Rezalet sınıf ortamı..

En kötü hocaları bizim sınıfa vermişler,en iyileri ise daha seviyeli bir sınıfa.
Sinif arkadaşlarının saygilari olmadigindan mi bahsettin?
Senin saygın var mi hocalarina karsi ? Bo düşün bakalim.
Iyi kotu ayrimini yapabilmen icin en azindan onlarla ayni statüde olman gerekir.

Youtube dan matematik ve geometri için hocalarageldik kanalından faydalanabilirsin
lys kimya için kimya özel ,
yine matematik için MatAkademi,
fizik için Umut Öncül
rehberlik için Gri Koç'u öneriyorum dersten bunalıp sıkıldığın zamanlarda izleyip tekrar gaza gelmen için. 11. sınıfı verimli bir şekilde geçirirsen ygs lys den korkman için hiçbir sebep kalmaz. Umarım istediğin ve mutlu olduğun bir bölümü kazanırsın :)

Sinif arkadaşlarının saygilari olmadigindan mi bahsettin?
Senin saygın var mi hocalarina karsi ? Bo düşün bakalim.
Iyi kotu ayrimini yapabilmen icin en azindan onlarla ayni statüde olman gerekir.

Kız hocalarıyla ilgili tek bir hakaret etmemiş ve saygısızlık içeren bir ifade yok yazdıklarında, dersi öğrencilere anlatıyorlar. Bırak da hocaları değerlendirsin bir zahmet öğrenciler.

Sayilci degilsin ama yapabilirim diye sayısalı secersen sıkıntı... üslûp kötü ama tm ye geçsen senin yararina olur

Sana tavsiyem ailenin okulla görüşüp sınıfını değiştirtmesi. Sınıf ortamı gerçekten çalışmayı çok etkiliyor. Ben iyi bir lisedeydim ona rağmen sınıftan çok çektim sürekli dersi sabote ediyorlardı. 11.sınıfta yapacağın şey 11 konularına tamamen hakim olmak. Bu sana çok güzel bir LYS temeli oluşturacak. Ek olarak ygs matematik için konu anlatımlı kitap seti bitirebilirsin. Eğer hala bir bölüm hedefin yoksa mutlaka belirle canım yoksa azmini olumlu yönde etkiler. 15 saat olayı tamamen gerçek dışı, 4 saat düzenli çalış istediğin yer senin olur.
Cok calismak degil derin calismak onemli

Bu videoyu izlemeni tavsiye ederim.

Sayisala gecmen yanlis olmus bence. Matematigin kotuyse tmden devam etmeliydin, matematik ustune 3 ders daha yuklenmen sana zarar.

Merhaba ablalarım bu aralar sizi okul sorunlarımda çok sıktığımın farkındayım ama sorunlarımı fazla paylaşabilen biri olmadığım için buraya yazmak hem bana iyi geliyor,hem de faydalı oluyor.
11.sınıfa geçtim,gittiğim sınıf ortamı berbat.Gerçekten eğitim hayatım boyunca çok sınıf ve okul değiştirdim hiçbirinden bu kadar nefret etmedim daha ilk günlerden hem de.
Eşit ağırlık derslerim ve dil derslerim oldukça iyidir.(Matematik hariç onda hala kendimi geliştiriyorum).Eşit ağırlık alanı seçtim.Yaz tatilinde değiştirdim sayısal seçtim.Bizim sınıfı idare dağıttı.Ben de başlıkta adı geçen sınıfa düştüm.
Öncelikle çok erkek ağırlıklı bir sınıf.Olan erkekler de davar gibi,keko tipler.(Ben gürültüden davranıştan falan rahatsız olan biri değilimdir,eski sınıfımda da uzun eşek falan oynardı tepişirdi erkekler hiç umuruma gelmezdi.Yani kolay kolay demem böyle bir şeyi.) Ne kızlara saygıları var,ne hocalara.Kızlar da pek canayakın değil aralarına almıyorlar hiç.
Eski sınıfımdan arkadaşlarım var bu sınıfta onlar da memnun değiller.
En kötü hocaları bizim sınıfa vermişler,en iyileri ise daha seviyeli bir sınıfa.Müdür yardımcısı ağzından kaçırdı.
Normalde de derse katılmaya bazen çekinirim yani parmak kaldırırım ama tahtaya çıkmam.Çıksam da istemeyerek çıkarım ama çok utanmam.Bu sınıfta bildiğimi söylemeye utanıyorum.Hocalar bazen rastgele kaldırıyor bana gelecek diye ödüm kopuyor.Sınıfta kendimi huzursuz hissediyorum çünkü.Eğitim hayatım boyunca ilk kez böyle oldu.
Daha da kötüsü,derse gelen hocalar sürekli motivasyonu düşürücü konuşmalar yapıyor."Herkes fizik kimya yapamaz,sayısalda başarı yok,sayısalda üniversite kazanan çok az,sayısalda para yok,sayısalınız çok iyi değilse gidin tmye" gibi şeyler söylediler hep.Benim sayısalım çok iyi değil açıkçası ama düzenli çalışınca kendimi geliştirebileceğime inanarak ve isteyerek sayısal seçtim.Şimdi özgüvenimi aşırı düşürdüler :KK43: Bir kız geldi dişhekimliği fakültesinden,başlangıçta 7-8,sonra günde 15 saat çalışmanız lazım dedi dişhekimliği için.Yuh zaten 1 gün 24 saat.8 saati okuldayız.7 saati de uyku desek,mümkün değil zaten 15 saat günde.Öte yandan bir de konferans verdiler sayısalcılara,tmye geçin dercesine sayısaldan başarı gelmediğini savunan bir konuşma yaptılar.Benim moralim daha da pert oldu.
Bir kaç kişi daha tm seçerse tm sınıfı 2 sınıf olacak.Muhtemelen bir sınıf daha dağıtılacak.İnşallah bu bizim sınıf olur.Tam meslek lisesi ortamı var.(Meslek lisesini küçümsemiyorum asla,ama oraya genelde üniv. okumaya niyeti olmayanlar derste gözü olmayanlar gidiyor.)
Hocalarımız kötü,herkes söylüyor.Anlatışları da kötü,bakış açıları da.Şimdi bir hoca beni tahtaya kaldırıp soru çözdürse ben de yapamasam niye sayısal seçtin sen der.Zaten sınıf ortamında kendimi kötü hissediyorum.
Sizce tmye mi geçeyim yoksa sayısalda kalıp idareyle konuşup başka sınıfa mı gideyim?Yoksa bu sınıfta mı kalayım dağılması için dua mı edeyim?Tmnin dersine giren ailemizi uzun zamandır tanıyan ve herkesin dengesiz dediği bi hoca var,dersinde sürekli benle uğraşır rezil eder.Ama bunu çok takmıyorum bi süre sonra bırakacağını veya uğraşma dediğinin sadece tahtaya sürekli kaldırma olacağını umuyorum.
Çok uzun oldu affedin ama ne yapacağımı bilmiyorum.Daha 3 gün okula gittim 3'ü de kabus gibiydi.Derslerimin düşeceğini şimdiden hissediyorum.Umarım yanılıyorumdur :KK43:
Sirf sana cevap yazmak icin uye oldum anlattiklarinin bi kismi benimde basima geldi. 11. Sinifta sacma sapan bir sinifa düştüm. Mutemadiyen bi gurultunun oldugu, erkeklerin sinifi resmen ahir olarak kulladigi, siniftakilerin genelinin basarisinin dusuk oldugu bir sinifti. Ben de pek parlak bi ogrenci degildim. Hatta hic unutmam bi hocam koridorda beni parmagiyla isaret edip ''iste kazanamayip ikinci seneye kalacak bir ogrenci'' diye birine gostermisti sagolsun. dis hekimi olmak istiyordum. Deneme sonuclarim pek parlak degildi. Danisman hocam bence ogretmenlik dusun-yuksekten ucma demek istiyordu burda şair- deyip hayallerimi söndürmeye calisiyordu. oyle dedikleri gibi gunde saatlerce falan ders calismadim. Binlerce soru cozup bir suru kitap bitirmedim. Gunde ortalama iki saat calisiyordum. Hatta canim istemezse kendime izin veriyordum. Sosyal hayattan falan eksik kalmadim, gonlumce gezdim tozdum. bu arada az calisiyordum ama verimli calisiyorum. Calistigimi iyice ogreniyorum ustunkörü gecip gitmiyordum. Ve sinava girdim dis hekimligi kazandim. Hatta yeni bitirdim. Beni kücumseyen ogretmenlerim, arkadaslarim ve akrablarim oldu. soylesiye gelen saatleerce calisin yoksa kazanamazsiniz diyen universiteli abla abilerim oldu. Ama hic birine inanmadim ve suan istedigi yerdeyim cok sukur. yani soyleyecegim su ki her seyi bosver istediklerinin pesinde git

Merhaba ablalarım bu aralar sizi okul sorunlarımda çok sıktığımın farkındayım ama sorunlarımı fazla paylaşabilen biri olmadığım için buraya yazmak hem bana iyi geliyor,hem de faydalı oluyor.
11.sınıfa geçtim,gittiğim sınıf ortamı berbat.Gerçekten eğitim hayatım boyunca çok sınıf ve okul değiştirdim hiçbirinden bu kadar nefret etmedim daha ilk günlerden hem de.
Eşit ağırlık derslerim ve dil derslerim oldukça iyidir.(Matematik hariç onda hala kendimi geliştiriyorum).Eşit ağırlık alanı seçtim.Yaz tatilinde değiştirdim sayısal seçtim.Bizim sınıfı idare dağıttı.Ben de başlıkta adı geçen sınıfa düştüm.
Öncelikle çok erkek ağırlıklı bir sınıf.Olan erkekler de davar gibi,keko tipler.(Ben gürültüden davranıştan falan rahatsız olan biri değilimdir,eski sınıfımda da uzun eşek falan oynardı tepişirdi erkekler hiç umuruma gelmezdi.Yani kolay kolay demem böyle bir şeyi.) Ne kızlara saygıları var,ne hocalara.Kızlar da pek canayakın değil aralarına almıyorlar hiç.
Eski sınıfımdan arkadaşlarım var bu sınıfta onlar da memnun değiller.
En kötü hocaları bizim sınıfa vermişler,en iyileri ise daha seviyeli bir sınıfa.Müdür yardımcısı ağzından kaçırdı.
Normalde de derse katılmaya bazen çekinirim yani parmak kaldırırım ama tahtaya çıkmam.Çıksam da istemeyerek çıkarım ama çok utanmam.Bu sınıfta bildiğimi söylemeye utanıyorum.Hocalar bazen rastgele kaldırıyor bana gelecek diye ödüm kopuyor.Sınıfta kendimi huzursuz hissediyorum çünkü.Eğitim hayatım boyunca ilk kez böyle oldu.
Daha da kötüsü,derse gelen hocalar sürekli motivasyonu düşürücü konuşmalar yapıyor."Herkes fizik kimya yapamaz,sayısalda başarı yok,sayısalda üniversite kazanan çok az,sayısalda para yok,sayısalınız çok iyi değilse gidin tmye" gibi şeyler söylediler hep.Benim sayısalım çok iyi değil açıkçası ama düzenli çalışınca kendimi geliştirebileceğime inanarak ve isteyerek sayısal seçtim.Şimdi özgüvenimi aşırı düşürdüler :KK43: Bir kız geldi dişhekimliği fakültesinden,başlangıçta 7-8,sonra günde 15 saat çalışmanız lazım dedi dişhekimliği için.Yuh zaten 1 gün 24 saat.8 saati okuldayız.7 saati de uyku desek,mümkün değil zaten 15 saat günde.Öte yandan bir de konferans verdiler sayısalcılara,tmye geçin dercesine sayısaldan başarı gelmediğini savunan bir konuşma yaptılar.Benim moralim daha da pert oldu.
Bir kaç kişi daha tm seçerse tm sınıfı 2 sınıf olacak.Muhtemelen bir sınıf daha dağıtılacak.İnşallah bu bizim sınıf olur.Tam meslek lisesi ortamı var.(Meslek lisesini küçümsemiyorum asla,ama oraya genelde üniv. okumaya niyeti olmayanlar derste gözü olmayanlar gidiyor.)
Hocalarımız kötü,herkes söylüyor.Anlatışları da kötü,bakış açıları da.Şimdi bir hoca beni tahtaya kaldırıp soru çözdürse ben de yapamasam niye sayısal seçtin sen der.Zaten sınıf ortamında kendimi kötü hissediyorum.
Sizce tmye mi geçeyim yoksa sayısalda kalıp idareyle konuşup başka sınıfa mı gideyim?Yoksa bu sınıfta mı kalayım dağılması için dua mı edeyim?Tmnin dersine giren ailemizi uzun zamandır tanıyan ve herkesin dengesiz dediği bi hoca var,dersinde sürekli benle uğraşır rezil eder.Ama bunu çok takmıyorum bi süre sonra bırakacağını veya uğraşma dediğinin sadece tahtaya sürekli kaldırma olacağını umuyorum.
Çok uzun oldu affedin ama ne yapacağımı bilmiyorum.Daha 3 gün okula gittim 3'ü de kabus gibiydi.Derslerimin düşeceğini şimdiden hissediyorum.Umarım yanılıyorumdur :KK43:
Canım hiç sıkma kendini bizim hocalarda ilk sayısal seçtiğimizde böyle bir konuşma yaptı 60 kişi olan sayısal sınıfları 20 ye düştü. Tm ye geçen pişman oldu. Çünkü yapabilecekleri alandan başkalarının konuşmaları yüzünden oldular.

Demek istediğim eğer yapabileceksen üzülme sıkma kendini. Sen derslerine çalış günü gününe programlı bir şekilde. Ben sayısal çıkışlıyım çokta memnunum düzenli ćalışma sayesinde istediğim bölümü kazandım. Sende hedefini belirle ve kimseyi takmadan bu yolda ilerler. Okullar yeni açıldı ilk zamanlarda olur böyle şeyler ama zamanla alışacaksınız birbirinize.

Biz ilk sınıflar ayarlandığında erkekler ve kızlar diye sıralar ayrıldı bir dönem boyunca kimse kimseyi tanımazdı sonralardan bir can ciger olduk sorma. Mezun olana kadar sürekli hafta sonları falan buluştuk.

Zaman ver kendine güven gerisi hallolur.

Kimi vardır 10 saat çalışır işe yaramaz kimi vardır 5 saat çalışır çok iyi anlar ayrıca çevrendkeiler umursama o da onların karakteri sesinden rahatsız olduklarına söylersin filan yani ama kendine çok dert ediniyosun biraz daha sakin kal

Kimi vardır 10 saat çalışır işe yaramaz kimi vardır 5 saat çalışır çok iyi anlar ayrıca çevrendkeiler umursama o da onların karakteri sesinden rahatsız olduklarına söylersin filan yani ama kendine çok dert ediniyosun biraz daha sakin kal

Dersine girmeyen hocalarla dersine giren hocalari nasil karşılaştirabilir?

Dersine giren hocalarla diğer hocaları kız değil müdür yardımcısı karşılaştırmış. Bence kötü öğretmen dersi anlatamayan değil, anlatmak için çaba göstermeyen öğretmendir. Öğrencilerinin çalışma şevkini kıran bir hoca nasıl onlara faydalı olabilir? Siz de öğretmensiniz anlamanızı bekliyorum lütfen.

Matematik zayif birde sayisal zayif son dakikalarda neden sayisala gectin? Seviye siniflari malesef eher okulda vardir. Calisman kazanman sinifla degil seninle ilgilidir.Bes saat iyi bir bolum icin yeterlidir normal insanlar icin.

X