Safra kesesi ameliyat olan varmı?

Ameliyat olalı 1.5 yıl oldu. hamilelikle yada bebekle ilgili değil vücudum üretmiş. kese o kadar çok dolmuşki yer değiştirmiş ağrlıktan mecburen açık ameliyat oldu ama çok zor geçmiş doktr öyle dedi. vee tam 1 hafta hastanede kaldım. Allahım yaşatmasın bir daha :KK50:

evet arkadaşlar bunun kesinlikle gebelikle alakası yok.1. etken tamamen IRSİ.babam 2006 yılında olmuştu.yaklaşık 500 tane taş çıkmıştı.check up ile anlaşıldı.doktoru bizim de muayene olmamız gerektiğini.ırsi olarak kalitesiz saframız olabileceğini söyledi.2006 yılında ALT BATIN ultrasonu çektirmiştim,o zaman saframa bakılmış mı bilmiyorum ama hamilelğimde bebeğin tekmelemesi sonucu taşlar hareketlenince ve vücudumda birden iltihaplanma olunca feci sancılar çektim işte.belki hamile olmasaydım 26 yaşımda değil de 60 yaşımda beni bulacaktı.belki ölene dek benle olacaktı.yani bu tam bir canlı bomba,ne zaman patlayacağı belli olmuyor.çok ilginç ben sarılık olmadım.taş çamur iltihap ne ararsanız vardı.kurumuş çürümüş safram.ALLAH herkesin yardımcısı olsun.şifa versin hepimize

amin cümlemizinkini.benim de ilk bebeğim 2.5 aylıken düşmüştü.hem de türkiyede sayılı en iyi doktora prof.a gidiyodum. aşırı kanamayla düşürdüm.sonra 1 yıl ARA verdim.korktum.bunda da gebelik kesem anormaldi.hatta hamilelik hormonum düştü birden.hep yattım 4 ay boyunca.öğretmen olunca raporlarım bitti göreve başladım.hamdoslun şimdi bebeğimi kucağıma almamı RABBİM nasip etti.tüm isteyenlere sana da hayırlı evlat vermeyi nasip etsin ALLAH

aminnn aminn canım insallah.. gectımız yaz melek annesi oluverdım işte ansızın..benımde senın gibi aşırı kanamam oldu bi anda ne oldugunu anlayamadan kendımı acilde buldum,bende tansiyon dusuklugu var acaba ondanmı oldu dıyorum amannyaa neyse bazı seyler kader işte demekki yasamamız gerekıyormus dıyıp teselli edıyorum işte kendımı.

gecmıs olsun canım melegin için,,,, bebegine de Allah upuzun ömürler ihsan etsın ınsallah aminnn
ilklerin yeri ayrı oluyor değilmi o ilk heyecan ilk kıpırtılar bir baska tabı bırde herseyın oylece kursakta kalması felaket neyse bundada bi hayır vardır dıyıp sabretmek gerekıyor :KK43:

ben bugun adet oldum onu yazmak için gelmıstım :KK66: sanırım cıvanpercemı işe yaradı :KK70: -26.gunumde adet oldum neyseki çok gecmedi zaman- yasmine yenıden basladım

yani ameliyattan tam 3hafta sonra adetim geldi :KK70:

aminnn aminn canım insallah.. gectımız yaz melek annesi oluverdım işte ansızın..benımde senın gibi aşırı kanamam oldu bi anda ne oldugunu anlayamadan kendımı acilde buldum,bende tansiyon dusuklugu var acaba ondanmı oldu dıyorum amannyaa neyse bazı seyler kader işte demekki yasamamız gerekıyormus dıyıp teselli edıyorum işte kendımı.

gecmıs olsun canım melegin için,,,, bebegine de Allah upuzun ömürler ihsan etsın ınsallah aminnn
ilklerin yeri ayrı oluyor değilmi o ilk heyecan ilk kıpırtılar bir baska tabı bırde herseyın oylece kursakta kalması felaket neyse bundada bi hayır vardır dıyıp sabretmek gerekıyor :KK43:

ben bugun adet oldum onu yazmak için gelmıstım :KK66: sanırım cıvanpercemı işe yaradı :KK70: -26.gunumde adet oldum neyseki çok gecmedi zaman- yasmine yenıden basladım

yani ameliyattan tam 3hafta sonra adetim geldi :KK70:

çok enteresan ama ben de onca ay geçmesi üzerine 2 gün önce adet oldum birden:)
benim de tansiyonum hep düşüktür.genelde 9/4 çıkar.ama o zaman çok yoğundum.trenle istanbula ayakta gidip gelirdim.evime 50 km uzakta okula gidip geliyordum.yan yolda inip bariyerden atlıyodum.bunun üzerine anneler günü gösterisi,yıl sonu gösterisi bahar şenliği falan derken sanırım çok yordum kendimi.idrar yolumda enfeksiyon vardı.onun için tedavi görüyodum.öyle böyle gitti.benimle birlikte 10 kişi daha hamileydi.bir tek ben düşürdüm.hep kendimi suçladım. 1 yıl çocuk düşünemedim.sonra 1 yıl sonra hamile kaldım.onda da gebelik kesem bozuktu hatta progestan kullanıyodum.hamilelik hormonlarımda düşme oldu ve kan geldi.bebeğinizi düşürüyosunuz dediler.ama progestan kullandığımdan kanamam olamıyodu.nerdeyse çocuk defterini kapıyodum.kürtaj olmadan önce detaylı ultrasonda son kez dinlediler kalp atışlarını ve atıyodu hamdolsun.ama hep yattım.hiç korkma,hemen hamile kal.senin de bebeğin olacak evelALLAH.pes etme,4-5 düşükten sonra bebeğini kucağına alanlar çoook var.yılma sakın benim gibi.ilk diyodum bunu ilki gibi sevemem.ama o düşürdüğünüzün ayını geçince buna daha çok bağlanıyosunuz.hele ki kucağınıza alınca her şey unutuluyo inan bak

çok enteresan ama ben de onca ay geçmesi üzerine 2 gün önce adet oldum birden:)
benim de tansiyonum hep düşüktür.genelde 9/4 çıkar.ama o zaman çok yoğundum.trenle istanbula ayakta gidip gelirdim.evime 50 km uzakta okula gidip geliyordum.yan yolda inip bariyerden atlıyodum.bunun üzerine anneler günü gösterisi,yıl sonu gösterisi bahar şenliği falan derken sanırım çok yordum kendimi.idrar yolumda enfeksiyon vardı.onun için tedavi görüyodum.öyle böyle gitti.benimle birlikte 10 kişi daha hamileydi.bir tek ben düşürdüm.hep kendimi suçladım. 1 yıl çocuk düşünemedim.sonra 1 yıl sonra hamile kaldım.onda da gebelik kesem bozuktu hatta progestan kullanıyodum.hamilelik hormonlarımda düşme oldu ve kan geldi.bebeğinizi düşürüyosunuz dediler.ama progestan kullandığımdan kanamam olamıyodu.nerdeyse çocuk defterini kapıyodum.kürtaj olmadan önce detaylı ultrasonda son kez dinlediler kalp atışlarını ve atıyodu hamdolsun.ama hep yattım.hiç korkma,hemen hamile kal.senin de bebeğin olacak evelALLAH.pes etme,4-5 düşükten sonra bebeğini kucağına alanlar çoook var.yılma sakın benim gibi.ilk diyodum bunu ilki gibi sevemem.ama o düşürdüğünüzün ayını geçince buna daha çok bağlanıyosunuz.hele ki kucağınıza alınca her şey unutuluyo inan bak

Allahım ne kadar sıkıntılar uzuntuler stresler yasamamıssınız öyle.. Allaha sukurler olsunki gebelıgınız tamamlanmıs sag saglım kollarınıza almıssınız masallah suphanallah :nazar::nazar:
adetiniz hayrlı olsun diyim ozaman bende :KK66: oo sizinde baya dusukmus tansıyonunuz ,ameliyattan sonra hastanede yatarken hemsire gelir ara ara ölçerdi yuzume hayretle bakardı 6/4 derdi yemek yediğim halde böyleydi vaziyet..doktorda ölcerdi ara ara dedım en sonunda ben gayet saglıklıyım benı bosuna tutuyorsunuz hastane ,bu zamana kadar ölmediysem bundan sonrada ölmem insallah..hastanede durdukca ben daha cok hasta olucakmısım hısı oluyor ben evime gitmek istiyorum dedımde öle saldılar beni :)
ben progestaran kullanmama ragmen hemde vajınal jeldi benım yattım kalkmadım ama genede kaybettım demekki yasayacak ömrü bitmiş ,bende bu acıyı tadacakmısım..ne hayaller ne cıcıler ormustum hepsını dagıttım bıtane bile bişey bırakmadım evde.. neysee doktor 6ay korunun dedi ameliyattan sonra oyuzden mecburen yasmıne basladım..
agustosun ortasında korunmamız bıtecek ,sonrası kısmet.. bide 12.12.2012 de bebegımı dogurma hayalım vardı o da suya dustu safram alınınca.. 30 mayıs bebegımın yıldonumu :KK43:

Allahım ne kadar sıkıntılar uzuntuler stresler yasamamıssınız öyle.. Allaha sukurler olsunki gebelıgınız tamamlanmıs sag saglım kollarınıza almıssınız masallah suphanallah :nazar::nazar:
adetiniz hayrlı olsun diyim ozaman bende :KK66: oo sizinde baya dusukmus tansıyonunuz ,ameliyattan sonra hastanede yatarken hemsire gelir ara ara ölçerdi yuzume hayretle bakardı 6/4 derdi yemek yediğim halde böyleydi vaziyet..doktorda ölcerdi ara ara dedım en sonunda ben gayet saglıklıyım benı bosuna tutuyorsunuz hastane ,bu zamana kadar ölmediysem bundan sonrada ölmem insallah..hastanede durdukca ben daha cok hasta olucakmısım hısı oluyor ben evime gitmek istiyorum dedımde öle saldılar beni :)
ben progestaran kullanmama ragmen hemde vajınal jeldi benım yattım kalkmadım ama genede kaybettım demekki yasayacak ömrü bitmiş ,bende bu acıyı tadacakmısım..ne hayaller ne cıcıler ormustum hepsını dagıttım bıtane bile bişey bırakmadım evde.. neysee doktor 6ay korunun dedi ameliyattan sonra oyuzden mecburen yasmıne basladım..
agustosun ortasında korunmamız bıtecek ,sonrası kısmet.. bide 12.12.2012 de bebegımı dogurma hayalım vardı o da suya dustu safram alınınca.. 30 mayıs bebegımın yıldonumu :KK43:

inanın evladınız olunca bunlArın hepsi geride kAlacak.benim de doğum günümle aynı zamanda olacaktı muhtemelen.ama RABBİ yazmamış işte.tüm isteyenlere sağlıklı sihatli evlTLr nasip etsin

slm arkadaslar bende aranıza yenı katıldım.bundan 25gun once safra kesesimin taslarla dolu oldugunu ve amelıyat olmam gerektıgını ogrendım.ve bu tasların bırının kanala cıkma ıhtımalıde varmıs.ogrendıgım gunden berı hayatım kabus oldu.ınanın hıcbıse yıyemez oldum cunku amelıyattan ınanılmaz korkuyorum.herseyın en kotusu aklıma gelıyor.ya amelıyatta ölürsem narkozdan kalkamazsam ya patolojıden sonuc kotu cıkardıye gunlerımı zehır edıyorum.cocuklarımlabıle yeterınce ılgılenemıyorum.haftaya salı amelıyat olmak ıcın samsuna gıdıyorum.nasıl olacak bılmıyorum.korkuyorum da.bugun ruyamda olmus bırıne sarıldıgım gordum ve benı cok etkıledı.bana bı ısaretmı dıye dusunuyorum.ıyıce cıkmaza gırdım.son anda vazgececem galıba amelıyattan

inanın evladınız olunca bunlArın hepsi geride kAlacak.benim de doğum günümle aynı zamanda olacaktı muhtemelen.ama RABBİ yazmamış işte.tüm isteyenlere sağlıklı sihatli evlTLr nasip etsin

ben bu mesajı görünceye kadar muhtemel siz ameliyat olup sağlığınıza kavuşmuşsunuzdur bile.demek siz bizim gibi ağrı çekmediniz.ben ameliyatı bir an önce olmak için doktra baskı yapmıştım.artık ameliyatlar kolay geçiyor.safra kesesi hele doktorlar için çok basit.ameliyat sonrasında bir sitede safra kesesi ameliyatını bile izledim.HİÇ KORKMAYIN

herkese merhaba,
bende nisna ayında safra kesemde 1.5 cm tas vardı ameliyat oldum kapalı yöntemle şimdi 2 aylık hamileyim sizce bi sakıncası varmıdır?
göbegim ve kaburga kemigim çok agrıyo dr bey izne cıkmıs ameliyatı yapan bakalım haftaya gidicem kontrole kızlar yokmu benim gibi olan cevaplarsanız çok memnun olurum :KK5:

benim annem ameliyat oldu.. 1 hafta oldu ameliyat olalı ama henüz ağrıları tam olarak geçmedi.. eskisi gibi değil ama halen yatakta. siz kaç güne tamamen düzeldiniz. yardımcı olursanız çok sevinirim. teşekkürler..

Merhaba kızlar,

Safra kesenizde taş var ise ameliyata girmeden önce doğal yöntemle arınabilirsiniz..LÜTFEN OKUYUN ilaç vs hiçbirşey yok bu uygulamada..
Sorunlarım;
- Sırt ağrıları,
- Vucuttaki etli benler ve lekeler
- alerji
- Egzema
- Halsizlik, dermansızlık, unutkanlık
- vs.vs.
$IMG_541000.JPG

Yaşım 30 yıllardır doktorlara gittim birtülü alerji ve egzemama çözüm bulunamadı. ve zaman geçtikçe arttı beraberdince nefes darlığınıda getirdi. çok araştıran bilgi sahibi olmadan hiçbirşeyi kullanmayan biriyim 1,5 ay önce himalaya tuzu ile karşılaştım.. bi hayli araştırdım.. bu süre zarfında da kullanıyorum.. hem kilo vedim hemde daha bir dinçleştim..tavsiye üzerine karaciğer temizliğinide 1 hafta önce yaptım.. nasıl yapıldığına gelince..

- Kesinlikle hazır yiyecekler tatlı konserve çay kahva asitli vb hiçbir hazır gıda alınmayacak.
- vucudu alkali hale getirmek için öncelikle günde 3-4 litre himalaya tuzu ile hazırlanmış tuzlu su içilecek.
- bunlar en az 1 ay yapıldıktan sonra
- 5 gün boyunca et süt yumurta ve yan ürünleri hayvansal ürün kesinlikle kullanılmayacak
- yemekler sebzeli olacak ve sadece zeytinyağ kullanılcak.
- 5 gün boyunca her gün 1 litre elma suyu. sabahları meyve ve sebzelerle kahvaltı. gün boyunca bolca meyve sebzeli öğlen yemeği yanında bir dilim ekmek ve akşamlarıda aynı şekilde olucak.
- 5 gün sonunda yani cuma akşamı yatmadan önce yarım çay bardağı zeytinyağ. bi tanede limon sıkılıp 1 çay bardağı doluycak şekilde hazırlanıp içilecek. sabaha ishal olucaksınız bağırsaklarınız tamamen boşalmalı.. ardından bi tabak karpuz yiyebilirsiniz onun dışında hiçbirşey yenmeyecek akşama kadar sadece tuzlu su içilecek. hiç korkmayın dermansız kalmıcaksınız aksine gayet dinç olucaksınız gün boyu yatın dinlenin..
- cumartesi tam gün açlıktan sonra akşam 17:00 1 bardak içine 1 çay kaşığı karbonatı atıp üzerine çok az kaynar su döküp köpürtün ve üzerine normal su döküp için.. aynı uygulamayı saat 19.00 da yapın.. ardından pijamalarınızı giyin saat 21.00-21-30 arası 1 büyük ( 1,5-2 bardak gibi ) bardak içine yarım saf sızma zeytinyağı 1 büyük greyfurt ve bir limon içine sıkılıcak. bir kaşıkla karıştırıp yatağınıza geçin ve yudumlayarak için. bitirince duanızı edip karaciğer temizliği için niyet edin bu önemli..kendinizi sevin rahatlatın huzurlu olun..sağ yanınıza dönük şekilde uzanın öylece uyuyun wc ihtiyacı dışında kalkmayın kusmamaya çalışın.
- gece 2-3 gibi ilk dışkılamayı yapabilirsiniz. çıkanları görmek için bir leğen veya kevgir kullanın.
- sakın endişelenmeyin her çıkışınızda rahatlıcaksınız. her çıkıştna sonra yatmaya devam edin.
- sabah kalkınca yine tuzlu suyunuzu için bitki çayları içebilriisniz maydonoz enginar çayı gibi..
- öğlen gibi yavaşça meyvelerle beslenmeye baçlayabilirisniz ama abartmayın mümkünce o günde meyve dışında bişey yemeyin..

Ben ilk karaciğer safra kesesi temizliğimi yaptım 40 a yakın topçuk çıkarttım. yanında da envai çeşit garip parçalar ve sümükümsü biçimde mantarları döktüm. 2-3 hafta sonrada ikinciyi yapıcak ..
Cesaretli ve iradeli olun. başarırsınız.

benim annem ameliyat oldu.. 1 hafta oldu ameliyat olalı ama henüz ağrıları tam olarak geçmedi.. eskisi gibi değil ama halen yatakta. siz kaç güne tamamen düzeldiniz. yardımcı olursanız çok sevinirim. teşekkürler..

ben de yaklaşık 1 ay önce kapalı yöntemle ameliyat oldum,safra kesem alındı. Ağrılarım 1 hafta içinde yok denecek kadar azaldı. ameliyat sonrası 3.gün tek başıma yataktan kalkabildim,dışarı bile çıktım :) ameliyat yönteminin ve yaşın da etkisi büyüktür sanırım ameliyat sonrası iyileşme süresinde.. Rabbim annenize de tez zamanda şifa versin inşallah,geçmiş olsun.

14 kasımda safra kesesi ameliyatı olacağım
bugün tüm işlemleri halledip anestezistle görüştüm
burayı okuyuncada güven geldi
Rabbim kimseye dermansız dertler vermesin

Laparoskopik ameliyat oldum.Doğumumda sezeryandı çok şükür bir problem yaşamdım.Ameliyat sonrası hiç öyle ağrım olmadı.Sancılarımda sağ kamurgamın altından başlayıp bütün sırtıma yayıyılıyordu,nefes alamıyordum ve iki büklüm kalıyordum.Ameliyatı acıbademde oldum.

merhabalar canım...
acıbademde laparoskopik yöntem ile safra kesesi ameliyatı olduğundan bahsetmişsin.
bende acıbademde aynı ameliyatı olmayı düşünüyorum.
fiyat olarak ne kadara maloldu sana acaba?
ben eskişehir acıbademde olmayı düşünüyorum bu arada.
bide tavsiye edermisin acıbademi ilgi, alaka, ciddiyet bakımından.
şimdiden çok teşekkürler...

kapalı olarak oldum bende geçen sene
hiç korkmayın 1 hafta içinde işimin başına döndüm ağrısı sızısı pek yok :nazar:

herkeslere geçmiş olsun. benmde hamilelikte başlamıştı bu ağrı ben mide ağrısı sandım soğuk aldım sandım her defasında serum alıp kendime geldim.. sürekli tekrarladı.
en sonunda hastane değiştirdim. uni. hastanesine gittim 3 gün müşahede de kaldım.. meğersem safra kesemde taşlar ve iltihap varmış acil ameliyat oldum.. ağrısı sızısı yok zaten.. bende daha yeni doğum yapmıştım.. oğluma rahatlıkla bakabiliyorum.. ameliyat olalı 5 gün oldu gayet iyiyim.. ALLah kımseye o ağrıyı yaşatmasın.. feci bi ağrı.. olun kurtulun derim herkese acil şifalarrrrrrrrrrr

benimde 5 tane taşım vardı, 4 tanesini düşürdüm 1 tanesi düşmedi. en sonunda ameliyat oldum. Kapalı oldu ameliyatım ameliyat sırasında bişey duymadım uyuttukları için ama uyanınca biraz ağrı oldu.

Lütfen yardım edin..5 aylık kızım var..yaklaşık 2 ay önce ağrılarım başladı..önce 10-15dk sürüyordu belime vuruyordu,nefesimi kesiyordu..en son gece 12 de başlayıp 4e kadar devam etti..dayanılcak gibi değildii..en son kusup rahatladığımı hatırlıyorum..bikaç gün önce tekrar gece geldii ağrıı acille gittik..ertesi gün ultrasyonda safrada 2 taş olduğunu öğrendik..doktor amelyat diyor ancak ben bebeğimi düşünüyorum..kızım şuan sadece anne sütü alıyor..Amelyat sonrası emebiliyor mu?kullanmam gereken ilaç var mı?ne kadar geçiktirebilirim diye düşünüyorum sırf kızım memeyi bırakmasın diye..ama ağrılarda dayanılcak gibi değil...

Lütfen yardım edin..5 aylık kızım var..yaklaşık 2 ay önce ağrılarım başladı..önce 10-15dk sürüyordu belime vuruyordu,nefesimi kesiyordu..en son gece 12 de başlayıp 4e kadar devam etti..dayanılcak gibi değildii..en son kusup rahatladığımı hatırlıyorum..bikaç gün önce tekrar gece geldii ağrıı acille gittik..ertesi gün ultrasyonda safrada 2 taş olduğunu öğrendik..doktor amelyat diyor ancak ben bebeğimi düşünüyorum..kızım şuan sadece anne sütü alıyor..Amelyat sonrası emebiliyor mu?kullanmam gereken ilaç var mı?ne kadar geçiktirebilirim diye düşünüyorum sırf kızım memeyi bırakmasın diye..ama ağrılarda dayanılcak gibi değil...

merhaba canım benimde doğumumdan 25 gün sonra saframda taş olduğu anlaşıldı yanlız ben doğumda karacigerime taş düşürmüştüm o yüzden iltihap vardı vucudumda sutumu hemen kestıler 45 gün sonra ameliyat oldu 1 hafta sonra normal hayatıma geri döndüm ama doktorunla konuşursan o sana uygun ilaç verebilir çunku var. ameliyatı uzatman ataklarını sıklaştırabilir oda sana sıkıntı yaratır geçmiş olsun

Arkadaşlar merhaba doğumdan iki hafta sonra saframda taş olduğunu farkettik. Ameliyat olmak istiyorum bir an önce çünkü malum krampları dayanılacak gibi değil. Size sormak istediğim bebeğini emzirirken ameliyat olan arkadaşlar ameliyattan sonra ne tür ilaçlar kullandınız ve bu sürede bebeklerinizi emzirebildinizmi. Süt sağıp donduruyorum ama kaç için toplamalıyım bilmiyorum. Cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba doğumdan iki hafta sonra saframda taş olduğunu farkettik. Ameliyat olmak istiyorum bir an önce çünkü malum krampları dayanılacak gibi değil. Size sormak istediğim bebeğini emzirirken ameliyat olan arkadaşlar ameliyattan sonra ne tür ilaçlar kullandınız ve bu sürede bebeklerinizi emzirebildinizmi. Süt sağıp donduruyorum ama kaç için toplamalıyım bilmiyorum. Cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

Aynı durumdaydım hatta yukarda da yazmıştım...ben 1 nisan da ameliyat oldum..sütümü sağıp biriktirdim 1 gün için..doktorumla herşeyi konuşup ameliyat oldum,ameliyattan çıktıktan 6 saat sonra emzirebilirsin dedi..ben içime sinsin diye çıktıktan sonra serum vs.. aldığım için eve gitmeden önce iki göğsümüde sağıp çöpe attım kıızımı sonra emzirdim.normalde 1 gece kalıyosun ama ben rica ettim akşam gönderdi doktorum..ameliyat sonrasıda herhangi bir ilaç kullanmadım..gerek kalmadı yani..şimdiden geçmiş olsun..

X