Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

Canım bende ra hastasıyım,bebeğim 5 aylık oldu.Bu konuda sana en iyi cevabı doktorun verecektir.İlaçlardan fayda gördünmü canım?Banada ....başlanacak..

canım allahım bebeğini sana bağışlasın valla ben ilaçlardan fayda göremiyorum çünkü benim bebişim olmadığı için hem bebek tedavisi hem de bu hastalığım ikisi bir arada olmuyor benim de bebişim olsa inşallah olur daha düzgün tedavimi olurum yani demek istediğim inşalllah sen faydasını görürsün a.s.

Son düzenleyen: Moderatör:
SLM.arkadaşlar benimde annemde aynı hastalıktan muzdarip.verilen ilaçların hiç bir etkisi olmuyor özellikle kış aylarında neredeyse her hafta ağrı tekrarlıyor.gözümün önünde acı çekip ona hiçbirşey yapamamak beni çok üzüyor.bende bitkisel olarak bir çözüm yolu arıyorum.yazılarınızı baştan okudum.karabaş otu demişsiniz kullanan varmı hala.bilgilendirirseniz sevinirim.

selem canım inşallah allah annene şifa verir biz bitkisel olarak ibrahim saraçoğlunu aradık bize kür gönderdi canım istersen sizde arayın allahım kimseye dermansız dert vermesin :Saruboceq:

iyi günler arkadaşlar ne olur bana yardım edin ben de şu kahrolası hastalıkla mücadele ediyorum bunun için sadece kortizon ve ... kullanıyorum benim gibi bu nastalıkla mücadele edip hem de çocuk isteyen varmı aceba çünkü hem bu ilaçları kullanıp hem de çocuk tedavisi için ilaç kullanmak sakıncalımı hiç bir fikrim yok bana yardımcı olursanız sevinirim a.s.

tam da söylediğin ilaçları kullanırken hamile kaldım (planlı değildi),çok da endişelendim bebeğimin sağlığı için ama şükür bir aksilik olmadı..ilaçları hemen bıraktım tabi ...ama emin ol hamilelik iyi geliyor,ilaca ihtiyaç duymadım...yine de ilaçları birkaç önceden bırakıp bebek düşünmek daha doğru elbette sırnaşık şey

bir de sana tavsiye moralin iyi olsun,ilaçtan daha etkilia.s

tam da söylediğin ilaçları kullanırken hamile kaldım (planlı değildi),çok da endişelendim bebeğimin sağlığı için ama şükür bir aksilik olmadı..ilaçları hemen bıraktım tabi ...ama emin ol hamilelik iyi geliyor,ilaca ihtiyaç duymadım...yine de ilaçları birkaç önceden bırakıp bebek düşünmek daha doğru elbette sırnaşık şey

bir de sana tavsiye moralin iyi olsun,ilaçtan daha etkilia.s

canım çok sağol ben de biliyorum bu hastalık hamilelik dönemin de geçiyor zaten benim altı yaşında bir kızım var o zaman geçmişti şimdi ikinci bebişimiz olmuyor onun için tedavi görmem lazım ama bunun yanı sıra ra hastalığım için de tedavi görüyorum bakalım nasıl olucak rabbim hepimizin yardımcısı olsun :Saruboceq:

selem canım inşallah allah annene şifa verir biz bitkisel olarak ibrahim saraçoğlunu aradık bize kür gönderdi canım istersen sizde arayın allahım kimseye dermansız dert vermesin :Saruboceq:

AMİN canım.Allah HEPİNİZİN YARDIMCISI OLSUN HERKES İÇİN DUA EDİYORUM.BENDE ARAYIM.PEKİ SİZE GÖNDERİLEN KÜR NASILDI ,
ETKİLİ OLDUMU?

Merhaba arkadaşlar. Uzunca bir süredir bu sayfaya giremedim. Ben 2,5 aylık hamileyim. Benim doktorum kullandığım kortizonu da kesti. Çok şiddetli ağrılarla boğuşuyorum. Acaba hamilelikte de kullanılabilecek ağrı kesici bir bitki önerebilecek olan var mı? ağrılara dayanamıyorum. Hareketlerim tamamen kısıtlanıyor ağrılar nedeniyle. Çok zor durumdayım... Herkese acil şifalar diliyorum...

Merhaba arkadaşlar. Uzunca bir süredir bu sayfaya giremedim. Ben 2,5 aylık hamileyim. Benim doktorum kullandığım kortizonu da kesti. Çok şiddetli ağrılarla boğuşuyorum. Acaba hamilelikte de kullanılabilecek ağrı kesici bir bitki önerebilecek olan var mı? ağrılara dayanamıyorum. Hareketlerim tamamen kısıtlanıyor ağrılar nedeniyle. Çok zor durumdayım... Herkese acil şifalar diliyorum...

arkadaşım çok geçmiş olsun aslında bu hastalık hamilelik döneminde geçermiş umarım sizinkide geçer benim bildiğim kadarıyla ... zararı yok yinede doktoruna danış

arkadaşım çok geçmiş olsun aslında bu hastalık hamilelik döneminde geçermiş umarım sizinkide geçer benim bildiğim kadarıyla ...zararı yok yinede doktoruna danış

Teşkkürler canım.Ama doktorum ... önerdi. Onun da hiç bir faydası olmadığından kullanmıyorum bile. Ağrılar gittikçe şiddetleniyor. Yarın ibrahim adnan saraçoğlu hocamı aramayı düşünüyorum. ınşaallah fayda edebilecek birşey önerir.

Canım,öncelikle hamileliğin hayırlı olsun ve geçmiş olsun diliyorum.Bende romatoid artrit hastasıyım,uzun zamandır ilaç kullanıyorum ama şu son 2 yıldır zencefil çayı içiyorum ve çok faydasını gördüm,eğer tansiyon sorunun yoksa rahatlıkla kullanabilirsin emin değilim ama tansiyonu bazen yükselttiğini duymuştum ama bende bir sorun olmadı.ılacımı çoğu zaman içmiyorum ama zencefil ve yeşil çayımı hiç unutmuyorum.Zencefil ve yeşil çayımı içtiğim zaman ağrılarım çabuk geçiyor.

Bu arada istanbullu olupta Istanbul Avrupa yakasında bana iyi bir doktor önerebilecek arkadaşlar var mı? Tavsiyelerinizi yazarsaniz sevinirim.

Canım öncelkile geçmiş olsun.Banada önce lupus teşhisi kondu.Daha sonra başka dra gittim.Harika bir insan.Hastalığım psoriatikartrit miş.Anadolu yakasında Acedemy hospital da dr um.Çok yardımcı oluyor...

Merhaba,
Ben 25 yıldır RA hastasıyım. Uzun süre uykuda olan romatizmam doğum yaptıktan 10 ay sonra tekrar ortaya çıktı. Dr. Ayda Uluhan'a gittim. Şimdi International Hospital'da çalışıyor. Bana verdiği ilaçlardan sonra çok iyiyim. Aynı zamanda RA olan annem de yürüyemez haldeyken onun yardımıyla 2 ayda merdiven çıkacak duruma geldi. Çok memnunuz biz.

mrb banada ra teşhisi kondu ama tam kesin değil birde ankilozon spondilitten şüphelendiler hamile kalmak istiyorum ama ...haftada 6 adet alınan ilaçtan kullanıyorum bu yüzdende bebeğa tehlikeli olur diye korkuyorum sakalık felan yaparsa diye gerçi dr.danışmadım henüz ama siz danışıpmı hamile kaldınız birde ağrılara dayanabiliyomusunuz benim çok dayanılmaz oluyor tüm eklem yerlerim boynum başım ağrıyor sizin nasıl geçmiş olsun allah acil şifalar versin size bana herkese.

Merhaba,
Ben 25 yıldır RA hastasıyım. Uzun süre uykuda olan romatizmam doğum yaptıktan 10 ay sonra tekrar ortaya çıktı. Dr. Ayda Uluhan'a gittim. Şimdi International Hospital'da çalışıyor. Bana verdiği ilaçlardan sonra çok iyiyim. Aynı zamanda RA olan annem de yürüyemez haldeyken onun yardımıyla 2 ayda merdiven çıkacak duruma geldi. Çok memnunuz biz.

slm dr.ist.mı yoksa başka bi şehirdemi

slm ibrahim saraçoğlunu nereden arıcaz ve he r isteyen arayabiliyomu ücretlimi bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler..

arkadaşlar bende kullandığım ilaçların isimlerini yazmıştım inş.yasak değildir yasaksada bilmiyordum sorun olmaz inş.

slm ibrahim saraçoğlunu nereden arıcaz ve he r isteyen arayabiliyomu ücretlimi bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler..

selam googlede ibrahim saraçoğlu yazıyorsun onun sitesi karşına çıkıyor telefon numarası var arıyınca ilk etapta karşına asistanı çıkıyor rahatsızlığını anlatıyorsun buna göre sana kür gönderiyorlar artık ikinci telefon açışında seni bizzat kendisiyle görüştürüyorlar allahım acil şifa versin çeken bilir benim de ağrılarım çok oluyor

Bugün TRT'de Dr.Suat ARUSAN, romatoit artrit'e sülük tedavisini kesinlikle önerdi.
Şifa için sebep gerek. Lütfen bu sebeplerin peşinden koşun.Elif ablam eğer okuyorsan bu yazdıklarımı:) sülüğü duyunca aklıma ilk gelen sensin. ınşallah sen de şifa bulmuşsundur, bulmadıysan nolur bu tedaviye sıcak bak.

evet çeken biliyor ağrı kesici almadan olmuyor alınca biraz olsun rahatlıyorsun.Rabbim herkese şifa versin.

X