Saç Rengi ve Saç Boyama Saç Hikayem - Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Sorabilirsiniz

Bende çok soru sordum zamanında öyle öğrendim. İgora 0.22 olayı benim saf mor boya olayımla aynı. Ben saf boyayı cila yapıyorum igora 0.22 normal boyaya konuyor. Tabiki bunu deneyebilirsiniz. Kolestonun 7/2 si varsa eğer gerçekten daha güzel bir sonuç alırsınız. Ben Koleston perfect 8/1 boyamıştım soğuk geliyordu sonra 8/2 ye geçtim daha bejimsiydi. Hatta inoa da mıydı unuttum 8.21 vardı o çok çok güzeldi. Gayet altın bej tonuydu.

Bencede dediğim gibi yeni boyandıysa en az 15 gün bekleyin sonra dipleriniz çıkmadıysa (anladığım kadarıyla çok kızıl olmuş ben hürrem kadar durduğunu tahmin etmedim) yeni boyanıza 1 veya 1.5 cm igora koyabilirsiniz. Küllü renklerde Loreal Majirel öneririm. 6.1 de deneyebilirsiniz loreal çok koyu tutmuyor. Oksidan kesinlikle %6

çoook teşekkür ederim başka yardım isticek kimsem de yok..

ben cila olayını tam anlamadım kuaförler yıkama setinde cila yapıyor ya ondan mı alcam boyayla cila nasıl oluyor ki:KK43:(
dip boyam zaten geldi 1 ay oldu tam görünüşte hürrem gibi değil çok kızıl yok ama güneşte mağaza ışıklarında yada çok ışıklı bir ortamda turuncu gibi kızıl gibi parlıyor.. normalde rahatsız etmiyor kuaföre 40 lira da vermek istmiyorum çünkü saçım ooo süper olmuş diyemiyorum. ben sadece sarı kısımların üstünü boyamak istiyorum direk 7.1 boya ve o mor boya olayını o kısma uygulasam tutar mı yada sadece yeni çıkan koyu saçlarımamı? 6.1 nasıl br renk olur ki çok mu koyu olur yada alttan önceki kumral çıkarsa 3 renk olursam bu kezde en iyi kumraldan mı gitmek?
sandığınızdan daha cahilim bu konuda 4 yıldır hep kuaförlere boyatıyorum çoğu hüsranla bitse de ben kendim boyayayım benim neyim eksik diyorum ama çook şeyim eksik.. inşallah sıkılmazsınız benden:KK43:

yeşil ile boyadığım foto mağazada
mavi ile boyadığım akşama doğru güneş ışığı yok
diğeri de az önce çektim ışığa göre çok değişiyo ne yapıcam nasıl tutturcam dip boyamı.. sarıları boyamak istemiyorum yani uçları daha öncede boyalı çok yıpranır ve boya tutmaz zaten sadece üst kısmı boyamak yada dip boyamı yapmak istiyorum :KK43: daha iyi bir analiz için koyuyorum bu fotoğrafları :)

Eklentiler

• 12227635_10207130939059590_860980882461515383_n.jpg
    12227635_10207130939059590_860980882461515383_n.jpg
    26,5 KB · Görüntüleme: 135
  • 12227698_10207130893538452_4169708332151838470_n.jpg
    12227698_10207130893538452_4169708332151838470_n.jpg
    29 KB · Görüntüleme: 141
  • 12208630_10207130940859635_5522998006537227610_n.jpg
    12208630_10207130940859635_5522998006537227610_n.jpg
    26,7 KB · Görüntüleme: 192
Son düzenleme:
Ben konyada yaşıyorum mavi boya bulamadım burda netten de kargo parası falan bi dip boyasına geliyor. Gerçi bi tane aldım mı uzun süre gider sanırım :) söylediğiniz 7.1 i aldım ama korkuyorum :)

Eklentiler

• 20151116_154128.jpg
    20151116_154128.jpg
    53,7 KB · Görüntüleme: 115
Ben konyada yaşıyorum mavi boya bulamadım burda netten de kargo parası falan bi dip boyasına geliyor. Gerçi bi tane aldım mı uzun süre gider sanırım :) söylediğiniz 7.1 i aldım ama korkuyorum :)
Durumu çok çok iyi çözdüm. Saçınızın ilk boyanan yerleri çok açılmış ve altta koyu zemin olan saça açık kumral boyanmış. Sorun tamamen bu . Aslında oksidan değişimi yapılarak çözülebilcek sorun. Bence boyayı iade edin. Marketleri veya gratisleri karıştırırsanız Kolestonun Tüp boyaları var ve gayet uygun fiyatı var bide yanında küçük tüp şişe alıyorsun heh olayın en önemli kısmı o Koleston 7/0 alıp yanında kesinlikle ve kesinlikle %6 yazan oksidan krem alıyorsun . Sonra boyuyorsun. Risk yok sadece ilk boyandığında koyu olucak onu garanti edebilirim ama simsiyah değil tabiki. Koyuluktan korkuyorsan son çare Palette ye güven Palettenin 7-0 ına tamamen boya bence sonuç harika olucak.

Durumu çok çok iyi çözdüm. Saçınızın ilk boyanan yerleri çok açılmış ve altta koyu zemin olan saça açık kumral boyanmış. Sorun tamamen bu . Aslında oksidan değişimi yapılarak çözülebilcek sorun. Bence boyayı iade edin. Marketleri veya gratisleri karıştırırsanız Kolestonun Tüp boyaları var ve gayet uygun fiyatı var bide yanında küçük tüp şişe alıyorsun heh olayın en önemli kısmı o Koleston 7/0 alıp yanında kesinlikle ve kesinlikle %6 yazan oksidan krem alıyorsun . Sonra boyuyorsun. Risk yok sadece ilk boyandığında koyu olucak onu garanti edebilirim ama simsiyah değil tabiki. Koyuluktan korkuyorsan son çare Palette ye güven Palettenin 7-0 ına tamamen boya bence sonuç harika olucak.

Tüh yanlış almışım o tarafa gideceğim yarın değiştireyim inş değişirler. Birde kuaföre gittim turuncu oldu diye gelin rengi oturtalım koyulaştıralım dedi gitsem mi bu kez de ilkkez olduğu için renk oturmamış dedi nekadar doğru bilemem.. gelişmeleri paylaşırım sizinle değişmezlerse de yeni alırım napalım:)

Tüh yanlış almışım o tarafa gideceğim yarın değiştireyim inş değişirler. Birde kuaföre gittim turuncu oldu diye gelin rengi oturtalım koyulaştıralım dedi gitsem mi bu kez de ilkkez olduğu için renk oturmamış dedi nekadar doğru bilemem.. gelişmeleri paylaşırım sizinle değişmezlerse de yeni alırım napalım:)
Valla çok doğru , size dediğim gibi renk oturmamış tekrar boyanması gerek , evde 6.1 alıp boyayabilirsiniz veya kuaförünüz:) tercih sizin.

Valla çok doğru , size dediğim gibi renk oturmamış tekrar boyanması gerek , evde 6.1 alıp boyayabilirsiniz veya kuaförünüz:) tercih sizin.

Kuaförden iyisiniz vallahi bide ona tekrar nasıl güvencem kendisine de söyledim. Teşekkürler yardımlarınız içinn inş güzel sonuçları paylaşırım

Merhaba , saçınıza kızıl boya kullanmış olmalı ki ilk sürdüğü yerler kızıl olmuştur. Tekrar düzeltmeye gelin diye de yapıyorlar böyle. 21 gün saçınızı boyamayin. 21 gün sonra Bakır karamel istiyorsanız koleston perfect 7/73 %9 oksidan ile boyayın.

Cevabiniz icin cok tesekkur ederim.cevap verilmemistir diye bakmadim acikcasi oylece biraktim dipleriimde uzadi simdi ve bu seferde etrafimdakiler bu bakir karemel yakismadi diyince kala kaldim ne yapcami sasirdim. sea 123 sizce ben acik kullu kumral yapsam olurmu onda arastirdigima gore turunculuk rengi cok oluyormus.yada boya silici alsam kendi sac renginemi doner yada boyamadan once orielle acmisyi o halemi doner aranizda bu oslemi deneyen varmi acaba
Bu arada saclarim akti dipler bakir karemel gibi gibi tam degil hani.diplerden asagisi da sariya yakin bir renk oldu

Cevabiniz icin cok tesekkur ederim.cevap verilmemistir diye bakmadim acikcasi oylece biraktim dipleriimde uzadi simdi ve bu seferde etrafimdakiler bu bakir karemel yakismadi diyince kala kaldim ne yapcami sasirdim. sea 123 sizce ben acik kullu kumral yapsam olurmu onda arastirdigima gore turunculuk rengi cok oluyormus.yada boya silici alsam kendi sac renginemi doner yada boyamadan once orielle acmisyi o halemi doner aranizda bu oslemi deneyen varmi acaba
Bu arada saclarim akti dipler bakir karemel gibi gibi tam degil hani.diplerden asagisi da sariya yakin bir renk oldu
oryalli haline döner. tabi o da işlemi çok iyi bi şelde uygularsanız.. durulama işlemi çok önemli boyanın saçtan tamamen akıtılması lazım.. aksi hhalde hakkı verilmeyince iki üç gün sonra renk oksitlenp koyulaşabiliyo yeniden...

oryalli haline döner. tabi o da işlemi çok iyi bi şelde uygularsanız.. durulama işlemi çok önemli boyanın saçtan tamamen akıtılması lazım.. aksi hhalde hakkı verilmeyince iki üç gün sonra renk oksitlenp koyulaşabiliyo yeniden...
mm
merhaba orielli hali cok kötü renk ama korkumdan yapamıcam sanırım.direk ustune cok acık kumral boyasam,yada küllü kumral.veya 8.71 kremalı kahve olurmu acaba :KK43: ay resmen ne yapıcamı saşırdım.
acaba koleston wella perfect 8.71 kremalı kahve kullanan varmı aranızda

Merhaba , saçlarınızı şimdi 8 tonlarına boyarsanız tutmayacağını garanti edebilirim. Bence asla renk değişimine gitmeyin. Bırakın bakır karamel boyamaya devam edin bir yerden sonra kendi saçınıza göre güzel ve tam bir renk verecektir. Ayrıca arkadaşın dediği gibi boya siliciler oryalle aynı mantıkta çalışır. Saçınız portakal rengi olur. Boya ister .

mm
merhaba orielli hali cok kötü renk ama korkumdan yapamıcam sanırım.direk ustune cok acık kumral boyasam,yada küllü kumral.veya 8.71 kremalı kahve olurmu acaba :KK43: ay resmen ne yapıcamı saşırdım.
acaba koleston wella perfect 8.71 kremalı kahve kullanan varmı aranızda
8/71 'i bizzat kendim boyadım arkadaşıma ve röfleyle yapınca Çok güzel bir renk. Gerçekten o renge boyayıp üstüne balyaj felan yapınca harika bir renk gidiyor. Saçınızı 7/73 e boyayın demiştim. Tekrar 7/73 ü öneriyorum :)

sea 123 merhaba bana önerdiğin numaraya baktım da şimdi de cok koyu değilmi arkadaşım :KK43: ben küllü kumralla kumralı alıp kariştırıyım diyorum oksidan da 30 luk var elimde onunla yapsam olurmu bakalım denıcem
sence olurmu fikrini alabilirmiyim

sea 123 merhaba bana önerdiğin numaraya baktım da şimdi de cok koyu değilmi arkadaşım :KK43: ben küllü kumralla kumralı alıp kariştırıyım diyorum oksidan da 30 luk var elimde onunla yapsam olurmu bakalım denıcem
sence olurmu fikrini alabilirmiyim
7/73 koyu görünebilir ama saçınızın renginin fotoğrafına bakıyorum 7-8 tonları arasında buda aktığını gösterir ve 7 numara ile boyandığını anladım , bu durumda 8 numara önermedim cünkü dipler acık olucak bu sefer bunu düşünerek dedim. 7/73 koyu değil karamel kahvesi durur.

18643_buyuk.jpg

Arkadaşlar bu boya kalktı maalesef ama harika bir renkti kendi sac rengini 3 acıyordu ve boyalı olan yerler bile bu renk oluyordu bunun gibi boya markası varmı artık bilen varmı aranızda acaba

-HESABIMI DONDURUYORUM , KADINLAR KLÜBÜNDE ARTIK YOKUM -

X