Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

benim kayınvalidem RA hastası. doktoru üniversite hastanesinde romatoloji uzmanı. sen de istersen ege de bir romatoloji uzmanına görün.

hepinize çok geçmiş olsun arkadaşlar.çektiklerinizi az çok anlayabiliyorum.benim babamda ra var.ızdırabını biliyorum.benim rahatsızlığım as.Allah hepimize kolaylık versin.

romatologlara görünmek lazım
teşekkür ederim ben yaklaşik bir yildir bu anlattiklarinizi yaşiyorum sabah kalktiğimda hareket edemiyorum birde el ve ayak parmaklaimda kirmizi şişlikler oluşuyor kaşiniyor bazen aciyor umarimromatizma değildir ama herkes romatizma olabileceğini söyledi bu şikayetler artmaya devam ediyor bi doktora görüneyim dedim ama hangisine görüneceğimi bilmiyordum en kisa zamanda görüneyim sizlerede geçmiş olsun allah şifalar versin

Birde bu hastalik kanda bakilincami belli oluyor hangi tahlilleri yapiyorlar bieraz fazla sordum galiba kusuruma bakmayin

Birde bu hastalik kanda bakilincami belli oluyor hangi tahlilleri yapiyorlar bieraz fazla sordum galiba kusuruma bakmayin

evet kan tahlilinde belli oluyor

"
*Sedimantasyon (alyuvar çökme) hızı,
kanda *ASO miktarı (antistreptolizin-O titrajı)
* C-reaktif protein,
*mukoproteinler,
*kanda romatizmal faktör (R.F.) varlığı.​

Bu İncelemeler hastalığın başlangıç evresinde tanı sağlamanın yanı sıra, gidişi kontrol etmek ve kesin iyileşme durumunu saptamak için de yaygın olarak kullanılmaktadır."

sana da Allah şifalar versin,inşaallah önemli bişey değildir:teselli:

evet kan tahlilinde belli oluyor

"
*Sedimantasyon (alyuvar çökme) hızı,
kanda *ASO miktarı (antistreptolizin-O titrajı)
* C-reaktif protein,
*mukoproteinler,
*kanda romatizmal faktör (R.F.) varlığı.​

Bu İncelemeler hastalığın başlangıç evresinde tanı sağlamanın yanı sıra, gidişi kontrol etmek ve kesin iyileşme durumunu saptamak için de yaygın olarak kullanılmaktadır."

sana da Allah şifalar versin,inşaallah önemli bişey değildir:teselli:
sağol o zaman vakit kaybetmeden gitmekte fayda var bu rahatsızlık kışın artarmı mesela benim tutulmalarım bu kırmızı şişlikler kışın daha çok artıyor ve çok üşüyorum yazın bile üşüyorum hemoglobin normal çıkıyor kanım düşük değil yania.s.

sağol o zaman vakit kaybetmeden gitmekte fayda var bu rahatsızlık kışın artarmı mesela benim tutulmalarım bu kırmızı şişlikler kışın daha çok artıyor ve çok üşüyorum yazın bile üşüyorum hemoglobin normal çıkıyor kanım düşük değil yania.s.

benim ataklarım hep yaza denk geldi,fazla sıcak ve soğuk yaramıyor bana.belki senin daha basit bir romatizmal durum vardır,dr a gitmeden anlamak zor

İnternetten güzel bir araştırma yapın. İşinin ehli bir romotoji doktoruna görünmenizde fayda var. Ben RA değilim; ama ağrı çekmenin ne olduğunu iyi bilirim. Hatta şu an sinirlerim çok bozuk. Gizli romatizma diye bir şey var mı merak ettim?

bunuda çeşitleri çok galiba aman ağrın nerdeyse canın orda oluyor paylaşım için teşekkür ederim

İnternetten güzel bir araştırma yapın. İşinin ehli bir romotoji doktoruna görünmenizde fayda var. Ben RA değilim; ama ağrı çekmenin ne olduğunu iyi bilirim. Hatta şu an sinirlerim çok bozuk. Gizli romatizma diye bir şey var mı merak ettim?

Canım gizli romatizma diye birşey var.

bunuda çeşitleri çok galiba aman ağrın nerdeyse canın orda oluyor paylaşım için teşekkür ederim
Bu konuda haklısın canım. RA bütün eklemleri ilgilendiren bir hastalık ve sadece yaşayan bilir inan... Romatizmanın çok çeşidi var canım.

Benim ASO, CRP, RF yüksek çıktı şu sıralarda.
Romatizmamda artış var. Ağrılarım iyice artınca bir doktora göründüm.
Kullandığım kortizonu 4 katına artırdı doktorum.

Benim ASO, CRP, RF yüksek çıktı şu sıralarda.
Romatizmamda artış var. Ağrılarım iyice artınca bir doktora göründüm.
Kullandığım kortizonu 4 katına artırdı doktorum.
doğal tedavileri de dene bence...ben Ender Saraç'ın verdiği bitkisel destekler sayesinde kortizonu epey azaltmıştım.ve de ağrıyan yerlere sülük tutkafamçokkarıştıa.s

doğal tedavileri de dene bence...ben Ender Saraç'ın verdiği bitkisel destekler sayesinde kortizonu epey azaltmıştım.ve de ağrıyan yerlere sülük tutkafamçokkarıştıa.s

Ben şu sıralar İbrahim Adnan Saraç'ın romatizma kürünü uyguluyorum canım.
Kür kiraz sapı ve ısırgandan oluşuyor.
Sülük tedavisi konusunu aileme açtım.
Şu anda bu konuda çok kararsızım.
Şiddetli korkularım var.:1shok:
Bu konuda ne yapacağımı bilemiyorum.:sm_confused:
Ancak bana anestezi yapılırsa uygulayabilirim bu yöntemi.kafamçokkarıştı
Üstelik üç saat fln duruyomuş. :1shok:
O kadar sabretmem mümkün değil benim... kafamçokkarıştı

Ben şu sıralar İbrahim Adnan Saraç'ın romatizma kürünü uyguluyorum canım.
Kür kiraz sapı ve ısırgandan oluşuyor.
Sülük tedavisi konusunu aileme açtım.
Şu anda bu konuda çok kararsızım.
Şiddetli korkularım var.:1shok:
Bu konuda ne yapacağımı bilemiyorum.:sm_confused:
Ancak bana anestezi yapılırsa uygulayabilirim bu yöntemi.kafamçokkarıştı
Üstelik üç saat fln duruyomuş. :1shok:
O kadar sabretmem mümkün değil benim... kafamçokkarıştı

ibrahim saraçoğlu süper bir insan,inşaallah fayda görürsün kürdena.s

sülükten de korkma sakın,ben de ilk defa gördüm hayvancağızı ve üstelik tek başıma uyguladım (öyle çok cesur biri de değilimdir:1rolleyes:) inan korkacak bişey yok.canın yanmıyor,rahat edebileceğin bir yere oturman yeterli;benim gibi ya bilgisayar başına ya da tv karşısına oturursun,yanına kitabını,suyunu,tel. al ooohhh sen keyfine bak "dr.sülük" de işini yapsın ...ben defalarca yaptım,3 saat sürdüğü de oldu 15 dakika da.ama her defasında şifa olacak diye (üstelik yan etkisiz)sabırla bekledim.hiiiçç endişe etme:1hug:

İnşaallah uygulayabilirim canım.
Rabbim hepimize şifa versin.
Şu sıralar duaya o kadar ihtiyacım var ki.
Neyse canım.
Eşim geldi.
Kapatmam lazım.
Görüşürüz sonra. yerimseniben

X