Revizyon burun ameliyatı oldum

leleloura

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2019
63
9
Merhaba.
20 gün önce İstanbul'da revizyon burun ameliyatı oldum. Fotoğraf yüklüyorum. Lütfen yorum yazın..

(edit 09.04.2022 doktorum Memet Yazar, aşağıdaki yazdıklarımı değiştirmiyorum son halimle ilgili yorum ekledim.)

Tekrar ameliyat olma sebeplerimi yazayım. Öncelikle nefes problemim vardı, spreysiz nefes alamıyordum (alerjik biriyim, konka hipertrofisi de mevcuttu) Estetik kısmına gelince: Sol burun kanadım daha büyüktü, sağ kanat daha küçük, yukarıda ve derinde (sağ kanadı yukarı çeken kas dudağımı da çekiyordu yani dudakta da asimetri vardı), burun deliklerim eşit değildi, burun sırtımın sağ tarafında çöküklük vardı(ok işareti koyduğum yer), radixin neresi olduğu belli değildi, fazla kavisliydi, burun ucunda mandalla sıkmış görüntüsü vardı kanatlarda, iki göz arası fazla genişti, burun ucu fazla büyüktü, kolumella ve burun ucu sağa yatıktı (İlk bakışta belli olmuyordu aslında ama insan takıyor işte. Mesela diş doktorum her ay gitmeme ve o yakın mesafeye rağmen 1 sene sonunda farketti ve direkt senin burnunda ciddi asimetri varmış dedi. Verdiği aşırı tepki sinirimi bozmuştu tabi.)
Ameliyat olmam şart değildi. Yüzümün asimetrisine uyan ve pek dikkat çekmeyen kusurlar vardı aslında ama tabi ki daha iyisi olsun istedim. Aynı zamanda daha doğal.

Gelelim sonuca. Sağ kanadı ve dudağı yukarı çeken kası bir miktar keserek eşit sayılacak düzeye indirdi doktor ve bu önemliydi. Şimdiye kadar gittiğim yaklaşık 10 doktor arasında sadece 2 doktor bu işlemi söylemişti. Kbb doktorları bu işlemi yapmıyormuş, biraz riskliymiş. (8 yıl önce Kbb doktoruna ameliyat olmuştum bu seferki Plastik Cerrah. İsmini daha sonra açıklayacağım.)

Burun sırtımın önceden çökük olan sağ tarafı şimdi fazla şiş :KK43: Şimdi sol taraf çökük gibi duruyor. Sert ancak masaj yapınca biraz iniyor gibi sonra yine şişiyor yani ödem olduğu belli aslında. Kalın derili cilde sahibim bu yüzden daha uzun zaman alacak ödemin inmesi farkındayım. O bölge önceden çöküktü ve o bahsettiğim kesilen kas da o sağ kısımdaydı. Daha çok işlem yapıldığı için ekstra dokular birikti oraya muhtemelen ve bu ameliyat öncesinden öngörülemeyen bir şey.

Bunun dışında burnumun düz olmasını sevemedim :KK43: doktorla birlikte karar vermiştik düz olmasına ancak radixin daha düşük ve derin olmasını, burun sırtının daha ince olmasını bekliyordum. Bu şekilde kaba geliyor gözüme. İki göz arası da hala kalın. Radix ödeminin en geç indiğini söylemişti doktorum ama şöyle ki burun sırtı bana yüksek geldiği için radix ödemi inse bile yine istediğimden yüksek kalacak gibi. Doktorum burun sırtını yükseltmediğini, kalınlaştırmadığını, radixi de düşürdüğünü söylüyor. Sabırsız olduğumu, ödemlerin zamanla ineceğini ve asıl şeklinin ortaya çıkacağını da söylüyor tabi. Güvenilir ve çok başarılı bulduğum bir doktor kendisi. Asla hakkını yemek istemem. Dediği gibi zamanla daha güzel olacaktır. Ancak eski fotoğraflarıma bakıp kavisli halini özlemekten kendimi alıkoyamıyorum. Hep sol taraftan fotoğraf çekinirdim şimdi aynı açıda kendimi beğenemiyorum. O burun sırtındaki çöküklükler ve kavis daha güzel gösteriyormuş gibi geliyor. Eskiden böyle düşünmezdim ama işte kafam karışık.. Dümdüz olmasındansa hafif kavis daha iyi olacakmış gibi. Şimdiden tekrar revizyon olmayı düşünüyorum.. Doktorumla bu kadarını konuşmadım tabi daha.

Genel olarak daha düzgün bir burun olduğu kesin. Burun ucu önceden çok ön planda diye burun sırtını düz yapmak daha mantıklı gibiydi evet. Hem çoğu doktor böyle söylüyordu hem de ben artık düz burunları daha çok beğeniyordum ancak bana yakışmadığını düşünüyorum. Biraz kavis gerekiyor gibi. Düşüncelerinizi merak ediyorum.. Keşke ameliyat olmasaydım diye düşünmek istemiyorum.. Bazen pişman oluyorum, bazen de yok diyorum olmam gerekti ve revizyon bir buruna göre başarılı gibi.

Şunu da eklemek istiyorum. Radixi ciddi düzeyde derinleştirip alın burun geçişine önem veren bir tek Reşit Burak Kayan'ı biliyorum o da revizyon yapmıyor. Radix derin ve düşük olduğunda burunda kavise gerek olmuyor zaten daha hoş görünüyor. Ancak radix düşürülemiyorsa o zaman kavis yapılıyor. (Radix düşürülmesi zor ve pek ellenmek istenmeyen bir yermiş) Tabi Reşit beyin burunları kadar radikal bir değişim de istemiyordum daha doğal olsun diye düşünüyordum ama şimdi keşke bu kadar doğal olmasaymış diyorum.

Nefes problemine geleyim, şimdi spreysiz nefes alıyorum ancak mükemmel diyemem bazen yine tıkanıyor gibi oluyor. Ödemler indikçe çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

Uzun yazdım farkındayım. Biraz da ameliyat olacaklara yardımcı olmak, fikir vermek adına detaylı yazdım. Nasıl düşünmeliyim, nasıl hissetmeliyim şu ara pek emin değilim o yüzden yorumlarınıza ihtiyacım var. İşe de 10 gün sonra döneceğim nasıl tepkiler alacağım merak içerisindeyim. Anksiyetem artıyor düşündükçe.. Şimdiden teşekkürler.
Screenshot_20191221-051242.jpg Screenshot_20191221-043956.jpg Screenshot_20191221-044415.jpg Screenshot_20191221-045126.jpg Screenshot_20191221-045905.jpg Screenshot_20191221-044237.jpg Screenshot_20191221-051738.jpg Screenshot_20191221-043758.jpg

Son düzenleme:
Daha 20 günlük çok erken sanki yorumlamak için. Belliki çalışılan yerde ödem var. Gözümüz e belki de kaba geliyor. Kavis olayı çok değiştirmemiş görüntünüzü. Ben de çok kavis sevmeyenlerdenim o sebepten belki yapılan burnu begendim. çok çok çok yeni daha. Arkadaşının burnu yapıldığında beğenmiştik.ama gözün orta kısmı bana biraz büyük gelmişti. Yine de o da guzel görünüyordu. 6 ay sonra baktık ki o eski beğendiğiniz burnu meğer çok ödemli ve şişmiş. Şimdi çok daha güzel. Biraz sabır belki de :super:

Evet sanırım 20 gün erken yorum yapmak için dediğiniz gibi. Ödem olduğunu kalın ciltli olduğum için geç ineceğini biliyordum ama yaşayınca çok farklı hissediyormuş insan. Gerçekten sabretmek zor. Zamanla daha naif hale geleceğini ümit ediyorum. Başkalarında düz burun seviyorum ama kendimde bi garip geliyor alışkanlıktan mı bilmiyorum zamanla severim umarım. İyi hissettirdiniz yorumunuzla çok teşekkürler :KK15:

Allah sifa versin guzelim vesvese yapmayasin.cunku:
1.Guzel burunlu oyuncularin sirti duzdur.dogal burun duzdur. Cocuk burnu ve batidaki bazi irklarin burnu kavislidir. Düz guzel ve dogal olmus.
2.Ucu ortalanmis guzel olmus
3.Eskiden sagda cokuk varmis gitmis guzel olmus. (Sis gidince iki taraf da duzgun olacak zannimca)
4.Kesi izi gitmis simdiden. Sukretmelisin.

Sonuc: eskisinden daha dogal ve simetrik.

Evet 1.burunda asimetri varmis.
Yeni burnunuzu ben de cok sevdim, doğal duruyor ve cok kibar olmus.
Eski burnun sadece yandan güzelmiş.
Yeni burnun hem yandan hem önden her acıdan güzel.

Nasıl rahatlıyorum bunları duyunca.. ailem ve yakın arkadaşlarım da söylüyor ama üzmek istemeyecekleri için iyi şeyler söyler herkesin yakını zaten. Ben de bi iyi bi kötü düşünüyorum. İnsan psikolojisi çok garip gerçekten.. evet beğendiğim bütün ünlülerin burnu düz. Bendeki aşırı kavisliydi. Ortası olabilir miydi bilmiyorum. Kibar görünmesine de ayrı sevindim. Teşekkürlerr ikinze de :)

Düzelten aynı doktor mu ? Gerçekten güzel olmuş şişlikler gidince daha da kibar bi görüntü cıkar ortaya 👍🏻

Nasıl rahatlıyorum bunları duyunca.. ailem ve yakın arkadaşlarım da söylüyor ama üzmek istemeyecekleri için iyi şeyler söyler herkesin yakını zaten. Ben de bi iyi bi kötü düşünüyorum. İnsan psikolojisi çok garip gerçekten.. evet beğendiğim bütün ünlülerin burnu düz. Bendeki aşırı kavisliydi. Ortası olabilir miydi bilmiyorum. Kibar görünmesine de ayrı sevindim. Teşekkürlerr ikinze de :)
Duz sirt hafif inecek. "Ortasi" :) kivamina gelecek. Eski sirt yapay duruyormus..

Duz sirt hafif inecek. "Ortasi" :) kivamina gelecek. Eski sirt yapay duruyormus..
Evet haklısın eskisi bence de yapaydı. Sanırım yıllarca benimsediğim için şimdi garip geliyor. Halbuki yukarda da yazdığım gibi kendim de düz istemiştim. Radix ödemi de en geç inen ödemmiş bu yüzden ödem indiğinde istediğim düzeye gelecektir ve dediğin gibi burun sırtı da incelip hafif kavis oluşacaktır. Daha iyi hissediyorum şimdi. Muhtemelen birkaç ay sonra bu karamsarlığım ve panik hallerim için pişman olacağım :)

Off inadına "kadın burnu kavisli olur düz olunca erkek burnu giibi oluyor" gibi yorumlar denk geliyor daha çok takıyorum düz istemekle hata yapmışım gibi geliyor bir süre iyi hissederken burnumu sevmeye başlıyorken hopp yine başa dönüyorum

Off inadına "kadın burnu kavisli olur düz olunca erkek burnu giibi oluyor" gibi yorumlar denk geliyor daha çok takıyorum düz istemekle hata yapmışım gibi geliyor bir süre iyi hissederken burnumu sevmeye başlıyorken hopp yine başa dönüyorum
bence kavisli burnun modası geceli çok oldu he yakışmıyor mu evet yakışıyor bazılarına ama bence düz yaptırmakla en iyisini yapmışsınız doğallık en iyisi boşuna pişman olmayın

bence kavisli burnun modası geceli çok oldu he yakışmıyor mu evet yakışıyor bazılarına ama bence düz yaptırmakla en iyisini yapmışsınız doğallık en iyisi boşuna pişman olmayın
Evet ben de böyle düşündüm ve pişman olma ihtimalimi hiç düşünmedim yaptığım shoplarda düz iyi duruyordu aynaya bakınca bi garip geliyor bazen beğeniyorum bazen gözüm o kavisi arıyor ama böyle düşünenleri gördükçe seviniyorum da teşekkürler

Bence düz çok yakılmış ben de düz beğeniyorum yav ne alaka erkek burnuyla
Yani evet bence de öyle aslında kadının illa kavisli olmalı diye de bir şey yok benim alışmışlığın getirdiği bi durum sanırım. Belki zamanla oturdukça hafif kavis görüntüsü olur yukarda spatulun da dediği gibi. Çok teşekkürler 🙇‍♀️

Erkek burunun sirti dumduz ucu 90 derece olur
Kadin burunun sirti dumduz veya bazi irklarin hafifce kavisli ve ucu100-120 derece olur.

Hafifce kavisli yapamiyor doktorlar oyuyorlar.
Turk guzellerinin burnu duzdur.

X