Saç krizi. Ben mi abartıyorum?

Aa sanirim kizlarimizin sac modeli ayni :) ben de gecen pazar 80ler Alman futbolcusu seklinde uzayan saclarini boyle kestim :) masallah kuzuma 🧿

Bu arada dava olayiniz ne oldu ailenle, acaba o yuzden mi bu kadar sıkılıyor ve eşine kiziyorsun?
Uzlaşma aşamasında ama bu evrede çözülebileceğine ihtimal vermiyorum. Anneme çok kırgınım. Diğer kardeşlerimle bir oldu, beni dışladı. 🙁 2 aydır beni engellemiş, ne arıyor ne soruyor. Çocuklarım doğdu doğalı 3 saat bakmamıştır. Diğer torunlarına sefer tasıyla yemek taşıyan kadın.
isterdim annem 1 gece olsa ben çocuklara bakarım, sen eşinle başbaşa bir yemeğe çık desin. Ama yok.

Çocuklardan sonra sen de ben de bin parçaya bölündük 🙁 Eskiden sadece karı-koca odaklıydık. Şimdi gündem hep çocuklar. Tartışmaların çoğu da çocuklarla alakalı. Bu zor günleri atlatabilsek ben inanıyorum aramızdaki sevgi bağı daha kuvvetlenecek.
Hayır çocuktan sonra değil bu dediğim. Ben iyi bi baba diye daha da sevmişimdir belki. Evlilikten sonra. Bir insanla yeni bir hayat kurmak yeterince büyük fedakarlık zaten. O vakitten sonra en ufak tantana benim kabul edebileceğim bir şey değil.

Ya aslında o da çok fedakarlık yaptı. Bunun da farkındayım. İkinci çocuğa hamile kaldığımda ben aldırmak istedim. O doğur dedi. Tostcuyu açana kadar 11 ay o da eve hapsoldu. Çocuklar olmasa ben eminim biz hala çok romantik, gülüp eğlenen, gezen bir çifttik. Ama çocuklar bizim hayatımızı sabote ediyor. Ve bu süreçte birbirimizden başka kimse yok yardım eden.
Duru ben burada yaptı yapmadıdan bahsetmiyorum.
Görünür olandan da.
Görüntü var içerik yok, omzunu yaslayacağın ‘dağ gibi kocam var bana bir şey olmaz’ diyebileceğin, yanında küçücük kız çocuğu olduğun yani bu liste uzar gider.
Bunları ne eşini ne sizi yermek için söylemiyorum, tercihtir bunlar.
Ama bazen insan istiyor hiç duymadan görmeden her şeyin halledildiğini, ‘ben bilmem’ deyip çekilebildiğinde de işlerin yürüdüğünü, parmağı yokken dönen çarkları, aman yahu başının okşanmasını istiyor yahu.
Karşılıklı okşama değil ‘ben varım bana bırak’ okşaması.
O 3cm saç meselesine işte bunlar giriyor, kontrol manyaklığı giriyor, senin geçmişin hayatında sırtını dayayacak bir Allahın kulunun olamaması ama hep dayanan olmak vs vs.
Yorgunsun, belki asabisin ama haksız değilsin.

Duru ben burada yaptı yapmadıdan bahsetmiyorum.
Görünür olandan da.
Görüntü var içerik yok, omzunu yaslayacağın ‘dağ gibi kocam var bana bir şey olmaz’ diyebileceğin, yanında küçücük kız çocuğu olduğun yani bu liste uzar gider.
Bunları ne eşini ne sizi yermek için söylemiyorum, tercihtir bunlar.
Ama bazen insan istiyor hiç duymadan görmeden her şeyin halledildiğini, ‘ben bilmem’ deyip çekilebildiğinde de işlerin yürüdüğünü, parmağı yokken dönen çarkları, aman yahu başının okşanmasını istiyor yahu.
Karşılıklı okşama değil ‘ben varım bana bırak’ okşaması.
O 3cm saç meselesine işte bunlar giriyor, kontrol manyaklığı giriyor, senin geçmişin hayatında sırtını dayayacak bir Allahın kulunun olamaması ama hep dayanan olmak vs vs.
Yorgunsun, belki asabisin ama haksız değilsin.
Filmdelisi bu evlilikte ben hep yetişkin gibi oldum. Yanında çocuk gibi olabileceğim, şımarabileceğim bir erkek yok. ben buna da hasretim aslında. Bizde bir şeyler eksik. çocuk büyüten en yakın 2 arkadaş gibiyiz.

Meseleyi saç diye görenlerin bu konuyu asla anlamayacaklarını düşünüyorum Nihal. Konu çocuğa iş buyur arkasından sen git meselesi.. Ordaki özne çocuktan çok eş oluyor..
Evet canım. 3 çocuğum varmış gibi. Eşim diyor ki ”sen bir gün içinde ne yapmamı istiyorsun. Yaz. Ben tek tek yapayım.” Gör istiyorum, anla istiyorum. İletişim sorunumuz var bizim.

Kızım önüne düşen saçları emiyordu. Eşimden bundan rahatsız olduğu için önlerini kısa kestirmiş. Beni arasaydı kestirme derdim. Aramızda iletişim sorunu var.

Görmedim ban arsızı. Kadınlar için önemli bir konu Demek. Hele kız çocuğu. Elbise giyiyor. Böyle besleme gibi oldu 🙁
Çabuk uzar 1 hafta sonra dengelenir. Eşiniz haklı. Üzülmeyin..

Kızım önüne düşen saçları emiyordu. Eşimden bundan rahatsız olduğu için önlerini kısa kestirmiş. Beni arasaydı kestirme derdim. Aramızda iletişim sorunu var.

Görmedim ban arsızı. Kadınlar için önemli bir konu Demek. Hele kız çocuğu. Elbise giyiyor. Böyle besleme gibi oldu 🙁
aranizda iletişim sorunu yok oda babası olarak önüne gelen saçlarinı emmemesi için kendince bunu uygun görmüş.
çocuklarinizla ilgili her kararı son noktasına kadar siz verip, istediginizin dışına çıkıldığinda sinir krizi gecirecek seviyelere gelince erkekler yardım etmiyor maalesef.
içlerinden açıkça senin sinir krizlerinlemi uğraşacağim birde diyorlar siz annesi iseniz oda babası cocuğun allah korusun ama canını almış gibi davranmayın kökü onda yine uzar.
benim kizin sacini annem ve esim kesmisti onlerini birakin kisayi baya yamuk olmustu 🤦
napayim sinir olsam ne olacak ?

Filmdelisi bu evlilikte ben hep yetişkin gibi oldum. Yanında çocuk gibi olabileceğim, şımarabileceğim bir erkek yok. ben buna da hasretim aslında. Bizde bir şeyler eksik. çocuk büyüten en yakın 2 arkadaş gibiyiz.
Yok, 3 çocuk büyütüyorsun😂
Şimdi şöyle bir şey var, insan en çok kimin yanında saçmalıyorsa ona aittir.
Evet çok güzel, eşin için ama buna senin de ihtiyacın var.
Görülmeyen nokta bu.
Bugüne kadar senin eşle alakalı konularına bir kere kıskançlık olayında yazdım, başka hiç karışmadım çünkü çok benzetiyorum ilişki dinamiklerimizi.
Dışarıdan her şey tastamam, içerisi yangın yeri.
Sevgi evet var, paylaşım evet ama bir kadının ‘güven’ sağlaması vermesi değil, güvende hissetmesi gerekir.
Bu çocukken de böyle, evliliğinde de.
Maalesef bu açıdan şanssızsın, ben de öyleyim yapacak bir şey yok.
Kocamın google ı adeta benim, aklının hayalinin alamayacağı kadar hem de ama bıraktım.
Sen de bırak, bıraktıkça o güçlü duracak, sen daha çok ona ‘saygı’ duyacaksın, fikirlerine önem verecek, kendini teslim edebileceksin vs vs.
Ben başaramadım ya da başarmak umrumda bile değil geçti yani benden, sen başarabilirsin.

Kk'de sürekli görüyorum bu saç konusunu. Çok garibime gidiyor. 2 haftaya uzayacak şey için eşimin kalbini kıramazdım sanırım. Sonuçta onun da çocuğu ve çocuğuna zarar vermiş gibi hissettiriyorsunuz.

Arkadaşlar iyi akşamlar. Bugün eşimle bir kriz yaşadık. Konu kızımızın saçı. Akşam 2 yaşındaki kızımızı saçını kestirmeye berbere götürdü. Öncesinde ben ona istediğim modelin fotografını yolladım. Berber aslında benim istediğim modeli kesmiş ama eşim önleri gözüne geliyor diye çok kısa kestirmiş. Öncesinde böyle bir konuşma yapmadık, kendi öyle istemiş. Çocuk beslemeye dönmüş. Lastik toka ile tutulacak gibi değil. Saç bandı zaten takmıyor. Tel tokayı da yutar endişesi ile ben takmıyorum. Ben epey sinir krizi geçirdim. Madem böyle bir fikrin vardı beni ordan aramalıydın dedim. Eşimde olayı çok abarttığımı, bir daha kızı kendim götürmemi söyledi. Ben tabii ki kendim götürmeyi tercih ederim ama 11 aylık küçük bir bebeğim daha var ve eşim yemek dışında ev işlerine yardım etmediği için kalıp onları da yapmak bana düşüyor.
Sizce bu kavga etmek için basit bir sebep mi? Ben abartıyor muyum?
Kiz abartıcak ne var burda saç bu uzar.Adamda çoçugu düşünmüş işte gözüne giriyor diye.Kavga sebebi degil bu konu.

Yazan olmuş mu bilmiyorum da ben “senin dediğinin önü kısası” kısmına takıldım. Bu adamlar niye böyle ya 😂

Bence eşiniz çok fazla saçın gözüne girmesi olayına odaklanmış ve kendince o sorunu ortadan kaldırmak istemiş:) Bir daha yapmaz zaten, artık öğrendi. Bence güzel vakit geçiriyordunuz ve iletişiminiz vardı çünkü o zaman evliliği de iki çocuğu da yapmazdınız. Sonuçta çok gençken aklınız havadayken yapılan bir evlilik değil. Yakın zamanda okuduğum bir kitap var evlilik konularında uzman Amerikalı bir psikiyatristin. Ona göre çocuk sahibi olmak bazen bazı şeyleri gölgede bırakabiliyor ama bu illa tamamen bittiği ortadan kaybolduğu anlamına gelmez. Sadece çiftlerin bunu görme yetileri kaybolur, bir nevi perde gibi. 2 çocuk yüzünden sorumluluklar şu an çok büyük, eşiniz de yazdığınıza göre iş bölümü olarak yaptığı konular var. Ben de eşimden bir şeyler istediğimde her şey tam benim kafamdaki gibi olmuyor. Mesela eskiden süpürürdü ama hiçbir şeyin altını kaldırmazdı. Bu tarz örnekler. Zamanla ben ona bak bunu da yap şeklinde gösterdim. Ben de eğer bazı konularda istediğim gibi olmazsa rahat edemiyorum sizin gibi. Gidip yanına anlattım, bazen de neden öyle istediğimin nedenleri de anlattım. Şimdi sorun yaşamıyoruz o konularda.
Bence siz de biraz hata payı verin, rahatsızlığınızı dile getirin ciddi bir biçimde bir dahakine zaten psikopat değilse inatlaşma anlamında neden aynısını yapıp sizi üzsün? Sert çıkarsanız "al sen yap o zaman" olur.

Sadece saç konusunu demiyorum fakat sizin için önemli olan konularda daha açıklayıcı olun, ve öğrenene kadar biraz hata payı verin. Kötü niyetle yapacak olsa ya da tamamen sorumsuz olsa bu kadarını bile yapmazdı. Demek ki bir şeyler yapmak istiyor. Hem olumlu yönde motive ederseniz onun da hoşuna gider. Benim eşim inatçıdır bazı konularda mesela bir dönem çamaşırları makineye atarken neden ayırmamamız gerektiği konusunda bile 1 saat tartışmıştı benimle. O bile şu an laftan anlıyorsa herkes anlar. Sadece net ve açıklayıcı olun, ve biraz sabır.

Suç sizde. Daha 2 yaşında ufacık çocuk anlamaz bile saçının modelini az yada çok kesilmesini. Bi kaç aya uzar zaten ufacık şeyden bu kadar tartışma çıkarmanız anlamsız

Büyük kızım 4 yaşndayken kendi saçlarının önünü kendi kesmişti hemde babasnn gözünün önünde... üstelik o hafta doğumum vardı ve kızım besleme gibiydi 😀 niye yaptın dediğimizde " uzar anne" demişti. 4 yaşnda çocuk akıl etmişti bunu 😀 şimdi bütün hastane fotoğraflarında ablası besleme gibi... ama uzadı böyle bi şey için sinir krizi çok abartılı tepki... kaldı ki eşiniz haklı bir haftaya saçı gözlerine iner.

Evet canım. 3 çocuğum varmış gibi. Eşim diyor ki ”sen bir gün içinde ne yapmamı istiyorsun. Yaz. Ben tek tek yapayım.” Gör istiyorum, anla istiyorum. İletişim sorunumuz var bizim.
İletişim sorunu sizden kaynaklanıyor. Adam yaz istediklerini demiş siz görsün istesin diyorsunuz. Kendi başına yaptığı işi kusur bulmayıp beğenecek misiniz? Bunu niye böyle yaptın niye şöyle yapmadın demeyecek misiniz? Neye göre kime anlasın görsün, size mi kendine mi?

Çocuk sadece sizin değil, babası niye karar veremiyor saç kesimine? Gözüne giriyormuş emiyormuş kızınız, babası da karar vermiş kısalttırmış. Size göre besleme gibi ama babasına göre değil. Sanki ameliyat ettirmiş gibi yazmışsınız.

Ben de arka arkaya iki doğum yaptım, kucağımda iki bebek vardı. Evet maalesef tek konuşulan çocuklar oluyor. Aksi mümkün değil çünkü, ikinci cümleden sonra konu kendiliğinden çocuklara geliyor. Ergen genç kız oldular ve biz eşimle şimdi baş başa takılıyoruz. Bizle gelmek istemezlerse evde takılıp hallediyorlar kendi işlerini.

Evet siz çok abartıp ortalığı germişsiniz.

11 aylık bebeği babaya bırakıp siz gidin ozaman.
Biraz daha büyüdüğünde makası eline alıp saçlarımı kestim diye karşınıza çıktığında kesin sinir krizi geçirirsiniz.
Hayat bu kadar basit şeyler için kendini üzmeye değmez

Krizlik ne var Allah aşkınıza sorun çıkarmaya yer aramışsınız gibi
Ben bu konuda adamı haklı buldum. Kızınız mis of dı vord yarışmasına katılmayacak bi de o çocuk ya çocuk her türlüsü yakışır eminim. Uzadıkça şeklini değiştirirsiniz
Allah bağışlasın bebekleirnizi oturun şükür edin

Bir kere ben de bu sebepten tartıştım, sonra eşim çocuk üzerinde benim hiç hakkım yok mu, ben böyle olsun istedim, bir dahakine senin istediğin olur dedi, düşününce hak verdim doğrusu, sonuçta onun da çocuğu ve inisiyatif kullanabilir çocuk hakkında, üstelik devam etsem bir daha götür demeye yüzüm de olmazdı açıkçası, çabuk uzuyor saç kafanıza takmayın. bir dahaki sefere dikkat eder bence.

X