Resimli Makyaj Tekniğim! Hadi Kızlar Öğrenmeyen Kalmasın !

Emeğine sağlık canım, çok güzelsin, bence lenslerde çok yakışmış ben çok beğendim :nazar:
Cildine bayıldım ne kadar pürüzsüz..
Ben nedense fondotenle pek rahat edemiyorum. Nemlendirici üzerine max factor creme puff ımı kullanıyorum. Bana yetiyor. Cildim sorunlu değil. O göz makyajını saatlerce uğraşsam beceremem heralde ben :)

sagol canım begenmene sevındım :eek: okdrda puruzsuz deıl cnm yakından gozeneklerım var..sıyah nokta brnumda ..fondotenle kapanıo işte..cıldın sorunsuzsa zaten gerek yok bole rahatsan bende lısede hep pudra surerdım..ama gıt gıde kurulaştı pudra durmuyor yuzumde ılla baz ıstıo nemlı..ayrıca neden beceremıesınkı tek tek anlattım bırkere dene benım için bayanssulusmile

Okudum zaten ama kendi fikrimi yine de yazmak istediğimi belirtmiştim.
Zaten dudağınız doğal kalmıcak, tabi ki fondöten ve pudra kullanıp da açık rengi oluşturacaksınız. O fotoğrafta pudra ve kalem olduğu belli zaten. Onu anlıyorum.sempatiksalakcinni

evet ama dedımya ben tenıme yakın renklerı seçiyorum ozmn daha guzel oluyor..arada sedeflı pembe ,şeftalı falan kullanıyorum açık renk..amahanı yogun acık renkler olmuyor ya sedeflı ya çok parlatıcılı olmalı..bıgun sureyımde gorun o dedıgnz nude renklerı sempatiksalakcinni

miriana canım
bunları akıl etmek de bır zeka işi
o da sende var maşallah ,ben mineral pudrayı fondotene katmayı hıc akıl edemezdım mesela
onu yazman cok ıyı olmus
bir de benim gözlerim acık kahverengı, hep morlu mavılı tonlar kullanıyorum
bu renklerde onerebılecegın far paletı var mı marka olarak?

miriana canım
bunları akıl etmek de bır zeka işi
o da sende var maşallah ,ben mineral pudrayı fondotene katmayı hıc akıl edemezdım mesela
onu yazman cok ıyı olmus
bir de benim gözlerim acık kahverengı, hep morlu mavılı tonlar kullanıyorum
bu renklerde onerebılecegın far paletı var mı marka olarak?

Canım benım tesekkurler..evet makyaja btkısel seylere saç bakımına falan ılgım cok ogrenmeye meyıllıyım..ınsanoglu karıstra karıstra bbuluyor...

canım açık kahve göze tabıkı o tonlar gıder ama bence kıremıt rengı silik bır far,murdum yeşili,altın sarısı,bronz da guzel olabılır..mesela gözune bronz far sür alt kıprık dıbıne koyu yeşil kalem çek..ve kıprıklerınıde koyu kahve ıle bordo arası rımeller var onlardan sur..ve bu makyajı şeftalı tonu allık ve ıstedgn renkte glosm ruj ıle tamamla...saçınıda yandan örersen ne guzel olur :kedi: kısaysada jolelı gerıye dogru...

bak cnm bundan bende var ve muthiş ıkılı..flormar terocata 69 no bunlar 2 lı renk yanı hepsı tek tek cnm

terracotta-eyeshadow.jpg

mirianacm haklisin tatlim bu farlari ben de cok severim. 67, 68, 69 sahaneymis. ben de 65 66 ve 64 var kac zmndir kullanirim hala bitmedi cok uzun sure gidio bu farlar valla hem de cok youn renkleri cok hos :) paylasim icin cok saol ellerine saglikopuyorumnanaktan

beyaz tenli oval yüzlü açık kumrallara bahar makyajı...

ysl_GL_28jan09_PR_b.jpg

malzemeler: açık tonlarda nem bazlı fondöten,yumuşak dokulu pudra,krem,gri,pembe ve açık yeşil far..uzun gosteren rimel,kahve rengi kaş kalemi,doğal tonda gözaltı kapatıcı,açık kahve allık ve açık turuncu nem bazlı ruj...

temiz cilde nemlendirici sürülür ve beklenir...fondöten gözkapakları boyun dahıl parmak uçlarıyla yüze sürülür..gözaltına açık tonlarda kapatıcı sürülür ve tam yayılmaz...
açık renk pudra gözkapakları dahil hafıfçe cilde sürülür..ister buyuk boy allık fırçasıyla ister süngerle..

krem rengi far göz kapagının tamamına yedırılır kaş altı dahıl..gri ye bıraz pembe karıştırarak elde decegınız farı yada sadece koyu mor farı göz kapağına sürülür köşe kısmı yukarı doğru resimde görüldüğü üzere silik bir şekilde sürülür..gözün çukur kısmından başlanarak kaş kemiğine kadar yatay bir fırçayla pembe far ince bir hat halinde gölge yapılır..kaş altına beyaz bir far parmak ucuyla yayılır..üst göz pınarlarına koyu renk surulmez hafıf krem fara pembe far karıştırılarak ince bır far fırçasıyla aydınlık verılır...gözaltına yatay bır far fırçasıyla hafıf ıslattıgınız açık yeşil farı sürün..silik olsun..

kahve kaş kalemini yada açık kahve farınızı kaşınıza surup kulak çöpüyle yedirin silik ama doğal olsun..

allığı belli belirsiz kulak hizasından başlayarak elmacık kemiklerine gelmeden yatay şekilde sürün ..
burnunuz buyukse yada alnınız genişse o kısımlara yıne bu açık tondaki allıgı allık fırçasıyla gölgelendırın.dokundurup çekin yani..dudak üstunde yeşil bır goruntu varsa orayada degdırın..
lash özellıklı sıyah rımelınızı ıkı kat olmak uzere surun alt kıprıklerede dıkey sürün ve tane tane olmasını saglayın doğal bır gorunum için abartmayın..

en son kısım dudağa daha önce fondoten sürmüştuk ..kenar çizgısınden dudaklarınız inceyse bıraz taşırarak,buyukse içten çekerek açık turuncu kalemle konturleyın...enson nem bazlı turuncu rujunuzu dudaklarınıza ıkı kat surun..buyuk ve temız bır allık fırçasıyla yuzunuzdeki fazlalıkları hafıf dokunuşlarla savurun..gözaltınızdakılerde dahıl..gözaltınıza çok az daha kapatıcı surup makyajınızı sonlandırın :)

gule gule kullanın

devamı gelecek....

esmer küçük yüze yapılacak makyaj...

Rihanna-0308.jpg

malzemeler:hafıf bronz tonda bır fondöten,bronz terocota,jel far bazı..,şeftali allık,mavi eyelinersiyah sürme,rimel ,medıum tonlarda gözaltı kapatıcısı ve açık cingene pembesi ruj..

fondöten yüze yedirilir...dilenirse içine terocotadan katabılırsınız surerken..yada bronz terocota cılde transaparan şekılde geçilir..gözaltın hafıf bır kapatıcı uygulanır..göz kapagına kaşa kadar kalıcı far bazı sürülür..jel olanlar pıyasada mevcut..kuruduktan sonra mavı eyeliner sürülür..alt kıprık dıbıne uygulanan sıyah kalemle usttekı eyelıner yatay üçgen şeklinde bırleştırılır..sürme ve rımel uygulanır...

bronz&şeftali mat allık elmacık kemiklerinin altından kulak hızasına kadar sürülür..alna burna çeneye ve boyna da değdirilir...pembe bır kalemde dudak kontürlenir..çingene pembesi yarı mat bır rujla makyaj tamamlanır ...

ay bu benm rihannanin en begendim makyajlarindan biriydi ona cok guzel gitmis.
bu renk ruja hayranim zaten barbie bebek gibi :) bi tane aldim ama tam bu renk cikmadi :KK43:
simdi sephora da buldum bi tane ama bu kdr guzel olar mi bilmem :KK43: senin var mi tavsiyen tatlim bilio musun bu ton ruj? mac da var sanirim bikac tane gordum netten bakarkene.

bu arada mirianacm iisalla hersey yolundadir senin icin cok cok saol, paylasim icin:asigim:

jenniferlopez_brave_v5.jpg

kumral buğday tenli elmacık kemikleri çıkık yüzlere makyaj...

malzemeler:medıum ışıltılı fondoten,bronz terocota,medıum gozaltı kapatıcısı,takma kıprık,kahve rımel kahve eyelıner,şeftali far...bakır krem allık,açık tonlarda lıpglos

nemli cilde ışıltılı fondoten surulur..gozaltı kapatıcısı ozenlı bır şekılde parmak uçlarıyla yedırılır...
yıne bronz terocatayla cılde buyuk bır fırça ıle pudra geçilir.. gözkapagına kaş altına kadar beyaz sedefli far sürülür..şeftali tondaki ışıltılı far kaş kemiğine kadar yarım ay şeklinde yayılır..takma kıprık takılır alt kıprık dıbıne sımlı kahve&bakır eyeliner çekilir..göz içine çok hafıf beyaz kalem sürülür.alt kıprıklerde rimellendıken sonra kaşa şekıl verılır..burna dıkey kemık kısmına surulmek uzere gozaltı kapatıcısıyla işaret parmagı ıle dıkey tutarak bı çizgi yapılır..bakır tonlarında sedefli krem allık yanaklara hafıf elmacık kemiklerine degdırerek süngerle yada elle sürülür..bır sungerın köşesi ile bronz pudradan burun kenarlarına golge yapılır..hafıf uç kısmada surulerek burnun kalkık gorunmesı saglanır..alna ve çeneyede terocata uygulanır..en son açık tonlardaki lıpglos dudaklara çok yedırılmeden surulur...

ham halım demıssınız ya bence ham halınızde super fotojenık ben bu kadar makyaj yapıp sokaga cıksam yandım valla cok az yapıyorum

canım tesekkurler...bende bayılırm bu makyaja..ben benzeyen rujları koyayım senbı bak..

flormar 521 bu

:1hug: :asigim: tatlim cok saol hepsi sahaneymis. flormar i burada bulamam aslinda ama clinique ve benefit bulabilirim kaydirigubbakcemile2 benefit in ki tam istedigim renkmis :KK70:
bir de sephorada su var almayi dusundugum bu linkteki candy jar olan :

http://sephora.com/browse/product.jhtml;jsessionid=PH42OSLVKAMOQCV0KQRQX0Q?id=P254907&categoryId=C22000

ama clinique in rujlarini cok seviorm ben cok kalici simdi sen onu gonderince aklimi celdi :) hmm ya benefit ya clinique :smiley-cool: cok saol cnm benm olumunekankayizsmile

cnm ya yuvarlak yüzler için de bir makyaj tekniği koyarmısınopuyorumnanaktan

yuvarlak bugday yuze makyaj..

malzemeler:medıum mat fondoten,mavi&gri ,kahve far,altınsarısı sedef,siyah rımel şeftali allık,bej ruj

mat ve esnek görünüşlu bır fondoten cılde yedırılır..açık tonlarda gözaltı kapatıcısı uygulanır...göz kapagına pudra sürülür..grı ile açık mavi far karıştırılır..kapağın yarısına kadar sürülür..diğer yarısınada kahve far silik şekilde sürülür..gözün altına altınsarısı sedef ile karıştırdıgınız kahve farı yatay far fırçası ıle gözaltına sürün..rımel ve surme ıle işlemı sonlandırın
şeftali allıgı yanakların dolgun olan kısımlarına yuvarlayarak surun..yuzu daraltma işlemı bıttıkten sonra bej ruj ile makyajınızı bıtırın

Eklentiler

• $untitled.jpg
    $untitled.jpg
    8,3 KB · Görüntüleme: 100
Son düzenleme:
ham halım demıssınız ya bence ham halınızde super fotojenık ben bu kadar makyaj yapıp sokaga cıksam yandım valla cok az yapıyorum
tesekkurler neyını begenıolar makyajsz halımın anlamadım ama cok ıncesın:kedi:
eline sağlıka.s.
sagol mınıkımmm
:1hug: :asigim: tatlim cok saol hepsi sahaneymis. flormar i burada bulamam aslinda ama clinique ve benefit bulabilirim kaydirigubbakcemile2 benefit in ki tam istedigim renkmis :KK70:
bir de sephorada su var almayi dusundugum bu linkteki candy jar olan :

http://sephora.com/browse/product.jhtml;jsessionid=PH42OSLVKAMOQCV0KQRQX0Q?id=P254907&categoryId=C22000

ama clinique in rujlarini cok seviorm ben cok kalici simdi sen onu gonderince aklimi celdi :) hmm ya benefit ya clinique :smiley-cool: cok saol cnm benm olumunekankayizsmile

clınık hıc kullanmadım denemek ısterım..lınktekı gonderdıgın deişik bı doku gbıydı mat sankı ?
rca ederım bambamımm

X