rahim filmi çektirenler var mı?

Sevgili Hituci;

Ben rahim filmini 2 kere çektirdim. ilkinde anesteziyle oldu ve hiç birşey hissetmedim yarım saat 1 saat dinlenip çıktım evime geldim. ama ikincide zor olmayacak dediler kandırdılar ve hiç bir şey yapmadan çektiler. Ama inan yattıgım yeri parmaklarımla nasıl tuttum bilemiyorum. Agrı kesici ile denemedim. Herkesin bünyesi aynı değil, bazıları hiç hissetmedim diyor bazıları ise öldüm sanki diyor. Karar senin.

teşekkür ederim canım ilgilendiğin için.Şeniz

ben de anestezi olmadan çekindim 5 dk lık kısa ama şiddetli bir ağrı oldu. Beni de kandırdılar mı gerçekte de acı hissetmeyen var mı bilmiyorum.

imkanı varsa anestezi ile çekinmanizi tavsiye ederim. :)

eşinizde eğer sıkıntı varsa üroloğa degil androloga gidin.urologlar pek anlamıyo bu isten.androloglar sadece bu işe yogunlasmıs kişiler.

ciddimisiniz ama her hastanede var mı bu bölüm ooff ne kadar zor bi doktor kesinlikle bebğinz olmaz diyr biri nası olmazmış cnm diyor ben analamadım ki bunları hiç yaaaÇok üzgünüm çoook

Sevgili theodoros80;

bende şu sıralar doktor arıyorum. tavsiye ediyorum diye internette bir yer var. ordan denizlideki kadın hastalıkları doktorlarını buldum. Oradan doktorlara mail attım mesela ve bana 1 i dışında hemen tüp bebek yapın vakit kaybetmeyin sizin başka türlü zor diye mail atmışlar. Bir doktor var mesela o da daha ılımlı yaklaşmış. Ben pcos hastasıyım, bir tüp tıkalı buna ragmen sizden daha ciddi rahatsızlıkları olupta dogal yolla hamile kalan insanlar biliyorum ben diye yazmış. nasıl ferahladım. maalesef bazı doktorlarda anlayış denilen şey yok. Ama bazı doktorlarda hasta ruhundan çok iyi anlıyorlar. kendimi toparlayıp o doktora gidecegim bende. Onun için bu gibi olumsuz tavırlarla yaklaşan doktorlar seni yolundan çaydırmasın. Pozitif düşün ve herşey yoluna girsin. Boşver olumsuz düşünen doktorları.

arkadaşlar bu hsg nasıl çekiliyor eğer ben çatlatma iğnesi ile hamile kalamazsam benden de isteycekmiş doktor tüplerin açık olup olmadığına bakıyolar dimi ve nasıl çekiyolar bilgi verirseniz sevinirim

arkadaşlar bu hsg nasıl çekiliyor eğer ben çatlatma iğnesi ile hamile kalamazsam benden de isteycekmiş doktor tüplerin açık olup olmadığına bakıyolar dimi ve nasıl çekiyolar bilgi verirseniz sevinirim

SEVGİLİ SULE SULE 84;

Canım rahim filmi için senin alman gerken bir ilaç var onu dışarıdan aldırladılar bize devlet hastanesinde isen. Ama özelde isen sen almıyorsun. Mürekkepe benziyor zannedersem. Sonra eger anestezi ile olacaksan seni bayıltıyorlar yada bayıltmadan da yapabiliyorlar. Bir alet yardımı ile girişi açıyorlar sonra yavaş yavaş ordan o mürekkepimsi sıvıyı döküyorlar. Ben ilkinde bayıltıldıgım için birşey hissetmedim zaten fazla sürmüyor 15-20 dakika belki. Ama 2. sinde bayıltılmamıştım ve hissettim. Sana internetten buldugum nasıl yapıldıgına dair bilgiyi de aşagıya yazıyorum:
Nasıl Yapılır
HSG kısırlık araştırmasındaki temel tetkiklerden birisidir. HSG yapılmaksızın tam bir kısırlık teşhisi yapılmış sayılmaz. Bu tetkik sayesinde sperm ile yumurtaların birleşmesine engel olan bir tıkanıklık, ya da döllenmiş yumurtanın rahim içine yerleşmesine engel bir rahim anomalisi kolaylıkla saptanabilir. İşlem esnasında kadın röntgen masasına uzanır ve bacaklarını kendine doğru toplar. Doktor jinekolojik muayene esnasında kullanılan spekulum adı verilen aleti vajinaya yerleştirir. Rahim ağzı bir alet yardımı ile tutulur ve rahimi düz bir pozisyona getirmek için çekilir. Rahim ağzına ince bir katater yerleştirilir. Bu katater vasıtası ile sıvı rahim içine verilir. İlacın rahim ve tüplerden geçişi skopi altında gözlenir ve filmleri çekilir. Daha sonra yerleştirilen cihazlar sırası ile geri alınır ve işlem sonlandırılır. Tüm işlem 10-15 dakika kadar sürer.

Evet açıklaması böyle umarım yeterli olmuştur canım.

merhaba canım,
inşallah hamile kalırsın da hsg ye gerek kalmaz. nero arkadaşımın yazdığı gibi. korkulacak bişey yok yani anlıyacağın.

Sevgili theodoros80;

bende şu sıralar doktor arıyorum. tavsiye ediyorum diye internette bir yer var. ordan denizlideki kadın hastalıkları doktorlarını buldum. Oradan doktorlara mail attım mesela ve bana 1 i dışında hemen tüp bebek yapın vakit kaybetmeyin sizin başka türlü zor diye mail atmışlar. Bir doktor var mesela o da daha ılımlı yaklaşmış. Ben pcos hastasıyım, bir tüp tıkalı buna ragmen sizden daha ciddi rahatsızlıkları olupta dogal yolla hamile kalan insanlar biliyorum ben diye yazmış. nasıl ferahladım. maalesef bazı doktorlarda anlayış denilen şey yok. Ama bazı doktorlarda hasta ruhundan çok iyi anlıyorlar. kendimi toparlayıp o doktora gidecegim bende. Onun için bu gibi olumsuz tavırlarla yaklaşan doktorlar seni yolundan çaydırmasın. Pozitif düşün ve herşey yoluna girsin. Boşver olumsuz düşünen doktorları.

ben antalyadayım anadolu tüp bebek merkezine gidiyoruz bgn görüşmemizi yaptık doktorumuzla bende hiç bir problem yokmuş ama eşimin sperm sayısı yani hareketli ve canlı sperm sayısı çok düşük (4 milyon) aşılama dahi olmaz vakit kaybı maddi kayıp direk tüp bebek dediler bide benim eşim doğuştan tek yumurta!baklım yrn tekrar gidicez akşam tam sonuc8 koycaz yani başka bir yer düşünmüyoruz ama hata mı yapıyoruz
arkadaşlar fikir verin lütfen

ben antalyadayım anadolu tüp bebek merkezine gidiyoruz bgn görüşmemizi yaptık doktorumuzla bende hiç bir problem yokmuş ama eşimin sperm sayısı yani hareketli ve canlı sperm sayısı çok düşük (4 milyon) aşılama dahi olmaz vakit kaybı maddi kayıp direk tüp bebek dediler bide benim eşim doğuştan tek yumurta!baklım yrn tekrar gidicez akşam tam sonuc8 koycaz yani başka bir yer düşünmüyoruz ama hata mı yapıyoruz
arkadaşlar fikir verin lütfen

Sevgili teheodoros;

Zor bir durum allah yardımcın olsun. Ancak yinede Antalya gibi bir yerde bir çok seçenekler vardır diye düşünüyorum hem doktor hemde tüp bebek merkezi olarak. Bence seçenekleri değerlendir. Ben 2 sene önce hamile kalmıştım ama karnımda bebeğim öldü. Ancak o zamana kadar 3-4 doktora göründüm. Aslında çok zor biliyorum. Her seferinde testler tekrarlanıyor ama birşeyler elde etmek için bazen zorluklara da katlanmak gerekiyor. Herşeyin hayırlısı inşallah allah isteyen herkese bol bol bebiş versin.

kızlar merhaba bende çektirdim hsg salı günü.yani 2 gün önce.ben çekilmeden 2 gün öce ilaçlara başladım işlem sırasında ve sonrasına ağrı olmaması için.işe yaradı gerçekten anestezi yapılmadı.sadece ilaç verilirken bi ağrı oldu oda adet ağrısı gibi.sonra bi yarım saat dinlendim.ve hemen eve geldim.evde yattım gün boyu.ertesi gün hiç bişiyim yoktu bu gunde iş başı yaptım.ilaçlara devam ediyorum.günde 2 defa.benim kanallarda bi sorun çıkmadı allahtan ama rahim de şekil bozukluğu varmış.rahmim kalp şeklindeymiş.buda devamlı düşüğe sebep olurmuş.dr hamile kalırsan ve düşerse ameliyat ederiz dedi.

slm canım ben cektirdim cok hafif bir adet sancısı gibi bişey korkacak bişey yok bence yaptırdıgın yerla alakalı olabilir sana yer tavsiye edebilrim ben de cok korkmuştum 2 yıl gitmedim sürekli kötü yazılar okudum bayılanları ve hep korktum ama korkacak hiç bişey yok bunu özel hastanede degil bence radyoloji merkezlerinde yaptırmanı tavsiye ederim cünküü ordakiler bunun egitimini alıyor cok hafif geciyor inan bana boşa gecen 2 yılıma acıyorum ist oturuyorum bilgin olsun istersen yerin ismini söylerim gerci isim verebiliyormuyuz bilmiyorum ama burda .sevgiler

arkadaşlar benımde cumartteı rahım fılmım cekılıcek bana şimdiden kullanmam ıcın antıbıyotık verdı ama bende yan etkı yaptı antıbıyotıkler sızede vermışmıydı bırde agrı keıscı verdı fılme gıtmeden yarım saat önce al dedi

sevcan canım belki sana aşılama dener doktorun yada tüp önerir ama lütfen korkmayın rahm filminden sadece iyi bi yer bulun sevgiler

ya bende de aynı sorun var ve bi çok konudada bilgim yok geçen yıl ramazan ayında düşük yaptım sonra bendede yumurtlama takibi yapıldı çatlatma iğnesi vuruldum şimdide ara verdk 3 ay dr bendende hsg istedi ama hiç bi acısının olmadığı söylendi sonrası içinse pahalı bi tedavi var bundan sonra dedi ne tedavisi olduğu hakkında bilgisi olan varmı ??

birde ben şimdi ara verdiğimiz için 1 aydır dr gitmiyorum açıkçası gitmekte istemiyorum sanki olmayacakmış artık gibi geliyo :çok üzgünüm: benle bir hamile olan arkadaşlarım vardı şimdi onlarınkiler 3-4 aylık oldu onları görüncede her acıya katlanabilirim diyorum ne yapacağım konusunda şaşmış durumdayım ama bu konu hiç aklımdan çıkmıyo kendimi çok kötü hissediyorum baktım burada benim gibi olan bi sürü kişi var ve bi çoğuda çok ümitli onlar bana güç verdi açıkçası Rabbimden her zaman her konuda ümitvarım ama şu 2 ay sonra tekrar ne yapmam konusunda aklım çok karışık senağlama

Sevgili Sevcan;

Aynı acıyı bende yaşadım. ben hamile olup ebeğimi kaybedeli 2 sene oldu. benimle birlikte 1 hafta arayla hamile kalan bir arkadaş vardı çalıştıgım yerde şimdi çocugu 1.5 yaşında. Benim bebegim ise 1.5 aylıkken karnımda öldü. Yani benzer şeyi bende yaşadım. Hsg de tüplerin açık olup olmadıgına bakılıyor canım. Eğer tüplerinden biri veya ikisi kapalı ise yada her ikisi de açıksa ona göre uygulamaya geçiliyor. Bazen laparoskopi veya histeroskopi yapılıyor ardından en azından bende öyle olmuştu. En son baktılar ki başka çare yok aşılama veya tüp bebek tavsiye ediliyor. Eger bebiş istiyorsan bunlara katlanacaksın canım. Ancak şu varki sana nacizane tavsiyem aman ha doktorunu iyi seç. Ben ilkinde bilinçsiz tevrübesiz bir doktorla çalıştım ve bebeğim öldü. Gerçi herşeyde bir hayır vardır. HEr isteyen saglıklı hayırlı bebeklere sahip olur inşallah.

arkadaşlar benımde cumartteı rahım fılmım cekılıcek bana şimdiden kullanmam ıcın antıbıyotık verdı ama bende yan etkı yaptı antıbıyotıkler sızede vermışmıydı bırde agrı keıscı verdı fılme gıtmeden yarım saat önce al dedi

Seherim bana doktor 2 hsg de de ne antibiyotik nede agrı kesici verdi öncesinde. Anestezi ile oldum ilkini birşey hissetmedim. Ama 2 sinde epey acılı oldu. Belkide bu agrıyı kesmek için vermişlerdir.

üzüldüm cnm çok zor biliyorum bebğimi hissettiğm anı aklımdan çıkarmıyorum :çok üzgünüm:
benim dr'um 2 uzmanlık alanı var yani buradaki en iyisi kaç yere sordum
hatta teyzem hemşire onun ebe arkadaşalrına sordurdum ama benm anlamadığım dr hsg çekileck dedi ama birde siz daha önce düşük yapmıştınız büyük bi ihtimalle kanallar açıktır dedi benim kafam karıştı ve bi 3 ay ara verelim ilaca dedi sonra başka bi yöntem var pahalı o zman tekrar görüşürüz dedi
ya benim düşük olduğundan sonra kanllarda kapanma olmuş olabilir mi??

Canım şu var ki bende mesela bir tüpüm tıkalı çıktı. Ama hamile kalabildim. Doktorlar genelde düşük oldugunda hani belki kanallardan biri tıkalı olabilir diye düşünüyorlar. Bu normal. Benimde bebek gelişemedi. Onun için onun üzerinde fazla durma bence. Eğer üp tıkalı falanda çıkarsa dediğim gibi aşılama veya tüp bebege vakit geçirmeden başlayalım diyebilir bir ihtimal.

valla canım rahim filmi abartıldığı kadar acılı bir işlem değil... sadece adet sancısı gibi sancın oluyor... ama tabi tüplerin açıksa .... tüpleri kapalı olanlarda ağrı oldukça fazla oluyor.. bence anestezi yaptıracak kadar acı ve ağrılı bir işlem değil... ayrıca arkadaşlar buna dayanamazsanız nasıl doğum yapıcaksınız.....:çok üzgünüm:

ay rahim filmi varya berbat 1 şey o ne acı ve agrı öyle inanamıyorum bende cektirdim annem olmasa ayaga kalkamazdım annemin kollarında hastaneden cıkabildim fakat cesaretli ol sonucta bu senin için gerekli pozitif düşün güclü ol o kadar herkeze acıyabilir ama bende acamayabilirde falan de gecmiş olsun canım şimdiden

X