Saç Uzatma Yöntemleri Saçların Cabuk Uzaması için Sarımsak Kullanin

ben yaptığım bi karışıma doğramıştım :p uygulayıp 45 dk sonra yıkamıştım koku falan kalmıyor ama öyle faydası oldumu bilmiyorum

Canım ben evli değilim ve evde en geç ben yatarım. Sarımsağı da yatmadan hemen önce yutuyorum. O yüzden kesin bişey söylemem mümkün diil sana. Peki şöyle yapsan; eşin uyuduğunda hemen 1 tane yutup sende uyusan? zor mu olur çok? :teytey:

:teytey:güzel fikir canım :)
teşekkür ederim deniyim bende bari :)

:uhm:her akşam birtane sarımsak yutmak yeni saçmı cıkartıyo yoksa benmi yanlış anladım:uhm:qercekten sac cıkartıyosa seve seve yutarım sarımsakları:teselli:

arkadaşlar her akşam birtane sarımsak yutmak yeni sacların cıkmasına yardımcı olup sacları sıkılaştırıyomu bu zamana kadar sarımsak yutanların saclarında ne qibi değişimler oldu buraya yazıp bizleride bilğilendirirlerse cok seviniriz:teselli:

Sarımsagı yemeklere koysak,yani öyle tüketsek yine etkisi olur mu?:s İlla yutmamız mı gerekli???

arkadaşlar ben de sarımsakla ilgili okuduğum yorumlardan sonra sarımsağı kullanmaya karar verdim. dün ilk denememi yaptım. sarımsakları dövüp üzerine saf zeytinyağı ekledim ve bu karışımı saçıma sürdüm, evet evi buram buram sarımsak kokuları sardı ama kimse de bundan şikayet etmedi. aksine herkes teşvik etti beni, ne ilaçlar var daha kötü kokuyorlar, koksun ne olacak yeter ki işe yarasın diye. bu yüzden çok mutluyum motivasyonum yüksek. saçımdan çıkarana kadar 5 kere zeytinyağlı sabunla yıkadım. şampuan kullanmayı bıraktım bir süredir zararlı etkileri yüzünden. sarımsağı saçıma sürdüm diplerine masajla yedirdim. streç filme sardım ve üzerine havlu örttüm. bu şekilde 1,5 saat kadar beklettim ve sonra yıkadım. hafif hafif yanmalar oldu kafamda. sonuç ne mi oldu? saç dökülmem ilk günden %75-8o kesildi. normalde elleri saçlarında gezen biriyim. ve her elimi saçıma atışımda 3-4 tel saç elimde kalırdı. dünden beri yalnızca 1 tel geldi elime. çok mutluyum, sarımsak karışımını gün aşırı yapmayı düşünüyorum. sonuçları yine herkesle paylaşırım. sarımsağı yemek zaten çok faydalı bir şey. ben bayılırım sarımsağa zaten. ama tereddüt ettiğim bir şey var. sarımsağı tüm olarak yutmak midenizi yorabilir. çünkü ağzınızda çiğnerken tükürük salgısı onu mekanik olarak sindiriyor, mideniz de kimyasal sindirme yaparken zorlanmıyor. ama tüm olarak yutmak onu mekanik sindirmeden yoksun bırakıyor, tükürük gibi sindirimi ve parçalanmayı kolaylaştıran bir salgıdan mahrum bırakıyor, ve midenizi sindirim yapmak için zorluyor. sonuçta parçalanmamış bir şeyi midenize verip hadi sindir bunu diyorsunuz. ben olsam tüm yutmam. dediğim gibi ben kokusunu göze aldım, yeter ki saçlarım düzene girebilsin.

Ben sarımsağı sadece yağını kullanıyorum, diğer kullandığım yağların içine katarak. Tabii yağını kullanmak ile bizzat sarımsağı kullanmak arasında fark var mı bilmiyorum.

Benim babam her gece bütün sarımsağı tansiyonu için yutuyor.arkadaşlar ben sordum bunu babama bütün yuttuğu için tadı bile gelmiyomuş.Hap içiyo gibi oluyomus hihoyyyt

Sarımsağın Sağlığımıza Yararları:

•Sarmısak, bedenin bağışıklık sistemini uyarır, yani antibiyotiklere benzer etkiler yaparak bedendeki enfeksiyonlara karşı savaşır: Bu bağlamda nezle, soğuk algınlığı, uçuk; mide, bağırsak ve mantar iltihapları, Arpacık gibi bakteri, virüs ve mantarların oluşturduğu enfeksiyonlar sayılabilir.

•Kandaki kolesterol düzeyini düşürür: Yapılan araştırmalar, Günde iki diş sarımsak yiyen kişilerin kolesterol düzeyinde, kısa dönemde %10'luk düşüşlerin gerçekleştiğini ortaya koymuştur.

•Sarmısak, kanı sulandırır ve kan dolaşımını hızlandırır: Bu sayede sarmısak, kalp krizi ya da felç geçirmeye neden olabilecek damar tıkanıklıklarını önler.

•Yüksek tansiyonu düşürür: Araştırmalar, makul düzeyde sarmısak alımının bile bu etkiyi sağladığını göstermektedir.

•Sarmısak, kan sekerinin düzeyini düşürür: Bu sayede bazı şeker hastalarına sarmısak yemenin iyi geldiği yapılan bilimsel araştırmalarla saptanmıştır.

•Bedenin kansere yakalanma rizikosunu azaltır. Yapılan araştırmalarda sarmısak tüketen kişilerde, özellikle Mide Kanserine yakalanma tehlikesinin azaldığı belirlenmiştir.

•Sarmısak kronik bronşiti önler, etkisini azaltır.

•Balgam, idrar, safra ve Gaz söktürücüdür.

•İştahı açar ve sindirimi kolaylaştırır.

•Sarmısağın, afrodizyak (cinsel gücü artırıcı) etkileri bulunduğu, Doğu ve Batı kültürlerinde savunulmaktadır.

Sağlığımıza yararlı bu etkilerinden faydalanmak için, sarımsağın diyetimize katılması ve günde iki diş sarmısak yenmesi gerekir. Daha fazla tüketilmesi sarımsağın yararını artırmaz. Ayrıca sarımsağın yüksek sıcaklıklarda pişirilmesi sağlığa yararlı etkilerini azaltmaktadır. Kokusundan şikâyetçi olanlar için piyasada sarmısak kapsüllerinin satılmakta olduğunu da anımsatırız.

Arkadaşlar dün gece bende sarımsak yutarak yattım..Ama saçım uzasın fln die deil zaten yararlarını okuyunca bende her gece yutmaya karar verdim.Bir diş sarımsağı birden hap içiyomuşum gibi içtim yani hiç tadı fln gelmedi.Sabah kalktığımdada koku ve yanmada yoktu yani bu kdr seye iyi geliyosa kesinlikle tawsiye ederim..! Bazı Arkadaşlar bütün yutarsak midede parçalanmaz zararverir gibi seler demişler.ßence cok saçma Kocaman Gripini yutuyoruzda bir diş sarımsağımı yutamıycaz Allah Aşkına..Araştırdığımdada mideye zararlı olduğu değil daha cok mide kanserini önlediği yazıoyodu..kaydirigubbakcemile

ben öyledir demedim, yanlış anlaşılma olmasın =) sadece kendi düşüncemi söyledim. ayrıca gripin örneği pek doğru bir örnek olmamış. bu tür ilaçlar ağızda çözündüğünde ölüme bile sebep verebiliyor. antibiyotiklerin ağzıda çözünmemeleri gerekiyor. ve bu tür ilaçlar midede en ufak bir salgıyla ya da içtiğimiz suyla çözünebilecek yapıdalar. ama sarımsak öyle değil. sindirilmesi için çiğnenmesi yani önce ağızdan ya da ezilerek yenmesi gerekir diye düşünüyorum. mideye zarar verir demedim, sadece mide sindirmek için zorlanabilir bu da yutanı rahatsız edebilir dedim. doktor değilim, sadece düşüncemi paylaştım. Saçma diye itham etmektense normal bir açıklama yapmanızı öneririm.

bende sacım uzasın dıye herseyı yapaıyorum hep kısa kestıren ben ne gunlere kaldım bır merak geldı bakalım sonu hayır olsun camterebentınde kullanacam aldım da sarımsakl aılgılı bır sey soracam hergun mı yıyecez bıde faydasını ne zaman goruruz

ßen sadece sizi kastederek dememiştim ztn :) çewremdede midede yara yapar falan gibi tepkiler aldım onları sölemek istedim..

merhaba kizlar, sitede yeniyim...bu blümden baska bölümlere bakmaya firsatim olmadi daha gerci ... sac problemlerim icin burdan ayrilamaz oldum...acikcasi cok saskinim !!! Bilmedigim o kadar cok sey varmis...bunlardan biride sarimsak :-) Bugünden itibaren bende denemeye karar verdim, umarim faydasini görürüm...cok tesekkürler :teytey:

arkadaşlar kaşlarına kullanan varmı sarımsagı benimkiler çok seyrekte acaba aynı etkiyi kaştada gösterirmi kaşıma gece yatmadan sürsem

Selam kızlar hepiniz hoş geldiniz a.s. Ben de sarımsak sayesinde saç dökülmesini durduran biriyim. Umarım sizlerde de işe yarar. Kaşlarıma kullandım ben fakat bir fayda göremedim. Saçının dökülmesini durdurdum, başıma bir de kaş çıkarma diyor herhalde bana hihih = ))

Arkadaslar 2 dis sarimsagi hakiki zeytinyagi ile karistirin ve bu karisimi sacinizin diplerine iyicene surun, kafanizin ustunu ortmeden veya sarmadan (hava alsin ki icine ceksin) en az 2 saat bekletin sonra yiyakin.

sarımsağın çok iyi geldiğini bende duymuştum üstelik çoğu arkadaşım bun kabızlık için kullanıodu hap gibi suyla yutulduğu için hiç bir koku yapmıo tabi yutamayanlar parçalayıp yutabilirler bende denedim fakat ben yutmayı beceremedim hap bile yutamam da:KK43:

ya bu sarimsagi yutucagiz mi yoksa cignicezmi yani ben bi yarim hapi bile zor yutuyom sarimsagi nasil yutcam ya

X