Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar saç gürleştirmek için neler yapıyorsunuz kızlar

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
ben çocukken annem saçlarımı üst üste 2-3 defa kökten kazıtmış şimdi bir kökten 3-4 tane saç çıkyor feci gür (maşallah)

dökülme için sampuan onerısı olan war mı?? dercos sampuan bi haftada dokulmeyı durduruyo dmstı eczaneden bı bayan.bide nival sampuanı onerıyolar.sclrm ck az kaldı bioblas kullanıyodum 2 yıldır bı ıse yaramadı =(

arkadaşlar ben badem yağı ve zeytin yağuı kullanıyorum.ama doğal olması gerekiyo işeyraması için.ben 3 liraya alıyorum aktardan ama doğal olduğunu pek düşünmüyorum.deildirde yani.. çünkü bu kadar ucuz olmazdı.daha önce içine bildiğimiz ayçiçek yağını koyduklarını duymuştum ne kadar doğru bilemiyorum.sizin aldığınız yağlar ne kadar ?

arkadaşlar ben badem yağı ve zeytin yağuı kullanıyorum.ama doğal olması gerekiyo işeyraması için.ben 3 liraya alıyorum aktardan ama doğal olduğunu pek düşünmüyorum.deildirde yani.. çünkü bu kadar ucuz olmazdı.daha önce içine bildiğimiz ayçiçek yağını koyduklarını duymuştum ne kadar doğru bilemiyorum.sizin aldığınız yağlar ne kadar ?

Yagı bi tanıdıgım banada tavsiye etti normal yag ile yumurtayı karıstırıp sacıma haftada bir sürmemi söyledi. Kullanmış cok memnun kalmış bnde gördüm sacları cok saglıklı gür ve upuzundu.

çam terebentin saça çok iyi geliyor.yalnız tek başına kullanmayın badem yağıyla birlikte kullanın.saçları çok parlak yapıp yumuşatıyor.bende saç dökülmesi için çok şey kullandım ama bi sonç alamadım.sadece çam terebentin.bide sarımsak çok iyi diyolar.rendeleyip şampuanın içine atmak gerek..eczaneden alınan kimyasal şeyleri hiç önermiyorum hiçbir işe yaramıyorlar,tamamen para tuzağı ve vakit kaybı.

ya ben bi konu acmıstım yoksa baska forumamı yazdım hatırlamıyorum.. arkadasım bahsetmişti defne sabunundan.. sacları baya gürleşmişti bi aratın bulursunuz sac gürleştirmek için diye kk da

sabun kullanımı ile ilgili bende iyi şeyler okudum ve duydum ama denemeye cesaret edemiyorum

0.5 mm lik dermorollerden ve saç serumlarından birini uygulamayı düşünüyorum. Uygulayınca yorumlarımı yazarım.

Selam kızlar,

Ya benim saçlarım ince telli, yağlı, ve çok seyrek. O kadar az ki şekil bile veremiyorum. Her sabah işe giderken mecbur düzleştirip gidiyorum, kabartıyorum. ama bunlara ragmen yine de saçlarımın arasındaki büyük boşilukları kapatamıyorum. Çok çaresizim. Ne önerirsiniz arkadaşlar ısırgan otu iyi geliyormus gercekten.İşyerinden bir abla ısırgan otunu ılık suda bekletip suyuyla saçlarını yıkadığını söylemişti ve sonucun saçlarının herkesin farkedeceği kadar cok gürleştiğini söylemişti. Ama tam olarak nasıl kullanıyordu bilmiyorum mesala ısırgan otu suda ne kadar bekletiliyordu, saça masaj yaparak mı yıkanıyr. saçta bekletilmesi gerekiyormu. hiç birini bilmiyorum. Şimdi çok çaresizim. Önerebileceğiniz ve gercekten saçlarımın gürleşmesine yardımcı olabilecek şampuan ya da saç kremi var mı? ?? lütfeeen :KK14::KK14::KK59:

Selam kızlar,

Ya benim saçlarım ince telli, yağlı, ve çok seyrek. O kadar az ki şekil bile veremiyorum. Her sabah işe giderken mecbur düzleştirip gidiyorum, kabartıyorum. ama bunlara ragmen yine de saçlarımın arasındaki büyük boşilukları kapatamıyorum. Çok çaresizim. Ne önerirsiniz arkadaşlar ısırgan otu iyi geliyormus gercekten.İşyerinden bir abla ısırgan otunu ılık suda bekletip suyuyla saçlarını yıkadığını söylemişti ve sonucun saçlarının herkesin farkedeceği kadar cok gürleştiğini söylemişti. Ama tam olarak nasıl kullanıyordu bilmiyorum mesala ısırgan otu suda ne kadar bekletiliyordu, saça masaj yaparak mı yıkanıyr. saçta bekletilmesi gerekiyormu. hiç birini bilmiyorum. Şimdi çok çaresizim. Önerebileceğiniz ve gercekten saçlarımın gürleşmesine yardımcı olabilecek şampuan ya da saç kremi var mı? ?? lütfeeen :KK14::KK14::KK59:

malesef bi fikrim yok. sarimsak iyiymis. onu cok duydum.

kizlar saclarimizin resimlerini paylasalimmi?

yaklasık 1 aydır medobiotin kullanıyorum günlük yarım tablet olarak(2,5mg) fazlası yüzdeki tüyleri siyahlaştırıyormuş.1. etkisi saç dökülmem iyce azaldı zaten benim abartılı bir dökülmem yoktu(günde 30-40 tel kadar dökülüyordu)ancak şuanda 7-8 tel ancak dökülüyor.ve saçlarımın daha güçlendiğini hissedebiliyorum.2.etkisi psikolojik olarak çok iyi durumdayım.saçlarımın az döküldüğünü güçlendiğini hissetmek insana moral veriyor.valla canım ben şuan için çok memnunum zaten saçların vitamini biotindir.ama biotinin fazlasınada dikkat etmek gerekiyor.günlük 1mg-2,5 mg yeterli.istersen solgar'ın 1mg lık biotin hapınıda tercih edebilirsin.bol saçlı sağlıklı günler canım.:))opuyorumnanaktan

bende biotin kullandım dökülme durdu ama gürleşmedi saçlarım

sarımsağı saçın azalan yerine kızartana kadar sür diyolar ama ben kokarım die korktum deneyen varmı?

benim arkadaşım çam terebentin yağını 750 ml lik şampuana karıştırarak kullanıyor 1 yıldır ve sacları benim saclarımdan daha ince telliydi.şu an oldukça gür saçları var ve çabucak uzadığını gördüm.ama kullanırken yüzünüzden uzak tutmanız gerekiyormuş yüzünüzün tüylenmemesi için.

saçlarım 1 ay önce çok dökülüp cansızlaşmıştı fakat haftada 2-3 kere sarmısak yedim.:) öle çiğ çiğ değilde yemeklerde biraz bol kullanın .... ben çok faydasını gördüm ..

minoxil kullanna varmı ?

kızlar sizi anlamıyorum hem saçları gürleştirme derdindesiniz, bitkisel olsun, kolay kulanılır olsun, bütçeye uygun olsun, hemen etki etsin diyorsunuz hemde kokusundan şikayet ediyorsunuz. bunu sizi yermek için eleştirmek için söylemiyorum kokuyu falan bırakıp denemeye başlayın. inanın işe yarıyor sarmısak. bıkmadan usanmadan deneyin en kısa sürede derdinize çare bulacaksınız Allah'ın izniyle. insan deneyeceği, işe yarayacağı maskenin başkalarında işe yaradığını duymak görmek istiyor ikna olabilmek için bunu en iyi bilenlerdenim.

benim o kadar gür ve uzun saçlarım vardıki günün birinde bu durumda olabileceğim aklımın ucuna gelmezdi. kuaför görünce diğer çalışan arkadaşa yönlendirirdi beni sırf uğraşmasın diye ve buna bir kaç kez denk geldim. ama 2 yılda saçlarım durmadan dökülmeye başladı düzleştirici, bir ay bile dolmadan saç boyama sevdası, kansızlık, demir eksikliği.. derken inanın sizin fare kuyruğu deyiminiz daha gürdü saçlarıma göre. çare arayıp durdum bir çok şey denedim. işe yarayanlar oldu elbette saç dökülmemi durdurdum ve ardından hızlı birşekilde dökülen saçlarımın çıkması derdine düştüm ve sonunda saçlarımın aralarından saç fışkırdı bütün samimiyetimle söylüyorum. bunu gerçekten sizin pes etmemeniz ve bu güzel nimete inanmanız için yazıyorum.

şimdi o koku olayına da gelince zaten sütle 1-2 dk. kaynatırsanız koku kalmıyor. maskenin içinde sarımsak olduğunu bile bilmiyorsunuz.

içine hint yağı, zeytinyağı, çörekotu yağı koyup ( ya asında elinizde hangi tür yağ varsa onu koyun benim elimde bunlar vardı diye bunları koydum) sarımsakları koyun içine bir baş koyuyorum ben. öyle 15 gün falan bekletmiyorum ben 1 gün bile kalması kafi. sonra hergün ya da gün yapıp bir gün dinlendirin saçı size kalmış 1 ay boyunca yapın haksız olmadığımı göreceksiniz. bu arada benim saç tipim kuru olduğu için gecede bekletiyorum eğer yağlı bir saç yapınız varsa 2-3 saat yeterli olur.

destan gibi yazdım belki okumaya mecaliniz bile yetmez ama gerçekten inanmanız adına ve pesetmemeniz adına aklımdan ilk geçenleri yazdım umarım şefk veririm size Allah'a emanet olun:KK69:

Saçların gürleşmesi için entele otunu öneririm. Forumda saç uzattığı için paylaşılmış ama daha ziyade saçların gürleşmesini sağlıyor.Geçen yıl 2 ay boyunca uyguladım ve müthiş faydasını gördüm.Şimdi yeniden uyguluyorum. Arkadaşlar ben çok faydasını gördüm. Dikkat etmek şartıyla kullanmanızı tavsiye ederim.

kızlar sizi anlamıyorum hem saçları gürleştirme derdindesiniz, bitkisel olsun, kolay kulanılır olsun, bütçeye uygun olsun, hemen etki etsin diyorsunuz hemde kokusundan şikayet ediyorsunuz. bunu sizi yermek için eleştirmek için söylemiyorum kokuyu falan bırakıp denemeye başlayın. inanın işe yarıyor sarmısak. bıkmadan usanmadan deneyin en kısa sürede derdinize çare bulacaksınız Allah'ın izniyle. insan deneyeceği, işe yarayacağı maskenin başkalarında işe yaradığını duymak görmek istiyor ikna olabilmek için bunu en iyi bilenlerdenim.

benim o kadar gür ve uzun saçlarım vardıki günün birinde bu durumda olabileceğim aklımın ucuna gelmezdi. kuaför görünce diğer çalışan arkadaşa yönlendirirdi beni sırf uğraşmasın diye ve buna bir kaç kez denk geldim. ama 2 yılda saçlarım durmadan dökülmeye başladı düzleştirici, bir ay bile dolmadan saç boyama sevdası, kansızlık, demir eksikliği.. derken inanın sizin fare kuyruğu deyiminiz daha gürdü saçlarıma göre. çare arayıp durdum bir çok şey denedim. işe yarayanlar oldu elbette saç dökülmemi durdurdum ve ardından hızlı birşekilde dökülen saçlarımın çıkması derdine düştüm ve sonunda saçlarımın aralarından saç fışkırdı bütün samimiyetimle söylüyorum. bunu gerçekten sizin pes etmemeniz ve bu güzel nimete inanmanız için yazıyorum.

şimdi o koku olayına da gelince zaten sütle 1-2 dk. kaynatırsanız koku kalmıyor. maskenin içinde sarımsak olduğunu bile bilmiyorsunuz.

içine hint yağı, zeytinyağı, çörekotu yağı koyup ( ya asında elinizde hangi tür yağ varsa onu koyun benim elimde bunlar vardı diye bunları koydum) sarımsakları koyun içine bir baş koyuyorum ben. öyle 15 gün falan bekletmiyorum ben 1 gün bile kalması kafi. sonra hergün ya da gün yapıp bir gün dinlendirin saçı size kalmış 1 ay boyunca yapın haksız olmadığımı göreceksiniz. bu arada benim saç tipim kuru olduğu için gecede bekletiyorum eğer yağlı bir saç yapınız varsa 2-3 saat yeterli olur.

destan gibi yazdım belki okumaya mecaliniz bile yetmez ama gerçekten inanmanız adına ve pesetmemeniz adına aklımdan ilk geçenleri yazdım umarım şefk veririm size Allah'a emanet olun:KK69:

Hmm, ben bunu deneyecegim. Benim saclarim dokulmuyor ama bende sac koparma huyu basladi. Oyle cok degil ama haftada 2-3 kere filan oluyor. Allah korusun kel kalmaya baslamadan ellerimi durdumam lazim. Bir de saclarim daha gur olsun istiyorum. Bakalim bu yontem ise yarayacak mi. :KK31:

hc yağını bende merak ettim.ben sarımsağı sızma yağın içine koyup bir ay beklettim.şimdi haftada bir kez kullanıyorum.çok iyi geliyor.saçı besliyor.

organicum benim saçlarıma hiç iyi gelmedi bende arkadaşımın tavsiyesi üzerine zigavusu kullndım şuan da hala bunu kullanıyorum gayet memnnum kızlar dökülmelerimi falan durdurduEn Büyük KK

X