Saç Rengi ve Saç Boyama SACLARIM TURUNCU OLDU NASIL KULLUYE CEVIREBILIRIM ACIL YARDIM LUTFEN

Sseeffaa92

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2017
2
0
31
MERHABA ARKADASLAR SACLARIMI PALETTE ACIK KULLU SARI RENK ILE BOYADIM FAKAT SACLARIM KULLU OLACAGI YERDE TURUNCU OLDU . BU RENGI KOYULTMADAN NASIL KULLUYE CEVIREBILIRIM ?
sac.png

Mor sampuan isine yarar turunculugu alir bekletirsen de kullu bir renk veriyor.tek yikamada olmaz ama

Merhaba, ben dün saçlarımı yoğun ombre yaptırdım ama bildiğin civciv sarısı olmuştu. Tabiki hemen internetten araştırdım ve şu an tam küllü sarı oldu. Şöyle yaptım:
1/2 tüp koleston 1.11
1/2 tüp 30 vol %9 oksidan
1 çay kaşığı mavi saç boyası(lilafix mavi aldım ama bulabilirsen 0.88 igora iyiymiş)
1 tatlı kaşığı kadar saç kremi
2 yemek kaşığı kadar su

Bunları karıştırıp saçıma sürdüm 2 dk bekletip bol şampuanla yıkadım. Turunculuk tamamen gitti. Ama bir uyarı mavi boyayı çok az koy çok koyarsan saçın koyu gri olur ve fazla bekletme.

Merhaba, ben dün saçlarımı yoğun ombre yaptırdım ama bildiğin civciv sarısı olmuştu. Tabiki hemen internetten araştırdım ve şu an tam küllü sarı oldu. Şöyle yaptım:
1/2 tüp koleston 1.11
1 çay kaşığı mavi saç boyası(lilafix mavi aldım ama bulabilirsen 0.88 igora iyiymiş)
2 yemek kaşığı kadar su

Bunları karıştırıp saçıma sürdüm 2 dk bekletip bol şampuanla yıkadım. Turunculuk tamamen gitti. Ama bir uyarı mavi boyayı çok az koy çok koyarsan saçın koyu gri olur ve fazla bekletme.
1/2 tüp yarım tüp mü demek?

1/2 tüp koleston 1.11
2 yemek kaşığı kadar su

Merhaba benim saçım da aynı senin gibi şuan civciv sarısı. Yani çok canlı bir sarı. Ben doğal kumral rengi olsun istiyorum. Mavi boydan katmasam bu renk olur mu? Ayrıca oryalle yaptıralı 1 hafta oldu daha. Saç yanar mı?

Kumral istiyorsan küllü kumral ve açık kumral renklerini karıştırıp boyayabilirsin. Benim verdiğim tarif rengini küllüye çeviriyor sadece. Ben üzerine daha sonra kumral boyadım güzel tuttu ama daha sonra alttan sarı çıkıyor açılıyor renk tabi. Şimdi kahveye boyayacağım

1/2 tüp koleston 1.11
2 yemek kaşığı kadar su

11.1 Yazacaktınız herhalde

Tam aradigim konu. Dun ombrelerimi tazeledim. Hafif doreli olmuştu boya sonrasi. Yıkama setindr kuaforum cila hazırladı sürdü, muhtesem küllü sarı oldu. Böyle bebek sarısı veya grimsi bi renk bayıldım çok begendim. Bugun kuaforumu arayip hangi boyayla cila yaptigini sordum fakat soylemedi sırmış :-/ netten biraz araştırdim 11/1 gibi geldi bana birazcık ama emin olamadım 7/1 de olmuş olabilir die düşündüm ama sizin yazilarinizdan 11/1 olduğuna kanaat getirdim bundan böyle 2-3 ayda bir sacimdaki küllülük gidince dorelesince ve matlaşınca 11.1 sac kremi su oksidasyon ile hemen evde cila yapıp tekrar o küllü sarıyı elde etmiş olucam insallah. Soguk renkleri seviyorum saçta dore sarılardan nefret ediyorum :) mor şampuanida duydum ama cila mı mor sampuanmi bilemedim hangisini uygulasam daha az zarar vermis olurum die merilyn merilyn

Turuncudan kurtulmak için Loreal Paris ya da granitten küllü kumral alıyorsun 7.1 tüpün 1/3 ve oksidan 1/3 ayrıca 1 çay bardağı su iyice karıştırıp saçına uygula 15 dk bekle yıka biraz daha küllü istiyorsan beklete bilirsin aynadan takip et rengini ben öyle yapıyorum turuncularımdan kurtulmak için

Ayrıca loreal Paris ve garnier dışındaki boyalarım küllü tonları sevmiyorum küllü veya kumralla alakası olmayan renkler çıktı bende bildiğim kahverengi oldu

X