saf lavanta yağı

Camasir makinesinde beyaz sirke gozumu korkutuyo yumusatici gozune su koycam bikac damla lavanta yagi damlatsam kokusu assiri yogun olur mu ?

Biz lavanta yağı üretiyoruz
Lavantayı da kendimiz yetiştiriyoruz
Sorununuz ne anlamadım
Bir litre kaynar suya üç damla lavanta yağı tüm ev için yeterli ev orta büyüklükte ise, kokusu az gelirse bir kaç damla arttırabilir çok gelirse azltabilirsiniz
Lavanta yağını pamuğa damlatıp günlerce eve koku yaymasını sağlayabilirsiniz
Kendi ürettiğimiz yağı seyreltmeden direk yüzüme elime vücuduma sürüyoruz eşimle çocuğuma da sürüyorum hatta eşim egzama hastası ben alerjik bir insanım. Yağımızı her yıl üniversitenin laboratuarına gönderip tetkik ettiriyoruz, sonuçları bildiğimiz için bebeğe bile kullanabiliriz ama piyasadikerin kalitesini bilmiyorum birşey olmaz sürün diyemem. Çok iyi zannedilen iki damlası binlerce liraya satılan esansiyel yağlardaki kalitesizliği hileleri bildiğim için tavsiye bir marka da veremem.
Cildinize ne amaçla sürmek istiyorsunuz?
Seyreltmek için badem yağı kayısı yağı gibi bir yağ ile karıştırabilirsiniz ama ne için kullanacağınıza göre yağ seçimi yapmalı ve kokusuz asiditesi düşük bir yağ tercih etmelisiniz
Kokusuz bir vazeline lavanta yağı damlatıp öyle de sürebilirsiniz
Yada aleovera özüne lavanta yağı damlatıp sürebilirsiniz
Yada avokado kabuğuna lavanta yağı damlatıp sürebilirsiniz
merhaba lavantayı kaynatıp tüketmek istiyorum ben de öneriniz var mı bu konu hakkında? iltihap söktürücü olduğunu duydum da

merhaba lavantayı kaynatıp tüketmek istiyorum ben de öneriniz var mı bu konu hakkında? iltihap söktürücü olduğunu duydum da
İbrahim Saraçoğlu nun lavanta kürleri var
Lavantalı tatlılar içecekler var
Ama al benim lavantamı kaynat iç diyemem, ne yetiştirdiğimi nasıl yetiştirdiğimi bildiğim halde topraktan aldığı vitamin güneşten aldığı vitamin yağmurdan aldığı su dışında hiçbir katkısı olmadığı halde diyemem. Siz yaşken çiçeğini alır yada kurutulmuş buketini alır tüketirsiniz sizin kararınız ama benim gıda olarak tüketimi için satış belgem yok iznimi bu yönde almadım, kendim de gıda ve ilaç alerjisi olan bir insan olduğum için bu konuda tavsiye veremem.
Doktora danışın, Saraçoğlu nu dinleyin, biraz araştırma yapın ve gerçekten güvenilir bir yerden “gıda olarak tüketime uygun” bu yılın mahsulü lavanta temin edin. Lavanta da çeşitleri olan bir bitki, kozmetiğe deterjana uygun türü, ilaç sanayisine tıbba uygun türü, gıda olarak tüketime uygun türü var.
Nerenizdeki iltihap için düşünüyorsunuz?

Camasir makinesinde beyaz sirke gozumu korkutuyo yumusatici gozune su koycam bikac damla lavanta yagi damlatsam kokusu assiri yogun olur mu ?
Niyeki? Ben yumuşatıcı yerine hep sirke kullanırım, bu yaygın bir uygulama, beyaz sirkem bittiyse elma sirkesi koyuyorum muhteşem bir koku oluyor çamaşırlarda kuruyunca. Makineye de herhangi bir zararı yok kıyafetlere de
Öyle de olur tabi, ütünüze su koyarken bir yada iki damla ekleyebilirsiniz

Yuzey temizleyici yapmak
Niyeki? Ben yumuşatıcı yerine hep sirke kullanırım, bu yaygın bir uygulama, beyaz sirkem bittiyse elma sirkesi koyuyorum muhteşem bir koku oluyor çamaşırlarda kuruyunca. Makineye de herhangi bir zararı yok kıyafetlere de
Öyle de olur tabi, ütünüze su koyarken bir yada iki damla ekleyebilirsiniz
Hassasim o konularda biraz da pimpirikliyim yumusaticiyi komple birakmayi dusunuyorum o yuzden sordum

Seyreltmeyi vazelin ile yapabielcegimi soylemissiniz kivami guzel olur o sekilde diye kokusuz vazelin alicam fakat olcusu tam olarak ne olmalidir goz karari mi damlalari ayarlamaliyim ?

Vazelin olmasi lavantasinin etkisini degistirir mi ?
Hayır değiştirmez, gliserin de kullanabilirsiniz
Masaj için zeytinyağıyla da karıştırabilirsiniz
Romatizma iltihap travma ağrılarında seyreltmeden direk o bölgeye sürün
Böcek sokması, arı sokması, sivrisinek ısırması, kedi tırmalaması, bitki alerjisi gibi durumlarda direk seyretmeden o bölgeye sürün

Yuzey temizleyici yapmak

Hassasim o konularda biraz da pimpirikliyim yumusaticiyi komple birakmayi dusunuyorum o yuzden sordum

Seyreltmeyi vazelin ile yapabielcegimi soylemissiniz kivami guzel olur o sekilde diye kokusuz vazelin alicam fakat olcusu tam olarak ne olmalidir goz karari mi damlalari ayarlamaliyim ?
Ben de onu diyorum hiç yumuşatıcı kullanmayın ben yıllardır kullanmıyorum bu şekilde yumuşatıyorum giysileri
Zaten küçücük kutularda oluyor vazelin, lavanta yağı güçlü bir yağ, bir kutuya 6 damla damlatıp iyice karıştırın, sizin için ideal kokuya ulaşana kadar bir damla bir damla ekleme yapın

Yuzey temizleyici yapmak

Yüzey temizleyici mi yapmak istiyorsunuz?
Bir bakayım elimizde hidrosol kaldıysa size denemeniz için yollayayım istermisiniz? Damıtma esnasında ortaya çıkan lavanta özlü su, hiçbir ilave olmadan kullanılıyor, mutfak tezgahı, zemin, küvet, buzdolabı içi, gardrop içi aklınıza gelen her yerde dezenfekte edici olarak güvenle kullanabilirsiniz, gıdayla temas etmeyen yerlerde durulama yapmasanız daha da verim alırsınız. Mutfak tezgahını bununla silip 15dk sonra oraya bir elma koyup alıp yerseniz de herhangi bir zararı yok ama ben yinede duru suyla silin derim ihtiyaten
Su+beyaz sirke+lavanta yağı
Su+arap sabunu+lavanta yağı
Su+alkol+lavanta yağı
Suda kaynatılmış limon-portakal kabuğu+lavanta yağı
Sprey şişede su+lavanta yağı
gibi gibi gibi birçok seçenek daha var…..

İbrahim Saraçoğlu nun lavanta kürleri var
Lavantalı tatlılar içecekler var
Ama al benim lavantamı kaynat iç diyemem, ne yetiştirdiğimi nasıl yetiştirdiğimi bildiğim halde topraktan aldığı vitamin güneşten aldığı vitamin yağmurdan aldığı su dışında hiçbir katkısı olmadığı halde diyemem. Siz yaşken çiçeğini alır yada kurutulmuş buketini alır tüketirsiniz sizin kararınız ama benim gıda olarak tüketimi için satış belgem yok iznimi bu yönde almadım, kendim de gıda ve ilaç alerjisi olan bir insan olduğum için bu konuda tavsiye veremem.
Doktora danışın, Saraçoğlu nu dinleyin, biraz araştırma yapın ve gerçekten güvenilir bir yerden “gıda olarak tüketime uygun” bu yılın mahsulü lavanta temin edin. Lavanta da çeşitleri olan bir bitki, kozmetiğe deterjana uygun türü, ilaç sanayisine tıbba uygun türü, gıda olarak tüketime uygun türü var.
Nerenizdeki iltihap için düşünüyorsunuz?
Aslında lipom(yağ bezelerine) iyi geldiğini okumuştum. Teşekkür ederim cevabınız içinn. İşini iyi bilen birisi olunca hemen sorayım dedim😃

Lavanta tanricasina denk gelecegim aklima gelmezdi jcjfjfjfjf
Aksam soru yagmuruna tutucam sanirim
Benim sorunum yaglar saf yag oldugu icin kokusu asirii agir geliyor
Vucuduma surmek icin , masaj yapmak icin seyreltmem gerekiyormus
Nasi olacagini yazmissiniz zaten aksam aklima gelen herseyi sorcam
Duş jelinizin şampuanınızın içine birkaç damla koyup her kullanımda çalkalayıp kullanabilirsiniz
Lifinizi köpürtüp bir damla damlatıp köpüklenebilirsiniz
Küvet suyuna birkaç damla ekleyebilirsiniz
Sprey şişelere suyla koyup fısfıs şeklinde vücudunuza sıkabilirsiniz
Bir şişeye su doldurup bir iki damla yağ ekleyip iyice çalkalayıp yıkanmış saçınıza döküp kurutabilirsiniz, saç derinizi besler, kaşıntıyı giderir, saçları parlatır yumuşatır, hoş koku bırakır, durulamayın. Sprey şeklinde de saça uygulayabilirsiniz

Masajla geçer mi bilmiyorum ki biraz belirgin ama. Aldırmaktan da korkuyorum yine de araştırayım🥹
Korkmayın çok basit bir işlem, hemen iyileşiyor, mikrop kapmazsa ki günümüz şartlarında artık böyle şeyler pek olmuyor bilinçliyiz hemen geçer gider stres yaptığınıza değmez

Ya bilgilendirdiginiz icin cok tesekkur ederim ben boyutlari kucuk olur diye orta boy siparis etmistim bi de dedigim gibi kokulari az gelir de hemen bitiririm diye 5 tne siparis ettim o yuzden heryerde kullanmam gerek
Hidrosol falan su an eve sokamam yani bunlari guzelce kullanip bitirmem lazim
Ince dusunceniz icin de cok tesekkur ederim insallah bir dahaki seferi bunlari hayirlisiyla bitirip musterinizi olurum

Ya bilgilendirdiginiz icin cok tesekkur ederim ben boyutlari kucuk olur diye orta boy siparis etmistim bi de dedigim gibi kokulari az gelir de hemen bitiririm diye 5 tne siparis ettim o yuzden heryerde kullanmam gerek
Ince dusunceniz icin de cok tesekkur ederim insallah bir dahaki seferi bunlari hayirlisiyla bitirip musterinizi olurum
Yok yanlış anladınız ben size kullanmanız denemeniz için gönderecektim ücretsiz olarak, satın alın diye değil gerçekten. Kimden satın aldığınızın da çok önemi yok yeterki doğal yaşayabilin verim alın, böyle bilinçli insanlar görünce çok mutlu oluyorum ben. Deterjanlar kozmetikler zehir, hem kişi için hem doğa için zehir, böyle doğal şeyler hem işimizi görüyor hem de artıları çok fazla, siz yeter ki bunları kullanın benim satış amacım cidden yok.
Lavanta yağının çok çok geniş bir kullanım alanı var, çok işinize yarayacağına eminim, biraz evde gündelik hayatta kullanım alanlarını araştırın ve düzenli kullanın oh be diyeceksiniz hatta mis be diyeceksiniz😂 yıllarca kimyasal kullanıp bir anda alışmak kolay olmuyor, beklenti karşılanmamış gibi geliyor ilk başta ama olayın felsefesi var, bir süre sonra kimyasal sizi inanılmaz irite edecek

Yok yanlış anladınız ben size kullanmanız denemeniz için gönderecektim ücretsiz olarak, satın alın diye değil gerçekten. Kimden satın aldığınızın da çok önemi yok yeterki doğal yaşayabilin verim alın, böyle bilinçli insanlar görünce çok mutlu oluyorum ben. Deterjanlar kozmetikler zehir, hem kişi için hem doğa için zehir, böyle doğal şeyler hem işimizi görüyor hem de artıları çok fazla, siz yeter ki bunları kullanın benim satış amacım cidden yok.
Lavanta yağının çok çok geniş bir kullanım alanı var, çok işinize yarayacağına eminim, biraz evde gündelik hayatta kullanım alanlarını araştırın ve düzenli kullanın oh be diyeceksiniz hatta mis be diyeceksiniz😂 yıllarca kimyasal kullanıp bir anda alışmak kolay olmuyor, beklenti karşılanmamış gibi geliyor ilk başta ama olayın felsefesi var, bir süre sonra kimyasal sizi inanılmaz irite edecek
Ben sizi anladim amacim elimdekiler israf olmasin
Bunlari bi sekilde bitireyim dedim once
Cok tesekkur ederim gercekten
Internette asiri bilgi kirliligi var

Ya gerçekten tüm samimiyetimle söylüyorum size yada başka bir arkadaşımıza satış yapma amacım yok muhabbete başlarkende sadece sohbet niyetindeydim fazlası aklıma gelmedi bile. Çok utandım şimdi ya ben ürünümün değil ürünün tanıtımını yapmak istedim ki doğala yönelelim

Ya gerçekten tüm samimiyetimle söylüyorum size yada başka bir arkadaşımıza satış yapma amacım yok muhabbete başlarkende sadece sohbet niyetindeydim fazlası aklıma gelmedi bile. Çok utandım şimdi ya ben ürünümün değil ürünün tanıtımını yapmak istedim ki doğala yönelelim
Ben de utandim su an kendimi amlatamadigim icin 😀😀😀
Gercekten satis yapmaya calistiginizi bir an bile dusunmedim
Elimde bu kadar yag olunca bitirmeye calisirken lavantanin ekstra bir urununu almak israf olur diye dusundum
Verdiginiz seffaf bilgiler de cok hosuma gittigi icin elimdekiler bittikten sonra musteriniz olmak isterim
Satis amaciniz olmadigini gercekten anladim 😀😀😀

Mesela sabah işe giderken yada akşam yatmadan lavabonuza birkaç damla damlatın peçeteyle heryerine sürün durulamayın, hem dezenfekte etmiş hem parlatmış hem de tuvaletinizi banyonuzu mis gibi kokutmuş oluyorsunuz, 24 saat kullanım durumuna göre bazen daha da uzun etkisi sürüyor
Yazın pencereler açık oluyor, pervaza mermere yada balkon demirine biraz damlatıp silin eve sivrisinek girmiyor, eviniz hava akımı oldukça mis gibi kokuyor, çoluk çocuk elini ağzını sürüyor mikrop barındırmıyor
Tezgaha yumurta düştü kırıldı, sildiniz ama çamaşır suyu kullanmazsanız iğrenç koku kalıyor mesela, temizleyip lavanta damlatıp silerseniz yumurtadan eser kalmıyor
Balık kızarttınız yada ağır kokan bir yemek yaptınız cezveye suyu koyun lavanta yağı damlatın ocakta kaynasın kötü koku filan kalmıyor, mutfak arınınca alın kaynak cezveyi salona koyun su soğuyana kadar tüm ev mis koksun yada yatak odasına koyun sabaha kadar uyku ilacı içmiş gibi derin huzurlu uyuyun. Sabah klozete dökün sifona basmayın
Buzlukta oluşan tüm dondurduğunuz gıdalara sinen kötü koku için buzluğu boşaltın temizleyin fişini çekin pamuğa lavanta yağı damlatıp buzluğa koyup kapağını kapatın bekletebildiğiniz kadar bekletin pamuğu alıp bir iki saat havalandırın takın fişini kullanın
Ütü suyuna damlatın tüm kıyafetleriniz nevresimleriniz mis gibi koksun
Migren için parmak ucunuzla şakaklarınıza değdirip masaj yapın

X