Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar saç gürleştirmek için neler yapıyorsunuz kızlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
ben geceden dedğin gibi sabaha kadar denerim ama pamukla yapmam ilginç gelmesin yaklaşık 1.5 su bardağını heryerine masajla ve bol bol yedire yedire yapıyorum elma sirkesi koymucam artık ve saçımıda kestircem belimde omuzlara kadar fena olmaz diye düşünüyorum birde perçemli olursa biraz moral olur bana.

kızz uğraşma pamukla parmak uçlarınla yedir masaj etkisi yapar ...

canım kat kat kestir modelli ve şık olur.. kahkül falan da hoş olur benim saçlarım öle çok hoş duruyor..

çam terebentin yağı kesinlikle. Şampuan ve saç kreminin içine konulduğunda, kokusu olmasa farkedilmiyor bile, max. bir ays onra farkedilir bir gürleşme ve parlaklık sağlıyor. Özellikle sarı saçların parlaması için.

canım bence ısırgan otunu dene gerçekten çok etkili.. sarımsak ta öledir ama kötü kokar beeeenaniknanik

canım geç gördüm galiba kusura bakma msj takibi konusunda pek iyi sayılmam, önceleri iki günde bir yaptım o zaman havalarda sıcaktı bende izinliydim, sonra haftada 2 ye düşürdüm şimdi 1 kere yapıyorum,bioksin,hc yağı, yılan yağı,hint yağı,bemiks be panten badem yağı,hepsini kullandım,Allah bilir ama sarımsak en iyisi geldi gibi geliyor bana,çıkan saçlarımda Maşaallah uzadı,artık boşluklar yok çok şükür,eşimde fark etti inanılmaz sevindim, bir ara durumu öyle abarttımki bildiğin sarımsağı olduğu gib baş halinde meyve sıkıcağından geçirdim saf sarımsak suyu sürdüm, ayy öyle koktu ki, sonra da bu ezip başıma koydum beklettim,o biraz daha az kokuyor, en azından cumartesi yapınca pazar kokmuyor, şimdi de yağın içinde kullanıyorum ama bak şöyle kullanan arkadaşlarda var,sarımsağı iyice ezip ılık zeytinyağıyla karıştır, öyle sür saçına yani macun kıvamında,ben çok memnunum inanki saçım daha az dökülüyor İnşaAllah sende memnun kalırsın, sevgiler canım

canım geç gördüm galiba kusura bakma msj takibi konusunda pek iyi sayılmam, önceleri iki günde bir yaptım o zaman havalarda sıcaktı bende izinliydim, sonra haftada 2 ye düşürdüm şimdi 1 kere yapıyorum,bioksin,hc yağı, yılan yağı,hint yağı,bemiks be panten badem yağı,hepsini kullandım,Allah bilir ama sarımsak en iyisi geldi gibi geliyor bana,çıkan saçlarımda Maşaallah uzadı,artık boşluklar yok çok şükür,eşimde fark etti inanılmaz sevindim, bir ara durumu öyle abarttımki bildiğin sarımsağı olduğu gib baş halinde meyve sıkıcağından geçirdim saf sarımsak suyu sürdüm, ayy öyle koktu ki, sonra da bu ezip başıma koydum beklettim,o biraz daha az kokuyor, en azından cumartesi yapınca pazar kokmuyor, şimdi de yağın içinde kullanıyorum ama bak şöyle kullanan arkadaşlarda var,sarımsağı iyice ezip ılık zeytinyağıyla karıştır, öyle sür saçına yani macun kıvamında,ben çok memnunum inanki saçım daha az dökülüyor İnşaAllah sende memnun kalırsın, sevgiler canım

çok sevindim canım senin adına bende denicem zeytinyağıyla sarımsak rendelemiştim 1 ay oldu onu sürcem yağa iyice sinmiş zaten sarımsak onu sürcem,aslında benim sorunum demir eksikliğinden böyle oldumsenağlama derdi veren allah şifasınıda verirmiş allah daha büyük sıkıntılardan hastalıklardan korusun saçlarımın önleride seyrek değil allahtan onca dökülmeye rağmen ,yenisi çıkıyor herelde ki ondan seyrelmiyor buda büyük moral oluyor bana,insan birşeyin kıymetini kaybedince anlıyor dökülmem bir dursun saçlarıma narin bir çiçiek gibi bakcama.s.

canım yaaaaaaaaa valla çok çok ihtiyacım olmadığı sürece ki allah etmesin inş.. sarımsak kullanamam yaw elim değince bile bikaç gün kalıyor kim bilir ne zaman geçer.. geçtiğin yeri kokutup gidrsin:KK70::KK70::KK70:ısırgan ii geldi bana hoş bu aralar üşeniyorum yapmaya ya neyse:eek: eşin bişi demiyormu :emir_bebek:

kızlar inş.. tamamen durur dökülmeleriniz.. ipek ciğim üzülme pozitif olursan her zaman daha ii olur sonuçlarda belki daha ii olur beyinde bitiyor herşey:)) saçlarımın dökülmesi duracak de sev saçlarını oyy benim güzel saçlarım artık dökülmeyeceksiniz falan okşa onları :KK70::KK70: inş. memnun kalırsın canım benm allah şifa versin inş üzme kendini ...

kızlar inş.. tamamen durur dökülmeleriniz.. ipek ciğim üzülme pozitif olursan her zaman daha ii olur sonuçlarda belki daha ii olur beyinde bitiyor herşey:)) saçlarımın dökülmesi duracak de sev saçlarını oyy benim güzel saçlarım artık dökülmeyeceksiniz falan okşa onları :KK70::KK70: inş. memnun kalırsın canım benm allah şifa versin inş üzme kendini ...

canım benim desteğin için çok teşekkür ederim aynen öyle yapıyorum soranlara bile dökülmüyor saçım diyorum çünkü dersem hep dökülür şimdi ısırgan kaynatıyorum saçlarımı yıkamıcam yarına kadar iyice etki etsin.:Saruboceq: şu aralar tek uğraşım oldu ya kafayı yicem sandım bir ara saçlardan ısırgan otumu içiyorum sallama:kahve: yarasın inşallah:)))

canım benim desteğin için çok teşekkür ederim aynen öyle yapıyorum soranlara bile dökülmüyor saçım diyorum çünkü dersem hep dökülür şimdi ısırgan kaynatıyorum saçlarımı yıkamıcam yarına kadar iyice etki etsin.:Saruboceq: şu aralar tek uğraşım oldu ya kafayı yicem sandım bir ara saçlardan ısırgan otumu içiyorum sallama:kahve: yarasın inşallah:)))
yarasıııınnnnnn:dance: canım çok kafayı takarsan bu seferde stresten dökülüra.s rahat ol uğraş ama sinirini bozmaa.. inş. ii geliğr yarına kadar:teselli:

Ya eskiden böyle değilse kızlar mesela benim gibi annem 50 yaşında ve süper saçları var Ya kuzenim çok cılızdı saçları bir anda gürleştii şuan aslan yelesi gibi ...
14 yaşına kadar gayet sağlıklıydı saçlarım ve şuanki halinden baya gürdü
yaşım şuan 19 ve 16 yaşında incelmiş olduğunu farkettim kedi tüyü gibi..
14 yaşında perma yaptırdım ve çok dökülme vardı önceleri permada azdırdı tabiikafamçokkarıştı
önceleri umursamıyordu kestirmekse kestirmek, baya kısa kestiriyordum permanın verdiği
dalgalar gitsin diiyee..
dalgalar gitti ama saç aynı kaldıı hala dökülüyor ve demir eksikliği B12vitamini eksikliği var sebebi budur herhaldee ne deyim Bir anda saçım böyle olduu genetik olsa hep ince saçlarım olurdu hatta resim bulursam eklicem kızlar
my.php

Son düzenleme:
Ya eskiden böyle değilse kızlar mesela benim gibi annem 50 yaşında ve süper saçları var Ya kuzenim çok cılızdı saçları bir anda gürleştii şuan aslan yelesi gibi ...
14 yaşına kadar gayet sağlıklıydı saçlarım ve şuanki halinden baya gürdü
yaşım şuan 19 ve 16 yaşında incelmiş olduğunu farkettim kedi tüyü gibi..
14 yaşında perma yaptırdım ve çok dökülme vardı önceleri permada azdırdı tabiikafamçokkarıştı
önceleri umursamıyordu kestirmekse kestirmek, baya kısa kestiriyordum permanın verdiği
dalgalar gitsin diiyee..
dalgalar gitti ama saç aynı kaldıı hala dökülüyor ve demir eksikliği B12vitamini eksikliği var sebebi budur herhaldee ne deyim Bir anda saçım böyle olduu genetik olsa hep ince saçlarım olurdu hatta resim bulursam eklicem kızlar
my.php

canım resim görünmüyo bu arada kuzenin herhangi bi uygulamadan sonramı gür saçlara sahip oldu??? eğer öyle ise ne kullandığını bizimle paylaşırsan çok sevinirim bende 19 yaşındayım 15 yaşına kdr inanılmaz gür saçlara sahiptim şuan dört de bir i kaldı kafamda senağlamasenağlamasenağlama

canım benim saol ya iyiki kadınlar kulubu var iyiki varsınız çok destek oldu bana,atlatcam canım inanıyorum ama çok kötü günler atlattım inşallah herşey bundan sonra daha iyi gitsin kansızlık sorunu olanlara önerim var hergün bir tatlı kaşığı harnup pekmezi için.
:teytey:

merhaba arkadaşlar

benimde inanılmaz bir saç dökülmem özellikle banyodan sonra 2 avuç dolusu saç elimde kalıyordu..kafamçokkarıştı
taki doğru şeyi bulana kadar.. kullanmaya başladıktan 2 hafta sonra bütün saç dökülmem durdu. hatta bu ürünün dökülmeyi durdurmanın yanı sıra saç çıkarma da etkili bir ürün
fiatıda oldukça iyi irandan gelen bir şampuan adı zigavus bütün eczanelerde bulunuyo..
bana çok iyi geldi etkilerinden çok memnunum ne kullandıysam saç dökülmemi durduramamıştım.. sizede tavsiye ederim .. ürünün tamamen bitkisel içinde kimyasallar olmadığı için banyodan sonra tararken biraz zorlanabilirsiniz şampuan tamamen sarımsaktan yapılmış kutusunun üzerinde koca bir baş sarımsak resmi var ama bu sizi korkutmasın tamamen kokusuz.. aşağıda ürünle ilgili açıklamalar var..SAÇ DÖKÜLMESİNDE ZİGAVUS SARIMSAKLI ŞAMPUAN KULLANIMI:ÖZET: Sarımsağın saçlı deriye topikal olarak uygulanmasının saç dökülmesi üzerine olan etkisinin araştırılması amacıyla yapılan bu klinik çalışmada 39 erkek hasta Norwood-Hamilton Skalası, 21 kadın hasta Ludwig Sınıflamasına göre tasnif edilmiş, erkek hastalardan Model 6 (evre 6) ve Model 7(evre 7), kadın hastalardan Evre3 teki hastalar çalışma dışı bırakılmıştır. Hastalar 18-56 arası yaş grubundan seçilmiş, yaş ortalaması 34 olmuştur. Çalışma 3 ay sürmüş, kontroller üç hekim ve bir uzman hemşire tarafından yapılarak kaydedilmiş, ayrıca iki aşamada anket yöntemi ile hasta kanaatleri derecelendirilerek çalışma sonuçları çift taraflı memnuniyet testine tabi tutulmuştur. Çalışma sonucunda hastalarda ( takip edilmeyen 1 hasta hariç ) Minoxidil, retinoik asit, aminexil, finasterid, viprostol, tretinoin, siklosporin, hyalüronik asit ve saw palmetto gibi saç dökülmesi tedavisinde kullanılan ürünlerden herhangi birini beraberinde kullanmaksızın sadece sarımsaklı şampuan (ZİGAVUS) kullanımının tek başına saçlı deride kepeklenme sorununu çözdüğü, saçtaki oluşan tahribatı giderdiği, büyümeyi hızlandırdığı, saç dökülmesini (hekim derecelendirmesi açısından %86) önlediği, hasta anketinde memnuniyet oranının %93 olduğu, hastaların daha önce kullandıkları benzer topikal ürünlere göre tedaviye devam etme niyetlerinin %93 olduğu saptanmıştır. AMAÇ VE KAPSAM: Saç dökülmesi; genetik ve hormonal faktörler , fiziksel ve kimyasal ajanlar ( yanıklar, mekanik travmalar, radyasyona maruziyet, diğer kimyasallar) , psikolojik faktörler, otoimmün - endokrin hastalıklar, enfeksiyonlar ( fungal, bakteriyel, viral ve protozoonal), neoplazmlar, esansiyel dermatozlar, kronik ilaç kullanımı v.s sebeplerle saçlı deride folliküllerin kalıcı veya geçici kaybını ifade eder. Erken fark edilmesi fizik muayene ile mümkündür. Sebebe dönük araştırmalarda fizik muayeneden başlayan ve deri biyopsisine kadar giden bir dizi test gerekebilir. Genelde hekimler sebepten çok tedaviye dönük seçenekler üzerinde yoğunlaşırlar. Medikal ve cerrahi yöntemler olmak üzere iki ana başlık altında toplanacak yöntemlerle tedavi edilmesi mümkün olan bu hastalık erkeklerde kadınlara oranla daha sık görülmektedir. Erkek tipi kellik ( male pattern alopesi ) daha agresif bir dökülme olup hızlı, diffüz ve çoğunlukla bilateraldir. Ön ve / veya tepeden başlayıp, ileriki zamanlarda ön ve tepe arasındaki bantı da içine alarak birleşme eğilimi gösteren ilerleyici bir yol izler. Norwood-Hamilton Skalası’ na göre Model A- Model F (evre 1-evre 7) şeklinde sınıflandırılır. Kadın tipi kellik ( female pattern alopesi ) homojen dökülme eğiliminde olup ön tarafı tutar ve Ludwig sınıflamasına göre evre 1 ile evre 3 arasında derecelendirilir. Tam ve kesin olmamakla birlikte medikal ve cerrahi yöntemler kullanılarak kısmen tedavisi mümkündür. Medikal tedavide kullanılan ilaçlar arasında Minoksidil, finasterid,aminexil, siklosporin, takrolismus ( fk 506), sitokrom p-450 aromataz enzimi, anti androjen tedavi, hiyalüronik asit, retinoik asit ve siproteron asetet sayılabilir. Bitkisel tedaviler içinde ho shou wu, ısırgan otu, sarımsak, yeşil çay, çinko, pygeum ( pygeum africanum ), saw palmetto ( serenosa repens ) gibi değişik öneriler vardır. Cerrahi tedavide artık terk edilen flap, çizgisel-dairesel saç ekimi, galeoplasti gibi yöntemlerin yanında halen başarıyla uygulanan follilüker ünite transferi ve özellikle folliküler ünite ekstraksiyonu sayılabilir. Son yıllarda gelişme gösteren gen terapisinin ümit vaat eden sonuçlarını beklemek gerekir. Bu araştırma oldukça değişken protokollere sahip olan saç dökülmesi tedavisinde sarımsak kullanımının hekim ve hasta memnuniyeti açısından yeterli bir etkinlik sağlayıp sağlayamadığı sonucunu ortaya koymayı amaçlamıştır. KULLANILAN ŞAMPUANIN İÇERİĞİ: Distile su, sodyum lauril sülfat, cocamidoprodil, betain, sarımsak ekstraktı, provitamin b5, gilkostearat, poliquateryum 10, metilparaben, probil paraben, gliserin İZLENEN YÖNTEM: Erkek ve Kadın tipi saç dökülme sorunu yaşayan 60 hasta üzerinde 90 gün süren çalışmada hastalara günaşırı 4 cc Zigavus Sarımsaklı Şampuan kullandırılmış, çalışmanın başlamasından önce bütün hastalara COSCAM USB-225 ile saç analizi yapılmış, yapılan analizde önce Standard Lens ( X100 ) ile cm2 deki saç kökü sayısı ve saç teli sayısı hesaplanıp kaydedilmiş, ardından X400 luk lens ile ortalama saç teli kalınlığı ölçülüp kaydedilmiş, bu işlemler Sağ yan,Arka,Sol yan,Tepe bölgeleri için ayrı ayrı tekrarlanmıştır. Bütün hastaların Canon S5 Fotoğraf makinası ile ön , tepe , sağ yan , sol yan , yakın plan macro ve yakın plan supermacro fotoğrafları çekilmiş ve arşivlenmiştir. Hastalar aylık takipler halinde kontrollere çağrılmış, kontrollerde klinik düzelme ve hasta memnuniyetine ilişkin değerlendirme formu doldurulmuştur. Fotoğraflar, analiz sonuçları ve anketler uzman ekip tarafından değerlendirilmiş kayıt altına alınmıştır. UZMAN EKİP KLİNİK BULGULARI: Klinik çalışmanın başlamasından itibaren tedavinin bitimine kadar ki aşamalarda kaydedilen klinik bulgular Zigavus Sarımsaklı Şampuanın saçlı deride var olan kepeklenmeyi azalttığı, saç dökülmesini azalttığı, cm2 deki saç yoğunluğunu arttırdığı, ortalama saç teli çapını arttırdığı, dolgunluğunu arttırdığı, görsel açıdan sağlıklı görünümüne katkıda bulunduğunu göstermiştir. Uzman ekibin klinik bulgularının yapılan fotoğraf çekimleri, saç analizi ve laboratuar testleriyle uyum gösterdiği, hasta memnuniyeti ile örtüştüğü gözlemlenmiştir. HASTA DERECELENDİRMESİ VE HASTA DEĞERLENDİRME FORMU: Hastaların her biri için ilk muayene esnasında ve tedavi bitiminde hasta memnuniyetini ölçümlemek için çeşitli soruların sorulduğu ilişikte örneği bulunan Hasta Değerlendirme Formu doldurulmuş, sonuçlar uzman ekiplerce değerlendirilerek istatistiksel olarak raporlanmıştır. Hastaların hasta değerlendirme formlarında verdikleri yanıtlara göre saç dökülme sorunlarında ve dökülme harici şikayetlerinde belirgin derecede azalma, tedaviye devam konusunda tam bir istikrar gösterdikleri gözlemlenmiştir. YAN ETKİLER: Bütün hastaların 30 günde bir yapılan kontrol muayenelerinde yanma, batma, eritem, kepeklenme, şiddetli irritasyon, duyarlılık, alerji ve kaşıntı ile ilgili bir yan etki olup olmadığının takibi yapılmış, tek bir bayan hasta yanma ve batma şikayeti dolayısıyla 2 gün şampuansız yıkama yapmış, tedaviye devam ettiğinde bir şikayeti kalmamıştır. Görülen bu yan etki tedaviyi sonlandırmayı gerektirecek kadar şiddetli olmamış, hastanın kendi aldığı bir tedbirle geçmiştir. Başka bir yan etki gözlemlenmemiştir. SONUÇ VE ÖNERİLER: Sonuç olarak saç dökülmesi ve saçlı deri hastalıklarında Zigavus Sarımsaklı Şampuan kullanımının gerek klinik gerekse hasta değerlendirmesi açısından diğer şampuanlara göre belirgin bir iyleşme sağladığı anlaşılmıştır. Özellikle uzun süren saç dökülme tedavilerinde hastaların bir süre sonra tedaviyi bırakmalarına rağmen Zigavus Sarımsaklı Şampuan kullanımında böyle bir sorunla karşılaşılmamıştır. Erkek hastaların diğer ilaçların 5 alfa redüktaz üzerine olan etkileri dolayısıyla saç dökülmesi tedavilerine ihtiyatlı yaklaşımlarına rağmen bu üründe böyle bir sorunla karşılaşılmamış, hastalar ürünü daha kolay kabullenmiş, kullanımında bir yan etkiyle karşılaşmamış, ilave bir zaman harcamadıklarından tedaviye devam konusunda istikrarlı davranmışlardır. Özetle Zigavus Sarımsaklı Şampuan klinik yeterlilik ve hasta tolerabilitesi açısından saçlı deri sorunları ve saç dökülmesi sorununda yeni ve etkili bir tedavi protokolu olarak gerek hekimler gerekse hastalar tarafından kabul görmüştür.

saçın gür veya seyrek olması bence genetik yapı ile ilgili mesela benim saçım(maşallah diyim) o kadar gür ki dökülse bile bi türlü bitmiyo yani,ama bi arkadaşım var ilkokul birinci sınıftan beri tanırım saçları hep aynı düz seyrek ve yağlı yani annesine çekmiş oda ben bunun genetik yapı ile ilgili olduğuna inanıyorum

canım benim saol ya iyiki kadınlar kulubu var iyiki varsınız çok destek oldu bana,atlatcam canım inanıyorum ama çok kötü günler atlattım inşallah herşey bundan sonra daha iyi gitsin kansızlık sorunu olanlara önerim var hergün bir tatlı kaşığı harnup pekmezi için.
:teytey:
NE DEMEKa.s.MORAL VEREBİLİYORSAM NE MUTLU BANAŞeniz İNŞ. CANIM BİRAZ HAYATTA BAZI ŞEYLERE KARŞI VURDUMDUYMAZ OLCAKSIN... İNŞ. DÜZELİR GÜZELŞM SIKMA CANINI BİZ VARIZ YANINDA:teselli: CANIM BEN KULLANIYORUM İLAÇ BENİM DEMİR EKSİKLİĞİ İLERİ DÜZEYDE DR İLAÇ VERDİ 6 7 AY KULLANACAĞIM KESİNTİSİZ EKSTRA BİŞİ KULLANMASINA GEREK YOK DEMİŞ..O YÜZDEN İLACI KULLNMAYI BİTİREYİM İNŞ. BAKALIM...YİNE DE SAĞOL ŞEKERİM ÖPÜYORUMMŞeniz

sevgil yeshil, kocam cumartesi günleri erken çıkıp geç geliyor, yağın içinde olunca sarımsak çok kalmıyor ki kokusu,akşama gelince bişi anlamıyor bile, yada bilmiyorum üzülmiyim diye de söylemiyor olabilir, çünkü seyrelmelere ne kadar üzüldüğümü biliyor, Allah ıma çok şükür şimdi düzeldi iyiki

bendeki sorunu buldum sanırım arkadaşlar ne bioxcin ne sarımsak kansızlık varsa
hepsi geçici çözümler..
Kitapta okudum demir eksikliği saç dökülmesine büyüme gelişmeye solgun tene sebeb oluyormuş..
yani ilaçlarımı kullanmassam hiç bir şey fayda etmeyecek..:çok üzgünüm:

ben 15 yaşındayım diyet yüzünden falan nerdeyse kel kaldım yani...
saçları uzatmanın bi yolunu biliyorum...Annelerimiz pirinci yıkarlar ya o suyunu bi kaba alın saçlarınızı yıkadıktan sonra o suyu döküp bi 5-10 dk beklemeniz yeterli.ardındn durulayın uzar...ama benim saçlarımın acil gürleşmesi lazım düğünde saçlarımın fare kuyruğu gibi olmasını istemiyorum =((

X