Saç Kesim Şekilleri Saçlarımı Kestirsem mi?

Saç Kesim Şekilleri (kesim, örgü, topuz), Kuaför Önerileri, Düz Saçlara Özel, Dalgalı Saçlara Özel, Kıvırcık Saçlara Özel

isabel

Kuzey Ege
Yönetici
Super Moderator
Anneler Kulübü
6 Mart 2012
17.731
27.856
48
Merhaba,

Kendimi bildim bileli saçlarım hep uzundu.Yani en son 7 yaşımda falandım saçlarımı kısa olarak hatırladığım.Kimi zaman belime kadar inen uzunlukta kimi zaman omuzlarıma dökülen hizada ama hep uzun saçlarım oldu.Hemen her rengi denedim uzun saçlarımda ve yıllardır hep sarı saçlarım.Şimdi saçlarımı kısacık kestirmek istiyorum.Sizce pişman olurmuyum?Yıllarca uzun saç kullanıp kısa kestirenler sonradan büyük pişmanlıklar yaşadımı acaba?Renk olarak yine sarı balyajlar düşünüyorum ama endişem ya kendimi sonrasında kötü hissedersem..Tamam kökü bende sonra yine uzayacaktır mutlaka ama şuan kötü olan ruh halime birde bu eklenirse dahada kötü hissetmekten korkuyorum.Fikirleriniz neler acaba?

Kafamdaki modeller şunlar:

Son düzenleme:
Canım hemşom seni yakından görmüş biri olarak yüz yapına uyacak gibi bu modeller.
Ama pişman olurmusun kısmına gelinice bende uzun yıllar uzun Saçlıydım bu yaz kestirdim kendimi alıştırmak içinde önce omuzlarımıa çıkarttım ama daha üstüne yapamıyacağım :KK50:benim yüz yapıpmım bu modelleri kaldırmaz ve cesaretimde yok açıkcası ama senin güzel yüzüne yakışacağını düşünüyorum :KK12:yenilenmek güzeldir:KK16:

şu tarz saç modelleri kadınları seksi ve çekici yapıyor eminim sana da çok yakışacaktır :KK54:
çok kısa modeli kullanmak zor olabilir.

$ilgi-çekici-kısa-saç-modelleri.jpg

Bende bu 8 yil icinde; 2 kere ayni değişime gitmiştim senin istediğin gibi
Saçlarımı kisa olarak en son ilkokulda kullanmıştım
Ve yıllardır saçlarım hep uzun belimde, genel olarak katli ve sariydi
Ya rofleli ya balyajli
2 kere bob model yaptim..ilk degisimden pismanlik duymadigim icin, ikincide cesaretliydim:)
Ama kuaforum resmen şok tu.. Böyle saça kiyilir mi diye.10 kere sordu makasi eline aldiginda, bi gece yat düşün öyle gel bile dedi:) Muhakkak soyleyen olacaktır, hic orali olma:KK34:
Beğendiğiniz modeller gerçekten cok hos..bakimi yikamasi ws.cok rahat..ama sadece sekillendirmek icin mesai isteyebiliyor
Ben sürekli fon kullanmak durumunda kalmıştım kisa modelde
.hani uzun sacta maşa, fon kullanıyordum
Ama gerektiğinde, ani durum da saçlarımi topuz yapip çıkabiliyordum
Demek istedigim bu modeller sekil istiyor
Lafin kısası ben hic pisman olmamistim bu keskin degisiklikten:KK19:

Canım hemşom seni yakından görmüş biri olarak yüz yapına uyacak gibi bu modeller.
Ama pişman olurmusun kısmına gelinice bende uzun yıllar uzun Saçlıydım bu yaz kestirdim kendimi alıştırmak içinde önce omuzlarımıa çıkarttım ama daha üstüne yapamıyacağım :KK50:benim yüz yapıpmım bu modelleri kaldırmaz ve cesaretimde yok açıkcası ama senin güzel yüzüne yakışacağını düşünüyorum :KK12:yenilenmek güzeldir:KK16:

Hemşom,çok teşekkür ederim ..Evet sen beni gördüğün için daha net söyleyebilirsin yüzüme gidip gidemeyeceğini.Aslında şu anki halimi gösteren fotoğraf eklemiştim lakin sonradan pişman olursam kaldırmakta yasak olduğundan sildim bende.Sağol fikirlerin için :KK19::KK19:

şu tarz saç modelleri kadınları seksi ve çekici yapıyor eminim sana da çok yakışacaktır :KK54:
çok kısa modeli kullanmak zor olabilir.

Eki Görüntüle 870218

esmerim şekerim ,aslında bana kalırsa ben zaten uzun saçı dişiliğin sembollerinden biri olarak görürüm.Ben gibi bir akrep kadınının kısa saç düşünmesi çok ama çok zordur.Ama ne bileyim esti işte şimdi düşüyorum pazartesi kuaförümle görüşüp daha net bir karar vereceğim bakalım..Sağol canım fikrini paylaştığın için:KK19:

Bende bu 8 yil icinde; 2 kere ayni değişime gitmiştim senin istediğin gibi
Saçlarımı kisa olarak en son ilkokulda kullanmıştım
Ve yıllardır saçlarım hep uzun belimde, genel olarak katli ve sariydi
Ya rofleli ya balyajli
2 kere bob model yaptim..ilk degisimden pismanlik duymadigim icin, ikincide cesaretliydim:)
Ama kuaforum resmen şok tu.. Böyle saça kiyilir mi diye.10 kere sordu makasi eline aldiginda, bi gece yat düşün öyle gel bile dedi:) Muhakkak soyleyen olacaktır, hic orali olma:KK34:
Beğendiğiniz modeller gerçekten cok hos..bakimi yikamasi ws.cok rahat..ama sadece sekillendirmek icin mesai isteyebiliyor
Ben sürekli fon kullanmak durumunda kalmıştım kisa modelde
.hani uzun sacta maşa, fon kullanıyordum
Ama gerektiğinde, ani durum da saçlarımi topuz yapip çıkabiliyordum
Demek istedigim bu modeller sekil istiyor
Lafin kısası ben hic pisman olmamistim bu keskin degisiklikten:KK19:

Açıkcası bu mesajından sonra daha bir cesaretlendim.:KK15:İşte bende aynen sen gibi yıllarca uzun kat kesim ve balyaj,gölge...Evde olduğum için yani çalışmadığımdan zamanım oldukça fazla şekillendirmek açısından..Ben Türkiyede iken sürekli fönlü kullanırdım ama şimdi yurtdışında olduğumdan ve fönde inanılmaz pahalı olduğundan 6 yıldır kendim şekillendiriyorum bende maşa ile yada fönümü kendim çekiyorum..Bakalım işte pazartesi kuaförüm ne diyecek.Öncesi ve sonrası fotosu koyarım bakalım.Teşekkür ederim fikirlerin için :KK16:

Rica ederim ne demek..

Aa boyle bi değişim olursa, fotoyu görmek isteriz:KK34:
Yenilige degisiklige çok acik değilim ama bu noktada kırdım sanırım

Benimde bi aslan kadını olarak, uzun saçlarımdan vazgecmem gerçekten garipti:)
Ama kullanım cok rahat
Sekillendirme icin mesai de harcarim diyosun, daha ne olsun:)

Ilk yikadigimda, Allahim bu ne rahatlik dedim:KK34: resmen hafifledim
Inanilmaz bas ağrısı yapiyormus tepemdeki bu sac obegi:KK1::KK1: farkında degilmisim
Tr de degilmissin
Bende tam bunu soracaktım. . Ekledigin fotograflara istinaden,Tr de bu tarz kesimleri iyi yapabilen nadir insan vardır diye
Kuaförunden sonra kararını verirsin artık:KK34:

Benimde bu arada 3, 5 yılda yeniden saçlarım eski boyuna geldi.belimde ve dore kullu kumral
Izin çıkmıyor; şöyle hem daha dore hemde kısa yapsam
Düzenli periyotlarda bu istek beni durtuyor yani:KK1:

Son düzenleme:
$albnnn.jpg bır bucuk sene once benım saclarımda bu sekıldeyıd kullanımı yıkaması o kadar kolaykı oh be dunya varmıs demıstım sımdı gene uzadı saclarım aslında hala gozum var bu modelde ama cevrem ıstemıyo bu tıp modeller kısıyı cok modern gosterıyo aslında ılk basta bıraz hayal kırıklıgı olur goz alısıncaya kadar ama sonrasında cok memnun kalırsınız bence:KK34:

Hemşom,çok teşekkür ederim ..Evet sen beni gördüğün için daha net söyleyebilirsin yüzüme gidip gidemeyeceğini.Aslında şu anki halimi gösteren fotoğraf eklemiştim lakin sonradan pişman olursam kaldırmakta yasak olduğundan sildim bende.Sağol fikirlerin için :KK19::KK19:

esmerim şekerim ,aslında bana kalırsa ben zaten uzun saçı dişiliğin sembollerinden biri olarak görürüm.Ben gibi bir akrep kadınının kısa saç düşünmesi çok ama çok zordur.Ama ne bileyim esti işte şimdi düşüyorum pazartesi kuaförümle görüşüp daha net bir karar vereceğim bakalım..Sağol canım fikrini paylaştığın için:KK19:

Açıkcası bu mesajından sonra daha bir cesaretlendim.:KK15:İşte bende aynen sen gibi yıllarca uzun kat kesim ve balyaj,gölge...Evde olduğum için yani çalışmadığımdan zamanım oldukça fazla şekillendirmek açısından..Ben Türkiyede iken sürekli fönlü kullanırdım ama şimdi yurtdışında olduğumdan ve fönde inanılmaz pahalı olduğundan 6 yıldır kendim şekillendiriyorum bende maşa ile yada fönümü kendim çekiyorum..Bakalım işte pazartesi kuaförüm ne diyecek.Öncesi ve sonrası fotosu koyarım bakalım.Teşekkür ederim fikirlerin için :KK16:

ahh ahh eşim izin verse uzun saçlarımı (belime geliyor) hemen fotoğraftaki gibi kestireceğim.

saçımı kestireyim mi ? diye sorsam adamın gözlerinden ateş fışkırıyor :KK19:

Rica ederim ne demek..

Ama kullanım cok rahat

Inanilmaz bas ağrısı yapiyormus tepemdeki bu sac obegi:KK1::KK1: farkında degilmisim
Tr de degilmissin
Bende tam bunu soracaktım. . Ekledigin fotograflara istinaden,Tr de bu tarz kesimleri iyi yapabilen nadir insan vardır diye

Benimde bu arada 3, 5 yılda yeniden saçlarım eski boyuna geldi.belimde ve dore kullu kumral

o istek benide dürtüyor sonra bir bekçi engeline takılıyor ah ah :KK14:

Son düzenleme:
ahh ahh eşim izin verse uzun saçlarımı (belime geliyor) hemen fotoğraftaki gibi kestireceğim.

ben sacımı kestırdıgımde universıtede baska sehırdeydım eve gelınce annem o ne oyle beaaa demişti:KK60::KK60::KK60:

ben sacımı kestırdıgımde universıtede baska sehırdeydım eve gelınce annem o ne oyle beaaa demişti:KK60::KK60::KK60:

şu anneler ya :KK5: evliyim ona rağmen karışır,geçen gün annemi aradım aklımda saç kestirmek vardı aynen konuşma su abartısız;

ben: naber anne,napıyorsun? saçımı kestirdim ben (şaka yapıyorum) işte.

annem: nasıl kesersin,ne yaptın kendine,gitti saçlar,gözüme gözükme :KK53:

ben: yok anne şaka yaptım :26:

annem: he iyi tamam kızım yapma sakın :KK20:

ben: olur anne,görüşürüz. (hiç hatırımı sormadı bile öyle kızgındı :KK25: )

Lisabella koydu modelleri içim gitti vallahi :KK14:

Son düzenleme:
şu anneler ya :KK5: evliyim geçen gün annemi aradım aklımda saç kestirmek vardı aynen konuşma su abartısız;

:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Ayni iste aynıyiz...
Annem birdi, esim iki olduu:KK19: dogrusu evlendikten sonra annemi devre dışı bıraktım. Saclarimin kırıklarıni aldirsam, ondan bile hazetmezdi

Gecen gün; kisaltmayi birak,
Şöyle bi kakul yaptirsam dedim. . Esimde; Hayır böyle daha güzel, canın sıkılıyor heralde dedi :KK31::KK49:

Son düzenleme:
Ayni iste aynıyiz...
Annem birdi, esim iki olduu:KK19: dogrusu evlendikten sonra annemi devre dışı bıraktım. Saclarimin kırıklarıni aldirsam, ondan bile hazetmezdi

Gecen gün; kisaltmayi birak,
Şöyle bi kakul yaptirsam dedim. . Esimde; Hayır böyle daha güzel, canın sıkılıyor heralde dedi :KK31::KK49:

sanki onlara ne değil mi saç bizim kök bizim,direnelim :KK23:

annem işi öğrendi hemen eşime söylüyor,eşimde aynen seninkinin verdiği cevabı veriyor :KK4:

Rica ederim ne demek..

Ama kullanım cok rahat

Tr de degilmissin

Evet evet kestirmekte netleştiğimde vede icraata döktüğümde mutlaka paylaşacağım albümde falan,sizlere haber veririm :KK52::KK52:Kesinlikle eminim yıkaması sonrası falan rahat olacaktır.Şimdi 2 şampuan,1 krem,1maske sonrasında özel karışıklığı açıcı spreyler falan bir duş süresi bu saç olayından dolayı 1 saati buluyor.Sonrasında şekillendirme falan nerdeyse 2 saat :KK6:Özellikle yoğun spor yaptığım dönemlerde kısa saç kararı alırdım :KK31::KK31:şimdide radikal bir değişiklikten dolayı bu moda girdim.Bakalım neye karar vereceğim :26:

Eki Görüntüle 870245 bır bucuk sene once benım saclarımda bu sekıldeyıd kullanımı yıkaması o kadar kolaykı oh be dunya varmıs demıstım sımdı gene uzadı saclarım aslında hala gozum var bu modelde ama cevrem ıstemıyo bu tıp modeller kısıyı cok modern gosterıyo aslında ılk basta bıraz hayal kırıklıgı olur goz alısıncaya kadar ama sonrasında cok memnun kalırsınız bence:KK34:

Modern ve daha genç gösterdiği kesin.Gülben Ergen deki değişikliği görmüşsünüzdür mutlaka ..Evet ilk başta bir alışma süreci tanımak gerekecek :KK52::KK52::KK52:

Erkeklerin çooook büyük çoğunluğu uzun saç seviyor :KK12::KK12:
şu anneler ya :KK5: evliyim ona rağmen karışır,geçen gün annemi aradım aklımda saç kestirmek vardı aynen konuşma su abartısız;

:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:Anneleri ,eşleri kızdırmamak gerekiyor tabiki ,düşüncesi bile korkutuyor onları :KK23::KK23:Modellere bakınca inan benimde içim gitti :KK76::KK76:Bakalım biraz daha bakayım ben :KK1:

Evet evet kestirmekte netleştiğimde vede icraata döktüğümde mutlaka paylaşacağım albümde falan,sizlere haber veririm :KK52::KK52:Kesinlikle eminim yıkaması sonrası falan rahat olacaktır.Şimdi 2 şampuan,1 krem,1maske sonrasında özel karışıklığı açıcı spreyler falan bir duş süresi bu saç olayından dolayı 1 saati buluyor.Sonrasında şekillendirme falan nerdeyse 2 saat :KK6:Özellikle yoğun spor yaptığım dönemlerde kısa saç kararı alırdım :KK31::KK31:şimdide radikal bir değişiklikten dolayı bu moda girdim.Bakalım neye karar vereceğim :26:

Modern ve daha genç gösterdiği kesin.Gülben Ergen deki değişikliği görmüşsünüzdür mutlaka ..Evet ilk başta bir alışma süreci tanımak gerekecek :KK52::KK52::KK52:

Erkeklerin çooook büyük çoğunluğu uzun saç seviyor :KK12::KK12:

:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:Anneleri ,eşleri kızdırmamak gerekiyor tabiki ,düşüncesi bile korkutuyor onları :KK23::KK23:Modellere bakınca inan benimde içim gitti :KK76::KK76:Bakalım biraz daha bakayım ben :KK1:

görmedim seni ama eminim güzelliğine güzellik katacaktır,hem psikolojik olarakta iyi gelir.
çok merak ediyorum :KK31:

görmedim seni ama eminim güzelliğine güzellik katacaktır,hem psikolojik olarakta iyi gelir.
çok merak ediyorum :KK31:

Canımsın,sağol :KK19::KK19:Eh işte fena değilim dermişim :KK30::KK30:Ebru Destan ın yüz şeklini falan benzettiğimden ona yakıştıysa banada yakışır diyorum.Ama asıl dediğin gibi psikolojime iyi gelmesi önceliğim.Biz kadınlar köklü değişikliklere zavallı saçlarımızla başlarız hep :KK1::KK1:En radikal kararlarımızın ilk kurbanlarıdır onlar :78::78::78:

sanki onlara ne değil mi saç bizim kök bizim,direnelim :KK23:

annem işi öğrendi hemen eşime söylüyor,eşimde aynen seninkinin verdiği cevabı veriyor :KK4:
Yaa aynısıni dedim simdi bende:))sac bizim kime ne
Bizi ve saçlarımızi kendi haline birakinn:KK19:

Erkeklerin çooook büyük çoğunluğu uzun saç seviyor :KK12::12

Inan ayni sahneler.. kendimi 5 dk da yikiyorsam, saclarimla yarim saat mesai harciyorum banyoda
Inan kollarim yoruluyor havada onlarla ugrasmaktan:KK9: guzelliginin bedeli sanırım. .

Canımsın,sağol :KK19::KK19:Eh işte fena değilim dermişim :KK30::KK30:Ebru Destan ın yüz şeklini falan benzettiğimden ona yakıştıysa banada yakışır diyorum.Ama asıl dediğin gibi psikolojime iyi gelmesi önceliğim.Biz kadınlar köklü değişikliklere zavallı saçlarımızla başlarız hep :KK1::KK1:En radikal kararlarımızın ilk kurbanlarıdır onlar :78::78::78:

aynen öyle malesef ve emin ol o değişime acayip ihtiyacım var.

ebru destanın saç modeli ve yüzü gerçekten çok güzel, çok iyi hissedeceksin kendini.

:KK34:
kıskandım seni, saç işleri cidden uzun sürüyor kurutması şekil vermesi of :KK31:

hadi bakalım hayırlısı,seni bekliyoruzzzz :KK16:

O hataya düştüm ben geçen yıl abla:KK5: Biliyorsun benimki askere gidince bunalıma girdim ve saçımı kestirdim:KK50: Sonra pişmanlık diz boyu tabi:KK19: Ama zaten kafaya koyduğumuz zaman pişman olacağımızı bilsek de illaki kestiririz biz o saçı :KK14:
Ama bugün ama haftaya ama seneye:KK19:
Gördüm fotoğrafını maşallah harikasın:nazar: Kısa saç da yakışır kesinlikle ama uzun saçın yerini hiçbir zaman tutmaz:KK50:

X