Gastroenteroloji - Sindirim Sistemi Hastalıkları Reflü ve tedavi yöntemleri

Hayır endoskopi zor olmadı. Ancak ameliyat olmak zorunda kaldım. Hala iyi olabilmiş değilim. İyi bir doktora görünün derim. Doktorum kötü değil asla aksine çok iyi ve ilgili ama biraz daha zamana ihtiyaç var sanırım.
Merhaba ne zaman ameliyat oldunuz

Ah bu dert beni öldürecek 2,5 aylık hamileyim ama inanın okadar kötü geçiyor ki hamileliyim sevinemiyorum bile.. Yemek yemesem mideme kramp giriyor az yememe ragmen bende mide eksimesi yada yanması yok bende boğazımda tıka basa doluluk hissi var. Bi lokmada yesem on lokmada yesem aynı ve bu yatana kadar devam ediyor. Bununla ilgili bi önerisi olan varmı bide yemekten sonra cok halsizleşiyorum. Su içsemde inmiyor aşağı sanki bütün yedıklerim midem de değil boğazımda.. :KK43:
Geçmiş olsun cnm bende aynı senin gibiyim şu an nasılsın

Şu an nasılsınız nasıl oldunuz ameliyattan memnunmusunuz

Hala çok iyi olduğum söylenemez. Sırt ağrım geçti ancak hala şişkinliğim, aşırı gaz problemim devam ediyor. Yediklerime sürekli dikkat etmek zorunda kalacağım galiba :KK43:

Hala çok iyi olduğum söylenemez. Sırt ağrım geçti ancak hala şişkinliğim, aşırı gaz problemim devam ediyor. Yediklerime sürekli dikkat etmek zorunda kalacağım galiba :KK43:
Çok geçmiş olsun canım demekki ameliyatta bi kurtuluş değil o zaman inşallah belki zamanla düzelir canım benim bi sayfamız var facede istersen katıl senin gibi ameliyat olanlar da var sormak istediklerini sorarsın bende o sayfadayım benim ismim zeynep kaan olarak geçiyo

Mide fıtığı mide hastalıkları reflü gastirit sayfası katılırsan yardımcı olurlar kafan dağılır bu arada özeldemi oldun ameliyat

Napıyorsunuz arkadaşlar reflü tedavisi için bendede var ne yesem ağzıma geliyor.Yediklerim hep ağzımda napmak lazım dikkatde etsem oluyo size ne önerdi doktor ney bunun tedavisi ömür boyu ilaç kulllanan varmı
Atlattınızmı hastalığı ızı bende aynı durumdayım

bende de reflu var bı bu kalmıstı zaten ama bunada sukur ben tatıldeyken mıdemde acayıp agrı kasılmalar vardı sureklı bogazımda bıseyler hıssedıyodum mıde bulantısı asırı sekılde vardı sankı mıdeme bıseyler batıyodu sonra saglık ocagına gıttım neyse doktor lanzedınle trıbudat verdı tatılden donunce yıne gıttım doktra lanzedıne devam et dedı ama ben hepsıne devam edıyorum bde gavıscon verdı ama 2 kere kullandım yemek yedıkten sonra hep bogazımda hıssedıyorum sureklı bulantı var ama ben en buyuk nedenın stres oldugnu dsunuyorum eskıye gore cok az yemek yıyorum ve cok zayıfladım Allah hepmıızn yardımcısı olsun herkese gecmıs olsun . .
Merhaba bende de reflü var şu an nasılsınız geçtimi reflü

Bendede mide fıtıgı ve pangastrit mevcut.1 sene önce endoskopi olmuştum bi süre ilaç kullandım ama şikayetler geçmedi.Bu hafta endokobim var.İnşallah ilaçlarla aşılabilecek durumum vardır.Çünkü 1 senedir hayatım zahir oldu resmen. LOLO siz hangi şehirdesiniz.Benimde amaliyat durumum olabilir.
Merhaba aynı durum bende de var şu an nasılsınız

ben 1.5 ay once endoskopi cektırdım hıcte oyle korkulacak bırsey değıl sonucta 5 6 dk suren bısey.benım mıdemde sureklı yanmalar vardı yedıklerımı yemek borumda uzun bı muddet hıssedıyordum ve arada fecı bı yanma oluyodu yemek borumu yırtarcasına aksama kadar yakıp gecıyordu vede sureklı geğırme ısteğı oluyodu.doktora gıttım muayeneden 2 gun sonra endoskopı yaptırdım 1 hafta sonra sonucları aldım.hafıf gastrıtım ve ılerlemıs reflum mevcutmus.ılac tedavısıne basladık 1 kutusunu yenı bıtırdım 2.ye basladım.ılacın adı nexium 40 mg ..çok etkılı bı ılac bunu kullanırken sıkayetım yok ama ıkı gun kullanamamıstım o ıkı gunde yıne fenalastım.
Ya o ilaç bende de var ama kullanamıyorum mide bulantısı yapiyo kaç kere kusmak zorunda kaldım :KK43:

3 ay önce endeskopiye girdim reflu dedi ve yemek borusu tahriş etmiş yanma hissi. Boğazıma kadar yanıyordu. 2 ay ilaç tedavisi gördüm geçti sanki ama 10 gündür bu sefer gaz sıkıntısı ve boğazımda yumru hissi bana nefes aldırmıyor ne yersem boğazım da takılıyor. Çok yoruldum ağlıyorum artık bu boğazımdaki yumru hissi ne zaman bitecek:KK43:((

Merhaba ben hamileyim ve hamilelikten önce de bogazım acıyordu ama hamilelikle arttı kbb gittim bogaz reflüsü dedi bogazım hep faranjit gibi sizinki de mi öyleydi bir de nexium hamileyken kullanan var mı, doktorum kullanabileceğimi söyledi ama henüz baslamadım ve gaviscon kbb doktoru vermişti hem içtikce öğüresin geliyor hem de bogazımda jilet gibi kesik acıması hissini gecirmiyor, siz ne durumdasınız gecti mi bogaz acısı

gecmeyen oksuurkle reflu oldugumu ogrendım refluden dolayı yuksek yastıkla yata yata boynumda fıtık olustu oda yetmedı reflum azdı amelıyat oldum sukur ıyıyım sımdı

X