Çocuk Hastalıkları rotavirüs aşısı ile ilgili fikirlerimizi ve doktor önerilerimizi paylaşalım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
ben bu aşıyı yaptırdığı halde zehirli isale yakalanan pek çok vakaa biliyorum demişti doktorumuz ki bende buna bizzat şahit olmuştum ....

ben iyice araştırdıktan sonra yaptırma gereği duydum ve yaptırdım ..yaptırmasam pişman olurdum ,ilerde böyle bişey yaşamaktansa önlemi varsa alınmalı diye düşünüyorum..o zaman diğer aşıları da yaptırmayın mesela karma ,verem ,pnömokok ,yani verem eski çağ hastalığı nerden gelip bizi bulacak diye düşünebiliriz ama yaptırıyoruz ..bence bu da gerekli ..

bence en elzem aşılardan birisi de rota virüsü
ben yaptırmıştım oğluma
iyiki yaptırmışım
apartmanda bir salgın oldu
bütün bebiler min. 4 gün hastanede kalırken bir tek benim oğlum yakalanmadı

--------------------------------------------------------------------------------

benim oğlumunda 2 doktoru var biri balıkesirde biri izmirde her ikiside önerdi dediklerine göre 4. ay dolana kadar yapılması gerekliymiş

ben 2 gün önce yaptırdım. 16 hafta 5 günlüktü oğlum. doktor yapabiliriz dedi gerçi benim oğlum prematüre doğdu etkisi var mı bilmem ama. 2. dozunu 22 haftalıkken olacak. 24. haftadan sonra yapılan aşı bağırsak düğümlenmesine yol açabiliyormuş. içimde bir korku var yaptırmasa mıydım diyorum.

tüm aşıları hiç düşünmeden yaptırdım.dokktorun anlattığı,bu aşı ilk çıktığında çok güvenmemiş ve kendi bebeğine de yapmamış.sonuç çocuk günlerce hastanede yatmış ishalden.ben bu konularda hiç acaba demem,ben gerekeni yaptırayım da sonrası şans ya da şanssızlık olur.

bende yaptırcam
önemli olduğunu düşünüyorum
bebeği delik deşik etmekle alakası yok zaten rotavirüs aşısı ağzıdan veriliyor
ileride keşke yaptırsaydım demektense yaptırmayı tercih ediyorum

benim ,ikizlerim var erken doğdular anne sütünden mahrum kaldılar ben devlet hastanesinde doğum yaptığım için orası takip ediyor aşılarını ve bana bu aşıdan bahsetmediler
orada çok cvp alamadığım için özel bir doktorada gitmeye karar verdim
gittim oradaki doktorumuz sordu sorun dedi .....ikizlerim var aşının tanesi 130 tl denaşağa değil
ama borca girerim yinede yaptırırım bağışıklığı zaten zayıf olacak anne sütü alamadıkları için
gereksiz olsaydı böle bişey çıkmazdı bence

selam arkadaşlar. benim oğlum 15 aylık. doğduğunda pnömokokla rota virüsünü ikisinide araştırdım.ha bu aşıların varlığını bile kendi kendime sağlık araştırması yaparken buldum. hiiiç bi doktor bahsetmedi bile. ve pnömokokun kesinlikle yaplması gerek diye hemen vurdurmaya başlayıp rota visüsünde emin olamamıştım. çoğu doktor(internet araştırmasında)gerekli görmüyordu yaptırmadım.
gelelim soruma rota virüsü için illa 2 3 aylık mı olmak gerekiyor. şimdiden sonra yaptıramıyormuyuz.

X