rahim filmi çektirenler bi bakarmısınız?

özelde çalısıyom ssklıyım.ne bilim özel hastane dışındaki yerler canımı acıtır ilgilenmez gibime geliyo.zaten cumart. randevuda aldım.artık hayırlısı.

ben çektirdim ssk liyim ama özelde çektirdim 13,00 ytl ye.anestezi istemedim.ayıl bayıl uğraşamam.iikide yaptırmamışım.anestezi gerekecek kadar acı değil.biras dayanırsan 5 dk.sana verdiği his sanki uzun zamandır idrarını tutmuşsun gibi şişkinlik hissi oda çabuk geçiyo.çekildek sonra ağrım ve kanam çok az oldu zaten öğle tatilinde çekildim .sonra işe döndüm.korkma ve kendini kasma.allah yardımcın olsun

devlet hastanesinde muyane olabiiyorsun eger kısırlık tedavisi tanısı koyulduysa cekilebilirsin ama bunun için bebek istediğin sürenin 1 yılı geçmiş olması gerekir bildiğim kadarıyla

merhaba nasılsın :)
canım önceden çektirdiysen isteyebilirsin sonucunu tekrar çekilmez o yaa çektiren doktordan yada hastaneden iste yada çektirdiğin yerden isteyebilirsin sonucu ve filmi bi dene bence içini ferah tut

Canım bunu bana yazmışsın şimdi okudum da ,iyiyim canım sen:)ya,geçen sene çektirdiğim rahim filmi bende geçen seneden beridir gözüm gibi bakıyorum bişey olmasın diye ama gel görki doktor değiştirecegim için oda yeniden isteyecek.yanına giderken bütün tahlillerimi ve rahim filminide götürecem onlarada bakmak isteyecek ama şunu biliyorum ki herşeyi sil baştan isteyecek...Off valla uykularım kaçıyo ben bunu nasıl çekerim diye abarttığımı sanma geçen sene çektirdiğimde nerdeyse ölüyorum sandım o kadar canım acıdıki anlatamam allahtan eşimi ve annemide beraberimde götürdüm zavallı annem ben o kadar bagırıp ağlarken;oda dışarda ağlıyormuş:KK43::-)a015:

Ya arkadaşlar bu hsg illa adetin 5. yada 6. günümü çekilmeli?Hamile olmadığımız kesin ise hemen gidip istediğimiz zaman çektiremezmiyiz?Ben biran önce şu filimden kurtulmak istiyorum.Çok stres yapıyorum.

merhaba, hayir canim adetin ilk gununden sayarak adetin bitiminden sonra en fazla 12.gununde cekiyorlar benim oyle olmustu yani oyle soylemislerdi.

Canım bunu bana yazmışsın şimdi okudum da ,iyiyim canım sen:)ya,geçen sene çektirdiğim rahim filmi bende geçen seneden beridir gözüm gibi bakıyorum bişey olmasın diye ama gel görki doktor değiştirecegim için oda yeniden isteyecek.yanına giderken bütün tahlillerimi ve rahim filminide götürecem onlarada bakmak isteyecek ama şunu biliyorum ki herşeyi sil baştan isteyecek...Off valla uykularım kaçıyo ben bunu nasıl çekerim diye abarttığımı sanma geçen sene çektirdiğimde nerdeyse ölüyorum sandım o kadar canım acıdıki anlatamam allahtan eşimi ve annemide beraberimde götürdüm zavallı annem ben o kadar bagırıp ağlarken;oda dışarda ağlıyormuş:KK43::-)a015:

Canim bu kadar dusunmene gerek yok cunku doktor degistirsende rahim filmi yenilenmiyor yani tekrar istemiyorlar icini ferah tutyerimseniben

mrb cnm bende nisan ayında çektirdim evet biraz acı veriyor ama sadece rahimi dışarı çıkarıp iğne yapacagı hazırlarken oda 3sn falan sürüyo ilaç enjekte ederkende adet sancısından biraz daha fazla bi sancın oluyo toplam 10 dk bebek için değer:)

kızlaaaaaaarrrrrrrr şimdi dr geldim sonunnda basardıııımm:dance:saat 2 de randevum vardı
eşimle gittik cesaretli olmaya calıştım zaten bnm canm çok tatlı dildir.ameliyat elbisesi giydim msaya yattım ama öle demir dildi masa sedye gibiydi dr geldi nasılsın dedi bende stresliyim dedim yok hiç korkma abartıldığı gibi dil dedi sonra spekulum denen aleti sokup actı aynı alttan muayene sırasınde olduğu gibi acımadı sonra onun içinden bişiler soktu galiba ilacı vereceği aletti ama bn hiç bakmadım hep tavana baktım görmim diye o esnada insan biraz kasıyo kendini ilacı verdi kasıklarımda bi yanma oldu azıcık ayyy ayyy dedim:eek:bitiyo en zoru bu dedi dr.derin nefes al dedi adet sancısından daha çok bi arı oldu sıkmadım ama kendimi.sonra bitti dedi.5 dk yani çıkardı aletleri azıcık bi kanama olmuş masada gördüm.iyiysen kalkabilirsin dedi kalkatım gülerek gittim giyindim gülerekte çıktım odadan.ped koydum ama şimdi baktım hiç kanamamış.çok azıcık sancı oldu bitince 10 dk kadar.:teytey:
ama bn gitmeden 1 saat önce agrı kesici içim dr iğne falan vurmadı dedikleri gibi rahimi dışarıda cıkarmadı demirde sokmadı soktuysada bn ne gördüm ne hissettim.sonuç normal cıktı cok mutluyumsırnaşık şeysakın korkmayııınnnnna.s.

Sakın korkma ben yeni çektidim biraz ağrım oldu ama bu kadar çocuk istiyoruz hiç mi ağrısız doğuracağız bence çocuğumun olmasına değr :sm_cool:

ben anestezi almaya karar verdim arkadaşlar sizce yanlışmı yapıyorum. biraz çekiniyorum ağrı duymaktan açık konuşmak gerekirse.. birde nette biryerde okudum hsg bazı durumlarda gerçeği yansıtmayabiliyormuş bunun sebebi duyulan sancı ve kramplar ilacın tüplerden geçmesine engel olmasıymış.. o yüzden anestezili dahamı iyi acaba

evet bende anestezili düşünüyorum. zaten önümüzde uzun ve stresli bir süreç olacak ağrı çekmemek en güzeli. sizce anestezili daha iyi değil mi?

arkadaşlar kimseyi korkutmak yada tedirgin etmek istemem
geçen ay bende hsg çektirdim, hemde özel bi hastanede, bana ne ağrı kesici ilaç/ iğne verdiler ne de anestezi, doktorun elide hiç hafif değildi, canım çok yandı, baya ağladım
normalde de adet sancılarım çekkilmez oluyor, o ilaç sıkılınca adet sancısı çekiyorsunuz aniden
ben çok acı çektim, kanamam da baya sürdü
şayet doktorunuz anestezi yada ağrı kesici iğne yaparım diyorsa, yapın
ne oluur ne olmaz, herkezin aynı olmuyor tabii, kimi ağrısız kimi ağrılı geçiriyor bu filmi
önemli olan tüplerin açık olması
tabiii film kabusunuz olmazssa daha iyi
hiç değilse 1-2 saat öncesinden ağrı kesici için derim ama mutlaka çektirin çocuk istiyorsanız

ben anestezi almaya karar verdim arkadaşlar sizce yanlışmı yapıyorum. biraz çekiniyorum ağrı duymaktan açık konuşmak gerekirse.. birde nette biryerde okudum hsg bazı durumlarda gerçeği yansıtmayabiliyormuş bunun sebebi duyulan sancı ve kramplar ilacın tüplerden geçmesine engel olmasıymış.. o yüzden anestezili dahamı iyi acaba

bence en dogru olanı yapıyosun bir kac kez aynı olayı yasamaktansa bir kere anastezi yeter ben anesrezi olmadan yaptırdım canım cok yandı insan dayanırım ne olacak beş dakikalık bişey ama malesef dayanılmıyor canının yanmasını istemiyorsa anastesi mutlaka.canının yanmasını istemem

evet bende anestezili düşünüyorum. zaten önümüzde uzun ve stresli bir süreç olacak ağrı çekmemek en güzeli. sizce anestezili daha iyi değil mi?

en güzeli anstezili benim canım cok yandı istemiyorum benim gibi arkadaşların canı yansın ben dayanamdım cok sıktım kendimi o yüzdende tüplerden gitmesi gereken ilac damarımdan gitmiş bu kadar ytrli bence

X