Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

evet canım tahlillerimi doktora gösterdim ve sedim. yüksekliği gebelikten kaynaklanır kafana takma dedi.onun harici tüm tahlillerim süper. doktor iyi buldu. eğer sorunum olmazsa bebeğin 40 ı çıktıktan sonra gel dedi. bakalım emzirme dönemim nasıl geçecek? geçen gün kadın doğuma kontrole gittiğimdede kortizonu sordum. rom.doktorum sıkıntı yaşarsan kullanabilirsin demişti. kadın doğum doktorumda gerekmedikçe kullanma ama ağrın olursa içebilirsin dedi. hatta 7. aydan sonra bebeğin akciğer gelişimine katkıda bile bulunuyormuş kortizon. duyunca içinm rahatladı iyice..

ben hamile kalmadan önce hatta evlenmeden önce nasıl olacak diye çok kafama takıyordum. ilaçlarım ağır ya bebeğim olmazsa ya bir sorun olursa diye ama allahıma şükür herşey güzel geçiyor. kafanıza takmayın arkadaşlar.herşey güzel olacak allahın izniyle...
evet tatlım.önce bebeğine ve sana maşallah diyeyim.:nazar: allah ne dilerse o olur zaten onun aksi olamaz oyüzeden ben bi ara kafaya çok takıyordum artık takmıyorum.nasibimizde varsa olur.evet bende onu duymuştum bebeğe faydası bile olduğu söyleniyor kortizonun. Kortizanun adı çıkmış ama ağrılarımız olduğunda en büyük kurtarıcımız oluyor. herşey gönlünce olsun

canım ben de hamileyim...dün kadın doğum doktoruna gittim 5 haftalıkmış...haftaya kalp atışlarını dinliyecez inşallahh...bugün de romotolojiye göründüm.genel muayene etti.durumun gayet iyi dedi..deltacortril ve enbreli kullanmaya devam dedi.sadece dozlarını düşürdü...haftaya da kan sonuçlarını göstercem bakalım...inşallah bu sefer bi problem yaşamayız..sağ salim doğururuz bebeklerimizi.
çok sevindim allah kucağına almayı nasip etsin inşallah.:nazar:

ben hamile kalınca ilaçları bıraktım...dogundan bir hafta sonra kötüleşmeye başladım..romatizma şok halinde gelmiş 2 ay hastanede yattım...şimdi iyim ama ilaç aldıgım için bebgimi sütten kestim..inşallah sizde böyle sorunlar olmaz....

ben hamile kalınca ilaçları bıraktım...dogundan bir hafta sonra kötüleşmeye başladım..romatizma şok halinde gelmiş 2 ay hastanede yattım...şimdi iyim ama ilaç aldıgım için bebgimi sütten kestim..inşallah sizde böyle sorunlar olmaz....

cnm çok üzüldüm kötü bir olay geçmiş başından. Şu an ağrıların nasıl?inşallah hiç bir arkadaşımızın başına gelmez allah korusun.:KK58:

canım çok geçmiş olsun..ben şuan doğum sonrasını hiç düşünmek istemiyorum..şuan tek dileğim çok ilaç kullanmadan iyi bi hamilelik geçirmek...allah hepimize şifalar ve sağlıklı hayırlı evlatlar versin...

merhabalar bende romatoit artrit hasstasıyım oğlumun doğumundan sonra oldu oğlum şimdi 9 yaşında oğlumdan sonra 3 tane düşük yaptım aranızda romatoit artrit hastası olupta düşük yaşayanınız varmı nasıl bir tedavi uygulanıyor size

merhabalar bende romatoit artrit hasstasıyım oğlumun doğumundan sonra oldu oğlum şimdi 9 yaşında oğlumdan sonra 3 tane düşük yaptım aranızda romatoit artrit hastası olupta düşük yaşayanınız varmı nasıl bir tedavi uygulanıyor size

allah oğluna ömür versin inşallah.tedavi görüyüorsan romatizmanın uyku döneminde gebe kalman senin için faydalı olur .aktif dönemdeysen zaten ilaç kullanman lazım ve bu dönemde gebelik zor olur,şu an ben durgun dönemdeyim ilaçlarım kesiliyor bakalım bizde bebek istiyoruz bende 7 aylık ra hastasıyım allah şifa versin zor bişey.

canım ben de hamileyim...dün kadın doğum doktoruna gittim 5 haftalıkmış...haftaya kalp atışlarını dinliyecez inşallahh...bugün de romotolojiye göründüm.genel muayene etti.durumun gayet iyi dedi..deltacortril ve enbreli kullanmaya devam dedi.sadece dozlarını düşürdü...haftaya da kan sonuçlarını göstercem bakalım...inşallah bu sefer bi problem yaşamayız..sağ salim doğururuz bebeklerimizi.

ayy çok sevindim allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah

canım geçen hafta hem kadın doğuma hem romotolojiye gittim...kadın doğumda herşey normal çıktı hatta kalp atışlarını bile gördük..romotolojidde de sonuçları iyi çıktı..doktorum ilaç kullanmana gerek kalmayacak dedi.çok ihtiyaç duyduğun zaman kullan dedi.çoğu hasta bu dönemi rahat geçiriyomuş ilaç kullanmıyomuş..ben şuan ilaç kullanmıyorum gayet iyiyim...inşallah kullanmama da gerek kalmaz...

arkadaşlar düşük yapıpta tekrar hamile kalan varmı aranızda ben düşük yaptım 6 ay önce şuan bebek istiyoruz ama her ay hayal kırıklıgı yaşıyoruz :KK43:

:KK28:
canım geçen hafta hem kadın doğuma hem romotolojiye gittim...kadın doğumda herşey normal çıktı hatta kalp atışlarını bile gördük..romotolojidde de sonuçları iyi çıktı..doktorum ilaç kullanmana gerek kalmayacak dedi.çok ihtiyaç duyduğun zaman kullan dedi.çoğu hasta bu dönemi rahat geçiriyomuş ilaç kullanmıyomuş..ben şuan ilaç kullanmıyorum gayet iyiyim...inşallah kullanmama da gerek kalmaz...
inşallah sağ salim bebişine kavuşursun cnm.

arkadaşlar düşük yapıpta tekrar hamile kalan varmı aranızda ben düşük yaptım 6 ay önce şuan bebek istiyoruz ama her ay hayal kırıklıgı yaşıyoruz :KK43:
inşallah allah bize ve isteyen herkese bebek nasip eder inşalah. ama burda düşük yapıp ta hamile kalan arkadaşlarımız var umudunu kaybetme tedavini bırakma doktor kontrolünde olduktan sonra allahın izniyle hiç birşey olma. allah tüm hamişleri:KK49: korusun.

inşallah allah bize ve isteyen herkese bebek nasip eder inşalah. ama burda düşük yapıp ta hamile kalan arkadaşlarımız var umudunu kaybetme tedavini bırakma doktor kontrolünde olduktan sonra allahın izniyle hiç birşey olmaZ. allah tüm hamişleri:KK49: korusun.

Son düzenleme:

canım ben de 6 ay önce düşük yapmıştım ve şuan tekrar hamileyim...sadece stresten uzak durman gerekiyo bebek meselesini kafana takmaman gerekiyo..en kısa zamanda olur inşallah...

merhaba .... bende romotoit artrit hastasıyım . izmir de oturuyorum . bana önereceğiniz iyi bir doktor varmı ... şimdiden herkese teşekkürler ....

merhaba .... bende romotoit artrit hastasıyım . izmir de oturuyorum . bana önereceğiniz iyi bir doktor varmı ... şimdiden herkese teşekkürler ....

Çok geçmiş olsun allah şifa versin ben istanbuldayım. ama izmirde ege ve dokuz eylül üniversistesinin hastanelerine gidebilirsin.annemdede benim skloderma vardı ege üniversitesinde tedavi gördü memnundu.

X