Saç krizi. Ben mi abartıyorum?

Eşimin her defasında oğlumu götürdüyünde ben de foto atıyorum ama hiç alakası olmayan şekilde kesilmiş oluyor saçı.ya berber sallamıyor ya da eşim fazla üstünde durmuyor.ama napalım eve gelince oğlum üzülmesin diye çok güzel olmuş diyorum.😂istediyim model bi dahaki sefere artık deyip kendimi avutuyorum.bu kadar büyütmeyin olan olmuş artık.

Kk'de sürekli görüyorum bu saç konusunu. Çok garibime gidiyor. 2 haftaya uzayacak şey için eşimin kalbini kıramazdım sanırım. Sonuçta onun da çocuğu ve çocuğuna zarar vermiş gibi hissettiriyorsunuz.
Yok ben kendi tarafımdan bakıyorum. Benimde çocuğum sen niye bana sormadan hareket ediyorsun. Elinde telefon. Arayıp sorabilirsin. “Ben önlerini kestireceğim, sen ne düşünüyorsun“ diye. Benim fikrimi almayan o.
Bir kere ben de bu sebepten tartıştım, sonra eşim çocuk üzerinde benim hiç hakkım yok mu, ben böyle olsun istedim, bir dahakine senin istediğin olur dedi, düşününce hak verdim doğrusu, sonuçta onun da çocuğu ve inisiyatif kullanabilir çocuk hakkında, üstelik devam etsem bir daha götür demeye yüzüm de olmazdı açıkçası, çabuk uzuyor saç kafanıza takmayın. bir dahaki sefere dikkat eder bence.
Çocuklarla alakalı diğer konularda neden insiyatif kullanmıyor? Hasta olurlar ilaçlarını ben veririm. Kaç beden kıyafet giyiyorlar bilmez. Ayakları kaç numara bilmez. Tam kaç aylıklar bilmez. Madem bütün herşeylerine ben hakimim, bir zahmet yolladığım fotoğrafında aynısını yaptırıp gelsin.

Arkadaşlar iyi akşamlar. Bugün eşimle bir kriz yaşadık. Konu kızımızın saçı. Akşam 2 yaşındaki kızımızı saçını kestirmeye berbere götürdü. Öncesinde ben ona istediğim modelin fotografını yolladım. Berber aslında benim istediğim modeli kesmiş ama eşim önleri gözüne geliyor diye çok kısa kestirmiş. Öncesinde böyle bir konuşma yapmadık, kendi öyle istemiş. Çocuk beslemeye dönmüş. Lastik toka ile tutulacak gibi değil. Saç bandı zaten takmıyor. Tel tokayı da yutar endişesi ile ben takmıyorum. Ben epey sinir krizi geçirdim. Madem böyle bir fikrin vardı beni ordan aramalıydın dedim. Eşimde olayı çok abarttığımı, bir daha kızı kendim götürmemi söyledi. Ben tabii ki kendim götürmeyi tercih ederim ama 11 aylık küçük bir bebeğim daha var ve eşim yemek dışında ev işlerine yardım etmediği için kalıp onları da yapmak bana düşüyor.
Sizce bu kavga etmek için basit bir sebep mi? Ben abartıyor muyum?
Abartmışsın. saç bu uzar gider ne olacak.

Bence eşiniz çok fazla saçın gözüne girmesi olayına odaklanmış ve kendince o sorunu ortadan kaldırmak istemiş:) Bir daha yapmaz zaten, artık öğrendi. Bence güzel vakit geçiriyordunuz ve iletişiminiz vardı çünkü o zaman evliliği de iki çocuğu da yapmazdınız. Sonuçta çok gençken aklınız havadayken yapılan bir evlilik değil. Yakın zamanda okuduğum bir kitap var evlilik konularında uzman Amerikalı bir psikiyatristin. Ona göre çocuk sahibi olmak bazen bazı şeyleri gölgede bırakabiliyor ama bu illa tamamen bittiği ortadan kaybolduğu anlamına gelmez. Sadece çiftlerin bunu görme yetileri kaybolur, bir nevi perde gibi. 2 çocuk yüzünden sorumluluklar şu an çok büyük, eşiniz de yazdığınıza göre iş bölümü olarak yaptığı konular var. Ben de eşimden bir şeyler istediğimde her şey tam benim kafamdaki gibi olmuyor. Mesela eskiden süpürürdü ama hiçbir şeyin altını kaldırmazdı. Bu tarz örnekler. Zamanla ben ona bak bunu da yap şeklinde gösterdim. Ben de eğer bazı konularda istediğim gibi olmazsa rahat edemiyorum sizin gibi. Gidip yanına anlattım, bazen de neden öyle istediğimin nedenleri de anlattım. Şimdi sorun yaşamıyoruz o konularda.
Bence siz de biraz hata payı verin, rahatsızlığınızı dile getirin ciddi bir biçimde bir dahakine zaten psikopat değilse inatlaşma anlamında neden aynısını yapıp sizi üzsün? Sert çıkarsanız "al sen yap o zaman" olur.

Sadece saç konusunu demiyorum fakat sizin için önemli olan konularda daha açıklayıcı olun, ve öğrenene kadar biraz hata payı verin. Kötü niyetle yapacak olsa ya da tamamen sorumsuz olsa bu kadarını bile yapmazdı. Demek ki bir şeyler yapmak istiyor. Hem olumlu yönde motive ederseniz onun da hoşuna gider. Benim eşim inatçıdır bazı konularda mesela bir dönem çamaşırları makineye atarken neden ayırmamamız gerektiği konusunda bile 1 saat tartışmıştı benimle. O bile şu an laftan anlıyorsa herkes anlar. Sadece net ve açıklayıcı olun, ve biraz sabır.
Lena tespitlerin çok doğru. 39 yaşında düşünüp taşınıp, bir yuva kurmak amacıyla yaptığımız bir evlilikti. Ailelerimizin de desteğini görmedik. Çocuklardan sonra da uzaklaştık. çabalıyor ama benim için yetmiyor. bambaşka dünyaların insanıyız biz. Aslında baştan evlenmemiz hataydı.
Yok, 3 çocuk büyütüyorsun😂
Şimdi şöyle bir şey var, insan en çok kimin yanında saçmalıyorsa ona aittir.
Evet çok güzel, eşin için ama buna senin de ihtiyacın var.
Görülmeyen nokta bu.
Bugüne kadar senin eşle alakalı konularına bir kere kıskançlık olayında yazdım, başka hiç karışmadım çünkü çok benzetiyorum ilişki dinamiklerimizi.
Dışarıdan her şey tastamam, içerisi yangın yeri.
Sevgi evet var, paylaşım evet ama bir kadının ‘güven’ sağlaması vermesi değil, güvende hissetmesi gerekir.
Bu çocukken de böyle, evliliğinde de.
Maalesef bu açıdan şanssızsın, ben de öyleyim yapacak bir şey yok.
Kocamın google ı adeta benim, aklının hayalinin alamayacağı kadar hem de ama bıraktım.
Sen de bırak, bıraktıkça o güçlü duracak, sen daha çok ona ‘saygı’ duyacaksın, fikirlerine önem verecek, kendini teslim edebileceksin vs vs.
Ben başaramadım ya da başarmak umrumda bile değil geçti yani benden, sen başarabilirsin.
yorumlardan bir kaç tanesi derdimi anlayabildi 🙁 bende dünden beri düşündüm. mevzu saç değil. Mevzu birikmişlerin en ufak olayda patlaması. Okyanusları geçip derede boğuluyoruz. Ben çok fazla mücadele verdim. Oldurmaya çalışmaktan yoruldum. O hoşgörüm bitti.

Hem saç çabuk uzar hem sizin kızınızsa o da babası yani bu konuda yorum yapabilir, çıldırmaya gerek yok.

Belki sizin için önemli bir şey ki geçen gün ben de bahsetmiştim saçımız besleme gibi kesildi diye ne kadar üzüldüğümü. Ama bizimki umursanmadığımız içindi sizinki bir kaza olmuş bu kadar üzerinde durmayın. Çocuğun da büyüyünce bu duruma içerleyeceğini sanmıyorum :)

Öenmli olan ben de bu konuda yengeçe katılıyorum çocuklara bunu yansıtmamak. O evdeki huzursuzluk hissini, sessiz savaşı yaşayan bilir. Kavga yok dövüş yok belki ama anne baba arasında hep bir gerilim, sevgisizlik. Ben de bu hissi yıllar geçse de hala unutmam.

Şu anki yaşadığım çoğu durumu da annemle babam arasındaki o pasif agresif davranışlara bağlıyorum. Lütfen buna dikkat edin. Çocuğa bir saç modelinden daha fazla zarar verir bu.

Arkadaşlar iyi akşamlar. Bugün eşimle bir kriz yaşadık. Konu kızımızın saçı. Akşam 2 yaşındaki kızımızı saçını kestirmeye berbere götürdü. Öncesinde ben ona istediğim modelin fotografını yolladım. Berber aslında benim istediğim modeli kesmiş ama eşim önleri gözüne geliyor diye çok kısa kestirmiş. Öncesinde böyle bir konuşma yapmadık, kendi öyle istemiş. Çocuk beslemeye dönmüş. Lastik toka ile tutulacak gibi değil. Saç bandı zaten takmıyor. Tel tokayı da yutar endişesi ile ben takmıyorum. Ben epey sinir krizi geçirdim. Madem böyle bir fikrin vardı beni ordan aramalıydın dedim. Eşimde olayı çok abarttığımı, bir daha kızı kendim götürmemi söyledi. Ben tabii ki kendim götürmeyi tercih ederim ama 11 aylık küçük bir bebeğim daha var ve eşim yemek dışında ev işlerine yardım etmediği için kalıp onları da yapmak bana düşüyor.
adam çok mantıklı bi şey yapmış yalnız. çocuklar için öncelik konfor olmalı. hatta sizinki bebek

Böyle bir sebepten kavga çıkarılmaz bence. Iki toka takarsınız olur biter.
Kız niye yutsun tokayı. Ben Kızıma sürekli toka takıyorum, hiç yuttuğunu görmedim.

İletişim probleminiz var. Daha sakin söyleyebilirsiniz.
Şu an sakiniz. Sabah işe erken gitti. Ortağımda “Abi hayırdır evden mi kovuldun” diye takılmış. “Kızın saçını onun istediği gibi kestirmedim diye bana kızgın” demiş.
Böyle bir sebepten kavga çıkarılmaz bence. Iki toka takarsınız olur biter.
Kız niye yutsun tokayı. Ben Kızıma sürekli toka takıyorum, hiç yuttuğunu görmedim.
Benim o konuda çocuğuma güvenim yok. Tokanın üstündeki taşları yemiş geçen. Patlamaya hazır bomba gibi. Hazır kime çekmiş böyle bilmiyorum ki 🙂

Eklentiler

• 2F9C6C36-7762-4ACC-B63D-C1F1D716CB4A.jpeg
    2F9C6C36-7762-4ACC-B63D-C1F1D716CB4A.jpeg
    148,3 KB · Görüntüleme: 50
Yok mümkün değil götürmez bir daha. Ben çünkü sakinleşemedim 🙁

Canımm ❤️ Eğitemiyorum ben bu adamı. Bir insan herşey için bana muhtaç olur mu? Tişört giyecek mesela. Bulamıyor dolapta. “Aşkım tişörtüm nerde” Dolapta işte be adam. Ara bul. Arıyor arıyor bulamıyor.
A bu adama neden iki çocuk!!!

Evet pek sakin kalamadım 🙁

İnşAllah bir kaç haftaya uzar. O zamana kadar jöle ile arkaya mı yatırayım ne yapayım bilemiyorum 🙁

donya aynı senin dediğin gibi. Ben gibi detaycı değil. Kestirdim mi kestirdim. Bana verdiğin görevi yaptım modunda.
E adam bu arkadaşım görev gibi yapmasına inan şaşırmadım.
Yani sakin kalmamanı anlıyorum,önceki konularından tahammülün kalmadığı icin tepkilerin aşıri oluyor bence.(eskiyi katmak istemezdim ama tam da yeri zamanı geldi yazmadan geçemedim)
Sac uzar bu arada dert etme,bandana tac vb birşeyle kullanırsınız bir süre. Bende oglumun lüle lüle saçlarıni ne güzel kiz,ne tatlı kız(tanımayanlar kız sanıyordu)laflarını duymaktan bıkıp tabi kendisini de ikna edip(5 yaşında ikna oldu)kestirdim ama makineyle sıfır falan değil makasla yavaş yavaş şurdan alın, burdan alın kısacik olmasın diyerek. 2 ay sonra yine önüne gelmeye basladı,öğretmeni önüne geliyor bandana mı taksanız,kestirseniz mi falan deyince gidip biraz daha kestirdim. Şu an yine uzamış gözüne geliyor yine kestirmem gerek yana yatıramazsam sacını. Bu anlattıklarım eylülden bu güne oldu yani kısacık bir zaman içinde 3 kez kestirilecek kıvama geldi. Bu sebeple uzar hemen merak etme.

Şu an sakiniz. Sabah işe erken gitti. Ortağımda “Abi hayırdır evden mi kovuldun” diye takılmış. “Kızın saçını onun istediği gibi kestirmedim diye bana kızgın” demiş.

Benim o konuda çocuğuma güvenim yok. Tokanın üstündeki taşları yemiş geçen. Patlamaya hazır bomba gibi. Hazır kime çekmiş böyle bilmiyorum ki 🙂
Minik lastikler var renkli renkli kızima kullanıyorum bazen farklı model yapmak icin,onları cekerek falan cıkaramaz kafasından mümkün değil,saça yapısiyor cekince lastik olduğu için,ben o tokayı makasla kesip çıkarıyorum. Onlardan kullanabilirsin bence ćıkaramaz. Aşagıya görsel ekliyorum.

Eklentiler

• Screenshot_20231222-184949_Chrome.jpg
    Screenshot_20231222-184949_Chrome.jpg
    108,3 KB · Görüntüleme: 45
Ben şeye takıldım "gökhan" diye kayıtlı ya. Ben de çocuktan sonra isim ve şiirimle kayıtlı eşim . Münasebetimiz o kadar 😂

Mune Mune benim yılbaşı konumun ( yılbaşında ne yapsam?) BDV'den taşınıp( ki Bdv'de şahane fikirler geldi) , bu konunun Bdv'de olması bir minik kalbimi kırdı valla😂😂😂
Konu sahibi saç özellikle çocuk saçı hemen uzayabilir birsey. No problem yani

Minik lastikler var renkli renkli kızima kullanıyorum bazen farklı model yapmak icin,onları cekerek falan cıkaramaz kafasından mümkün değil,saça yapısiyor cekince lastik olduğu için,ben o tokayı makasla kesip çıkarıyorum. Onlardan kullanabilirsin bence ćıkaramaz. Aşagıya görsel ekliyorum.
Evet choccy. Bende bu lastiklerden kullanıyordum. Tek bunlara izin veriyordu. Ama şimdi o kahkül bölümü o kadar az ki, bunlarla da pek durmaz. Bugün yana yatırıp kullandım. Erkek çocuğu gibi oldu. 🙁 neyse önceki sayfalarda da yazdılar. Şu an zaten pek saçını anlayabilecek yaşta değil. Ama evdeki gerilimi anlıyor. O yüzden bende daha fazla uzatmamaya karar verdim. Bazı tartışmalarımız bizim evliliğimizde milat gibi oluyor. İnşAllah bu Da onlardan biridir. Eşimde bundan sonra çocuklarla alakalı bana sormadan karar almaz diye ümit ediyorum 🙏🏻

Çocuğun saçı icin kavga etmek çok saçma değil mi ya uzayacak zaten. Ayrıca sizin kadar onun da çocuğu. Beslemeye dönmüş ne demek evlat evlat değil mi sevgisi mi degisiyor yoksa ? Çirkin ( çirkin çocuk da yoktur ) bir çocuk olsa sevmeyecek miydiniz ? Sağlıkla uzayan saçı var diye şükredin uzar gider nedir yani!

Benim oğlanın saçları gür hemen de uzuyor. yaz başında iki üç numaraya vuruyorum çünkü terlemekten yara oluyor . Kökü onda kestikce de maşallah gurlesiyor.

Son düzenleme:
Bu herhalde son bir ayda çocuğun saçıyla ilgili çıkan üçüncü dördüncü kavga konusu. Böyle şey için böyle büyük kavga, tartışma yaşanmaz çocuklu evde. Çocuklara yazık.

Çocuk anne ve babanın sorumluluğunda, o bunu istemiş siz diğer modeli, bir sonrakine sizin istediğiniz olur.
Ben böyle konuların bardağı taşıran damla olduğunu düşünüyorum iki çocukla bunalmış ya da başka sorunları var saçtan patlak veriyor. Konu sahibini tenzih ederek olur da başkası okur diye şunu da ekleyeyim; " kardeşim enerjinize güvenmiyorsanız ,genel sorumluluklar sizdeyse ikinci çocuğu çok çok düşünerek yapın. Yoksa oturup bağlanmayan saça aglarsiniz."

X