RTÜK e duyarlılığından ötürü

8 sayfa boyunca hepinizin yorumlarını tek tek okudum,bazen birbirinizden farklı düşünsenizde hepinizin fikirlerinde haklı bir yan buldum aslında.
Hepimiz bu ülkeyi bu ülke topraklarında yaşayıpta vatanını çok seven bölünmez bütünlüğüne sahip çıkan herkesi çok seviyoruz.
Sansür uygulanmalı veya uygulanmamalı,uygulanacaksa nasıl nereye kadar uygulanıp sınırları ne olmalı ben bilemem.

Ben sade bir vatandaşım,ülke yönetilirken halka ve müttefik olduğumuz ülkelere karşı,komşu ülkelere karşı nasıl bir politika uygulanması gerekir bilemem,çünkü sokaktaki yaşamla siyaset çok farklı bir işleyiş içerisinde.

Vatanını seven Türklüğüyle gurur duyan,şehitlerine gözyaşı döküp memleketinin geleceği için kaygılanan bir insan olarak kafamda birçok soru var.
Terör denen illet yaşadığımız son olaylarla ortaya çıkmış bir sorun değil,
ben kendimi bildim bileli terör var,kendimi bildim bileli milyonlarca sivil ve asker Şehit edildi,birçoğu Gazi oldu...

Karakollar tarandı,köyler basıldı,askerlerimiz polislerimiz pusuya düşürüldü.
Sağsalim dönmeyi başaranlar psikolojik destek aldı,niye o zamanlar sesimizi duyurmadık veya duyuramadık,neden o zamanlar medya şehit ve gazilerimize yeteri kadar sahip çıkmadı,neden bir anda onlarca şehit verdiğimiz saldırılar yayınlanmadı,neden şimdi?Neden terör dışarıdan silah ve mühimmat yardımı almadan,hatta maddi destek görmeden önce değil?

Neden şimdi?

Son yıllarda yaşadıklarımıza bir bakın,önce başka bir konuyu gündeme getirip bizi sınıflara ayırmaya çalıştılar,şimdiyse yıllardır kanayan yaramızı daha da kapanmaz bir yara haline dönüştürmeye çalışıyorlar.

Neden şimdi?

Saygılarımla...
İşte olay ancak bu kadar güzel bir uslüple ve açıkça anlatılır bencede biraz uyanık olalım ve oyuna gelmeyelim hepimiz vatanını vatanını topraklarını seven ve bu vatan toprakları için kan döken şehitlerimiz için içi yanan ve onlara sonsuz saygı duyan ve %95 imizin ailesinde bu vatan için kan dökmüş şehit yada gazi olan birer türk evladıyız yaşanan olaylar hpimiz için önem teşkil etmektedir acıtasyonlara gerek yok!....

rtüğü hiç bir zaman samimi bulmadım :1closedeyes:
bu tür yayınların engellenmesinin temel amacının halk arasına nifak tohumları ekmek isteyenlere vurulmuş bir darbe oldugunu da sanmıyorum
töre cinayetlerini (şiddetse şiddet, kansa kan, bölücülükse bölücülük) konu alan diziler ekranlarda cirit atarken kurtar vadisi terör'e sansür koyan da kendileri idi.
ne oldu?
onlar göstermeyince yok mu oldu terör?
peh peh peh....:1closedeyes:

haaa ayrıcaa....
madem hükümet bu kararı aldırmakta samimi....
YOUTUBE ye de bir gözatıversinler....
ölen şehitlerimiz için ağza alınmayacak alçaklıkta küfürlerle bezetilmiş videoların haddi var hesabı yok!
günlerdir yayında o videolar
ne yapıyorlar!
HİÇ!!!!!

Rütüğün kararına bişey demiyorum, görüntüler çok vahşice olduğu taktirde evet engellemek uygun olabilir. Fakat haberlerden bizleri mahrum bırakmak çok doğru olur mu bilemiyorum.. Yine de dilekçede belirtildiği gibi orduya zayıf bir görüntüverebiliyor bu tür haberler. Ama youtube bir avrupa portalı yayınları ancak insan hakları ihlal mahkemelerince yapılabiliyor. Türkiye de ise sadece ttnet tarafından youtube ye giriş tamamen yasaklanarak yapılabilir. Bu ise biraz gammazca olur. Size youtube de yayınlanan videolarda flaglar var burdan videonun silinmesi için oy verebilirsiniz. Youtube genel anlamda gelişmiş bir portal ama Türk video paylaşım portalları da var bizler bunları kullanarak kendi ülkemizin gelişimine katkıda bulunabiliriz..

Her iki çiftçiden biri "anasını da alıp gidiyorsa " ..

Her iki fındık üreticisinden biri ayaklandılar diye kendilerine dayak
attıranlara teşekkur ediyorsa ..

Devlete vergi ödeyen her iki işçiden biri bu vergilerinin Anadolu
takımlarına futbolcu transferinde kullanılmasına razıysa ..

Sokaklarda çöp bidonlarını karıştırarak karnını doyuran her iki insandan biri halinden memnunsa ..

Boş zamanlarında işportacılık yapan her iki memurdan biri mutluysa ..

Her iki şehit torunundan biri; atalarının, dedelerinin kanlarıyla sulanmıs bu toprakların Barzani'ye peşkeş çekilmesinden rahatsızlık duymuyorsa ..

Her iki komşumuzdan biri AKP karşıtlığının din karşıtlığı olduğunu
düşünüyorsa ..
Çocuklarımızın geleceğini şekillendiren her iki oğretmenden biri AKP nin icraatlarını onaylıyorsa ..

Oğlu işsiz olan her iki babadan biri "benim oğlum da işsiz kalıversin" diyorsa ..

Evladını askere gönderen her iki kişiden biri "askerlik yan gelip yatma yeri değil" diye düşünüyorsa ..

Her iki arkadaşımızdan biri "hem laik hem müslüman olunmaz" diyorsa ..

Ülke halkının yarısı şimdiye kadar Cumhurbaşkanlığı yapan 10 kişinin "dindar olmadığı" konusunda hem fikirse ..

Her iki vergi mükellefinden biri yabanci sermayenin sıfır vergiyle faiz
kazanmasından mutluluk duyuyorsa ..

Parası olmadığı için özel dershanelere gidemeyen ve dolayısıyla üniversiteye giremeyen her iki gençten biri başbakanın oğlunun bursla ABD de okumasından gurur duyuyorsa ..

Üniversiteyi bitirmiş boşta gezen her iki işsizden biri başbakanın oğlunun 500.000 dolarcık peşinatla aldığı gemicikten rahatsızlık duymuyorsa ..

403 YTL kazanan her iki asgari ücretlinin biri başbakan'ın 40.000 dolarlık saat takmasını doğru buluyorsa ..

Yeni doğum yapan her iki anneden biri bebeğinin dünyaya 5.534 dolar borçlu gelmesinden şikayetçi değilse ..

İşine arabasıyla giden her iki kişiden biri "dünyanın en pahalı benzinini kullandığı" için mutluysa ..

Borsada parası olmayan her iki insandan biri "borsa yükseliyor demek ki ekonomi iyiye gidiyor" diyebiliyorsa ..

Her iki emekliden biri maasını alabilmek için sabahın beşinde kuyruğa girmekte bir sorun görmüyorsa ..

Terore 12.000 sehit, 20.000 yaralı vermis ülke vatandaşlarının yarısı terorist başının "saygıdeğer" olduğu konusunda hem fikirse ..

Kurtuluş savaşı vererek küllerinden yeniden doğan, ümmetten ulus yaratan bir ecdadın her iki evladından biri, bölgedeki idealleri uğruna ABD'nin empoze etmeye çalıştığı "ilimli islam devleti" modelinde bir sakınca görmüyorsa ..

29bayrakhl8.gif
ÜLKEM BU DURUMDA İKEN.... ARTIK ATEŞ DÜŞTÜĞÜ OCAKLARI DEĞİLDE TÜRKİYE' Mİ ALEV ALEV YAKIYORKEN... BENİM PSKOLOJİM TAVAN YAPMIŞ DURUMDA ZATEN...KİM HANGİ PSKİLOJİDEN BAHSEDİYOR ANLAMIŞ DEĞİLİM DOĞRUSU....
29bayrakhl8.gif

ben daha yeni gördüm bu konuyu ama yazamadan geçemeyeceğim

evet evt rtük çok duyarlı bizim psikolojimizi düşündüğü için terör haberlerini bize duyurmayacak görüntüleri göstermeyecek

niye daha önce değil ? bazıları yaptıkları iş belli olmasın diye mi bu kararı aldırmış olabilir mi ?

çıkarlarına göre haberleri yönlendirenlere alkış tutun..yavaş yavaş uyuyalım..

ninni çalsınlar artık haberlerde de rahat uyuyalım...bize göstermeyince terör bitecek

X