Doğal Saç Bakım Kürleri Saç uzatma ve bakım grubumuz...

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

KilicBaligi

✯✯✯ Albay ✯✯✯
Pro Üye
2 Eylül 2007
16.584
11.723
ÖNEMLİ!!!
Forumda toplu bir bakım grubu kurarak bir ilki gerçekleştiriyoruz, grubun daha kolay kontrol edilebilir olması açısından da grubu 20 kişi ile sınırlamaya karar verdik. Bu yüzden lütfen kimse gönül koymasın. Biz yolu açtık, umarım siz de kendi bakım gruplarınızı kurarak birbirinizi bu gruplarda motive edersiniz.

Evet kızlar, daha fazla beklemeden konuyu açmak istedim. Malumunuz kararlaştırdığımız üzere hep beraber birbirimizi motive ederek hem saçlarımıza bakım yapıp hem sağlıklı biçimde uzatmak için birbirimize destek olacağız.

İlk kararlaştırdığımız bakım kürleri

Haftada 2 gün diplere dax super gro saç boylarına ise organik hindistan cevizi yağı
Haftada 1 gün hardal maskesi (8 hafta uygulanıp 4 hafta ara verilecek )
Bazı arkadaşlarımız ise soğan suyu kürü uygulayacaklar.

İsteyen kendi istediği bakım kürünü uygulayabilir fakat kimin ne yapacağını üye adı ile birlikte buraya eklemeyi unutmayalım. Şu an için ilk mesaja fazla özenmedim, yarın hep birlikte bir yol haritası çizeriz.
2.Saç Bakım Grubu 26.Temmuz 2017

@KilicBaligi
OKYANUSYAA OKYANUSYAA
@sevdabuzer
@ecca
seyda586 seyda586
izole izole
@Blackcatt1
CuriousCat CuriousCat
@ince topuk
T twwety
withoutyou withoutyou
@Sevilla3434
P pinarscorpion

1.Saç Bakım grubu 6 Ekim 2016
@elifd_34
Alminaaa Alminaaa 1. Takım
sevdabuzer sevdabuzer
C CeYz 1.Takım
Turuncumsu Turuncumsu 2.Takım
OKYANUSYAA OKYANUSYAA
darkangel1806 darkangel1806
N nscckts
KilicBaligi KilicBaligi 1. Takım
N o r w e g i a n N o r w e g i a n ( Henüz bir şey söylemedi bekliyorum)
Random Access Random Access
SiziSeviyorumDemismiydim SiziSeviyorumDemismiydim 1.Takım
kavun kokusu kavun kokusu 1.Takım
Miyav_su Miyav_su 2.Takım
M mukumukumuk
@Nif19 1.Takım
Bibibella Bibibella
@Lenay
vintagecupcakes vintagecupcakes
elf0 elf0 1.Takım

Bakım günlerini tez vakitte kararlaştırmamız lazım. Ona göre grubu iki takım haline getireceğim lütfen hangi günler size uyar bildirin.

TAKIMLAR

1.Takım Pazartesi-Çarşamba-Cumartesi
KilicBaligi KilicBaligi
elf0 elf0
SiziSeviyorumDemismiydim SiziSeviyorumDemismiydim
kavun kokusu kavun kokusu
@Nif19
C CeYz
Alminaaa Alminaaa

2.Takım Salı-Perşembe-Pazar
Miyav_su Miyav_su
Turuncumsu Turuncumsu

KÜR TARİFLERİ

Hardal kürü tarifi 1 (benim ve Norwegian'ın kullandığı şekilde)

2 Çorba kaşığı toz hardal
1 Çorba kaşığı toz şeker
2 Çorba kaşığı zeytinyağı
1 Yumurta Sarısı
60 ml sıcak su

Hardal kürü tarifi 2 @sevdabuzer 'in kullandığı şekilde.
2 Çorba kaşığı toz hardal
2 Çorba kaşığı ılık su
1 Çorba kaşığından az zeytinyağı, badem yağı, hint yağı gibi saça iyi gelen yağlar
1 Çorba Kaşığı Mayonez

Gliserinli su tarifi

1 çay bardağı temiz içme suyu
1 kola kapağı gliserin
20 damla jojoba yağı
4 damla fındık yağı
4 damla esans amaçlı bir yağ

Jojoba yerine aloe vera kullanılabilir, fındık yağı yerine badem yağı kullanılabilir...

Hazır elimizde hardal tozu varken evde et,tavuk vs gibi gıdaların yanında tüketmek isteyenler için hardal nasıl hazırlanır bunu da ekleyeyim dedim. Deneyin gayet güzel oluyor.

50gr toz hardal
120ml elma sirkesi
1/2 çay kaşığı tuz
1/2 çay kaşığı toz şeker

bunları cam bir kavanoz veya kase içerisinde karıştırın, duruma göre tuzu azaltabilirsiniz ben tuzu daha da az kullanıyorum, isteğe göre yarım çay kaşığı toz karabiber eklenebilir o şekilde de değişik oluyor...Bu karışımı hazırlayıp, 3-4 geçtikten sonra kullanmaya başlayabilrsiniz. İlk etapta sulu gibi görünecek sakın malzeme eklemeyin, bir gün sonra katılaşmaya başlıyor...

Son düzenleme:
vuhuuu neler olmuş :))) ben de elimden geldiği kadar katılmaya çalışacağım. sabah 7 akşam 10 işim bitiyor artık. buçukta evde olsam bayılıp gidiyorum. haftasonları yapabilirim sanırım. hayırlısı :KK66:

Kılıç dün sözde bakım yapacaktım ama baş ağrısından muzdaripken hiç birşey yapamadım. Gliserinli ölçüyü bekliyorum. Hatta fısfıslı bir şişem boşaldı ona hazırlayayım.

Ben de aslan günlerinde kestirirdim faydası çok oldu. Bu sefer büyüyen yayda her tarafından kestirdim. Etkisi olcağını düşünüyorum.
Bu ara da bakımlar da ay ikizler kova ve terazideyken yağ bakımı mantıklı daha verimli oluyor. Ben o şekilde denk getirmeye çalışacağım. Hardal hangi gruba giriyor bilemiyorum içeriğinde neler vardı hala bakmadım o küre.

Ay kılıç bi de ben yahta tarağımı sevdim. Dişleri güzel. Memnun kalacak gibiyim. Ama saçlarım hala aşırı kuru tabi. Şampuan yerine zeytinyağlı defne sabunu kullanmaya başlayacağım. Dax ı nasıl arındırırım yaşayarak görcem :KK70:

Bugün dax ve hindistan cevizi yağını alıp yarın deniyorum. Watsonsta vardı galiba?:KK64:
Bir de biz iki kişi başlayacağız,kardeşime de zorla uygulayacağım :KK45:Bakım konusunda kendini saldı gaza getireyim onu da.Gerçi onun saçları upuzun boyasız ve kırıksız:63:

Kılıç dün sözde bakım yapacaktım ama baş ağrısından muzdaripken hiç birşey yapamadım. Gliserinli ölçüyü bekliyorum. Hatta fısfıslı bir şişem boşaldı ona hazırlayayım.

Ben de aslan günlerinde kestirirdim faydası çok oldu. Bu sefer büyüyen yayda her tarafından kestirdim. Etkisi olcağını düşünüyorum.
Bu ara da bakımlar da ay ikizler kova ve terazideyken yağ bakımı mantıklı daha verimli oluyor. Ben o şekilde denk getirmeye çalışacağım. Hardal hangi gruba giriyor bilemiyorum içeriğinde neler vardı hala bakmadım o küre.

Ay kılıç bi de ben yahta tarağımı sevdim. Dişleri güzel. Memnun kalacak gibiyim. Ama saçlarım hala aşırı kuru tabi. Şampuan yerine zeytinyağlı defne sabunu kullanmaya başlayacağım. Dax ı nasıl arındırırım yaşayarak görcem :KK70:
Valla onu bende bilmiyorum ama arastirayim hardal kurinde hardal yağlar kimisi yumurtada ekliyor ben mayonez ekliyorum

Bugün dax ve hindistan cevizi yağını alıp yarın deniyorum. Watsonsta vardı galiba?:KK64:
Bir de biz iki kişi başlayacağız,kardeşime de zorla uygulayacağım :KK45:Bakım konusunda kendini saldı gaza getireyim onu da.Gerçi onun saçları upuzun boyasız ve kırıksız:63:
Maşallah kardeşine :nazar::nazar:darısı bizlerin başına:dua::dua:

evet watsonslarda var. Benimde kız kardeşimin saçları öyle hayranlıkla bakıyorum :) onunda diplerde kepeklenme sorunu var o yüzden bende ona haftada bir daxla nemlendir diyorum

Saçlarımızın ölçüsünü alıyor muyuz canım
Bence şöyle yapsak çok iyi olur. Şuanki halinin resmini çekelim, 1 ay sonra da(Değişebilir de bu süre) güncel halinin resmini çekelim. İkisi yanyana olunca değişimi daha net görürüz. Hoppa

X