rahim filmi çektirenler var mı?

Merhaba Arkadaşlar,

Bende aranıza yeni katıldım. Hemen hemen aynı sorunlar bende var. 5 senelik evliyiz 2 sene önce düşükle sonuçlanan bir hamileliğim oldu. şimdi bütün doktorlar senden bir numara olmaz gibilerinden lafalr ediyorlar, yani anlayacagınız tüp bebekten başka ihtimalim yokmuş. Neyse hsg filmini ben 2 kere çektirdim. İlki özel hastanede oldu ve bende araştırmıştım anestezi istedim. İyiki de istemişim çünkü 1 sene sonra tekrar devlet hastanesinde çektirdim bana birşey olmaz dediler, 5 dakikalık iş bu dediler inandırdılar. Müthiş acılıydı düşünün bir ilacı içinizden içeri boca ediyorlar mümkünmü acı olmaması, tanımadıgı bir şeyi kabul etmek zorunda kalıyor kimseyi de korkutmak istemiyorum ancak şu kadarını söyleyeyim benim bagırtılarımı eşim dışarıdan duyup ne oluyor diye içeri girmek istemiş. Üstelik beceriksiz hemşire lkinde beceremedi ve aynı şeyi bir daha denedi. Sadece yattıgım yere bütün gücümle tutundugumu hatırlıyorum 10 dakika kalkamadım ve kalktıgımda da ilk işim wc ye gidip kusmak oldu. Bence aman ha mümkünse anestezi altında yapın derim. Onda bir şey hatırlamıyorsunuz acıda olmuyor yarım saat bir saat dinlen dikten sonra da evinize gidebiliyorsunuz.

ben bunun ne oldugunu bilmiyorm surekli goruyorum ve duyuyorum ........
benimde kanallarima baktiar tikalimi diye onun gibi bir seymi yoksa ne
ay cokmu cahilim ne ......... yardim edin bana..................a.s.a.s.

Sevgili Zeyneeeep;

Evet rahim filmi yani hsg çektirmenin amacı tüplerinin tıkalı olup olmadığına bakılması. Eger 1-2 sene içinde bebeğin olmadı ise doktor bir dizi inceleme başlatıyor. Bu hsg denilen rahim filmide bu incelemelerden biri.

evet canım kanallara bakılıyor anezteziyle olduğumdan görmedim ama bildiğim kadarıyla ilaç veriyorlar ilacın eğer tıkanıklık yok ise karın boşluğunda toplanması gerekiyor ama çok ağrılı oluyormuş

merhaba arkadaşlar,bende yaklaşık 7 ay önce çektirdim ve bana anestesi istermisin diye sorulmadı ve maliyeti 425ytl tuttu ve acayip bir acı vardı tir tir titredim bide benim tansiyonum düşük olduğu için az kalsın masada kalıyordum.siz siz olun sakın özel OKMEYDANI hastanesine gitmeyin.

slm miniksincap bana doktorum filmi çektirdikten sonra hamile hemen kalabilirsin dedi ama halen bekliyorum.cenabı hak inşallah çocuk isteyen herkese hayırlı evlat nasip etsin...!

canım ben iki kez çektirdim filmimi kaybettiler ilki izmirde özelde ağrılıydı evet ama o an oldu ve bitti ikinci trabzonda oda özeldeydi çektirdiğimde ilki gibi değildi daha kolaydı ama sonrasın da çok hareketten çok sancı çektim ama sen bunlara takılma bak ben göz göre göre iki kez aynı acıları yaşadım sonunda ulaşacağımız güzel bir amacımız var sen onu düşün her şeye değmezmi allah yardımcın olsun

Ben filmi çektirdikten 1 sene sonra yaklaşık olarak belkide daha az bir zaman sonra hamile kaldım ama bebeğim karnımda öldü. Ancak film çektirmek mi buna etki yaptı bilemiyorum. Sonucunda filmde 1 kanalımın tıkalı oldugu görüldü. Kader kısmet. Ben bursada ki kaplıcalara gittim sıcak sulara girdim belimi tuttum sıcak suya ondan sonra kaldım hamile. Annemde bana öyle kalmış, herkese denemesini öneririm.Gerçi benimki hüsranla sonuçlandı bebeğim yaşamadı ama sıcak kaplıcalara gidip sonucu güzel olan bir kaç insan tanıyorum. Biz bayanlar çok çabuk üşütüyoruz kendimizi. Ben birazda ona buluyorum. Sıcak kaplıca suyu iyi geliyor.

Sevgili miniksincap;

Evet patolojik olarak incelettik ancak bana ve babasına baglı birşey çıkmadı. doktorumuzda bu olagan bir durum ,büyük ihtimal sakat olarak doğacak bir bebekti dedi. Biz her zaman hayırlı ve saglıklı ise olsun derdik, böyle oldu. herşey ALLAH tan yapacak birşey yok. Ama 2 sene oldugu halde bu olay daha yeni yeni düzeliyorum. Eşimden bile sogumuştum. Sonuçta ne kadar üzülselerde içinde yaşayan baglandıgın bir canlıdan bu şekilde ayrılmak zorunda kalmak anneyi babaya göre daha çok yıpratıyor. Çoğu doktor bana bu saatten sonra senin tüp bebekten başka çaren yok dediler. 35 yaşındayım pcos hastasıyım ve tüpümün biri de tıkalı. Ama bir doktorla mailleştim geçen gün ve bana çok olumlu şeyler söyledi. Bakalım inşallah biraz daha kendimi toparlayıp tekrar gideceğim doktora. Ama bu sene Allahım kısmet ederse tekrar bursaya gelmek istiyorum. Çünkü dediğim gibi annemde hamile kalmış orda bende kaldım. Bir defa kaldım belki bir defa daha iyi gelir. Özellikel duydunmu bilmiyorum ama karamustafa kaplıca suyunun kısırları bile tedavi edici özelliği oldugu söyleniyor. Hayırlısı bakalım canım.İnşallah isteyen herkesin saglıklı ve hayırlı bebişleri olur.

histerosalpingografiyi çok çektim evt bayanların hepsi ağrılı ve acılı olduğunu söylüyo ama işlem kısa 3 adet film çekildikten sonra tmamlanıyo tabi ilaç veriyoruz

sevgili katyora rahim filmi çektirdim hemde 2 defa benim anlattıkları kadar ağrım olmadı hani yürüyemedim bir kaç gün ağrıdı gibi ama ağrı oluyor adet sancısı gibi bide arkadaşım hss ne oluyo hiç duymadım bilgi verirmisin

ay canım benim nero bebişini kaybetmene çok üzüldüm ama bak en azından hamile kalmışsın bende o bile yok inş allahım birdaha verir dualarım sizinle

morgül canım nasıl yaaa sen kasaba falan mı gittin ağrı oluyo ama o kadar deil ben 2 defa çektirdim ağrım oldu ilkinde daha çoktu ama ikincisin de o kadar deildi bence özel bir yerde yaptırın kızlar

Sevgili Beyaz Karamel;

Ben sana bir de kaplıcalara gitmeni öneririrm. bazı bayanlarda üşütmeden kaynaklanan birşeyler oluyor. Rahmetli annem ve babamın tavsiye ettiği ve sanırım 3-5 sene çocukları olmayan bir çift vardı. Öyleki adam artık babama karısını boşayıp başka bir kadın alacagını bile söylemiş. Babamda bursa kaplıcalarını önermiş ona. Gitmişler zannedersem 1 hafta 10 gün kalkmışlar. Sonrasında güzel birşey olmuş. kadıncagızın şimdi zannedersem 7-8 yaşlarında ikiz kızları var. Ben herkese bir kerede kaplıcaları denemesini öneririm. Herkesin topaç gibi bebişleri olur inşallah.

Sevgili miniksincap;

İnşallah herşey yolunda gider. Bebeğini de kucagına alırsın inşallah tez zamanda.

rahim flimi çektircek arkadaşlar eğer kaliteli bir yerde çektirirseiz hiç bir acı hissetmiyorsunuz bende çektirdim bilgisayar yöntemiyle anlamdım bile benide daha önceden korkutmuşlardı ama öle olmadı şimdi tüp bebekte yaptırdım 17 haftalık hamileyim bilgi edinmek istiyenlere adres verebilirim edindiğim bilgileride veririm allah hepinize yardımcınız olsun

sevgili sezen24;

rahim filminde herşey olagan mı çıktı yoksa tüplerinden biri kapalımı çıktı? Birde tüp bebek yöntemi için nereye başvurdun? İlkinde hemen oldumu? ve nasıl bir süreçten geçiliyor* Bana igne vuruluyor bir süre deniyor ve çok acı veriliyormuş bu ignelerde (hormon igneleri sanırım)? Anlatırsan sevinirim.

ya kızlar benim canım taşmı.................yada canım çok pek..:dance:
bende film çektirdim hemde bayılmadan ağrı kesici almadan hemde aynı anda 2 kez çekildi 1. çekim yeterli olmadığı için 2. kez 5dk arayla çekildi eğer çok ağrılı bir adet dönemi geçiriyorsanız bununda ondan farkı yok kafamçokkarıştıbence bünyeden bünyeye değişiyor ama boş yere gencecik vücudunuza narkoz almayın bu işlem için çok gerekli değil daha ne acılar var.....:teytey:

sevgili nero rahim flimim de herşey normakl çıktı ve hiç ağrı hissetmedim hattta çıktığımda gezmeye bile gittim tüp bebeğe gelince eure fertil hastanesinde yaptırdım ilkinde tuttu allahımın izniyle eğer yaptırcaksan gönlünü ferah tut.iğnelerimi ben kendim karnım dan vuruluyordum pek acımıyordu sadece anestezi yapılıp yumurtalar toplanınca 15 gün ağrı çektim tabi bu arad bebekte içerde yerleştiği için ağrım ldu ama hepsine değer inş tüm istiyenlere nasip eder yarabbim

sevgili sezen24

Canım bende o kadar çok negatif şeyler var ki. Bir kere 35 yaşındayım. Bir tüpüm tıkalı, pcos hastasıyım. hepsi bir araya gelince benim tüp bebekte ilk atışta tutturmam zor gibi görünüyor. Ama dediğin hastaneyi internetten buldum. Çok iyi görünüyor hatta kalite belgeleri varmış galiba. Evet çekilen acılar eger bir gün değecekse çok güzel. Peki yumurtalar toplanırken uyuşturuyorlarmış ama yerleştirirken uyuşturmadan yapıyorlarmış. O zaman acımıyor mu?

X