rubella igg ve igm pozitif

Bayaadır siteye girmiyordum.Şimdi bildirimlere bir bakayım dedim.taa şubatta yazmışım.bebeğimi 20 haftalıkken kaybettim.rahim ağzı açılması sonucu :KK43: Rabbim kucağınıza almayı nasip etsin :KK42::cry:

"Lova, post: 38629169, member: 200381"]cok tesekkur ederim cevabin icin.bir haftaya cikacak dediler sonuc degil gunler saatleer gecmiyoki[/QUOTE]

Sonuçlarınızı yazarmisiniz. Bende aynı durumdayın. Avidite sonucunu bekliyorum. Korkudan ölcem nerdeyse.

Geçen hafta bende aynı durumdaydım. Çok korktuk enfeksiyon geçirmiş olabilirsin hamileliğinde falan dedi doktor. Avidite istedi çok şükür %96 cıktı temiz yani. Bu durumu yaşayanlar içinizi ferah tutun dua edin inşallah sizde güzel haberi alıcaksınız.
Bir de doktor bana kedilerden ve Çocuklardan uzak durmamı söyledi bilginiz olsun.

tekrar merhaba, avidite sonucumu bugün aldım %79 çıkmış, doktorumla henüz konuşamadım ama hala çok korkuyorum :KK43: bana yardımcı olacak birisi var mı aranızda kötü bi sonuç mu acaba ?

tekrar merhaba, avidite sonucumu bugün aldım %79 çıkmış, doktorumla henüz konuşamadım ama hala çok korkuyorum :KK43: bana yardımcı olacak birisi var mı aranızda kötü bi sonuç mu acaba ?
sonucun iyi yani cok once yasamissin.bagisiksin yani.

merhaba hanımlar aranıza yeni katıldım. 13 haftalık hamileyim günlerdir ne yiyorum ne uyku uyuyorum.derdimi sizlerlepaylaşmak istedim. geçen hafta yapılan rubella testinde igm ve igg her ikiside pozitif çıktı. bunun üzerine ankara düzen laboratuarında avidite testi yapıldı ve sonuç %69 geldi. açıklama kısmında ise 4-6 hafta veya daha uzun süre önce geçirilmiş kızamıkçık yazıyor. ne yapacağımı şaşırdım yani 6 hafta öncede geçirmiş olabilirim yada uzun yıllar önce. bura

merhaba hanımlar aranıza yeni katıldım. 13 haftalık hamileyim günlerdir ne yiyorum ne uyku uyuyorum.derdimi sizlerlepaylaşmak istedim. geçen hafta yapılan rubella testinde igm ve igg her ikiside pozitif çıktı. bunun üzerine ankara düzen laboratuarında avidite testi yapıldı ve sonuç %69 geldi. açıklama kısmında ise 4-6 hafta veya daha uzun süre önce geçirilmiş kızamıkçık yazıyor. ne yapacağımı şaşırdım yani 6 hafta öncede geçirmiş olabilirim yada uzun yıllar önce. bura

Bende ank düzen lab yaptırmıstım aviditeyi. Sakin olun çünkü %65 üzerini yüksek avidite diye adlandırıyalar. Yani 3 aydan daha önce geçirilmiş bir enfeksiyon. Sizin değerinizde iyi çıkmıs bence risk altında değilsiniz.

ilginize çok teşekkür ederim ancak buradaki doktorların kararsızlığı beni öldürüyor. sizin açıklamanızdadamı 4-6 hafta önce ibaresi varmıydı acaba? bazı avidite testlerinde 3 ay önce geçirilmiştir yazıyormuşta

ilginize çok teşekkür ederim ancak buradaki doktorların kararsızlığı beni öldürüyor. sizin açıklamanızdadamı 4-6 hafta önce ibaresi varmıydı acaba? bazı avidite testlerinde 3 ay önce geçirilmiştir yazıyormuşta

Hayır canım bende ay olarak yazıyordu hatta msjı okuduktan sonra açıklama kısmına özelikle tekrardan baktım. Ama düzen lab doktorları var, bana sonucum mail olarak gelmişti hemen düzeni arayıp doktorla görüşmek istediğimi söylemiştim ve ordaki doktor bana testin açıklamasını yapmıstı. Bence sende ara için daha rahat eder.

anladım canım belki benimki %69 olduğu için hafta olarak deniyordur. dediğin gibi görüştüm orada bir doktor hanımla. ailede geçirmiş biri olup olmadığını sordu, çocuklarla temasımı sordu . zaten gurbetteyiz ben ve eşim var evde bitek, çocuğumda yok. rahat olmamı tavsiye etti. zaten şu saatten sonra ben gebeliğin devamına karar vermiştim çoktan . yapacak bişeyim yok. Allah' a sığınıyorum. sanada çok teşekkür ederim.

anladım canım belki benimki %69 olduğu için hafta olarak deniyordur. dediğin gibi görüştüm orada bir doktor hanımla. ailede geçirmiş biri olup olmadığını sordu, çocuklarla temasımı sordu . zaten gurbetteyiz ben ve eşim var evde bitek, çocuğumda yok. rahat olmamı tavsiye etti. zaten şu saatten sonra ben gebeliğin devamına karar vermiştim çoktan . yapacak bişeyim yok. Allah' a sığınıyorum. sanada çok teşekkür ederim.

Rica ederim cnm çok geçmiş olsun ama için de rahat olsun benim doktorum %60dan sonrasını risksiz değerlendiriyoruz demişti. Bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin rabbim :) sevgiler ,

aminnn inşallah hepimiz sağsalim kavuşuruz bebeklerimize. mutlu sağlıklı günler dilerim....

Merhabalar, Aynı durum benim de başıma geldi şuan. Son durum nedir acaba? igg ve igm si pozitif çıkıpta avedite yaptıran arkadaşlar sonuç olarak neyle karşılaştılar lütfen yazabılır mısınız? Ben de cok korkuyorum. Birde bende bunlara ek olarak CMV İGG - Rubella İGG ve Rubella İGM değerleri pozitif çıktı. Sizde de CMV İGG pozitifmiydi? Lütfen gören üşenmeden cevap yazsın :KK43:

Merhabalar, Aynı durum benim de başıma geldi şuan. Son durum nedir acaba? igg ve igm si pozitif çıkıpta avedite yaptıran arkadaşlar sonuç olarak neyle karşılaştılar lütfen yazabılır mısınız? Ben de cok korkuyorum. Birde bende bunlara ek olarak CMV İGG - Rubella İGG ve Rubella İGM değerleri pozitif çıktı. Sizde de CMV İGG pozitifmiydi? Lütfen gören üşenmeden cevap yazsın :KK43:

Canım benim ilk gebeliğimde bebekte 21. Haftada hidrops oldu. Yani karnında ve beyninde ödem oluyordu. Yapılan kan tahlilimde cmv pozitif çıkmıştı. Gebeliğim sonlandırıldı. Seni korkutmak üzmek istemiyorum ama bu hidropsa cmv virüsünün sebep olduğunu söylediler.

Rubella farklı cmv farklı bi virüs. İgg bu virüsü daha önceden geçirip geçirmediğin, igm ise şu an bu virüs aktif mi onu belirtir. Virüsleri tamamen vücudumuzdan atamayız. Uyku dönemine geçerler vücutta ve sonra zaman zaman yine aktif olurlar. Ama daha önce bir kez aktif olmuşsa ikinciye tekrar aktif olması bebeğe geçiş ihtimali daha düşükmüş.

birde cmv nin igg si mi yoksa igm si mi pozitifti sizde? cunku ıkısı farklı kavramlarda o yuzden soruyorum..

Peki son bir soru. Şuan bu hastalıgı gecırıyorsam tamam alsınlarda ama eger daha once gecırmışsem ve bagısıklık kazanmışsa vucudum; 1) bebegıme gecer mı? 2) her defasında gececekse o zaman ben hıcbır zaman cocuk sahıbı olamayacagım demek oyle mı? cunku ne zaman ben hamıle kalsam bagısık oldugum ıcın pozitif cıkacak ve cocuk alınacak dogru mu?

X