RTÜK e duyarlılığından ötürü

yasaklanmasına sevindim çünkü haklı kendi emelleri için gaza getirmeye çalışanlar var,lise öğrencilerini nasıl maşa olarak kullanıp gaza getirip sokaklara döktüklerini bugun izledik haberlerde,halkın ve asker ailelerinin moralini,psikolojisini bozan terör haberler verilmemeli,asker yakınları nasıl ölüp diriliyordur kim bilir biliyor muyuz,nasıl dayanıodur o annelerin yüreği her an oğlunun ölüm haberini alma korkusuyla yaşamak nası bişi acaba Allah yaşatmasın yaşayana da sabır versin acilinden senağlama

ben dün burada görüş bildiren herkeze teşekkür ediyor ve hepsini sevgiyle kucaklıyorum belki fikirlerimiz farklıydı ama duygularımız aynıydı hepimiz aynı üzüntüyü paylaşıp kalleşlere karşı aynı nefreti paylaşıyorduk ve vatan sevgisi altında birleşiyorduk düşüncelerimiz örtüşmesede herkez duygularını öyle güzel ifade ettiki bu benim çok hoşuma gitti farklı fikirleri ama aynı duyguları paylaşmamız böylesine önemli bir konuda duyarsız kalmayıp fkir beyan etmemiz hatta farklı düşüncelere + rep vermemiz bütün siteye örnek olsun sevgilerimle

Ege Bölgesi Sanayi odasının organize etmiş olduğu, sivil toplum kuruluşları tarafından desteklenen bir yürüyüş de Aydın'da var arkadaşlar
saat yer ve tarih : 27.10.2007 Cumartesi günü saat 15.00 da Aydın Zafer meydanı
bu çevrede olan tüm arkadaşları bekleriz :dance:

sesiz kalmamak şart,gösterileri destekliyorum,eminimki küçükte olsa bi fark
yaratıyordur..hep bizim için konuşurlar,bağırırlar sonrada unuturlar derler
ama bu konuda ne kadar ciddi olduğumuzu öğrensinler..
eğer bu bir oyunsa,türk milleti deneniyosa,nabız tutluyosa,hiç tavsiye etmem
zerre toprağımızı alamazlar bu saatten sonra..bu millet bu vatan için bin kerede
yüzbinkerede ölür..

kesinlikle katılıyorum işte biz böyle bir milletiz tarihler boyunca bizden korktular çokta haklılar biz vatanımız söz konusu olunca öyle kenetlenirizki ülkemiz için kötü emeller besleyenler ebediyete kadar korksunlar türklerden çünkü vatanımız için yapamayacağımız hiçbir şey yoktur sevgiler

bu karara üzülen hanımlar gözünüz aydın karar durduruldu milletin haber alma özgürlülüğün kısıtlamamak adına karar durdurulmuştur....hastayım fazla yorum yapamıyorum kusura kalmayınsenağlama

bu karara üzülen hanımlar gözünüz aydın karar durduruldu milletin haber alma özgürlülüğün kısıtlamamak adına karar durdurulmuştur....hastayım fazla yorum yapamıyorum kusura kalmayınsenağlama

teşekkürler sadece normal bir durum gerçekleşti bana göre sansür yanlıştı hepimizin gözüaydın olması için pkk nın kökten ortadan kaldırılması gerekiyor sevgiler

yapılan yanlıştan dönülmesi iyi oldu
esir alınan askerlerimizin resmini görmek için pkk nın sitelerine girmek zorunda kalmış insanlar bu yasağı getirenlerin ayıbı:eek:klava:

Her zaman ki bencillik..
Çocukları 20 ve 25 yaş üstü olanların ahkam kesmesi gayet normal tabi..Haber özgürlüğü, tv de yayınlanan ağıt fizanlar değil..Eli tutan gazete alır,gözü olan başka haber kaynaklarından herşeyi öğrenebilir..Herşey tv demek değildir..

Paşalar gibi izlerim benim yaşım müsait,ama 6 yaşında ki çocuğumun helikopter pilotu olup,bomba yağdıracam demesi beni tedirgin eder açıkçası..Özellikle genç ve çocukların etnik köken ayırmına girmesi bazı kişileri memnun edeceğe benziyor..Yorumlardan bunu çıkarıyorum..Tabi bi de hali hazırda çocukları asker olan aileler hiiiç önemli değil değil mi?
Önemli olan biz haberleri alalım yeter ki!!!Peeeeeees...

Bu öyle bir hınca dönüşüyor ki bana öyle geliyor ki bunun bir adım ilerisi vatan hainleri ile aynı kefeye konmak. Bu nasıl bir öfkedir karar doğru diyenlere anlayamıyorum..

Geçen gazetede bir haber var Oxfordlu kız başbakanı terletti başbakan dedi ki 'Terörü babana sor' gazetenin öyle bir veriş tarzı var ki sanki kızı azarlamış bu konuda oysa ki haberi izleyen biri olarak gördüm ki söyleyişi 'Yıllardır mücadele ediyoruz terör için ne kadar kararlı ve etkili mücadele ettiğimizi git babana sor. Çeken, yaşayan gören biri olarak en iyi o anlar' tarzında idi.
Ertesi gün yine gazetede başbakanın babana sor dediği kızdan yanıt: Babama sormama gerek yok ben terörü biliyorum.
Sanki iki kişi tartışmış da arkasından atışıyorlar. Bu medya böyle veriyor maalesef. İzlemeseniz ne olduğunu anlayamaz, 'Koskoca Türkiye'yi temsil eden adama bakın. Nasıl der git babana sor' diye tepki vermeniz o kadar doğaldır ki...
Ha bunu başbakanı savunmak adına söylemiyorum yakın zamanda aklıma gelen bir örnek...

Bu tarz yazık ki her haberde yaşanıyor. Medya işine geldiği gibi davranıyor ve insanları kullanıyor, duyguları ile oynuyor. Belki bu cümle psikolojinizi bozacak ama edilgen bir toplumda insanlar işte bu kadar hızlı öfkelenip kutuplaşabiliyorlar. SIrf kontrollü yayınlansın (Dikkat edin yayınlanmasın değil) dediği için insanlar 'AAA öyle mi git o zaman dansöz izle' diye karşı kutuba itilebiliyor. Berşule'ye katılıyorum pes doğrusu...

Bu öyle bir hınca dönüşüyor ki bana öyle geliyor ki bunun bir adım ilerisi vatan hainleri ile aynı kefeye konmak. Bu nasıl bir öfkedir karar doğru diyenlere anlayamıyorum..

Geçen gazetede bir haber var Oxfordlu kız başbakanı terletti başbakan dedi ki 'Terörü babana sor' gazetenin öyle bir veriş tarzı var ki sanki kızı azarlamış bu konuda oysa ki haberi izleyen biri olarak gördüm ki söyleyişi 'Yıllardır mücadele ediyoruz terör için ne kadar kararlı ve etkili mücadele ettiğimizi git babana sor. Çeken, yaşayan gören biri olarak en iyi o anlar' tarzında idi.
Ertesi gün yine gazetede başbakanın babana sor dediği kızdan yanıt: Babama sormama gerek yok ben terörü biliyorum.
Sanki iki kişi tartışmış da arkasından atışıyorlar. Bu medya böyle veriyor maalesef. İzlemeseniz ne olduğunu anlayamaz, 'Koskoca Türkiye'yi temsil eden adama bakın. Nasıl der git babana sor' diye tepki vermeniz o kadar doğaldır ki...
Ha bunu başbakanı savunmak adına söylemiyorum yakın zamanda aklıma gelen bir örnek...

Bu tarz yazık ki her haberde yaşanıyor. Medya işine geldiği gibi davranıyor ve insanları kullanıyor, duyguları ile oynuyor. Belki bu cümle psikolojinizi bozacak ama edilgen bir toplumda insanlar işte bu kadar hızlı öfkelenip kutuplaşabiliyorlar. SIrf kontrollü yayınlansın (Dikkat edin yayınlanmasın değil) dediği için insanlar 'AAA öyle mi git o zaman dansöz izle' diye karşı kutuba itilebiliyor. Berşule'ye katılıyorum pes doğrusu...

imzamı atıyorum...bir pesste bendenyasakkelimeherkes kutuplaşmaya ne kadarda meraklı....biz insanların birbirine düşürülmesinden bahsediyoruz,öyleyse dansöz izleyin,tv izlemeyin diyorlar.
bu kafayla gidersek pkkya falan ihtiyacımız kalmayacak.biz bu bölünme işini kendi kendiize hallederiz zaten:1shok:

Niye sansürü kaldırdılar?Herkesin özelliklede çocukların psikolojisi bozulacak şimdi,haber izlemesekte olurdu,ama şimdi haberleri izleyerek psikolojimiz bozulacak.[/QUO

ablacım bilirsin seni severim ama inan bu tutumun inan beni çok üzdü millet olarak tabiki ülkemizde olan biteni bilmeyi bizde isteriz bunu zaten gazete internet radyo vs. aracılığı ile rahatlıkla yapıyoruz tvdede yayınlansın ancak sanki ülkemizde bir savaş patladı patlayacak gibi olası haberler abartı haberler çocukların izlemesinin gerçekten ben çok olumlu olduğunu düşünmediğim sahneler ben çocuğumu akşamın 7:30 'unda yemek sofrasındayken odasınada kapatamayacağıma göre ve haberin tam ortasında ağlayan anaların feryadını boğazımda lokmalarım dizilmiş gözüm yaşlıyken oğlum kalkıp bana derseki anne bende askere gidince kürtlerle savaşacam onlarbeni öldürecek şehit olacam ama ben onlardan daha çok vuracam derse bir anne olarak benim durumumu düşünmemi ve duygusal bir yapıdaolarak her haberi malesef iki gözüm iki çeşme seyrediyorum ve bunu çocuklarımdan saklayamıyorum niye ağlıyorsun anne dediğinde oğlum askerlerimizi gencecik evlatlarımızı terörisler soysuzlar katletmişte diyemiyorum vs vs daha buna benzer bir çok durumu yaşayarak rtkün yayınları kaldırmasına yada kısıtlamasına herneyse memnun olmuştum umarım kendimi doğru ifade edebilmişimdir seni kırmak değil maksadıma.s

şimdi bu konu iki ucu bilmem neyli değnek.
evet çocuklar tv lerde gördükleri karşısında çok etkileniyolar.onların o huzurlu dünyalarına bu tarz görüntülerin girmesini kimse istemez.hele de ben kardeşim gözlerimdeki yaşları görmesin diye evde güneş gözlüğüyle gezicem artık...

bi yandan da şunu düşünürsek basın olmasa biz insanoğlunun balık hafızası neleri unutuyor.bunlar ilk şehit haberleri mi?? hayır son 1 aydır hergün hergün şehit haberlerini izliyoruz.sivillerin ölümüyle ekran başında donup kalıyoruz.basının olanı biteni bize göstermesi hem bizim bunları unutup bir başka şehit haberlerine kadar hiç bir şey olmamış gibi yaşamamızı engelledi, hem de o tepedekilerin akıllarını başlarına alması gerektiğini tokat gibi yüzlerine vurdu.
şu da bir gerçek ki öyle programlar oldu ki ya bu da ne şimdi,zaten üzüntülüyüz bu da üstüne tuz biber ekilsin diye mi yayınlanıyor dedik.işgüzarlar acımızı bile paraya döndürmeyi becerdi.ama şimdi bunun çözümü yayın yasağı getirip tamam konu kapandı herkes evine dağılsın demek mi?

rtük başkanı bi akşam vakti spor programını arayıp ordaki yorumcuyu ve programı herkesin gözü önünde uyarmadı mı daha bi kaç gün önce? bu ne şimdi darbe mi çıktı diye kalakalmadık mı yerlerimizde?o zaman rtük o program için yaptığı uygulamayı, şehit haberlerini içinden çıkılmaz hale sokan kanallar ve programlar içinde yapıcaktı.uyarıcaktı, engelliycekti. ne bileyim o pragramda yaptığı gibi bizzat arayıpta yahu ne oluyor böyle diye görev yetkisini kullanacaktı.

terör örgütünün kanallarını izleyip, sitelerinden haberleri öğrenerek mi bu günlerin üstesinden gelicez.eğer bazı şeyler becerilemiyor ve hemen yasaklara başvuruluyorsa çok vahimdir...

rtük turk tv lerını durduruyorda neden roj tv ye kımse sus demıyo bızlerın burada sehıtlerımız ve cumhurıyetımız ıcın yaptıgımız mıtınglerımızı kuzey ırakta turkler kurt mahallelerıne saldırıyor dıye duyuruyorlar ve hala kardesi kardese dusurmeye calısıyorlar tek dılegım barzanı ve talabanı yıgıt metmetcıklerımızın attıgı bombalar kafanızda patlar ınsaalllah

Adı üstünde bilmem ne(adını ağzıma almam)tv işte..Onların yayın ya da sansüründen bizene arkadaşım..

Biz onların sıfatını bile tanımıyoruz ki tv lerini tanıyalım..Ne yayınlarsa yayınlasın şerefsizler..
Bizim amacımız da zaten bu meselenin Türk kürt karşılaşması olmadığını anlatmamız değil mi?
Kesinlikle sağduyulu haraket ederek ve onları amaçlarına ulaştıracak,çıkar,çatışma ve hengameden uzak durarak amacımıza ulaşabiliriz..İşte bu yüzden diyorum ki,gerekli kareler sansürlenmeli:)

Evet basın özgürlüğümüz olmalı...çılgın türkler ayakta! ve bunca sene yeterince herşey gizli tutuldu varsın olsun artık ne dolaplar dönüyor bilelim, artık herkes tv' lerde rahatça yorumlar yapabiliyor bizim çıkarımıza olan her şeyi bilelim yorumları iyi analiz edebilelim.Dostumuzu düşmanımızı artık alanen biliyoruz bunların yaptırımlarına gidelim.Bunca zaman müttefikimiz olan stratejik her konuda yanında olduğumuz ama nedense bizim stratejimiz söz konusu olduğunda yanımızda bulunmayan abd' ye artık osmanlı tokatını indirelim...

ama hayatım gunueydogda ve doguanadolu bolgesınde cok seyredılen bı kanal ordakı kardeslerımızı galeyana getırıyorlar ıste bızı karsı karsıya getırmeye calısıyorlar turkıyede yayınlanan bı kanal nıye kımse kesmıyo yayınını o zaman ayrıca benım fıkrım sansure karsıyım bu vatan benım orada olen askerlerde benım askerlerım basın ozgurlugu varsa bu ulkede herseyden haberdar olmakta benım hakkım dıye dusunuyorum bu benım nacızene fıkrım

müsade edersen bu yazının altına seninle birlikte bende imzamı atıyorum aynı şekilde düşünüyoruz sevgiler
kaldıki böyle birşeye kanunen hakları olmasaydı karar geri çekilmezdi ilginçtir sadece 1 kanal itiraz etmeyi akıl edebilmiş

(Beyaz Toprak kesinlikle kırılmadım ama seni daha iyi tanıdım.)"asena 66 ablam"
senağlamasenağlama:çok üzgünüm:çok üzüldüm çok:çok üzgünüm:

bence de çok yerinde bir karar.. bazı insanlar iyice saçmalamaya başlamışlardı çünkü.. terör konuşulurken bazıları terör örgütü ne ise başı örtülü kadınlar da odur demişti

rtüğü hiç bir zaman samimi bulmadım :1closedeyes:
bu tür yayınların engellenmesinin temel amacının halk arasına nifak tohumları ekmek isteyenlere vurulmuş bir darbe oldugunu da sanmıyorum
töre cinayetlerini (şiddetse şiddet, kansa kan, bölücülükse bölücülük) konu alan diziler ekranlarda cirit atarken kurtar vadisi terör'e sansür koyan da kendileri idi.
ne oldu?
onlar göstermeyince yok mu oldu terör?
peh peh peh....:1closedeyes:

haaa ayrıcaa....
madem hükümet bu kararı aldırmakta samimi....
YOUTUBE ye de bir gözatıversinler....
ölen şehitlerimiz için ağza alınmayacak alçaklıkta küfürlerle bezetilmiş videoların haddi var hesabı yok!
günlerdir yayında o videolar
ne yapıyorlar!
HİÇ!!!!!
Kesinlikle katılıyorum,çok çok haklısın! Teröre çözümler aramak lazımken yayını durdurmak üstünü örtmekten başka birşey değil, yayınların durdurulmasıyla psikolojisi düzelmiyo kimsenin:çok üzgünüm:ki sonuçta yargıtaydan da geçemedi bende rtük ü samimi bulmuyorum:1no2: sevgilerimle...a.s.

8 sayfa boyunca hepinizin yorumlarını tek tek okudum,bazen birbirinizden farklı düşünsenizde hepinizin fikirlerinde haklı bir yan buldum aslında.
Hepimiz bu ülkeyi bu ülke topraklarında yaşayıpta vatanını çok seven bölünmez bütünlüğüne sahip çıkan herkesi çok seviyoruz.
Sansür uygulanmalı veya uygulanmamalı,uygulanacaksa nasıl nereye kadar uygulanıp sınırları ne olmalı ben bilemem.

Ben sade bir vatandaşım,ülke yönetilirken halka ve müttefik olduğumuz ülkelere karşı,komşu ülkelere karşı nasıl bir politika uygulanması gerekir bilemem,çünkü sokaktaki yaşamla siyaset çok farklı bir işleyiş içerisinde.

Vatanını seven Türklüğüyle gurur duyan,şehitlerine gözyaşı döküp memleketinin geleceği için kaygılanan bir insan olarak kafamda birçok soru var.
Terör denen illet yaşadığımız son olaylarla ortaya çıkmış bir sorun değil,
ben kendimi bildim bileli terör var,kendimi bildim bileli milyonlarca sivil ve asker Şehit edildi,birçoğu Gazi oldu...

Karakollar tarandı,köyler basıldı,askerlerimiz polislerimiz pusuya düşürüldü.
Sağsalim dönmeyi başaranlar psikolojik destek aldı,niye o zamanlar sesimizi duyurmadık veya duyuramadık,neden o zamanlar medya şehit ve gazilerimize yeteri kadar sahip çıkmadı,neden bir anda onlarca şehit verdiğimiz saldırılar yayınlanmadı,neden şimdi?Neden terör dışarıdan silah ve mühimmat yardımı almadan,hatta maddi destek görmeden önce değil?

Neden şimdi?

Son yıllarda yaşadıklarımıza bir bakın,önce başka bir konuyu gündeme getirip bizi sınıflara ayırmaya çalıştılar,şimdiyse yıllardır kanayan yaramızı daha da kapanmaz bir yara haline dönüştürmeye çalışıyorlar.

Neden şimdi?

Saygılarımla...

8 sayfa boyunca hepinizin yorumlarını tek tek okudum,bazen birbirinizden farklı düşünsenizde hepinizin fikirlerinde haklı bir yan buldum aslında.
Hepimiz bu ülkeyi bu ülke topraklarında yaşayıpta vatanını çok seven bölünmez bütünlüğüne sahip çıkan herkesi çok seviyoruz.
Sansür uygulanmalı veya uygulanmamalı,uygulanacaksa nasıl nereye kadar uygulanıp sınırları ne olmalı ben bilemem.

Ben sade bir vatandaşım,ülke yönetilirken halka ve müttefik olduğumuz ülkelere karşı,komşu ülkelere karşı nasıl bir politika uygulanması gerekir bilemem,çünkü sokaktaki yaşamla siyaset çok farklı bir işleyiş içerisinde.

Vatanını seven Türklüğüyle gurur duyan,şehitlerine gözyaşı döküp memleketinin geleceği için kaygılanan bir insan olarak kafamda birçok soru var.
Terör denen illet yaşadığımız son olaylarla ortaya çıkmış bir sorun değil,
ben kendimi bildim bileli terör var,kendimi bildim bileli milyonlarca sivil ve asker Şehit edildi,birçoğu Gazi oldu...

Karakollar tarandı,köyler basıldı,askerlerimiz polislerimiz pusuya düşürüldü.
Sağsalim dönmeyi başaranlar psikolojik destek aldı,niye o zamanlar sesimizi duyurmadık veya duyuramadık,neden o zamanlar medya şehit ve gazilerimize yeteri kadar sahip çıkmadı,neden bir anda onlarca şehit verdiğimiz saldırılar yayınlanmadı,neden şimdi?Neden terör dışarıdan silah ve mühimmat yardımı almadan,hatta maddi destek görmeden önce değil?

Neden şimdi?

Son yıllarda yaşadıklarımıza bir bakın,önce başka bir konuyu gündeme getirip bizi sınıflara ayırmaya çalıştılar,şimdiyse yıllardır kanayan yaramızı daha da kapanmaz bir yara haline dönüştürmeye çalışıyorlar.

Neden şimdi?

Saygılarımla...
Ablacığım alkışlıyorum seni bu doğru ve güzel yorumun için sağol...Çok çok haklısın...

X