Saç Rengi ve Saç Boyama SAÇ BOYAMA ve SAÇ RENGİ HAKKINDA Sorular Ve Öneriler

Küllümango senin önerilerini dikkate alarak küllü renge boyamaya karar verdim. lorealin koyu küllü kumralı.saçlarım bakır kızılı diplerim 1cm kadar çıktı koyu küllü kumrala boyarsam diplerimle boyalı saçlar arasında değişiklik olurmu kendi saçım koyu kahve gibi seni çok uğraştırdım ama

merhaba arkadaslar
ben 28 yildir hep sarisinim
son 6 yildir rofleliyim hep
ama degisiklik zamani geldi sanirim
birde cesaret edebilsem..
bana tavsiyelerinizi istiyorum..

saclarim omuzlarimdan biraz uzun
maalesef son zamanlarda kilo aldigim icin yuzum tombisledi
tenim cok beyaz degil bugday da degil
arasi...
tavsiyelerinizi bekliyorum

Selammmmmmm ben saçımı karamel sarı karışımı böle güzel bi renge boyatmak istiyorum fakat saçlarımın uçlarında kırıklar var baya bi üstleri canlı ve parlak ancak altlar güçsüz duruyor ve saçımı kestirmemek için yağlar kullanıorm düzelirmiy bilmiyorum bide burdan öğrendiğim turplu suyu deniycem ya ben şuan kırıklarımla saçımı kestirmeden saçımı booyatsam saçım koparmı veya yanarmI?? nolur çok hevesliyim ve bu halimden sıkıldım yenilenmeye ihtiyacım var yardım edermisiniz sizce saçım boyatırsam yanarmı....

ve beyaz tenliyim gözlerim ela bana karamel sarı tonları böle yakışacak renk sizce ne olabilir?
şimdiden herkese teşekkür ederimm =)

arkadaşlar merhaba, bana kim yardım eder bilmiyom ama, küllümango da yok herhalde sanırım gelirse okur bana da bir şeyler yazar, benim sorunum şu; saçımda kızıllık vardı kuaföre gittim açtırdım hemde ne para verdim neysem açıldıktan sonra bir kat boya sürdüler, ama bu arada saçlarımın arka kısmındaki kızıllıklar yok oldu ön taraf aynen kızıl, 1 hafta geçmeden tekrar gittim yine tabi para verdim,yine boya, ama yok arkadaş ön tarafdaki kızıllık aynı duruyor ,şimdi saçımın ön kesimleri kızıl arkası başka renk netcem ben şimdi, ben küllü açık bir renk istiyom bana bir çare ltf.

Cimcime, saçının şuanki rengini ve kendi saçın mı boya mı, bunları yazarsan sana daha iyi yardımcı olabiliriz bence canım :1rolleyes: karamel çok tavsiye etmiyorum onun yerine çok açık istemiyorsan orta tonlarda bir sarı daha güzel olur bence. Gözlerin elaysa açık küllü bir kumral çok yakışır hem de daha doğal olur. Karamel ilk boyandığında güzel dursa da zamanla aktığında basit bir görünüm olabiliyor. Ben sevmiyorum ama kişiden kişiye değişir tabii.yerimseniben

canım saçım kendi rengi ama herkes bana karamel çok yakışır sana diyo ya bide lise sondayım ben şimdi korkuyorum boyatıcam sonra okuldan karışıp siyah felan yaparlar diye..=( bende bayılıyorum karamel tonlarına...yapıcam kesin ama saçlarım bölle açık kahve gibi koyu renk değil yani açık...

dove kullanıyorum.. saclarım boyalıyken baslamıstım boyayı kısa surede akmasını onluyor.sımdı kendı sacım halen aynı sampuan ancak boyasız olanı alıyorum.. saclarımı yumusacık yapıorrr :)))

Benimde röflem var ama dipleri geldi sarı yapmak istiyorum tüm boya gibi dursun diye.ama dipleri kızılaştırmadan hangi markanın hangi numarasına boyarsam istediğim sonuca ulaşırım.açık küllü renkler deniliyor ama ne kadar doğru bilmiyorum.bana bilen uygulayan biri cevap verirse çok memnun olurum.acil lütfennnnnnnnnnnn

Ben bir kez röfle yaptırdım, sonra kendim dipleri boyadım ve üç yıldır bu şekilde devam ettim. Loreal excellence 03 çok çok açık küllü sarı kesinlikle piyasadaki en iyi açan saç boyasıydı ama kalktı malesef bulman zor. İnternette satış yapan yerlerin bazılarında vardı gördüm ama almadım hiç. Koleston da özel sarılar serisinde 12.1 çok açık küllü sarı çıkarmıştı, onla da bir kez boyadım o da iyi oldu ama loreal kadar küllü değildi biraz turunculuk oldu. Yalnız o da kalkmış:bbo: Ama daha geç kalktığı için onu hala biryerlerde bulma şansın var. Ben en son diplerimi selective professionel'in 9.01 çok açık küllü sarısıyla açtım çok iyi açıldı hiç de turuncu olmadı ama gel gör ki grilik gitmek bilmiyor fazla küllü geldi bu sefer de senağlama Normalde de gri olur ama 3-4 yıkamada geçer bu geçmedi daha. 1 hafta oldu şuan hala biraz grimsi. Bir süre grimsi saçla dolaşmayı sorun etmezsen bu boyayı deneyebilirsin. Diğer söylediklerimi bulamazsan en sağlamı loreal excellence 10.1 açık küllü sarı. 03 kadar açmasa da bu da iyi ve kaliteli bir boya, bir kez kullanmıştım tavsiye ederim. Yalnız bundan röfle kadar açık bir renk beklememek gerek, belirtmeliyim.

çok teşekkür edrim çok sağol.evet loreal bulmak zorllaştı pek piyada yok ama kolestonunkini denesem çok mu turuncu olur bilmiyorum.turunculuk belii oluyorsa lorıal deneyim diyorum.birde kolestonun renk açcıcıları var.boya öncesinde kullanım diyor ama onlarda saçı yıpratıyormuş ama turunculuk falan da olmuyormuş ne yapsam bilmiyorum.birde bu küllü sarıları ilk dip lere sürdükten sonra saçın tamamını mı boyorsunuz.yani saçın tamammına yedirsem çok mu küllü yeşilimsi olur acaba?bilmiyorum ama yardımcı olduğun için çok sağol:)

Canım açıcılar saçı çok yıpratır, sana söylediğim loreal 03 ve koleston 12.1 açıcı gerektirmeden saçı çok açabilen boyalar. Hem zaten benim bildiğim yoğun renk açıcılar tam dibe sürülmüyor röfle gibi bir iki cm. aşağıdan başlanıyor. Her seferinde açıcı yaparsan saçın mahvolur elinde kalır amann:1shok: Bugün 03 numara loreali bir markette gördüm biliyor musun, tam sana bahsettikten sonra görünce çok şaşırdım çağırdım sanki boyayı uzun zamandır hiç görmemiştim:1rolleyes: ama almadım çünkü yeni boyadım saçımı, sonra da kumrala çeviricem zaten ihtiyacım kalmadı artık. Koleston da öyle çok çok bir turunculuk yapmıyor merak etme, iyi açıyor o da. Ama akınca dipler biraz turunculaşıyor o kaçınılmaz. Önce dipleri boyar 15 dk sonra da tamamını boyar 20-25dk da bu şekilde bekler yıkarsan iyi olur. Hepsi sarı olduktan sonra zaten bir dahaki sefere sırf dipleri boyarsın, yıkamadan 10dk önce falan şöyle bir karıştırırsın saçlarını, uçlar da parlak olur. Küllü boya röfleli yerleri gri yapıcaktır ama merak etme kalmıyor saçında bir kaç yıkamada gidiyor, endişelenme öyle olursa. Bir komşu saç boyamı merak ediyordu söyledim almış boyamış, gri olunca da korkmuş gidip markete başka boya alıp boyamış hemen , uyarmıştım bir de neyse sen korkma yani gri olursa yerimseniben Ama kuaförsüz turunculaştırmadan açmanın başka yolu yok. Çok çok açık doğal sarı var bir de 02 , onu da bir kez kullandım ama çiğ limonumsu bir sarı oldu dipler, sevmedim. Grilikten iyidir diyorsan onu deneyebilirsina.s.

Merhaba hanımlar.sonunda cesaret ettim ve boyadım saçlarımı.satın aldığım ve ortaya çıkan renk istediğimle pekl ilgisi yok ama ben sevdim. Boyanın rengine o anda satış görevlisiyle beraber kara verdik. Loreal 8.1 aldım saçlarımda kızıl kahve gibiydi. ortaya çıkan ise bakır kahve gibi hoş bi renk oldu
Bunu en azından bir kez daha deneyeceğim.ama şuna emin oldum kesinlikle loreal. koleston saçları çok sert yapıyor. lorealde onu yaşamadım birde sıvı ve e vitaminli olduğundan saça yedirmesi kolay. size bir tavsiye saçı nboyadıktan sonra saçlarınızı streç filmle sarmanız üstünede havlu yani sıcak tutmanız.saça daha ii nüfus ediyor.benim saçlarımda o renk dalgalanmaları falan olmadı.ama bişey merak ediyorum saçlarım uzadığında boya yapınca uçlarıyla kökleri farklı mı oalcak. bilgisi olan varmı paylaşırsanız sevinirim

Kızlar geçen gün kuzenim saçlarını koleston vahşi kızılla boyadı, aman allahım o kadar kötü oldu ki :1shok: Bir kere saç diplerini anormal yakmış yıkayana kadar zor bekledi. Saçı zaten kızıldı bir ton açık olsun istiyordu dipleri de pek çıkmamıştı yani heryeri aynı renkti ama bu boyayla dipler 3-5 cm kadar garip bir kırmızı uçlar koyu tuhaf birşey oldu. Saçları da kısa yani heryer hemen hemen eşit zamanda boyandı hadi uzun olsa uçlara gelene kadar dipler fazla bekledi diycem ama öyle bişey söz konusu değil, diplerde beyaz olsa ondan daha çok açıldı diycem o da değil :bbo: kolestona tövbe etti tabii ki. Zaten kendi almış bana sorsa hayatta aldırmazdım koleston. Siz de koleston alıcakken iki kere düşünün bence :uhm:

benimde saçımın dipleri4 cm falan geldi röfleli saçım fazla platin rengide değil öyle.ben de koleston 8.1 açık küllü kumral ile saç diplerimi boyayıp sonra bütün saçımı boyasan nasıl olur acaba bilen biri varmı?saç diplerimde turunculuk kesinlikle istemiyorum.deneyen var mı? acaba saç diplerimi kolestonun açıcısı ile açıp öyle saç diplerimi boyasam nasıl olur acil biri yardım ederse çok sevinirim

X