Sadece Klomen Kullanıp ,Çatlatma İğnesi Olmadan Hamile Kalan Var mı?

merhaba arkadaşlar... ben de yeniyim sitede..3 yıl olacak evleneli.geçen sene bir aylık düşük yaptım..tedavisiz hamile kalmıştım fakat üstünden bir sene geçmesine rağmen olmadı..şimdi klomene başladım.. birkaç gün sonra dr a gideceğim..hepimizin hakkında hayırlısı olsun..

klomeni kullanıp 11.gün gittim doktora.2 yumurta oluşmuş..sonra çatlatma iğnesi vuruldu..şimdi en son bugün progesteron testi yaptırdım..sonuç güzel 41,53 yumurtlama var yani..değerin 10 dan büyük olması gerekiyor..adetime 6 gün var belim kasıklarım ağrıyor merakla bekliyorum.. kan testi hcg yaptırmadım üzülmek istemiyorum... görelim mevla neyler...

bu başlıkla pek ilgilenen yok ama ben yine de yazıcam..hem derdimi paylaşmak hem de benimle aynı durumu yaşayanlara örnek olmak içinn.. dün dayanamayıp test yaptım..batım 4 hazirandı negatif çıktı.. ama bir aydır ağrı çekiyorum.. çatlatma iğnesinden beri belim ağrıyor..kesin hamileyim diyordum..dünkü test canımı sıktı ama henüz çıkmaz diye bugün kan testi yaptırdım..o da negatif belim kopacak gibi ağrıyordu..öğlen namazı zor kıldım..zaten kendi kendime hamile değilsem idrar yolu enfeksiyonu vardır diyordum..ama hiçbir şey çıkmadı ne bebek ne enfeksiyon.serum taktılar..ya bu derece psikolojik olamaz herade..adet olduğum olacağım da yok..çok üzgünüm..başa döndüm tekrar..

kimse cevap yazmıyormu:KK43::KK43::KK43:

canım bende aynı seyden muzdarıbım bende ıkıncıye kullandım bu ay. gecen ay olumsuzdu. kendını kaptırma bence uzulursun akısına bırak. bana bırkere kullandı rahım fılmı ıstedı ben cektırmedım. bu ay ıkıncıye denedım bugun adet gunum benımde bakalım daha gelmedı ama ıkımız ıcın ve bızım durumumuzda olanlara allah sabır versın cunku hıc bır problem yoksa bsarı oranı yuzde 50 mıs..

kızlar bende yeniyim 1 yıllık ewliyim bu ay klomen kullandım sonra kontrole fln gittik ilişkinin ertesi günü doktor gözün aydın çatlamış dedi :) sizce bebiş olur mu bu kez ? yada bunu yaşayan var mı hiç :KK43:

merhaba arkadaşlar ben 6 yıllık evliyim 5 yıldır çocuk istiyoruz.bu süreç içinde 1 iğneli yumurtalama takibi+3 kere iğneli aşılama oldum.hiçbirisi tutmadı....bunlara rağmen tüp bebeğe niyetlendiğim zamanlarda biri kimyasal 2 kere doğal gebelik yaşadım maalesef bunlar da düşük oldu..düşükle ilgili çok detaylı olmasa da kan testleri yaptırdım sorun görünmedi....
şimdi 3 seneden sonra ilk kez tedaviye başlayacağım.gittiğim dr.gebelikte tanıştığım bir doktro ama çok tecrübeli biri güveniyorum kendisine..
3 ay klomen tedavisi verdi.olmassa konuşuruz dedi..
klomene adetin 5.günü sabah 1 akşam 1 olarak başlayacağım.
o süreçte ilişki serbestmiş.
sonra ilaç bitince 4 gün yumurtalıklarını dinlendireceksin,ilişki yok dedi.
sonrasında gün aşırı 2 kere ilişki deneyeceksiniz dedi.

Sizler nasıl yaptınız?
Beni hiç kontrole çağırmadı ama görünmek gerekmiyormu ilaç kullanırken dr.a ?

Cnm gün aşırı günde 2 kere ilişki mi dedi dr'un? Off biz 1 kere yaptık hep. Şimdi olmamışmıdır benim? :KK43: Umarım hamileyimdir

kızlar bende yeniyim 1 yıllık ewliyim bu ay klomen kullandım sonra kontrole fln gittik ilişkinin ertesi günü doktor gözün aydın çatlamış dedi :) sizce bebiş olur mu bu kez ? yada bunu yaşayan var mı hiç :KK43:
güzelim zaten doktor çatlatma iğnesi verdiğinde 36 saat sonra gün aşırı bir hafta ilişki diyor..yani yumurtan çatladığı için tam kritik zaman..

güzelim zaten doktor çatlatma iğnesi verdiğinde 36 saat sonra gün aşırı bir hafta ilişki diyor..yani yumurtan çatladığı için tam kritik zaman..

sizce var mıdır peki bu kez olmuşmudur :KK43: adetimin üzerindende 3 gün geçti ve aşırı kasık ve göğüs ağrım var :KK43: ben iğne olmdm bu ay sadece klomen kullandım.

sizce var mıdır peki bu kez olmuşmudur :KK43: adetimin üzerindende 3 gün geçti ve aşırı kasık ve göğüs ağrım var :KK43: ben iğne olmdm bu ay sadece klomen kullandım.

canım moralini bozmak istemem ama ben de geçen ay yani 2. yumurta tedavisinde iğne vurulmadım..maksimum 28 günde gelen adetim 31. gün geldi..çok umutlanıp çok üzüldüm..çatlatma iğnesi vurulmayınca yumurtaların ne zaman çatlayacağı belli olmuyor..o nedenle iğne vurulmak en iyisi..ha tabi bu arada hamile de olabilirsin..inşallah öyledir..

canım moralini bozmak istemem ama ben de geçen ay yani 2. yumurta tedavisinde iğne vurulmadım..maksimum 28 günde gelen adetim 31. gün geldi..çok umutlanıp çok üzüldüm..çatlatma iğnesi vurulmayınca yumurtaların ne zaman çatlayacağı belli olmuyor..o nedenle iğne vurulmak en iyisi..ha tabi bu arada hamile de olabilirsin..inşallah öyledir..

canım ama şöyle bişey var ben hapı kullandım kontrole gittim doktor gün verdi ilişki için ertesi gün tekrar gittik ve yumurtan çatlamış bugünde girin sonra serbest dedi yani yumurtam çatladı o kesin ne gün çatladığınıda biliyoruz ama bebiş var mı bilmiyoruz :KK43: inş allahım isteyen herkesle birlikte bizede versin sizede allahım daha fazla aratmasın kucaklarımızı boş bırakmasın :KK43:

arkadaşlar meraba

bugün hsg çektirdim. doktorum ilaç vermedi ama ben internetten okuduklarıma dayanarak gittim klomen ilaçını aldım. yanlışmı yaptım sizce. az öncede 1 tane içtim

arkadaşlar meraba

bugün hsg çektirdim. doktorum ilaç vermedi ama ben internetten okuduklarıma dayanarak gittim klomen ilaçını aldım. yanlışmı yaptım sizce. az öncede 1 tane içtim

canım dr kontorol etmeden içmwmwlisin agır ve kist yapıyo dr verince 2 yada3 kere ultrasyonda kontrol ediyo bence bir dr danış bende 2denemem cuma günü dr gitçem bakalım yumurtam olmuşmu hayırlısıyla inşallah rabbim herkese nasip etsin

arkadaşlar meraba

canım geçmiş olsun. bugün doktor banada git hsg çektir dedi. nasıldı operasyon... tecrübene ihtiyacım var moralim çok bozuk ve çok çaresizim

bu başlıkla pek ilgilenen yok ama ben yine de yazıcam..hem derdimi paylaşmak hem de benimle aynı durumu yaşayanlara örnek olmak içinn.. dün dayanamayıp test yaptım..batım 4 hazirandı negatif çıktı.. ama bir aydır ağrı çekiyorum.. çatlatma iğnesinden beri belim ağrıyor..kesin hamileyim diyordum..dünkü test canımı sıktı ama henüz çıkmaz diye bugün kan testi yaptırdım..o da negatif belim kopacak gibi ağrıyordu..öğlen namazı zor kıldım..zaten kendi kendime hamile değilsem idrar yolu enfeksiyonu vardır diyordum..ama hiçbir şey çıkmadı ne bebek ne enfeksiyon.serum taktılar..ya bu derece psikolojik olamaz herade..adet olduğum olacağım da yok..çok üzgünüm..başa döndüm tekrar..

seni çok iyi anlıyorum. bende 2 yıldır çocuk için yanıp tutuşuyorum ama hiç bi sonuç alamadım. artık umudumuda yitirmeye başladım. bugün doktor hsg verdi yaptır bu testini diye... bu son test artık takatim kalmadı test yaptır,yok onu yaptır ,yok şu ilacı iç,yok şu iğneyi vurdur bu testi yaptırdıktan sonra artık pes edicem. moralim çok bozukk...

seni çok iyi anlıyorum. bende 2 yıldır çocuk için yanıp tutuşuyorum ama hiç bi sonuç alamadım. artık umudumuda yitirmeye başladım. bugün doktor hsg verdi yaptır bu testini diye... bu son test artık takatim kalmadı test yaptır,yok onu yaptır ,yok şu ilacı iç,yok şu iğneyi vurdur bu testi yaptırdıktan sonra artık pes edicem. moralim çok bozukk...

allah yardımcımız olsun canım ya..senin tedavin ne aşamada?hiç aşılama yaptırdın mı?ben bu ay da olmazsa aşılama olacak..hsg ben de çektirdim bu arada..uyuttular ben öyle istedim dayanamam diye..kolaydı o nedenle..umudunu kaybetme..allah isterse olur..ben de 1,5 yıl önce 1 aylık düşük yaptım 3 yıllık evliyim..gittiği yere kadar gücüm yettiğince gayret edeceğim..verecek olan allah..inşallah rabbim bizi de güldürür..

canım ama şöyle bişey var ben hapı kullandım kontrole gittim doktor gün verdi ilişki için ertesi gün tekrar gittik ve yumurtan çatlamış bugünde girin sonra serbest dedi yani yumurtam çatladı o kesin ne gün çatladığınıda biliyoruz ama bebiş var mı bilmiyoruz :KK43: inş allahım isteyen herkesle birlikte bizede versin sizede allahım daha fazla aratmasın kucaklarımızı boş bırakmasın :KK43:

canım seni merak ettim.. hamile misin?

X