ve hala lazer pembelikleri duruyordu. Yani öyle 10 gün sonra düzelecek vs. inanmıyorum. Doktoruma sordum ne zaman insan içine çıkabilirim diye. Bana 3-4 gün sonra dedi ama kaç 3-4 gün geçti hala yüzüm iğrenç gözüküyor. Bu ara çıkıyorum ama asla güneşte dolaşmadım. Evden arabaya oradan işe.

Benim burnumdaki çiller geçti, çenemdekiler ben gibi oldu, koyulaştı, dudaküstü berbat, yanaklarım vs. sanki yıllardır sivilecelerim varmış yüzümü sivilce izleri basmış gibi duruyor. 5. haftayı bitirdim. Başka bir doktorla daha görüştüm çok tatlı bir bayan o da geçeceğini söyledi. Bana 6. haftayı bekle dedi. 6. haftada bile düzeleceğini sanmıyorum. Belki 1-2 ay içinde düzelir.

Yüzümde Post Inflammotory Hyperpigmentation oluşmuş.Cosmelan olsak düzelir mi acaba???

Banada 10gunluksun daha sabret dedi gecer dedi ama artik hic guvenim yok :KK43:(cosmelanida arastirdim memnun kalanlar pek yok bide daha gozum korktu elletmem bisey yaptirmam:KK43:(gecen cillerime bakip mutlu oluyorm ama cene altim ve sag yanagim cok kotu obek obek leke dolu ve bolgesel:KK43:(( ama dier doktorda gecer dediyse eger belkide beklemeliyiz yani sizin6hafta olmus benim daha 10gun oldu :KK43:(sabretmeliyiz belkide ama diorm ya hic guvenmiyorm artik..

Bu arada yeni topuc acarak cok ii yapmissiniz:)inci hanimda kusura bakmasin :))o kadar mutsuzum ki size anlatamam 10 gundur hep agladim gozun sis die soranlara krem kaciyo die yalan soyluyorm:KK43:( anlamiyorm ki doktorum karbonla beni aydinlatti simdi neden bu hale soktuki beni amaci iki kurus fazla kazanmaksa eger deseydi walla fazla seans parasi verirdim degermiydi beni mahvetmeye:KK43:( daha yasim 25 ya benimm omur boyu bu lekelere muhtac mi olacam ben

Bu arada yeni topuc acarak cok ii yapmissiniz:)inci hanimda kusura bakmasin :))o kadar mutsuzum ki size anlatamam 10 gundur hep agladim gozun sis die soranlara krem kaciyo die yalan soyluyorm:KK43:( anlamiyorm ki doktorum karbonla beni aydinlatti simdi neden bu hale soktuki beni amaci iki kurus fazla kazanmaksa eger deseydi walla fazla seans parasi verirdim degermiydi beni mahvetmeye:KK43:( daha yasim 25 ya benimm omur boyu bu lekelere muhtac mi olacam ben

Üzülme canım ya geçecek inşallah. Bak benim bütün yüzüm çok kötü ama ilk haftalara göre görenler düzeldiğini söylüyor. Ben bile biraz düzeldiğini düşünüyorum. Daha evvelki cilt hasarlarını hatırla onlar nasıl oluyordu. Benim geçen sene cilt bakımından 2-3 küçük lekem vardı çok moralimi bozuyordu onları geçireyim diye düşünürken böyle oldu. Biraz da halimize şükretmemiz gerekiyor herhalde. Neyse geçecek ben araştırıyorum. İngilizcem var obagi ile cosmelan belki işe yarayabilir. Cosmelan işe yaramayanların yüzünde melasma var melasmayla bu aynı değil bence.

Cok iyisiniz walla:)) bana moral veriyorsunuz gercekten tesekkur ederim:)) insaallah gececek hergun dua ediyorum... Bu sitede cosmelan hakkinda bi sayfa acilmisti oradan okumustum ben memnun kalan pek yok gibiydi..benim doktorumda spot peeling yapalim istersen dedi ama anlatmasina bile izin vermedim korktugum icin..nette arastirdim doktorlar ii bir islem etkili islem diolar ama bizim sorunumuz lazer sonrasi hasar bunu geciren seyi bulmak gerekli..arastirmalariniz umarim sonuc verir belkide zaman gectikce daha ii oluruzz:KK43:(

Merhaba bugun daha mutluyumm:))) doktorumla gorustum o kadar sevecen davrandıkı bana:))cildine ii bakmışşın durumun cok ii tertemiz olmussun aglayıp kendını yıpratıyosun sabret lutfen daha cok tazesın dedı:))10gun daha bekle dedıı:))cildin dusundugumden de hassasmıs ondan oluyo dedi... suan guven doluyum tekrar ona karsı umarım yıkmaz benii:)) birde medacassol krem kullan geceleri dedi ve hemen netten arastırdım harika yorumlar okudum http://www.kadinlarkulubu.com/lekel...ecassol-sivilce-lekelericatlaklaryaralar.html sizde burdan bı bakınn:)yarın ilk işim gidip almak olacak insallah çözüme ulasırız sizde bi arastırın isterseniz.. cnku bugun o kadar tatlı konuştuki benimle acaba yine yine yenidenn tatlı dilli bi doktor tarafından kandırılıyomuyum die dusunmekten kendimi alamadımm..bakalım bekleyip görecemmm

Arkadaşlar merhaba. benimde yüzümde sivilce lekeleri var. karbon peeling lekeler için ne kdr yararlı. yaptıranlar deneyimlerini paylaşabilirmi benmle

Arkadaşlar merhaba. benimde yüzümde sivilce lekeleri var. karbon peeling lekeler için ne kdr yararlı. yaptıranlar deneyimlerini paylaşabilirmi benmle

Merhaba bende sivilce lekesi yoktu sadece cil vardi cillerimide gecirmedi ama genel olarak yuze canlilik parlaklik geliyo cok yeni ve hafif lekeler kayboluyo cilt parliyo aydinlaniyo

Obagi System ürünleri kullanarak lekelerinden kurtulan Yeşim Akpınar ile röportaj | Pudra'm bu siteyi bi okuyun isterseniz resimleri gorunce obagi nin bana gerek olmadigini anladim cnku sivilce izim falan yok kas yapayim derken iyice goz cikartmaya gerek yok..bence sizde dusunmeyin ama cok mu kotuki yuzunuz suan.

Canım bu bizim yüzümüzde kalanlar da (seninkinin de aynı olduğunu zannediyorum) akneden kalan izle aynı. O da PIH bu da PIH işte. Sivilce izi de bir tür Post Inflammatory Hyperpigmentation oluyor. O yüzden ona ne iyi gelirse bizim yüzümüze de iyi gelecek. Bu arada bana doktor tretinoin içeren bir krem verdi Isotrexin mi öyle birşey. Hayli iyi geldi. O da bir tür akne kremi. İstersen doktoruna bir sor belki sana da iyi gelir.

Merhaba bugun daha mutluyumm:))) doktorumla gorustum o kadar sevecen davrandıkı bana:))cildine ii bakmışşın durumun cok ii tertemiz olmussun aglayıp kendını yıpratıyosun sabret lutfen daha cok tazesın dedı:))10gun daha bekle dedıı:))cildin dusundugumden de hassasmıs ondan oluyo dedi... suan guven doluyum tekrar ona karsı umarım yıkmaz benii:)) birde medacassol krem kullan geceleri dedi ve hemen netten arastırdım harika yorumlar okudum http://www.kadinlarkulubu.com/lekel...ecassol-sivilce-lekelericatlaklaryaralar.html sizde burdan bı bakınn:)yarın ilk işim gidip almak olacak insallah çözüme ulasırız sizde bi arastırın isterseniz.. cnku bugun o kadar tatlı konuştuki benimle acaba yine yine yenidenn tatlı dilli bi doktor tarafından kandırılıyomuyum die dusunmekten kendimi alamadımm..bakalım bekleyip görecemmm

Medacassol doktor dememişti ben almıştım ama bir işe yaramadığını düşünüyorum. O dediğim isotrexin jel işe yarıyor. Yalnız çok yakıyor. Bu arada bence senin doktorun benimkinden çok daha iyi. Ben doktorumdan memnun kalmadım. Şu anki düşüncemle önermem de heralde.

Merhaba bu kremi yarin sorarim doktoruma.bise dicem cildinizin lekeli olan fotosunu bi yollarmisiniz yada msnden falan ekleyebilirm sizi istersenz buradan hizli yazisamioruz cnku soracagim cok sey oluo:KK43: tabi sizde isterseniz ?

Merhaba bende sivilce lekesi yoktu sadece cil vardi cillerimide gecirmedi ama genel olarak yuze canlilik parlaklik geliyo cok yeni ve hafif lekeler kayboluyo cilt parliyo aydinlaniyo

anlıyorum. peki sen kaç seans yaptırdın. yüzeysel sivilce izleri için yapılabilecek diğer uygulamalar nelerdir

anlıyorum. peki sen kaç seans yaptırdın. yüzeysel sivilce izleri için yapılabilecek diğer uygulamalar nelerdir

Ben 4 seans yaptirdim.sivilce izleri icin franksiyonel co2 lazer yapiyolar bu forumdada bilgiler var yaptiranlar var oralarada gir bak ama yaptirmadan once cook cook ii arastir ii dusun ii bir doktora git cnku tedavi sureci zor bu islemlerin..ben yaptirmadim ama cok yorum okudum cok arastirdim oradan biliyorm.ben cillerim icin 4seans karbon snrasi 532q switch yaptirdim franksiyonel lazerden daha hafif ama ona ragmen tum yuzum kabuklandi 10gun boyunca hergun agladim suanda dokulen kabuklar altindaki taze cildi lekelenmesin die korumaya calisiyorm dedigim gibi bu islemlerin tedavi sureci cok sancili..cok zor..gozunu korkuttuysam kusura bakma:KK43:(

Özelden mesaj yolladım pek bakamıyorum iş güç yoğunum bu ara. 6 haftayı doldurdum yüzüm biraz düzeldi gibi ama dudak üstü filan berbat.

X