Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlarımla başım dertte :(

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Her zaman sizin saclariniz gibi saclarim olmasini isterdim. Malesef cok ince telli ve cok dokuluyor. Oncelikle sık yikamayi kesmeniz gerekiyor. Ikinci uclarindaki kiriklari aldirin. Saclari ne kadar sık yıkarsanız o kadar cabuk yaglanırmis.
Çok sağolun.
Evet yıkamayı azaltmam gerekiyor.
Kırık yok aslında , çok sık kestiririm. Ama kurumaktan tiftikleniyor artık .
Şu an zaten fotoğraftaki kadar uzun değil, bir hayli kısalttım, bir ay önceki fotoğrafım bu.

Keratin ,brezilya fön yaptırın 3 ay gider az yıkayın ,devamlı yıkamayın
Aynen benim de dalgalı gür baş edemediğim saçlarım vardı brezilya fönüyle resmen aşırı rahat ettm, saça keratin yüklemesi olduğundan uysallaşıyorlar zaten dümdüz oluyorlar ve yumuşacık. Hatta şuan etkisi geçti geçmesine rağmen düze meyilli hala yumuşacık eskiden tiftik kabaran tüleren saçlarım yok yani.

Hanımlar kacirdiginiz noktayı söylüyorum :)
Saçları bi kaç gün yıkama diyorsunuz yaa o hiç yikamamak değil o sampuanlamamak aslında :)
Sampuanda deterjan olduğu için sürekli sampuanlaninca saç çabuk yaglaniyor kendini korumak için. Ama sadece suyla yikaya bilirsiniz isterseniz uçlara krem sürebilirsiniz...

Hanımlar kacirdiginiz noktayı söylüyorum :)
Saçları bi kaç gün yıkama diyorsunuz yaa o hiç yikamamak değil o sampuanlamamak aslında :)
Sampuanda deterjan olduğu için sürekli sampuanlaninca saç çabuk yaglaniyor kendini korumak için. Ama sadece suyla yikaya bilirsiniz isterseniz uçlara krem sürebilirsiniz...
Ben şu saçları her gün yıkamayın, yıpranır kurur inanışının tamamen şehir efsanesi olduğunu düşünüyorum. Yani kendimi bildim bileli her gün duş alan bir insanım, ve saçlarım sağlığından ve neminden hiçbirşey kaybetmedi. Annem de her gün duş alır mesela ben ondan öyle gördüm, onun da çok sağlıklıdır saçları. Pis olan birinin çıkardığı bir sözdü herhalde o 😂 ne bileyim hadi en fazla kışın çok soğukta 1 gün dinlendiririm yıkamam. Ama en fazla 1 gün.

Ben şu saçları her gün yıkamayın, yıpranır kurur inanışının tamamen şehir efsanesi olduğunu düşünüyorum. Yani kendimi bildim bileli her gün duş alan bir insanım, ve saçlarım sağlığından ve neminden hiçbirşey kaybetmedi. Annem de her gün duş alır mesela ben ondan öyle gördüm, onun da çok sağlıklıdır saçları. Pis olan birinin çıkardığı bir sözdü herhalde o 😂 ne bileyim hadi en fazla kışın çok soğukta 1 gün dinlendiririm yıkamam. Ama en fazla 1 gün.

Sen aşırı aşırı şanslı kişilerden birisin ozaman :)
Ama şehir efsanesi değil. Ben curly girl metotunu baya araştırdım çünkü sağlıklı doğal saç bakımına takmış durumdayım. Ve curly metotda dedikleri gibi haftada 2 sampuanlayip ve diğer önerilen şeyleri yaptigimdan beri saçlarım kendi doğal dalgasına kavuştu parlıyor ve avuç avuç dokulme durdu

Sen aşırı aşırı şanslı kişilerden birisin ozaman :)
Ama şehir efsanesi değil. Ben curly girl metotunu baya araştırdım çünkü sağlıklı doğal saç bakımına takmış durumdayım. Ve curly metotda dedikleri gibi haftada 2 sampuanlayip ve diğer önerilen şeyleri yaptigimdan beri saçlarım kendi doğal dalgasına kavuştu parlıyor ve avuç avuç dokulme durdu
ben haftada 2 şampuanlasam yağdan yapışırım herhalde 😂 cinsi yağlı da azıcık.🙈

yok sehır efsanesı degıl babam zeytınyaglı sabun ımalatcısı annem estetısyen . hergun sac sampuanlanmaz sac derısının ph bozuluyor

yok sehır efsanesı degıl babam zeytınyaglı sabun ımalatcısı annem estetısyen . hergun sac sampuanlanmaz sac derısının ph bozuluyor

haftada 2 yıkamak da çok az ama.. yetersiz bana göre. Yağlı görüntü olmasa da gene de kirli olur bence. Dediğim gibi yıllardır annem de ben de her gün yıkarız, saçlarımız sağlıklı☺️

haftada 2 yıkamak da çok az ama.. yetersiz bana göre. Yağlı görüntü olmasa da gene de kirli olur bence. Dediğim gibi yıllardır annem de ben de her gün yıkarız, saçlarımız sağlıklı☺
hem sac yapınız hem derınız yaglıdır ordan bır sekılde kurtarıyorsunuzdur

Herkese selam 🖐🏻
arkadaşlar, oldukça gür, kalın telli, dalgalı saçlarım var. Son birkaç yıldır nerdeyse her gün, en kötü gün aşırı yıkıyorum.
Resmen kısır döngüye girdik, yıkadıkça daha çok yağlanıyor, yağlandıkça daha çok yıkıyorum.
Yıkamak hiç sorun değil de saç uçlarım çok kuruyor, tiftik tiftik olmaya başladı.
Saç tipimden ötürü köpükle şekillendiriyorum yoksa bildiğiniz bonus kafa oluyorum.
ama köpüğe rağmen kabarıyor artık.
Bana maske tarzı bir şeyler tavsiye edebilir misiniz?? ( tabi lütfen küçücük şişesi 150lira olan şampuanlar vs önermeyin olur mu ☺ )
Ev yapımı olur, hazır olur bilemiyorum. Saç uçlarımı nasıl nemlendirebilirim??
Bir de lütfen konumu taşımayın gerçekten dertliyim 😔Eki Görüntüle 2546798
Valla bende ayni konudan muzdaripim dipler yagli uclar kuru.Sonra Haci sakirin limonlusunu kesfettim yagli saclar icin ve ilk defa bi sampuan gercekten etki etti yarim gunde yaglanan sacim simdi ucuncu gunu bile kurtariyor.Uclar icin cagrem yok ama bi donem arko krem kullanmistim baya yumusatiyor hemde uzatiyor.

Bir şişe şampuanın içine
bir kaşık bal, bir çay bardağı sirke ve bir şişe badem yağı koyun, çalkalayın.
Her yıkamada kullanın harika oluyor :KK68:
Yıllardır kullanıyorum çok faydasını gördüm.
Çıkınca da argan yağıyla tara:KK200:
Hangi Argan yağını kullanıyorsunuz yağ ile taraynca diğer gün yağlanıyor mu saçınız

Hangi Argan yağını kullanıyorsunuz yağ ile taraynca diğer gün yağlanıyor mu saçınız

Ban yemem inşallah.
Avonun argan yağını kullanırım yılladır çok memnunum.
Her banyodan sonra değil ama 2-3 banyoda bir.
Çıktıdan sonra 1-2 fıs saçının uçlarına sür tara mis gibi oluyor.

haftada 2 yıkamak da çok az ama.. yetersiz bana göre. Yağlı görüntü olmasa da gene de kirli olur bence. Dediğim gibi yıllardır annem de ben de her gün yıkarız, saçlarımız sağlıklı☺️
Haftada iki yıkamak düşüncesi benim için korkunç. İnsan içine çıkamam o şekilde kafam sepet gibi görünür.
Zaman zaman azaltabilsem de yıkamayı, yine de bu rakam asla 2 olamaz benim için.

Ban yemem inşallah.
Avonun argan yağını kullanırım yılladır çok memnunum.
Her banyodan sonra değil ama 2-3 banyoda bir.
Çıktıdan sonra 1-2 fıs saçının uçlarına sür tara mis gibi oluyor.
Gerçekten mi? Ben de alayım, aslında evde çok daha orjinali var ama kullanımı rahat değil öyle dolapta bekletiyorum malesef.

Gerçekten mi? Ben de alayım, aslında evde çok daha orjinali var ama kullanımı rahat değil öyle dolapta bekletiyorum malesef.

Ben bugüne kadar çok fazla markanın argan yağını kullandım ama en güzeli avonunki çıktı.
Tavsiye ederim ben çok memnunum :)

konu sahibi dun saclarimi kestirdim, benzer saclarimiz var.

Kuaforum sacimi kestikten sonra Kerastase nin sac kremi ve sac sutunu eline sikti ve karistirip saclarima surdu hafif hafif. Dalgalari acayip hos dolgun oldu ve kabarmasi azdi. Diger urunler gibi agirlastirmadi da.

bir de kendisi de dalgali saci eger ki kivircik stilde kullanmak istiyorsak normal sampuanla yikamamak gerekiyor dedi. Ya bulabiliyorsaniz dogal sabun falan dusunebilirsiniz, ya da temizleyici conditioner tarzi urunler veyahut da daha onceden bu konuya yazdigim low-po sampuanlardan. UZerinden zaman gecmis bakin, ben simdi conditioner aldim ve sanki daha hos oldu low-po sampuana gore, ama tabi kesin karar vermek icin erken, daha bir aydir falan kullaniyorum.

konu sahibi dun saclarimi kestirdim, benzer saclarimiz var.

Kuaforum sacimi kestikten sonra Kerastase nin sac kremi ve sac sutunu eline sikti ve karistirip saclarima surdu hafif hafif. Dalgalari acayip hos dolgun oldu ve kabarmasi azdi. Diger urunler gibi agirlastirmadi da.

bir de kendisi de dalgali saci eger ki kivircik stilde kullanmak istiyorsak normal sampuanla yikamamak gerekiyor dedi. Ya bulabiliyorsaniz dogal sabun falan dusunebilirsiniz, ya da temizleyici conditioner tarzi urunler veyahut da daha onceden bu konuya yazdigim low-po sampuanlardan. UZerinden zaman gecmis bakin, ben simdi conditioner aldim ve sanki daha hos oldu low-po sampuana gore, ama tabi kesin karar vermek icin erken, daha bir aydir falan kullaniyorum.
Çok teşekkür ederim. Çok fazla şampuan denedim ama komiktir ki en iyi gelen basit bir market şampuanı oldu 😄 conditioner dediğiniz şeyi bilmiyorum, ona bakacağım. Sabunla yapabileceğimi hiç sanmıyorum. Bir ara saf zeytinyağlı sabun denedim ama hiç sevmedim, pratik gelmedi bana. Krastese ye de bakayım çok sağolun.
Geçenlerde got2be gibi bir şey sanırım markanın adı, saç sütü kampanyalıydı. Denemek maksatlı aldım, fiyatı da oldukça uygundu. Vıcır vıcır buklelerle doldu kafam😄😄 şekillendirmek için düşünebilirsiniz siz de. Tabi tek ürün olarak kullanmıyorum, öncesinde saç uçlarıma yağ vs sürüyorum. Tek olsa belki kurutabilir.

Çok teşekkür ederim. Çok fazla şampuan denedim ama komiktir ki en iyi gelen basit bir market şampuanı oldu 😄 conditioner dediğiniz şeyi bilmiyorum, ona bakacağım. Sabunla yapabileceğimi hiç sanmıyorum. Bir ara saf zeytinyağlı sabun denedim ama hiç sevmedim, pratik gelmedi bana. Krastese ye de bakayım çok sağolun.
Geçenlerde got2be gibi bir şey sanırım markanın adı, saç sütü kampanyalıydı. Denemek maksatlı aldım, fiyatı da oldukça uygundu. Vıcır vıcır buklelerle doldu kafam😄😄 şekillendirmek için düşünebilirsiniz siz de. Tabi tek ürün olarak kullanmıyorum, öncesinde saç uçlarıma yağ vs sürüyorum. Tek olsa belki kurutabilir.

belki o sutu sac kremi ile birlestirip deneyebilirsiniz siz de.
dedigim gibi bir kez denemis oldum ve begendim, bakalim nasil olacak devami.

X