Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç Gürleşmesi için Ampuller(bepanten,bemiks,evigen) kullananlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
bende kullandım bu ampüllerden bırakınca ve kullanım süresinde göbeğimde felaket bir büyüme oldu göbeğimi eritene kadar çok çile çektim ve bıraktıktan sonra saçımın derisinde sertleşme oldu bilmiyorum göbeğinizi etkilemiyorsa kullanın.:KK9:

ben karışım şeklide değilde direk şampuanıma katark kullandım.önce evigenle başladım o bile tek başına şaçımı uzatmaya yetti yani.şimdide bemiks ve evigen kullancam kokusu birz kötü ama saçımdaki boyayı açtırmak yerine o kokuya katlancam mecbur:KK1:şampuanı biraz sulandırıyo ama olsun uzatıyo sonuçta.yani sadece şampuanla bile kullanılsa etkisi büyük:)

bende kullandım bu ampüllerden bırakınca ve kullanım süresinde göbeğimde felaket bir büyüme oldu göbeğimi eritene kadar çok çile çektim ve bıraktıktan sonra saçımın derisinde sertleşme oldu bilmiyorum göbeğinizi etkilemiyorsa kullanın.:KK9:

sacınıza surmuyormuydunuz?

gobeginize nasıl etki etti ki

valla kafam karıstı :KK37:

Kızlar bende yeni katıldım aranıza..Gerçi sürekli bişey araştırırken forumları takip ederim...En iyisi bende deneyip sonuçları burda paylaşmaya karar verdi m..en azından birilerine faydası olur..Ben bugun saçıma bep-bemx-evigen bunlara ek 1 yumurta sarısı badem yağı susam yağı az bişey çam terebendi ve 1 çay kaşığı bal koydum ve onelikle saç diplerime masajla yedirerek sonrada uçlara dogru kalan yağı surdum ve strecle sardım..bunu haftada bir yapmayı düşünüyorum.. şampuan olaraka sarmısaklı şampuan ve içten beslemesı açısından priorın tb ve çinko tb alıcam..bıde banyodan çıkışta saraçoğlunun önerdiği lavantayı deniycem..Gelişmeleri yazarım buraya..

kızlar evigen ampul kokusu falan nasıl birde saçımda yağlanma yapar mı

kızlar acil cvb yha:KK51: şampuanıma katacağım çamterebantin+evigen+sarımsak aştım kendimi :21:

bu üçlüyü kullanan arkadaşları bi sorum ? var..

Saçlarım yağlı ve bu kürü nasıl uygulamalıyım? (şampuanıma katarak mı hepsini karıştırıp saçıma firiksiyon olarak sürüp bekletmelimiyim)

Ve Şampuanın içerisinee bu ampüllerden kıran arkadaşlar saçlarınız yağlı kalmıyormu? arınıyormu?,

aklım karıştıı :44:

bende tereddütte kaldım bu konuda..
bana şampuanıma kattığımda pek etkili olcak gibi gelmedii saçımızda şampuan altı üstü 1dk felan kalıyoo
ben 3 ampülü kaba boşalttım içine badem yağı koyup direk uyguladım 4-5 saat bekletip yıkadım..
birde şampuna bişiler katınca saçım temizlenmiyoo gibi geliyo bana zaten saçıım yağlı:KK31:

bende tereddütte kaldım bu konuda..
bana şampuanıma kattığımda pek etkili olcak gibi gelmedii saçımızda şampuan altı üstü 1dk felan kalıyoo
ben 3 ampülü kaba boşalttım içine badem yağı koyup direk uyguladım 4-5 saat bekletip yıkadım..
birde şampuna bişiler katınca saçım temizlenmiyoo gibi geliyo bana zaten saçıım yağlı:KK31:

birkaçını şampuana kırıp diğerlerini de direkt mi uygulasak acaba ? :44:

birkaçını şampuana kırıp diğerlerini de direkt mi uygulasak acaba ? :44:

Benim saçım yağlı (kuruydu yağlandı çözemedim bende saçım kafayı yidi) ondan tereddütte kaldımsaçımı yıkayıncada yağlı kalır felan diyee..
bemix,bepantene,evigen aldım..
kırdım badem yağıda kattım 4-5 saat beklettim saçımda demin yıkadım yaa dökülme hala devam daha ilk uygulumam tabiki(daha önce sinamekili kürü yaptım ben gecen sene faydasını görmüştüm)
Ampüller bitene kadar devam edicem bu şekilde..

şampuan muallak şuan benim için tereddütteyim..

bu arada yağlar saçımı tek şampuanlamada arındı:KK34:

benim önceki şampuanımın içeriğini söyliyim hemen :KK66:
saçıma iyi gelen bir şampuan ki markette bulacağınız (neyse isimlerini yazıyım dove(dökülerek...) ve pantene(kuru yıpranmış) 2 ayda 2 şampuanın hepsini ben kullanmadım şampuanlardan biraz alıyorum sadece)

şampuan + çamterebentin + (birkaç damla kaynar su yada süt) + sarımsak (güzelce dövülmüş birşekilde =sonuç saç dökülmem azaldı ve herkes saçını mı boyattın sen dedi:21::21: çünkü sönük olan saçlarım canlı canlı duruyordu:KK16::KK16: 2 ay bu şekilde kullandım(ramazan bayramı son gün başladım) gerçekten çok iyi geldi(çok azaldı dökülme, uzadılarda :KK66::KK66:) markalara takılmayın saçınıza hangisi iyi geliyorsa onun içine katabilirsiniz

bu yorumu şampuanın içinde etkili olurmu diyenler için yazdım gerçekten saç dökülmem çoktu

ve sülale biliyordu yha resmen herkes benimin saçımın çok döküldüğünü:KK47:
buna başlamamın en büyük etkisi haziran sonu temmuz başı gibi kuaförün saçımı biraz fazla kesmesi:KK37: ilk önce ramazana kadar o hafta direkt dövülmüş sarımsağı sürdüm saçıma(2-3 defa banyo yaptım anca çıktı saçımdan saçlarım göğüs ucuna kadardı(kesilmiş hali yoksa saçlarımı at kuyruğu topladığımda bukadardı ah kuaför yaktı beni:KK47: ağladım resmen) şimdiki saçlarım göğüs altında

2 hafta ara vermiştim şimdki şampuanım otacı(kuru defne) + sarımsak(dövülmüş) + evigen ampul (1adet) dün akşam kullandığım bu şekilde ama çamterebentinide katmayı düşünüyorum bu akşam çamterebentisiz evigenli nasıl oluyor diye koymadım:KK53:

bende ampulleri alıp şampuanıma katıcam karar verdim.
3'ünden de 3er tane kırıcam.
diğerlerinide yaptığım bakımlara eklerim artık.

bende ampulleri alıp şampuanıma katıcam karar verdim.
3'ünden de 3er tane kırıcam.
diğerlerinide yaptığım bakımlara eklerim artık.

bende saçıma direk uygaladım saçım yumuşacık oldu okadar kolay tarandıki şaşırdım..
her hafta 1 defa uygulucam bende

Doktorumun yazması üzerine bugün kullanmaya başladım.

Evigen, bepanthen, bemiks kompoze yazmıştı; birer ampül artı saçın uzunluğuna uygun miktarda badem yağı ile birlikte. Benim saçlarım hemen hemen belimde 30 mililitrelik elimde olan cam-spreyli bir şişeye ampülleri kırdım, badem yağını ekledim, eczacıya hint yağını da sordum az miktarda katabileceğimi söylemişti. Şişenin yarısından fazlasını doldurup iyice çalkaladım, sprey olduğu için yetti, diplerden başladım sürmeye de.

Şampuanı tavsiye etmedi, bekleme süresi yokmuş. Temiz saça masaj yaparak uygulanacakmış.

Önemli bir not olarak bu bir kürdür, yani sürekli uygulanmazmış !!

Etkisini iki - üç hafta içinde yazarım =)

Arkadaşlarım iki gece gündüz bu yazılanları okuduktan sonra bu gün ilk işim bepanthen evigen bemiks ve badem yağı almak oldu .Ben akıllı bunu nasıl uyguladım söliyim bu şekilde başkası denemesin uyarımı yaptıktan sonra tabi :KK9: ampullerden birer tane kırdım bir yumurta sarısı bir tatlı kaşığı badem yağı bideeee içine sarımsak dövdüm :18: uygulamaya gelince sarımsaklar daha sürerken hertarafıma düştü uygulama berbat oldu hala gülesim geliyor.Siz siz olun sarımsağı döverek koymayınn çok tuhaf oldu .başıma naylon poşet geçirmek zorunda kaldım :KK52::KK52: bidahaki uygulamada asla sarımsak karıştırmıycamı da öğrenmiş oldum ..gelişmeleri yine yazarım ..

X