sabah sabah sinir oldum

• Konu Sahibi gelecekkorkusu
dengesiz insanlar çok var öyle ya hiç kaale alma onlar selam verirse sende verirsin sende onlar yokmuş gibi davran hem moralini böyle kendini bilmezler için bozma

Kız demişya hep bizmi selam vercez diye, bence burada bi düşün, Hep alan tarafmıyım diye, demekki kız şunu düşünmüş " biz selam verirsek ne mutlu, kızın girişkenliği yok hep bizden bekliyor " diye.Ukala biri olsa bu lafı etmez bence. Belkide o kızın sana şahsi gıcıklığı vardır.

canım uzulmeye degmez boşver ınan bende yasıyorum ...boyle kaprıslı ıgnelı konuşanlar cok duymuyacaksın...duydugun zaman uzulup yıpranan ben oluyorum o yuzden kulak tıkıyorum..ve hıc bır sey olmamıs gıbı yıne hanımlıgımı bozmadan ıyı davranıyorum..
TAŞ ATANA EKMEK AT MISALI
erkekler babacan ve ılgılı oluyorlar dedıgın gıbı kadınlar kıskanc oluyor..ya basarını ya guzellıgını ya calıskan olusunu ya etrafın sana olan ılgısını kıskanıyorlar
hep tavırlı ve gergın oluyorlar....bosver salla gıtsın uzulupte kendını yıpratma,ınan degmez

canım uzulmeye degmez boşver ınan bende yasıyorum ...boyle kaprıslı ıgnelı konuşanlar cok duymuyacaksın...duydugun zaman uzulup yıpranan ben oluyorum o yuzden kulak tıkıyorum..ve hıc bır sey olmamıs gıbı yıne hanımlıgımı bozmadan ıyı davranıyorum..
TAŞ ATANA EKMEK AT MISALI
erkekler babacan ve ılgılı oluyorlar dedıgın gıbı kadınlar kıskanc oluyor..ya basarını ya guzellıgını ya calıskan olusunu ya etrafın sana olan ılgısını kıskanıyorlar
hep tavırlı ve gergın oluyorlar....bosver salla gıtsın uzulupte kendını yıpratma,ınan degmez

canım sen durumu cok iyi cozmussun, aslinda aynen boyle durum...
ama artik hicbirsey olmamis gibi davranicam...iyice bozulsunlar

canım sen durumu cok iyi cozmussun, aslinda aynen boyle durum...
ama artik hicbirsey olmamis gibi davranicam...iyice bozulsunlar

ınan canım bende senın yasadıklarını yasadım...ıgnelı ıgnelı lafları ve yaptıgım ışı begenmemelerı benı uzuyordu..hemen suratım dusuyordu...begendırmek ıcın caba harcıyordum..ınan her seferınde ıgnelı sozler..ben uzulunce o kışıler daha cok ustume gelıyordu...
baktım olmuyor bu işin hanı derler yaa.racono boyle degıl..bende yerı gelınce ıgneledım o kışılerın dedıgını duymadım bıle aksıne hep yuzlerıne guldum...
hıç bozuntuya vermedım..onlara uzgun halımı gostermedım..
yanı kendımı tepkılerıne karsı tavır yapmadan....ıyılıkle tepkı verdım...tepkının etkısı ıyılıkle yaklaşmak oldu...
uzuldugumde evımde agladım...iş yerı kımseye guven olmuyor helekı ozel bır yerse..
herkes kuyunu kazmaya ayagına celme takmayla ugraşıyor...
kımse muhattabım degıl...işimi yapatrım..hakkıyla emegımın parasını alırım
kımseyıde kafaya takmam guzelım..yoksa uzulupte sıkıntı etmeylede olmuyor...
boşver sende dedıgım gıbı salla gıtsın...uzun oldu canım ama kusura bakma
sevgıyle kal

bizim işyerindede var böyle tipler hiç takma boşver bence o orta yaşlı kadınlar artık kendilerini mi kanıtlamaya çalışıyolar ne artık bilemicem

canım bence kimseden böyle özel ilgi falan bekleme.alınganlıkta yapma.
ilk adım hep karşı taraftan beklenmez.
sen kendine nasıl davranılmasını istiyorsan karşındakine öyle davranmalısın.

CANIM...gecende ıs yerınle ılgılı bır konu daha acmıştın.. bır projeye yardım ıcın arkadasına telefon acmıstın ve tepkı almıştın... yanılmıyorsam eger

o zamanda dedım aynı seylerı..ınsanları memnu etmek zor..helekı ıs yerınde...ınsanın arkasından bın turlu plan yaparlar..ayagını kaydırmak ıçın...ısınıde durust yapıyorsan eger..

erkeklere ınankı bır sey sorabılırsın..cevebınıda alırsın..ama kadınların kaprısı dırdırı cok olur..
hele kendını tecrubelı goren yaşı bırazda ılerlemişse yardım etmek yerıne havasını basar..
tecrubeyı paylaşmak yerıne...nerde olumsuzluk var ıgneler durur..ınsanı sınır eder ama bır seyde dıyemezsın..ekmek kazandıgın yer..
yanlız degılsın canım neler cekıyoruz calısıyoruz ama
bosver ugraşmayla baş edemezsın o yuzden ne canını sık nede gahleye al..takma bıle
degmez...kendını uzupte yıpratmaya...

ben işe hep neşeyle giderim herkese günaydın derim hele yasını almışlar duymasalar hey ben geldim günaydın der takılırım en cok da benden büyüklere takılıyorum günüm çok eglenceli geçiyor sen hep selam ver günaydın falan deme büyükler alınıyor illa öncelik istiyorlar ...iş ortamı çok önemlidir sevmediğin kişilerle calışmak motive olmaz zor..zaten monoton hayat calış gel çalış gel bari orda mutlu olalım..he tüm çabaalrına ragmen surat yaparlarsa sen de görmez gecersin.

bunda sinir olacak ne var anlamadım?
niye yemeğini yemek için ille onların yanına gittin ki..kendi masanda niye yemedin?belli ki yemekte yalnız olmak istiyorlardı.belki özel bir şey konuşacaklardı...
yanlarına teklifsizce gidip oturduğunu düşünürsek sende görgü kurallarına aykırı davranmışsın.
sana yemek ikram etmemeleri düşüncesizlik yada daldınlıktanda olabilir,yanlarına pat diye oturduğun için sinir olduklarındanda olabilir.
bahçedede sana selam vermek zorunda değil kimse.sende vermek zorunda değilsin.
yani bunlar dert edilecek şeyler değil.
herkes sana senin istediğin gibi davranamaz.
ummadığın davranışlarla karşılaştığındada ekarte etmesini bileceksin.yoksa iş ortamındada özel hayatındada hep sorunlarla boğulmaya mahkum olursun.

her iş yerinde böyle tipler vardır diye düşünüyorum, profilinize bakmadım kaç yaşındasınız bilmiyorum ama henüz pek fazla böyle tipleerle karşılaşmamış olmalısınız ki hala sinirlenebiliyorsunuz.:eek:klava:

bizim iş yerinde genel olarak çalışanlar selamlaşma, iyi dilekte bulunma gibi alışkanlıklara sahiptir. ama bu kural gibi değil içten geldiğinden olur. işlerde yeterince sorun olduğundan çalışanlar güler yüz, gülümseme yaratmak için fırsat kollarlarkaydirigubbakcemile3 ama tabii ki arada çıkıyor böyle günaydın deme alışkanlığı bile olmayanlar. önce bakılır analiz edilir, sonra eğitime alınır böyle arkadaşlar, yaşına-pozisyonuna bakılmaksızın birkaç arkadaş aynı gün hatta saat içinde 3-4 defa o konuda uyarıda bulunur. "size de günaydın!" "saat 8 önce bir günaydın der insan" vb. şekillerde. başarılı olunmuşsa eğitim kesilirkaydirigubbakcemile3 ama tabii anlamayanlar da çıkar-tatlicadiarzu-

X