Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç Gürleşmesi için Ampuller(bepanten,bemiks,evigen) kullananlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Benimde saçlarım çok dökülüyor. Burdaki önerilerden sonra soluğu aktarda aldım. Kendimi kaybettim tam 40liralık alış-veriş yaptım :) mecitefendi nin sarımsaklı şampuanından aldım, saç bakım küründen aldım, sinameki, papatya, lavanta, çörekotu yağı, badem yağı, hint yağı neler yazıyorsa burda nerdeyse hepsinden aldım :KK70: yaklaşık 5-6gündür bu bakımlardan karışık bişiler yapıyorum. normalde gün içinde heryer saç içinde kalırdı. Nerelerden geçtiysem belli olurdu, şimdi sadece saçımı yıkadığımda dökülüyor. Öncelikle şampuanıma sarımsak, bal, badem yağı, elma sirkesi kattım. Sarımsak yıkarken kokuyor ama sonra hiçbişey kalmıyor. Tavsiye ederim. İbrahim saraçoğlu nun lavanta kürünü de yaptım, o da çok etkili oldu. Ama en kolay yöntem şampuana karıştırmak. saçınızı yıkarken biraz fazla yıkayın, 2dk yerine 5dk dursun şampuan kafanızda o bile yeterli... Gelişmeleri burda paylaşıcam sizlerle, ama şimdiden gelişmelerden çok memnunummmmm... :KK70::KK70::KK52:

Duruladım ve ilk kullanımda sonuç ipek gibi saçlar pas parlak yumuşacık
...Ölü saçından farksızdı ne rengi kalmıştı ne canı saçımın ..Yalnız tek sorun kaşınıyor oda doping in etkisi dir diyorum inşallah öyledir.

Duruladım ve ilk kullanımda sonuç ipek gibi saçlar pas parlak yumuşacık
...Ölü saçından farksızdı ne rengi kalmıştı ne canı saçımın ..Yalnız tek sorun kaşınıyor oda doping in etkisi dir diyorum inşallah öyledir.

yine int de okuduğum bi bilgiyi paylaşim..

ampüllerin faydasını daha iyi anlayalım..
adamın şakak kısmında hiç saç yokmuş ve bepanten ampülü düzenli olarak 3 ay sürmüş ve saç çıkmış..
Yanii düzenli kullanıldığında fayda edecek ben böyle düşünüyorum..
Bir çoğumuz gibi bende istikrarsızım..
2-3 DEFA YAPIPPP amannn diyenlerdenim..
bu sefer böle demicem diyorumm en az 3 ay her hafta olmak üzre kulanıcam:KK31:

benımde bır sure önce sac dökulmem çoğalmıştı yaşadıgım sehırdenmı bunu bılemıyorum tabı. bu ucluyu bende kullandım ıkı hafta önce halada kullanıyroum sanırım ama bır hafta ara verdım. şakaklardan ve tepeden acılmalarım çogalmasın dıye.hakıkaten saçta gözle gorulur canlılık var. benmı dıkkat etmedım yada bılmıyorum sankı sac tellerım ınceldı ve ön kısmım daha dokulmeye basladı. daha çözemedım bunu o yuzden bır hafta ara verdım. ama dökulmeyı durduruyo o kesın.ben bu bakımı en az 3 gunde bır yapıyorum bu arada.

Yok yok bırakmıycaz arkadaşım devam baksana bir sürü olumlu yorum..Bide saç açıklığı olan yerlere sarımsak sürülüyormuş iyi gelir diye duydum ..Aslı varmıdır bilen varmı?:KK76::KK76:

bende şampuanıma 3 evigen, 3 bepanthan 2 bemix kırdım. bakalım bende de durdurracak mı dökülmeyi.
ama şimdiden çok canlı yaptı saçlarımı.
elidor dökülmeye karşı şampuan alıp onun içine kırdım.

bende devam ediyorum bu ikinci ayım çok emin değilim oyüzden net bişe diyemiyorum.dökülme tamamen durmadı ama dökülen saçlar minik minik çıkıyor tam neden oludğunu bilmiyorum çünkü kan ilacı ve bemiks ilacınıda içiyorum o yüzden neyin iyi geldiğinden emin değilim.bi süre daha devam edicem bakalım sonuç ne olucak.ben ampülleri şampuana değil badem ve hint yağı karışımının içine kırıyorum.

Bu karışımı ben de birinden tavsiye olarak duydum. Ama hep dökülmelerle ilgili yazılmış cevaplar. Benim zaten seyrek ve ince telli saçlarım vardı. Kullansam yine de etkisi olur mu ?

Kızlar hemen hemen hepsinni okudum diyebilirim..şimdi karar verdim bende yapıcamda tam emin degilim saçıma bakım seklindemi yapsam yoksa şampuanna mı katsam,, bilmiyorum..:S hangisindee daha çok fayda görürürüm..yeterki fayda göreyimdee.:S saçlarım çok dökülüyo çünkü yardımcı olurmusunuz nasıl yapıp uyguluyucam hangilerinni katıcam :S :KK43:

Kızlar hemen hemen hepsinni okudum diyebilirim..şimdi karar verdim bende yapıcamda tam emin degilim saçıma bakım seklindemi yapsam yoksa şampuanna mı katsam,, bilmiyorum..:S hangisindee daha çok fayda görürürüm..yeterki fayda göreyimdee.:S saçlarım çok dökülüyo çünkü yardımcı olurmusunuz nasıl yapıp uyguluyucam hangilerinni katıcam :S :KK43:

yinee bennn ce eeee:KK17:

bu 3lü gerçekden super ben gecen yıl kullandım..
şimdi elimdede var aldım yinee ama gecen sene dökülmem yoktu ondan rahatca kullandım şimdi dökülmede varya ondan elim gitmiyo yapmaya..
ben şampuanıma katmadım
evigen,bepanten,bemix bu üçünü kırdım bi kaba içinede göz kararı badem yağı koydum..
saçlarımı ayırarak diplerine parmaklarımlarımla masaj yaparak yedirdim..
streçleyip durabildiği kadar 4-5 saat bekletip yıkadım..
bi yap dene bak saçların yumuşaık oluyo ve saçların kremsiz açılıyo

kızlar ben bu üçünü 500 ml wella şampuanıma kırdım ve sadece bir defa kullandım ama saçımda yağlı gibi bir görünüm yarattı bu normal mi anlamdım ? sanki hiç yıkanmamış gibiydi saçlarım banyodan sonra :KK37:

kızlar ben bu üçünü 500 ml wella şampuanıma kırdım ve sadece bir defa kullandım ama saçımda yağlı gibi bir görünüm yarattı bu normal mi anlamdım ? sanki hiç yıkanmamış gibiydi saçlarım banyodan sonra :KK37:

BENDE YENİ YAPTIM BAKALAIM SONUÇ NE OLCK BENDE YAĞLANMA FİLAN OLMADI 5 tane bepanten 1 tane evigen kırdım bakalım nolck haberdar etcem:KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8::KK8:olck

arkadaşlar benim saç tipim ince telli yağlı ve seyrek yani ne ararsan var ama benim hormonlardan dolayı böleymiş yani hormonlarım çalışmıyo hap kullanıdum bıraktım tekrar aynısına başladım galiba onu hep kullancam dengeyi sağlaması açısından ama saçlarımdaki seyreklik beni rahatsız ediyo yanlarım ice açıldı uzatamıyorum doktor önerisiyle minoxsil kullanıyorum ama 2 3 ay oldu pek bi etkisini görmedim gerçi 6 ay kadar kullanmam gerekiymuş faydasını görmem için ama ayrıyeten bakım yaptırmayı düşündüm oda çok masraflı bi kuaför istersenz ürünü alın dedi wellanın dökülmeyi engelleyen ampulu varmış onlar bakımda kullanıyolar ben almayı düşünüyorum evde kendim yapcam onlara göre faydası var almayı düşünüyorum hiç kullanananız varmı???

arkadaşlar benim saç tipim ince telli yağlı ve seyrek yani ne ararsan var ama benim hormonlardan dolayı böleymiş yani hormonlarım çalışmıyo hap kullanıdum bıraktım tekrar aynısına başladım galiba onu hep kullancam dengeyi sağlaması açısından ama saçlarımdaki seyreklik beni rahatsız ediyo yanlarım ice açıldı uzatamıyorum doktor önerisiyle minoxsil kullanıyorum ama 2 3 ay oldu pek bi etkisini görmedim gerçi 6 ay kadar kullanmam gerekiymuş faydasını görmem için ama ayrıyeten bakım yaptırmayı düşündüm oda çok masraflı bi kuaför istersenz ürünü alın dedi wellanın dökülmeyi engelleyen ampulu varmış onlar bakımda kullanıyolar ben almayı düşünüyorum evde kendim yapcam onlara göre faydası var almayı düşünüyorum hiç kullanananız varmı???

Benim fikrim ticari olduğundan yana bi süre sonra saç onada alışıcak ve sonuç yine arayış içine girmek olucak.3 lüyü denemenizi tavsiye ederim .yada ikisini de deneyin sonucu değerlendirin? Herkezin bünyesi farklı tepki verir çünkü bu tarz şeylere ..

minoxili internetten iyi araştırın..
1. kadınlarda uygulaması zor(uzun saça 5 fıss neresine 5 fıs tüm şişeyi boca etsek ancak yeter)
2. 6 aydan önce tedavite cevap vermiyo ve ömür boyu kullanılmak zorunda..
bırakıldığında tekrar dökülme başlıyo ve çıkan saçlarda dökülüyomuşş..
aldım bilip bilmeden 15 gün gibi kullandım sonra bıraktım
ömür boyu kullanabilcem bişe değil bana göre değil..

merhabalar ben ilk defa giriyorum arkadaşların yaptıkları bakımları okudum bend yaptılarımı paylaşıyım sizinle.biz eşimle birlikte 6 ay kadar dır prozinc şampuanu kullanıyoruz içine bemix evigen redoxon bepanthen çam terebenti koyuyoruz 1 er ampul koydumhepsinden.ayrıca ben bunları kür olarak yapıp zeytinyağı bdemyağı sarımsakyağı nı karıştırıp saçımı streçleyip 1.5 2 saat kadar bekletiyorum.1 haftada yada 2 haftada bir yapıyorum.ben saçlarımın önleri biraz seyrekti şuanki durumun 6 aysonrası ön taraflarımda saçlarım 3,4 cm oldu diken gibi duruyolar yani ben faydasını gördüm.bide bu ara wella nın saç kremini aldın oda saçı yumuşacık yapıyo daha kolay taranıyo ve saçı tararken tarak koparmıyo saçı.ayrıca önde çıkan saçlarımın daha çabuk uzaması ve gürleşmesi içinse iki haftadır sarımsağı ikiye bölüp sürüyorum oaraya bidahakine dövücem sarımsağı öyle sürücem daha çok suyu çıkıyomuş daha iyi geliyomuş diye okudum.kötü kokuyo ama sonra yıkayınca koku falan kalmıyo eşime koklatıyorum yani test ettiriyorum

arkadaşlar bende kullanmaya başladım yalnız dove 750ml 5 ,bepanten 1 tane evigen kırdım 1 aya yakındır kullanıyorumm dökülmem azaldı ve yastığımda artık saçlar dökülmüyo kulanın bence derim bemiks kötü kokuyomuş koymadım

arkadaşlar hem doktor reçetesinde hemde normalde bu ampulleri saç dökülmesi veya gürleşmesi için kullananlar lütfen etkilerini yazsınlar
ben kullandım sanki yaradı gibi ama sizlerden de duymak istiyorum ve nasıl kullandınız
:nazar:

bende bu 3 ampulü kullanıyorum fakat içine çeşitli yağlar da ekliyorum... ayrıca şampuanımın içine de kırıyorum ve saçlarımın dökülmesi büyük oranda azaldı.

bende bu 3 ampulü kullanıyorum fakat içine çeşitli yağlar da ekliyorum... ayrıca şampuanımın içine de kırıyorum ve saçlarımın dökülmesi büyük oranda azaldı.

ayrıca turpu rendeleyerek bir miktar su ile haşladıktan sonra suyunu saç diplerimize sürünce çok işe yarıyormuş... denemedim ama deneyenler var :)

X