Saç Uzatma Yöntemleri Saç uzatmak ve bakım için ''Turplu su''

katıcam zeytinyağını da ısıtığ katiyimm dimi? öle daha iyiymş ya.. turp yok artk havuç da bitmes inş :KK70:

havuç manavda olmasa da marketlerde oluyor canım inş. bulabilirsin:)
istersen ısıt ben ısıtmadan koyuyorum ama çok ısıtma çünkü içindeki yumurta sıcaktan pişebilir :)

ya buraya sacimiz bir iki cantim uzadi diyorsunuz iyi tamamda nsl olcuyorsunuz bunu?
ben bircok sey denedim, uzamadi yada uzamayanlarin kini goruyoruz. ha uzadi ben olctum diyorsanizda sanirim, sac yikanmadan once kuruyken hep yukarda durur yani kisadiyelim, yikadiktan sonra yas iken ztn agir oldugu icin sac asariya iner ve daha uzun olur, yok yas degildi diyorsanda yumusattigi icin duzeltiyor saci ve uzun oluyor/gorunuyor.

yoksa simdiye bunlari kullaniptaa uuuup uzun saclari olurdu baslayan arkadaisn

ya buraya sacimiz bir iki cantim uzadi diyorsunuz iyi tamamda nsl olcuyorsunuz bunu?
ben bircok sey denedim, uzamadi yada uzamayanlarin kini goruyoruz. ha uzadi ben olctum diyorsanizda sanirim, sac yikanmadan once kuruyken hep yukarda durur yani kisadiyelim, yikadiktan sonra yas iken ztn agir oldugu icin sac asariya iner ve daha uzun olur, yok yas degildi diyorsanda yumusattigi icin duzeltiyor saci ve uzun oluyor/gorunuyor.

yanlış düşünmüşsün hep ıslakken ölçüyorum ben saçlarımı ve kahküllerden hiçte zor olmuyor şahsen yerimseniben

ayrıca saçlarım omuzlarımdaydı su an da belime bi 5 cm kalmış durumda yerimseniben

bu aralar turp bulamadıgım için kullanamıyorum ama buldugum gibi hemen baslicam....:gitme:

Hep ıslakken,veya hep kuruyken ölçülüyor olabilir değil mi?
Bende çok yaptım turplu su.Ölçmeme gerek kalmamıştı çünkü kısa sürede farkedilir şekilde uzamıştı.
Uzatmak istiyorsanız tavsiye ederim,saçı uzayan var yani.

Arkadaşlar aranıza bugün katıldım.Turplu suyla ilgili paylaşım alanı vardı.Takip ediyorum.Sanırım o konu kapanmış.
Şimdi size tecrübelerimi anlatayım turplu suyu iki kere yaptım ve gercekten saclarımda uzama olduğunu gözlemledim üstelik saclarım röfleli ve bu su saclarımı bile yumusattı hihoyyyt herkesin denemesini tavsiye ediyorum uzun saclarla kalın :teytey:

turplu suyumuz:
bir turp rendelenir ben 3-4 bardak su içinde yarım saat kadar kaynatılır daha sonra posasından suyu ayrılır ve suyunun ılık olması beklenir.ılık oldugu zaman yumurta sarısıyla karıştırılarak saça bi güzel masajla yedirilir ardından strechlenir ve herhangi bir havlu ya da bezle bas baglanır.1-2 saat beklenilir ve banyoya giderek suyun sıcak olmamasına dikkat edilerek soguk ya da ılık suda saçlar şampuanla bi güzel yıkanır.bir hafta sonunda uzayan 1-2 santim saç sonunda da mutluluktan havaya uçulur =)) simdilik bu kadar yardımcı olabilirim canlarım hiçbirinizin memnun kalmayacagını düşünmüyorum pişman olmamak için deneyin sadece 1 hafta sonunda vazgeçilmeziniz olacak.yerimseniben

(baştan saç dökülmesi yapması sizi endişelendirmesin işe yaramayan saçları atıyo yerine daha gürleri cıkıyo farkedersiniz zaten ve bir hafta sonunda kendi adıma söyleyeyim 5-6 tel dökülmeye baslıyo 50-100 tel dökülen saçlarım bilginize..)
Sevgiler..a.s.

İlk defa duyuyorum turplu suyu,
Yumurta sarısı demişiz ama kaç tane yumurta olacak o bellimi arkadaşlar.
Benim saçlarımda çok dökülüyor, oldukça da cansız :sinifsinif:​

1 kişi için:
1 orta boy turp
1 yumurtanın sarısı
sana tavsiyem 1 çorba kaşığı saf zeytinyağı kat
ben öyle yapıyorum
seviyorum bu formülü
saçlarım kendine geldi, yumuşadı
uzama etkisini de göreceğim umarım :)

bence o kadar da pis kokmuyor yani ben dayanabiliyorum
saçı yumuşatma ve bakım etkisini gördüm ama uzatma etkisini henüz göremedim
zaten saçım yeterince uzun belki farkı hissedemiyorumdur

ben birkaç kez yaptım pis kokusundan başka birşeyini göremedim o soguk kış günlerinde üşümek de cabası oldu

ah o üşümeyi sen bide bana sor kaydirigubbakcemile3
ama işe yarıyo ben baya yaptım bulsam yine yapcam
saçım boyalı olduğu için rahat anlayabiliyorum uzadığını

evet havuç yaptım iki kere senin tavsiyen üzerine
cesaret edememiştim ama sen diyince yaptım :ecrin_bebek:,
olsun turpta yapalım onuda yapalım hepsini hepsini yapalım delikafadulden

tamam sen rezil olma baştan alalım sırnaşık şey
aaaaa öyle mi bide havucu deniyim lülülülülülü
oldu şimdi delikafadulden

X