Saç Rengi ve Saç Boyama Saçtaki boyayı akıtmak için doğal bir yöntem biliyor musunuz?

Arkadaşlar size çok doğal ve saça faydalı bir yöntemden bahsedeceğim:elma sirkesi.Tabi boyayı bir anda silip akıtma gibi bir özelliği yok ama boyayı soldurup 1 ton kadar akıtıyor.Üstüste defalarca yapmanızın da bir sakıncası yok.Ekstra bakım yapmış olursunuz ne güzel.
Beyaz sabundan bahsediyor herkes ama saçı benim gibi kuru olanlar için sabun kabus gibi birşeydir.Sabunladıktan sonra 3 gün üstüste kremle yıkasanız gene düzeltemezsiniz.Saçlar kurur birbirine yapışır ve matlaşır.
Başka bir yöntem ise bit şampuanıdır.Sanki saçınızı çamaşırsuyuyla yıkamışsınız gibi bir etki yapıyor.Biranda boya akarken saçlarda çalıya dönüyor tabii.Kuru saçlı olmayanlarda belki o kadar etki etmez ama kuru saçlılar "çalıya dönsün ben razıyım yeter ki boya aksın" diyorsa kullnanabilir

a. (Özellikle siyah boyalı saç için): 30 tablet C vitamini alıp bunları toz haline getirmek (kapsul varsa kapsul de olur) vıcık bir krem kıvamına gelene kadar sıcak suyla karıştırmak ve bunu saça uygulayıp 45 dk bekletip şampuanlamak.

b. (Bu da siyahtan daha açık tonlar ve boyasız saçlar için) 15 tabletle 3 yemek kaşığı şampuanı karıştırıp saçı bunlarla iyice köpürtüp masaj yapmak ve ardından sıcak suyla durulamak. (Bu miktarlar uzun saç için).

a. (Özellikle siyah boyalı saç için): 30 tablet C vitamini alıp bunları toz haline getirmek (kapsul varsa kapsul de olur) vıcık bir krem kıvamına gelene kadar sıcak suyla karıştırmak ve bunu saça uygulayıp 45 dk bekletip şampuanlamak.

b. (Bu da siyahtan daha açık tonlar ve boyasız saçlar için) 15 tabletle 3 yemek kaşığı şampuanı karıştırıp saçı bunlarla iyice köpürtüp masaj yapmak ve ardından sıcak suyla durulamak. (Bu miktarlar uzun saç için).

sen b yöntemleri denedin mi canım ben de yapmak istiyorum ama hangi marka c vitamini alacağım konusunda kararsızım =)

sen b yöntemleri denedin mi canım ben de yapmak istiyorum ama hangi marka c vitamini alacağım konusunda kararsızım =)

Evet canım denedim .. 2 ton kadar açıldı sac rengim.
Ben Hollanda'da yasıyorum buradaki markalar maalesef ki Türkiye'de yok .
Cnm sen güvendiğin bir markayı alıp yapabilirsin.

Kolay gelsin. umarım istediğin gibi olur.
Basarılar

saçlarımı nerdeyse iki yıldır boyamıyordum ve birden tekrar boyamaya karar verdim kolestonun küllü kumralını boyadım ama küllü kumral olmadı tabi kızılımsı birşey oldu ve saç diplerim zaten sorunluydu kepek ve kaşıntı vardı daha da arttı sanki başımada ağrı yaptı bilmiyorum psikolojik bilmiyorum gerçek ama bildiğim şey eski saç rengime dönmek istemem acaba gerçekten zeytin yağlı sabun boyayı akıtırmı
birde boyalar çeşitli kimyasallardan oluştuğu için çok zararlıymış ama boyamayan da kaç insan var bende bu konuda ne yapılabileceğini hiç bilmiyorum.

bnde papatya suyunu duymustum ama denemedımfaydası olr mu bılemem denemekte fayda war eger o kadar zor durumdaysanız..

merhaba..
saçlarımı yazın oksijenli su ile açmıştım(doğal saçlarımı)
okulum başlıyor diye dün kendi rengime (koyu kestane) dönmek için boyadım uçlarını ancak simsiyah oldu :KK43:
sabunu deneyeceğim saçlarım yağlı tip o yüzden pek sorun olmaz diye düşünüyorum .. birde daha yeni boyandığından hemen akar inş.. :KK5:

beyaz sabun çok yıpratıyor yapıcaksan şampuanının içine bir miktar çam terebentin koyunca yaklasık 3 4 ayda boyanın tamamını akıtıyor benim saçım mavi siyahtı 3 4 ayda aktı acık kahveye yakın bi renk oldu eğer sabırlıysan bu yolu deneyebilirsin yıpratmıyor da

SAÇLARDAKİ BOYAYI AKITMAK İÇİN DOĞAL YOLLARI OLAN VARMI??delikafaduldenBİLDİĞNİZ VARSA PAYLAŞIN ARKADAŞLAR YOKSA SİNİRİMDEN DAZLAK KESTİRCEM:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Beyaz hacışakir kullanmalısın.Yıka bolca köpürt ve biraz bekle,durula.Bu işlemi bir kaç kez yap.Boyanın nasıl aktığını göreceksin.

Bunu bende denedim gerçekten işe yarıyor.

Arkadaşlar kalıp sabunu hiç denemedim ama kokusu beğendiğim için bebe şampuanı almıştım 1 yıkamada saç rengim aktı, bakır kızıldı hafif sarıya çalan kahverengi oldu bilginize :)

Evet canım denedim .. 2 ton kadar açıldı sac rengim.
Ben Hollanda'da yasıyorum buradaki markalar maalesef ki Türkiye'de yok .
Cnm sen güvendiğin bir markayı alıp yapabilirsin.

Kolay gelsin. umarım istediğin gibi olur.
Basarılar

Selam canim,, bende hollanda da yasiyorum ve siyah sacimi niraz acmak istiyorum. Bu c vitamini hangisini alayim birde nerden almistin ?

Selam canim,, bende hollanda da yasiyorum ve siyah sacimi niraz acmak istiyorum. Bu c vitamini hangisini alayim birde nerden almistin ?
Kruidvat in huismerkini almıştım cok pahalı birşey degildi cvitamini yaptım sonrada sabun ile yıkadım biraz kazık gibi oldu ama sac kremi ile actım renk mı ?? İki ton kadar açılmıştı basarılar kolay gelsin canım

1 haftada beyaz sabunla ve bitkisel yağlarla siyah saçlarımın rengini gözle görünür şekilde akıttım çokk sağolun tüm yorum sahibi arkadaşlarım. ben de yağ olarak çam terebentin kullandım bu arada :)

1 haftada beyaz sabunla ve bitkisel yağlarla siyah saçlarımın rengini gözle görünür şekilde akıttım çokk sağolun tüm yorum sahibi arkadaşlarım. ben de yağ olarak çam terebentin kullandım bu arada :)
Canim bana yardimci olabilir misin ne kadar acildi sac rengin benim saclarim sariya donmustu uclari koyu kestaneye boyattim ve suan resmen simsiyah sence acilir mi sacim :KK43:

ya hic boyatmadan acici falan kullanmadan zemini platin sari olan koyu kahve ne zaman tam akarr acilirrbazi yerler hala siyahh toplam 30 dk kaldi sacimdaa ne yapiskan bi renk yaa

X