RTÜK e duyarlılığından ötürü

Bence bu psikoloji bozulması değil ondan farklı birşey. Bir süre sonra bunları da kanıksayacağız. Bayramda da şehitlerimize ağlamıştık, ramazan'da da... Hatta sivil katledilenlere ne çabuk soğudu onların acısı niye yenileri var çünkü yeni hikayeler. Mesele bir hafta sokağa dökülmekle, bir hafta programları iptal etmekle, bir hafta ağlamakla çözülmüyor arkadaşlar. Geçen gün ABD'li bir bakan Ermeni tasarısı ile ilgili şunları söylüyor: 'Bu tasarıyı geçirin korkmayın Türkler'in tepkisinden. Türkler öyledir. Bağırırlar sokaklara dökülürler ama birkaç gün sonra unuturlar. Bakın mesela bu tasarıyı Fransa kabul ettiğinde nasıl ayaklandılar. Ama sonra unuttular. Unutmalarının somut göstergesi de Ermeni Tasarısı geçtikten sonraki dönemde Türkiye ve Fransa arasındaki ticaret hacmi 1.5 kat arttı"

Siz buna ne dersiniz arkadaşlar yalan diyebilir misiniz?
Tamam medya 3 gün 5 gün şiddetle yayınlasın bu görüntüleri biz de durmaksızın izleyelim ve unutalım. Hergün yenileri eklensin öncekiler unutulsun gittikçe toplum olarak kanıksayalım... TV'leri açtıkça 'Ya heryerde şehit haberi var başka bişi yok' cümlesini kurmaktan imtina etmeyelim. Daha duyarlı bir politika lazım. Unutturmayan doğru bir siyasi çizgi ve yayın ahlakı lazım.

ben bu kararı destekliyorum bazı yanlış yayınları kaldırmama hatasında bulunmaları bunu da yanlış yaptılar anlamına gelmez tabiki milletçe çok üzüldük evlatlarımız gitti ama bizlerin elinden ne geliyor ayaklanıyoruz bağırıyoruz çağırıyoruz tepki çekiyoruz sonra ne oluyor hiç koca bir hiç her şey anlamını yitirmeyecek şekilde ve yitirmeyeceği kadar olmalı bu sıralar izlediğim şimdikiler hariç geçmişteki şehitlerimizin acısını tekrara yüreklerimizde hisettik ben kendi adıma söylüyorum olay gününden beri ruh gibiyim ne yediğimden ne içtiğimden bir şey anlıyorum hee diyeceksiniz evlatlar gitmiş gülüp oynayacakmıyız tabiki hayır ama benim kendimi bu kadar kahretmemin karşısında elde olanın sıfır olduğunu görmek beni dahada yıpratıyor ve mantıklı düşünmemi engelliyor ben masum olduğuna inandığım insanlara kin tutmak istemiyorum bazı yediği ekmeğe nankörlük eden şerefsizler yüzünden toplumumuzda yer alan vatandaşların dışlanmasını istemiyorum ayrıca oğlumun anne bendemi askere gittiğimde kürtler beni öldürecek sözünü bir daha ondan duymak istemiyorum:1no2: bilmem anlata bildimmifisfisfis

Uygulamayı destekliyorum!!!
Özellikle biz büyükler bu durumları kaldırmakta zorlanırken el kadar çocuklarımızın etkilenmesinden yana değilim..Biz gereken bilgileri çocuklarımıza,zamanı geldiğinde, üslubuna ve içerine göre veriyoruz zaten..
Ayrıca tv den verilebilecek en önemsiz detay bile bazı beş para etmez insanların işine yarayabilir..Üstelik orda bulunan asker ve geride bıraktıkları aileleri göz önüne alan herkes bu uygulamanın yine bizim için olduğu fikrini anlamakta zorlanmayacaktır..Biz bu kadar kahrolurken,evlatları askerde olanları da unutmamak gerekir.

Oğlumun,tv de ki feryat figanlara(çünkü ana haber bültenleri akşamın ilk saatlerinde) dair sorduğu sorulara cevap vermekte zorlanıyorum!!
Üstelik,helikopter asker olacam,bomba atacam sorularına,ne kızacak durumdayım ne de bunu anlatacak durumda..Çünkü 6 yaşında ki bir çocuğa bunu anlatması çok zor..
Kısacası haklı bir uygulama destekliyorum..

Bence bu psikoloji bozulması değil ondan farklı birşey. Bir süre sonra bunları da kanıksayacağız. Bayramda da şehitlerimize ağlamıştık, ramazan'da da... Hatta sivil katledilenlere ne çabuk soğudu onların acısı niye yenileri var çünkü yeni hikayeler. Mesele bir hafta sokağa dökülmekle, bir hafta programları iptal etmekle, bir hafta ağlamakla çözülmüyor arkadaşlar. Geçen gün ABD'li bir bakan Ermeni tasarısı ile ilgili şunları söylüyor: 'Bu tasarıyı geçirin korkmayın Türkler'in tepkisinden. Türkler öyledir. Bağırırlar sokaklara dökülürler ama birkaç gün sonra unuturlar. Bakın mesela bu tasarıyı Fransa kabul ettiğinde nasıl ayaklandılar. Ama sonra unuttular. Unutmalarının somut göstergesi de Ermeni Tasarısı geçtikten sonraki dönemde Türkiye ve Fransa arasındaki ticaret hacmi 1.5 kat arttı"

Siz buna ne dersiniz arkadaşlar yalan diyebilir misiniz?
Tamam medya 3 gün 5 gün şiddetle yayınlasın bu görüntüleri biz de durmaksızın izleyelim ve unutalım. Hergün yenileri eklensin öncekiler unutulsun gittikçe toplum olarak kanıksayalım... TV'leri açtıkça 'Ya heryerde şehit haberi var başka bişi yok' cümlesini kurmaktan imtina etmeyelim. Daha duyarlı bir politika lazım. Unutturmayan doğru bir siyasi çizgi ve yayın ahlakı lazım.

hayır asıl budurŞeniz

bencede bu olay üstü örtülecek bir olay değil her acıda böyle ayaklanıyoruz ama olaylar durulunca günlük hayatın akışına kapılıp unutuyoruz ateş düştüğü yeri yakıyor şehit aileleri ömür boyu yaşayan ölüler oluyorlar bugüne kadarda hep böyle olmuştur ama bu sefer bu olay kökünden çözülmeli acıları örtmek yerine üstüne gidilmeliki yeni acılar bu acılarımızı unutturmasın ben sadece stratejik taktiklerimizde basın sansürünü doğru buluyorum sevgilerimle

Ben Hrant Dink öldürüldüğünde üzüldüm herkes gibi. Ama onun Türkiye sınırları içerisinde bir Türk genci tarafından öldürülmüş olmasının ezikliğini üstlenip 'Hepimiz ermeniyiz' demelerini yadırgadım. Elbette acı büyüktü ama biz toplum olarak medya olarak öyle büyük bir eziklik yaşadık ki ağzımızdan çıkan cümlenin farkında bile olmadan 'Hepimiz ermeniyiz' diye bağırdık. Sonuçta yapılan asla tasvip edilecek bir davranış değildi, asla sevinilecek bir olay da değildi elbette kınayalım kızalım sinirlenelim. Ama toplumun kanı önderleri bizi kendi kimliğimizden çıkartan pankartlarla yürüttü sokaklarda. O ne kadar yersiz ve ajite edilen bir olaysa bugün yapılan da aynı noktaya getirilmeye birilerine rant sağlamaya çalışılan hadiseye dönüşüyor bence. Biraz makul noktadan bakalım. Bu toplum - kabul etmek istemesek de- yeterli olgunluğa sahip değil. Herkes bizim gibi duyarlılıkla izlemiyor maalesef olayları. Birileri bunu izleyip galeyana gelebilir. Sırf kürt olduğu için birileri tartaklanabilir, dövülebilir. Çünkü inanılmaz galeyana geliyor insanlar. Hadi girelim kuzey Irak'a ne bekliyoruz? Kürtleri yaşatmayacaksın ben bunları duyuyorum arkadaşlar.

Biraz sağduyu lütfen. Ramazan'da oruçlu iken öldürülen insanlar da Kürttü ama diyorum ya biz unutuyoruz çabuk unutuyoruz, çabuk galeyana geliyoruz. Türkler olarak ya bir dakika düşünmeyi beceremiyoruz direkt dalıyoruz olaya ya da düşünmeyi uzatıyoruz da uzatıyoruz. Doğru kararı bir türlü verip halkın sabrını taşırmadan adım atamıyoruz. İnşallah hayırlısı olur

Bu soysuz Batılılar o kadar akıllı ki,bırakın bi terör saldırısı görüntülerini yayınlamayı,futbol maçlarında meydana gelen rezillikleri bile tv de göstermezler..Göstermezler çünkü dünyaya kendi açıklarını vermek istemezler..Ama ülkemizde oynan bi maçta,Türk kanalları gösterir Allah gösteir yaşananları..Marifet sayarlar yaptıklarını..İspanya'da tren istasyonunda patlama oldu geçmiş zaman da,hangi görüntüsü yayınlandı..Aradan zaman geçti tüm dünyaya küçük bir kare yayınladılar..
abd Irak'da o kadar sivil halkı uçurdu havaya,hangi birinin görüntüsü var..
Sözün kısası herşey yayınlanmamalı..Bu bizim iyiliğimiz,askerimizin iyiliği içindir..

İsmini vermek istemediğin o parti varya VATANINA,MİLLETİNE ençok sahip çıkandır.Helal olsun o insanlara ki 20 dakikada 500 kişi oldular,sadece İstanbul'da değil,Ankara ve diğer illerimizdede toplandılar.O insanların içinde VATANSEVER kürtlerde vardı,eğer ki biri çıkar ŞEHİDİME,VATANIMA laf söylerse iş çığrından çıkar,yoksa o insanların kürtlerle sorunu olmaz bu böyle biline.Senin ismini vermek istemediğin partinin bugünde Ankara Abdi İpekçi Parkında yürüyüşü vardı ve çok kalabalıktı,kadını,erkeği,yaşlısı,genci,öğrencisi yollara dökülmüştü,bu insanların amacı neydi şahsi çıkarmıydı.Herkes tek yürekti ve hepimiz MEHMETİZ diyorlardı,bu insanların sesinedemi rtük yasası çıkacak,herkesin 22 yıldır zaten terör belasından psikolojisi bozulmuş,tv'lere yasak koyarak siz eğlence programlarınıza devam edin diyerek olmaaaz.TÜRK MİLLETİNİN TÖRESİNDE saygı vardır,1 hafta eğlence programlarıda yasaklanabilirdi.
Bende bugün çocuklarımla yürüyüşteydim ve sesim kısılana kadar slogan attım,benim ve benim gibi düşünenlerede yasak çıkartsınlar.

kimin vatanını daha çok sevip sevmediğini bilemeyiz asena.vatan sevgisi bir partinin tekelinde de değil çok şükür...
o topluluk böyle gaza geldiğinde kimse türklüğe laf etmemişti.
sence o topluluk kürt mahallesine yürüseydi,engellenmeselerdi,oraya gidip;"gel bakim buraya sen masumsun,sen değilsin" mi diyeceklerdi.
istenen olacaktı nerdeyse.türkler kürtlere saldırmış olacaktı.sadece kürt oldukları için ordaki insanlar dövülecekti...ondan sonra ayıkla pirincin taşını...
vatanı sevek demek,şuursuzca gaza gelip önüne geleni darmadağın etmek değildir.
öfkeyle kalkan zararla otururyasakkelime
yumuşak atın çiftesi de pek olur:kahve:

Ben Hrant Dink öldürüldüğünde üzüldüm herkes gibi. Ama onun Türkiye sınırları içerisinde bir Türk genci tarafından öldürülmüş olmasının ezikliğini üstlenip 'Hepimiz ermeniyiz' demelerini yadırgadım. Elbette acı büyüktü ama biz toplum olarak medya olarak öyle büyük bir eziklik yaşadık ki ağzımızdan çıkan cümlenin farkında bile olmadan 'Hepimiz ermeniyiz' diye bağırdık. Sonuçta yapılan asla tasvip edilecek bir davranış değildi, asla sevinilecek bir olay da değildi elbette kınayalım kızalım sinirlenelim. Ama toplumun kanı önderleri bizi kendi kimliğimizden çıkartan pankartlarla yürüttü sokaklarda. O ne kadar yersiz ve ajite edilen bir olaysa bugün yapılan da aynı noktaya getirilmeye birilerine rant sağlamaya çalışılan hadiseye dönüşüyor bence. Biraz makul noktadan bakalım. Bu toplum - kabul etmek istemesek de- yeterli olgunluğa sahip değil. Herkes bizim gibi duyarlılıkla izlemiyor maalesef olayları. Birileri bunu izleyip galeyana gelebilir. Sırf kürt olduğu için birileri tartaklanabilir, dövülebilir. Çünkü inanılmaz galeyana geliyor insanlar. Hadi girelim kuzey Irak'a ne bekliyoruz? Kürtleri yaşatmayacaksın ben bunları duyuyorum arkadaşlar.

Biraz sağduyu lütfen. Ramazan'da oruçlu iken öldürülen insanlar da Kürttü ama diyorum ya biz unutuyoruz çabuk unutuyoruz, çabuk galeyana geliyoruz. Türkler olarak ya bir dakika düşünmeyi beceremiyoruz direkt dalıyoruz olaya ya da düşünmeyi uzatıyoruz da uzatıyoruz. Doğru kararı bir türlü verip halkın sabrını taşırmadan adım atamıyoruz. İnşallah hayırlısı olur

SEvgili Krdi bacım, evvela selam eder ellerinden öperim
genel olarak söylediklerinde haklısın aslında. Ama sağduyuda sansürle sağlanmazki be ciğerim. Eğitim şart.
İmza bir dost:))

kararı destekliyorum,yerinde bir karar,onlar gösterilsede gösterilmesede zaten bilmiyormuyuz oralarda neler oluyor biz kendi adımıza neler yapıyoruz bıraktınızmı marlborayı,kestinizmi cocacola içmeyi,çocuklarınız mcdonald's dan uzak tutabşiliyormusunuz,yerli malı kullanıyormusunuz,hiç bir markette yabancı sigara alana yerli alın bunlardan kullanmayın dedinizmi ufak gibi görünebilir ama ayrıntılar ilerde büyük hesaplara yol açar yabancı ürünlerin bizim askerimize karşı bizlere karşı silah olarak geri döndüğünü bile bile ben hamburger yemesem ne olur levi,s giymesem yada marlbora içmesem ne olur lütfen etrafımızıda uyaralım biz milletçe kendimize fazlasıyla yeteriz güzel yurdumuzda herşey bol bol var zaten

Ya ben anlatamıyorum ya anlamak istemiyosun? VATAN sevgisi kimsenin tekelinde değil,DİNİNMİZ gibi,ama görünen bilinen gerçekleride lütfen göz ardı etmeyin.Sen hiç merak etme o insanlar olduğundan fazla şuurlular ve Vatan hainleri dışında kimseyi darmadağın etmezler.
ŞEHİT ÖLMEZ DİYEN
BAYRAK İNMEZ DİYEN
EZAN DİNMEZ DİYEN
BİRİLERİ VAR,BİRİLERİ VAR
ŞEHİDİM ,GAZİM HAKKINI HELAL ET BİZE
SUSMAYACAĞIZ,SUSTURAMAYACAKLAR!

asena senle bu konuda anlaşamayacağız belli...bana göre sesi en çok çıkan,en çok bağıran,en çok esip gürleyen vatanını en çok seven değildir...en iyisi topiği kişisel tartışma yerine döndürmeyelim.
ben bu kararı destekliyorum...vatanımı,bayrağımı şehitlerimi herkesten de çok seviyorum:1rolleyes:
bu benim fikrim....istemeyen katılmaz:kahve:

kızlar bunu bir parti meselesi haline getirmeyin hangi partiye sempati duyarsak duyalım hepimiz aynı görüşte birleşiyoruz artık bu pkk denilen terör örgütünün kökü kazınmalı ve bunu görevliler mutlaka yapmalı acımızı göstermeyelim o görüntüleri yayınlamasınlar diyorsunuz ama olası bir saldırı için dünyaya haklılığımızı gösterende bu görüntüler olacak sonuçta operasyon başka bir ülkenin sınırlarını aşarak yapılacak işte sınırlarımızı geçip bizim askerlerimizi öldürüp bize böyle bir acı yaşatırlarsa bizim cevabımızda böyle olur çünkü hiçbir ülke bizi sevmiyor bunu sizde çok iyi biliyorsunuz ve bizim savaşımız ülkemizde yaşayan etnik gruplara değil pkk denilen kalleşlere ve onlara yardım ve yataklık yapılanlara ulusca birbirimize kenetlenmemiz gereken günler geçiriyoruz gün tartışma günü değil ben böyle düşünüyorum sevgiler hepinize

Bençe haber alma hakkımıs engellenemes

çok yanlış bir karar 50 100 yıl önçesine gidiyorus kimse farkında degil

Neden petek i safiye yi banuuuuu yu kesmiyorlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

kızlar bunu bir parti meselesi haline getirmeyin hangi partiye sempati duyarsak duyalım hepimiz aynı görüşte birleşiyoruz artık bu pkk denilen terör örgütünün kökü kazınmalı ve bunu görevliler mutlaka yapmalı acımızı göstermeyelim o görüntüleri yayınlamasınlar diyorsunuz ama olası bir saldırı için dünyaya haklılığımızı gösterende bu görüntüler olacak sonuçta operasyon başka bir ülkenin sınırlarını aşarak yapılacak işte sınırlarımızı geçip bizim askerlerimizi öldürüp bize böyle bir acı yaşatırlarsa bizim cevabımızda böyle olur çünkü hiçbir ülke bizi sevmiyor bunu sizde çok iyi biliyorsunuz ve bizim savaşımız ülkemizde yaşayan etnik gruplara değil pkk denilen kalleşlere ve onlara yardım ve yataklık yapılanlara ulusca birbirimize kenetlenmemiz gereken günler geçiriyoruz gün tartışma günü değil ben böyle düşünüyorum sevgiler hepinize

barçman zaten görüntüler tümden silinsin demiyoruz...yada hiç bahsedilmesin.arşivlerde kayıtlı kalsın tabi ki...ama sürekli gözümüze gözümüze sokulmasın...erhangi bir devlet bizden kanıt istediğinde biz gözlerine sokarız...
ülkemiz daha fazla acıların ülkesi konumuna sokulmasınyasakkelime

barçman zaten görüntüler tümden silinsin demiyoruz...yada hiç bahsedilmesin.arşivlerde kayıtlı kalsın tabi ki...ama sürekli gözümüze gözümüze sokulmasın...erhangi bir devlet bizden kanıt istediğinde biz gözlerine sokarız...
ülkemiz daha fazla acıların ülkesi konumuna sokulmasınyasakkelime

ama ne yazıkki şu anda öyleyiz canım bir ayda 96 şehit biz acı içinde olmayalımda kimler olsun sevgiler

ama ne yazıkki şu anda öyleyiz canım bir ayda 96 şehit biz acı içinde olmayalımda kimler olsun sevgiler

elbette öyleyiz barçmansenağlamaacıların en büyüğünü yaşıyoruz...ama kol kırılsın yen içinde kalsın.başkaları acı çektiğimizi görmesinyasakkelimebizi yıkayacaklarını sanmasınlar.
ben gereksiz ajitasyona karşıyım.bağırıp çağırmakla,çoluk çocuğa slogan attırmakla olmuyor.keşke olsa ama olmuyor.:1no2:

elbette öyleyiz barçmansenağlamaacıların en büyüğünü yaşıyoruz...ama kol kırılsın yen içinde kalsın.başkaları acı çektiğimizi görmesinyasakkelimebizi yıkayacaklarını sanmasınlar.
ben gereksiz ajitasyona karşıyım.bağırıp çağırmakla,çoluk çocuğa slogan attırmakla olmuyor.keşke olsa ama olmuyor.:1no2:

hepimizin aynı şekilde düşünmesine imkan yok canım sevgiler sana

Niye olaylara uç noktalardan bakıyorsunuz anlamadım ki. Bu haberleri ajite ederek vermeyin demenin karşılığı 'Şehitleri unutun' mudur ki bu kadar tepki gösteriyorsunuz...
Evet medya provake ediyor. Arkadaşlar niye anlamıyorsunuz herkes aynı duyarlılıkta değil bu ülkede. Medya insanların kutsallarını malzeme yapıyor insanlar daha çok galeyana geliyor medya daha çok üstüne gidiyor bir kısır döngü oluşuyor.
Sevgiyi veya hüznü göstermenin tek yolu sokaklara dökülüp slogan atmak mıdır. Artık başka bişey yapalım. Gerçekten tepki gösterelim. Ben artık bu ülkede insanların hadi bayrak alıp sokaklara dökülüp protesto edelim demesinden iki gün sonra 'ikinci el' bile olsa sırf ABD malı diye ürün satın alıp giymesinden Yeşil kart bulduğunda koşa koşa gitmesinden ama dilinden milliyetçiliğini düşürmemesinden sıkıldım. Ha ben bunlardan değil miyim yoo kendimi ayırarak söylemiyorum. Bir dönüp kendimize bakalım evet o anda samimiyiz yaptığımızda ya bir hafta sonra ya on gün sonra ya bir yıl sonra niye hatırlamıyoruz niye aynı duyguları taşımıyoruz?
Demek ki yeterince samimi değiliz. Bırakın acımızı doya doya yaşayıp sakinleşelim ve unutalım. Dayatılan politika bu ve biz bunu yutuyoruz bence yeter.
Samimi olalım, hatırlayalım. Dövünüp dövünüp ağlamayalım ama 10 yıl geçse bile bize kimden kötülük geldiğini aklımızdan çıkarmayalım ona göre davranalım.

Kuzucum bu sana sansür değil bunun adı kontrol. Bir ülkede kitleleri galeyana getirmek kolaysa kontrol mekanizması şarttır. Türkiye'de doğru yerden tuttunuz mu değil kitleler meydanlar arkanızdan yürür be bkz başarısız ama yıllarca iktidarda kalan siyasiler.

Terörün asıl hedefi iç huzuru bozmak,dahiliyede karmaşa ve panik yaratmak,bu panikten yararlanarak hükümetleri yanlış kararlar verdirip,akılları sıra yaş tahtaya bastırmaktır.
TV lerde her gün teröre ait görüntüler yayınlandıkça,ben ,o örgüt mensuplarının biryerlerde oturup bunları izlediklerini ve bak bunu bizim çocuklar becerdi,diye kadeh tokuşturduklarını hayal ediyorum nedense.İşte bu zevki,bu panik durumunu,bu sadist zevki onlara tattırmamak adına,biz sizin eylemlerinizi ancak bu kadar önemsiyoruz,mesajı vermek adına RTÜK kararını bu noktada doğru buluyorum.
Fakat mevzunun bir de öteki tarafı var ki,bu örgütün,bunca eylem yapıyoruz,medyalarında tık yok,o halde eylemleri şiddetlendireceğiz,şeklinde tahrike ve hırsa kapılma ihtimalidir ki bu da derin bir konu.Çok iyi siyaset bilimi ve hamle uzmanı olmayı gerektiriyor.Bu arada,Lenteciğimi,gurbaaamı ve kromu da son derece isabetli düşüncelerinden ötürü tebrik ederim.Gurbaama,Krocuuma ve Barçmanıma(krom kraliçesi) cümle siteye,tartışma nasıl yapılır konusunda ders verdikleri için ayrıca teşekkür ederim.

Televizyonları susturdunuz,TÜRK MİLLETİNİ NASIL SUSTURACAKSINIZ.
mehmetçiğim şehit oluken,mehmetçiğim gazi olurken,mehmetçiğim pkk nın elinde rehinken varsın benim de psikolojim bozulsun ne yani laylaylom programlarımı izlemeliyim acı da olsa gerçekleri bilmeliyim mehmetçiğim benim için bizim için ölüyo!!!gazi oluyo!!!rehin tutuluyo!!!!!

X